Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Athlético Marseille : Rennais - 19. ledna 2020   17:15

Athlético Marseille
0:2
(0:2)
Rennais
Rennais
23' Traoré   • 45+1' Raphina
Cattier – Keyoubi, Dubois, Nehari, Mramboini (C), Bangre (79. Zidane), Benbachir, Ba, Nagui, Amiri, Baham Boula.
Van Minden – Sanchez, Soiuhi, Khechmar, Sacko, Zidane, Tamboura.
Delerue – Grosbost, Cricq
Stade Parsemain, Istres
Rennais
Mendy – Traoré, Maouassa, Gnagnon, Morel (C), Gelin (79. Camavinga), Raphina (90+8. Gboho), Lea Siliki, Hunou, Del Castillo (79. Niang), Tait.
Salin – Da Silva, Siebatcheu, Gboho, Camavinga, Da Cunga, Niang.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Loňští vítězové Coupe de France si tedy zajistili vstupenku do osmifinále. Zajímavá pouť amatérského klubu z páté ligy naopak končí.
Je dobojováno! Netradiční měření sil mezi třetím týmem jedné z větví páté nejvyšší soutěže a třetím týmem Ligue 1 končí očekávaným postupem favorita. Úplně jednoznačná záležitost to nebyla, Athlético mělo zejména v první půli celou řadu šancí, ovšem na brankáře Mendyho si domácí fotbalisté ani jednou nepřišli. Vítězný gól padl ve třiadvacáté minutě z parádní dalekonosné střely Traorého, ale zlomová byla spíše Raphinova trefa z úplného konce první půle. Po změně stran už se toho moc nestalo, když tedy pomineme problémy s fanoušky Marseille a přerušení na bezmála patnáct minut.
90+14'
90+13'
Hosté na útočné polovině kontrolují míč na kopačkách a ukrajují další desítky vteřin. Žádné drama nás už asi nečeká.
90+11'
Je trochu otázka, jak dlouho se ještě bude hrát. Aktuálně běží už jedenáctá minuta nastavení, v němž se toho zas tak moc neděje.
90+10'
Protiútok Rennes opět končí bez vyvrcholení. Rozhodčí totiž přešli hraniční zákrok na jednoho z hostujících fotbalistů.
90+8'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphina, přichází Gnantin Gboho.
90+7'
V poslední době ojedinělé útočné snažení Rennes narazilo na zvednutý praporek asistenta rozhodčího – ofsajd.
90+6'
Pape Ibnou Ba si ve vápně hezky obhodil jednoho ze soupeřů, ale po důrazném souboji s Gnagnonem už balón ztratil.
90+5'
Raphina si pomohl faulem, po kterém rozehrál Zidane doleva, ale další střídající hráč Tamboura se tam k ničemu nedostal.
90+4'
Poměrně dlouhá pauza určitě neprospěla ani jednomu týmu. Snad se hráči rychle dostanou zpět do tempa a třeba se Marseille ještě zmůže k odporu.
90+2'
Tak se nám konečně zase kutálí míč po trávníku. Časomíra ukazuje už druhou nastavenou minutu, nicméně by se mělo hrát ještě minimálně čtvrthodinu.
Až po deseti minutách se hráči pomalu schází v tunelu. Mezitím ke kotli Athlética znovu přišli představitelé klubu.
Z fotbalového svátku se pro amatérský tým hrající pátou nejvyšší soutěž stává menší ostuda. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se v nejbližších vteřinách opět začalo hrát.
82'
Utkání je tedy přerušeno. Na vině jsou domácí fanoušci, kteří naházeli na hřiště několik lahví a dalších fotbalu nepotřebných věcí.
81'
Rozhodčí i hráči dokonce odchází do kabin!
80'
Pár vteřin poté, co se opět začalo hrát, zavelil Delerue k dalšímu přerušení. Tentokrát k tomu nepotřeboval ani pyrotechniku.
79'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Roman Del Castillo, přichází Mbaye Niang.
79'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jérémy Gelin, přichází Eduardo Camavinga.
79'
Střídání v týmu Athlético Marseille: ze hřiště odchází , přichází Mahamadou Sacko.
79'
Střídání v týmu Athlético Marseille: ze hřiště odchází Cheikh Oumar Bangre, přichází Driss Zidane.
75'
Fanoušci Marseille spustili na protilehlé tribuně pyrotechnickou přehlídku a hlavní rozhodčí raději stahuje oba týmy do bezpečnějších míst.
74'
Až teď se v prostoru mezi lavičkami chystá první střídání. Zřejmě půjde o posílení domácí ofenzivy.
73'
Bahamboula sklepl vysokánský pas do území, v němž kralovali hostující obránci. Ti snadno dostali míč někam k půlící čáře.
72'
Dvacet minut před koncem se stále nedá tvrdit, že má Rennes postup do osmifinále v kapse. Dva góly Athlética rozhodně nejsou nereálné, i když jde stále jasněji vidět obrovský rozdíl v kvalitě obou týmů.
70'
Z velkého boje na pravém křídle vytěžilo Athlético autové vhazování a posléze jednu zablokovanou ránu Amiriho a jednu nepřesnou střelu Duboise.
69'
Aktivní Raphina měl mnohem lepší start za míčem než poblíž stojící obránce. Cattier mu ale dobře zmenšil střelecký úhel a zakončení z pravé strany vyrazil.
68'
Raphina dostal míč do běhu, jenže v pokutovém území neprošel přes dva beky, kteří si jej vzali do kleští.
