Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Prostějov - 4. září 2022   17:00

Vlašim
Vlašim
16' A. Svoboda  • 36' A. Svoboda  • 45' Horský  • 53' Suchan  • 74' Toula  • 81' Rigo
6:1
(3:0)
Prostějov
Prostějov
78' Píchal
Vlašim
Vágner – Lehoczki (62. Heppner), Hošek (71. Lehovec), Rigo, Zinhasović, Smejkal (76. Onije), Halinský, Suchan (C), Kulhánek, Horský (62. Toula), A. Svoboda (70. Langhamer).
Kolář – Ugwu.
M. Kvítek – J. Šimáček, J. Poživil
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
378 diváků
Prostějov
Krynskyj – Blahuta (46. Bolf), Bialek, Elbel, Kulig (22. Gáč), Schaffartzik, Koudelka (C) (46. Píchal), Pinc (46. M. Zapletal), Kušej, Kohoutek (56. Vlachovský), Šumbera.
M. Bárta – Ali-Abubakar.

Děkuji za pozornost, mějte hezký zbytek první zářijové neděle.
Ve druhém poločase pokračovaly gólové hody, domácí přidali čtvrtý a pátý zásah, hostům se sice povedlo snížit, ale poslední slovo měla opět Vlašim, která šestým gólem dala výsledku konečnou podobu a rozhodla o svém dnešním zcela zaslouženém vítězství, prvním v sezóně, které znamená první body do tabulky.
90+1'
90'
Střelu z dálky k levé tyči dokázal Volodymyr Krynskyj rychlým skokem zastavit, čímž zabránil ještě většímu debaklu.
88'
Domácí kombinují u středového kruhu a nikam se už moc neženou.
86'
Petr Heppner nebezpečně centroval před bránu, kde hostující brankář míč neudržel v rukách a do zakončení se dostal jeden z protihráčů, míč však stačil zblokovat obránce, takže gólman zasahovat nemusel.
85'
Tomáš Rigo trefil pouze dobře postavenou zeď.
84'
Je tu faul, po kterém domácí rozehrají přímý kop. Dočkáme se sedmého gólu?
83'
Dva hráč Vlašimi skončil na trávníku, ale nikoliv cizím zaviněním. Jejich tým tak přichází o balón.
81'
Vlašim právě vstřelila branku!
Středočeský tým stále nemá dost a přidává šestý zásah. Volodymyr Krynskyj prudkou ránu TOMÁŠE RIGA z hranice šestnáctky dokázal jenom ztlumit, míč se pak k jeho smůle stačil odkutálet za brankovou lajnu.
80'
Hosté se dostávali do další šance, ale po pokažené kombinaci o míč přišli.
79'
Rohový kop bude rozehrávat Prostějov.
78'
Prostějov právě vstřelil branku!
Prostějovu se i v oslabení daří snížit a Vágner si tak čisté konto dnes nepřipíše. S první střelou soupeře si sice dokázal ještě poradit, ale na dorážku DAVIDA PÍCHALA z bezprostřední blízkosti už byl krátký.
76'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Chisom Onije.
74'
Pátý gól v síti Prostějova je na světě. ADAM TOULA si zpracoval přihrávku, naběhl do otevřeného prostoru a zamířil po zemi do vzdálenějšího dolního rohu. Volodymyr Krynskyj byl bezmocný.
73'
Jeden z domácích fotbalistů sice hlavou tečoval míč v pokutovém území, ale pro hostující brány to neznamenalo žádné nebezpečí, Volodymyr Krynskyj snadno zasáhl.
71'
Nepříjemná střela z dálky jen těsně minula břevno brány Prostějova. Domácí fans by rádi viděli pátý gól.
71'
ze hřiště odchází Michal Hošek, přichází Radek Lehovec.
70'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Daniel Langhamer.
68'
Další faul Prostějova, domácí tak zůstanou na útočné polovině.
68'
Tvrdá střela vypadla gólmanovi hostů z náruče, naštěstí pro Hanáky nebyl žádný z protihráčů poblíž, ale následuje roh.
67'
Vlašim má šanci na pátý gól, rozehrávat bude prakticky z levého rohu vápna.
66'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Bolf).
65'
Denis Halinský fauloval Kušeje a klidně mohl vidět žlutou kartu, ale neděje se tak.
64'
Také hráči Prostějova zkoušeli kombinaci, ale ta jim vůbec nevyšla a míč letí pouze do zámezí.
63'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Schaffartzik).
63'
Další pěkná kombinace Vlašimi, na jejíž konci přišla střela z dálky přímo do rukavic gólmana.
62'
ze hřiště odchází Filip Horský, přichází Adam Toula.
62'
ze hřiště odchází Ondřej Lehoczki, přichází Petr Heppner.
60'
Hosté si s míčem až moc hráli, toho využil soupeř, který jim balón sebral a vydal se do útoku, ale šance z toho nakonec nebyla.
59'
Pěknou kombinaci předvedli domácí, ovšem nakonec jim je pískán útočný faul.
58'
Matyáš Vágner vyběhl z pokutového území a hlavou odehrál míč do bezpečí.
56'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Ota Kohoutek, přichází Martin Vlachovský.
56'
Vasil Kušej skluzem raději odehrál míč do autu, domácí budou vhazovat.
54'
Málem bylo sníženo, ovšem hráč Prostějova v pádu z bezprostřední blízkosti zakončoval vedle vzdálenější tyče.
53'
Hosté faulovali, ale rozhodčí ponechal výhodu, což se domácím vyplatilo. JAN SUCHAN v pokutovém území z otočky krásně zatočil míč ke vzdálenější tyči a hostující brankář už na míč nedosáhl.
52'
Jeden hostí zavedl míč do útoku, kde zapomněl přihrát a s balónem skončil za postranní lajnou.
51'
Následoval centr do vápna, jenž byl odvrácen, k míči doběhl hráč Prostějova, jenž pálil pouze do obránce před sebou, jeden z jeho spoluhráčů následně střílel mimo tři tyče.
50'
Pískán faul ve prospěch Prostějova, jenž bude rozehrávat z pravé strany nedaleko pokutového území.
49'
Po krátké kombinaci přilétl míč do pokutového území z pravé strany, po několika tečích skončil v zámezí.
48'
Tomáš Rigo se s tím napáral a vyslal na bránu hostů z velké dárky tvrdou ránu, Volodymyr Krynskyj se ale zaskvěl výborným zákrokem a míč vyrazil na roh.
47'
Špatná kombinace Vlašimi končí míčem v zámezí, rozehrávat bude Volodymyr Krynskyj.
46'
Hostům se nepovedlo udržet míč na hrací ploše, vhazovat budou domácí.
46'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Píchal.
ze hřiště odchází Dušan Pinc, přichází Michal Zapletal.
ze hřiště odchází Jarmil Blahuta, přichází Jakub Bolf.
46'
Zpočátku poměrně opatrný poločas nakonec přinesl zajímavou podívanou a tři branky. O většinu vzrušení se postaral domácí tým, který se o všechny góly postaral a klidně mohl jeho náskok být i vyšší, ale další šance pochytal Volodymyr Krynskyj. To jeho protějšek se musí v bráně spíše nudit, neměl žádný těžký zásah a vzhledem k tomu, že jeho tým bude ve druhém dějství hrát přesilovku, bude to mít zřejmě podobné.
45+6'
45+5'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Antonín Svoboda).
45+5'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým 1. SK Prostějov (Daniel Bialek).
45+4'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Daniel Bialek).
45+4'
Strkanice před bránou Vlašimi, kde jeden z hostů zajel do gólmana, leč zřejmě neúmyslně. Padají žluté karty.
45+3'
Domácí pohlídali míč v cestě do autu a budou vhazovat. Nikam nepospíchají.
45+2'
Odvrácený míč si zpracoval jeden z hráčů Vlašimi, avšak jeho následná levačka jej poslal jen vedle bližší tyče.
45+2'
Domácí mohou zvýšit svůj náskok, rozehrávat budou volný kop na pravém křídle v blízkosti velkého vápna.
45'
Vlašimi v prvním poločase vychází prakticky vše. Michal Hošek poslal z pravé strany centr do vápna, kde míč do vzdálenějšího dolního rohu brány tečoval FILIP HORSKÝ a v tomto případě se Volodymyr Krynskyj mohl po balónu jen ohlédnout.
44'
Na druhé straně sebral letící míč z levé strany do náruče Matyáš Vágner, jenž tak po delším čase zasahuje, třebaže to nebylo nic těžkého.
43'
Michal Hošek hlavou tečoval míč směrem na bránu, pro gólmana Hanáků to ale neznamenalo nějaké nebezpečí, v klidu uklidil balón do rukou.
42'
Matyáš Vágner trochu zahrál na nervy spoluhráčům i fanouškům, ale přeci jen se mu povedlo odehrát míč včas do bezpečí.
41'
Další velmi povedený pokus domácích, tentokrát pálil z dálky Tomáš Rigo, míč šel pod břevno, ale gólman Prostějova se natáhl a vyrazil jej do zámezí.
40'
Obrovská šance domácích. Svoboda odvedl velkou práci, když se mu povedlo udržet míč na hrací ploše a z pravé strany malého vápna přihrát před bránu, z bezprostřední blízkosti poté střílel do horní části brány jeden z jeho spoluhráčů, leč Volodymyr Krynskyj stihl zasáhnout a vyrazit míč mimo tři tyče.
39'
Dlouhá nepřesná přihrávka domácích skončila na soupeřově polovině, hosté však místo kombinace poslali balón zpět na stranu Vlašimi.
36'
Vlašim vede už o dva góly. Zdálo se, že se hostům povede odehrát míč do bezpečí, ale opak byl pravdou, po kombinaci Vlašimi se sám před brankářem zjevil ANTONÍN SVOBODA a z bezprostřední blízkosti jej překonal přízemní střelou na bližší stranu.
36'
Další faul hostů, tentokrát sice bez žluté karty, ale Vlašim může v klidu rozehrávat.
35'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (David Gáč). Hostující hráč zatáhl za záchranou brzdu a fauloval unikajícího soupeře, čímž zmařil velkou šanci.
34'
Tomáš Rigo poslal míč vzduchem na vzdálenější tyč, Volodymyr Krynskyj vyběhl, ale pak si svůj úmysl rozmyslel a vrátil se zpět, ke střele se o chvíli později dostal jeden z hráčů Vlašimi, mířil ale příliš vysoko.
33'
Odvrácený míč letí do zámezí a Vlašim si zkusí roh i z druhé strany.
32'
Další rohový kop pro domácí celek.
30'
Z protiútoku přišla střela z dálky jednoho z hráčů Prostějova, avšak ta letí vysoko nad bránu.
30'
Vlašim rozehrála rohový kop, tentokrát ale soupeř situaci v obraně uhlídal.
29'
Tomáš Smejkal byl faulován, hostům se to sice nelíbí, ale chtě nechtě musí míč odevzdat.
28'
Jenže ani její hráči na tom nebyli o mnoho lépe a balón odehráli pouze do autu.
28'
Hosté si špatně přihráli, míč tak získává znovu Vlašim.
27'
Další střelecký pokus domácích, tentokrát to jeden z hráčů zkoušel z levé strany vápna, jeho přízemní pokus chytá brankář do náruče.
27'
Málem to bylo 2:0. Nedžad Zinhasović si naběhl k pokutovému území a pěknou střelou orazítkoval břevno soupeřovy svatyně. Nechybělo moc.
26'
Volodymyr Krynskyj celkem snadno chytá míč do náruče a uklidňuje hru.
24'
Hosté špatně rozehráli a domácí z toho málem těžili, Antonín Svoboda ale nepřesnou přihrávkou celou akci pokazil.
23'
Hosté se dožadovali penalty po údajném faulu, ale hlavní arbitr stál blízko, situaci dobře viděl a nechává ve hře pokračovat.
22'
Hra může konečně pokračovat dál.
22'
ze hřiště odchází Samuel Kulig, přichází David Gáč.
20'
Stále se nehraje, domácí pauzy využívají k rozcvičce.
19'
Hra je nyní přerušena, o ošetření požádal jeden z hráčů Prostějova.
17'
Hosté mohli hned odpovědět, ale nebezpečnou střelu z levé strany stačil Matyáš Vágner lapit.
16'
A Vlašim jde do vedení. Míč si před velkým vápnem zpracoval jeden z domácích hráčů, poslal jej směrem do vápna, kde šikovnou tečí do protipohybu brankáře otevřel skóre tohoto utkání ANTONÍN SVOBODA.
16'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
14'
Situace se otáčí a kousek za středovou lajnou rozehraje Vlašim.
13'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Dušan Pinc).
12'
Domácí se provinili faulem u středové čáry a míč musí odevzdat.
11'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Michal Hošek).
11'
Krásná střela levačkou z dálky v podání Jana Suchana, kterou Volodymyr Krynskyj dokázal vytáhnout na rohový kop.
9'
Po několika hlavičkách hráčů Prostějova si pro volný míč doběhl Matyáš Vágner.
7'
Další nepřesná kombinace domácího celku, na jejímž konci letí míč za postranní čáru a rozehrávat bude Volodymyr Krynskyj.
5'
Jan Koudelka byl připraven na samostatný únik, přihrávka na něj směřovala, ale míč byl zastaven včas obranou Vlašimi.
3'
Zatím se na hřišti nic neděje, viděli jsme slabý střelecký pokus jednoho z domácích hráčů, který šel mimo.
1'

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Lehoczki, Hošek, Rigo, Zinhasović, Smejkal, Halinský, Suchan (C), Kulhánek, Horský, A. Svoboda.
Náhradníci: Kolář – Lehovec, Heppner, Onije, Langhamer, Toula, Ugwu.

1. SK Prostějov: Krynskyj – Blahuta, Bialek, Elbel, Kulig, Schaffartzik, Koudelka (C), Pinc, Kušej, Kohoutek, Šumbera.
Náhradníci: M. Bárta – Stříž, Gáč, Bolf, M. Zapletal, Ali-Abubakar, Píchal.

Rozhodčí: M. Kvítek – J. Šimáček, J. Poživil.
Posledních pět vzájemných zápasů

Prostějov – Vlašim 3:2
Vlašim – Prostějov 0:1
Prostějov – Vlašim 3:5
Vlašim – Prostějov 1:3
Vlašim – Prostějov 2:0

Vlašim hrála s hanáckým týmem na svém hřišti dosud pětkrát, dvakrát zvítězila, třikrát se z plného bodového zisku radoval Prostějov, jenž ovládl poslední dva vzájemné mače na půdě Vlašimi.
Vlašim

Domácím svítí po šesti zápasech na bodovém kontě nula, dosud se jim nepovedlo uhrát ani jedinou remízu. Nutno říct, že většina porážek byla těsných, pouze poslední duel v Třinci skončil debaklem Vlašimi 0:4. Celkové skóre středočeského celku je hrozivých 4:15, o třičtvrtě vstřelených gólů se postaral šestadvacetiletý záložník Jan Suchan.

Prostějov

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, na kontě mají pět bodů, když si z pěti dosud odehraných zápasů odnesli jednu výhru, dvě remízy a stejný počet porážek. Na úvod Hanáci trochu překvapivě zvítězili na hřišti Slavie B 1:0, následovala domácí remíza 1:1 s Třincem, porážky 0:2 a 1:3 ve Varnsdorfu, respektive s béčkem Olomouce a naposledy domácí remíza 1:1 s Chrudimí.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 7. kolo naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů, kterým vstup do sezóny vůbec nevyšel a nachází se ve spodních patrech tabulky, jsou to Vlašim a Prostějov. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.