67'
Hodně podkopnutý centr jednoho z domácích fotbalistů zmizel až daleko za hřištěm. To už se rozběhla sedmašedesátá minuta, ve které se stále hraje bez jediného střídání.
66'
Nagui nezkrotil poskakující míč a ten mu utekl až za postranní čáru. Předcházel tomu další prohospodařený roh obhájce prvenství.
65'
Ještě předtím ale míří na hrací plochu realizační tým Rennes, který musí vrátit do provozuschopného stavu Leu Silikiho.
64'
Gelin potěšil hostující obecenstvo utěšenou ranou z třiceti metrů. Cattier ji ale měl relativně pod kontrolou a vyrazil míč na roh.
63'
Raphinův střílený centr na druhém konci hřiště Cattier rovněž jen vyrazil, ale dorážka fotbalistů Rennes z toho neresultovala.
62'
Mendy nezvládl vyboxovat letící centr, Naguiho následná střela nůžkami až do branky nedoletěla.
61'
Standardní situace hostující sedmičky však celý zápas nevycházejí podle představ trenérů Rennes. Možná už je pravý čas na změnu exekutora.
60'
V šedesáté minutě si hostující mužstvo zajistilo výhodu rohového kopu, jenž tradičně rozehraje Raphina.
59'
Kvalita hry šla s druhým poločasem výrazně dolů. Chvíli předtím, než většinu přítomných vyděsil dělbuch, fauloval jeden z domácích hráčů za žlutou kartu.
57'
Domácí Raphinův přetažený centr v pohodě přestáli a vyrazili do rychlého brejku, jenž v dobrém počtu dost zazdili.
56'
Jeden z hostů dostal ránu do zad. Už tak rozkouskovaná hra tak je na malou chvíli znovu přerušena.
54'
Raphina se neuvolnil na pravé straně, kde měla čtveřice domácích hráčů velké starostí s tím, aby dostala míč do klidnějších vod.
52'
Rozhodčí nechal běžet hru,přestože před vápnem zůstal ležet Maousassa. Z centru z pravého křídla domácí přesto nic nevytěžili.
51'
Dolan Bahamboula byl na konci rychlého protiútoku Marseille. Mendy se ale natáhl směrem k pravé tyči a díky dobré práci obránce nemusel čelit nebezpečné dorážce.
50'
Raphina utrpěl menší zranění v souboji s Duboisem a po rychlém obstřiku odskákal do zámezí. Na vynucené střídání to nevypadá, i když vzhledem k menší důležitosti zápasu není vyloučeno.
49'
Napodruhé už letěl vyšší balón k přehuštěné ose hřiště. Žádný z domácích hlavičkářů se v menší mele ale neprosadil.
48'
Sražený centr z levé strany přinesl Athléticu výhodu rohového kopu, jenž se po nabídce k bližší tyči bude opakovat.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Rennes vstoupilo do zápasu aktivně, ovšem pak se nechalo na delší časový úsek zatlačit a nebýt zákroků brankáře Mendyho, tak mohl třeba i třikrát inkasovat. Rennes se z bryndy dostaly zásluhou parádní trefy z dálky od Traorého, na kterou z poslední akce prvního poločasu ještě navázal Raphina.
45+1'
45+1'
Rennes právě vstřelilo branku!
Těsně před odchodem do šaten dávají hosté důležitou uklidňující branky. Jeden z obránců nedokázal kvalitně odehrát centr z rohu pokutového území a daroval šanci RAPHINOVI, jenž zkušeně uklidil balón ze svého pohledu k pravé tyči.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Tentokrát ze středu hřiště rozehrají domácí fotbalisté. Po nedovoleném zákroku skončil vsedě Sander Benbachir.
43'
Po faulu ve středovém kruhu uvedl míč do pohybu Morel a Rennes pak vymyslelo alespoň aut z blízkosti rohového praporku.
42'
Dolan Bahamboula bojoval nalevo od pokutového území s velkou převahou obránců a přes velkou snahu nezískal ani kýžený roh.
41'
Potvrzení v podobě druhého gólu ale nepřišlo, střela ze sedmnácti metrů nešla dostatečně k tyči a Cattier si s ní věděl rady.
40'
Další odevzdání míče ze strany Marseille. Hostující jedenáctka začíná mít naprostou kontrolu nad děním na hřišti.
39'
Na chybu v domácí rozehrávce navázalo Rennes akcí po pravém křídle a nezachycenou finální přihrávkou.
38'
Až v těchto okamžicích se hra poprvé trochu zklidnila. Athlético má potíže s přechodem zahuštěného středu.
36'
Nařízenou standardní situaci zrealizoval Raphina, ale z centru z levé strany nevymyslel nic moc nebezpečného.
35'
Další faul na kraji hřiště se už neobešel bez žlutého napomínání. Na další zákroky si bude muset dát pozor. Hamidi Nagui.
34'
Maouassa byl důrazně dohrán a chvíli si poležel na hřišti v Istres. Po chvilce se ale zvedl a vystačil si bez zásahu lékařů.
33'
Raphinův centr muži v modrém zneškodnili, jenže kvůli nedovolenému zákroku na Leu Silikiho si svůj pobyt na vlastní polovině prodlouží.
32'
Cattier zavařil svému týmu mizerným odkopem, nicméně Tait byl vzápětí vytlačen až do autu. Je z toho rohový kop pro Rennes.
31'
Maouassa trochu vypustil snahu doběhnout míč letící za postranní čáru. Z domácího týmu bude vhazovat Keyoubi.
30'
Hráči třetího týmu Ligue 1 si často pomáhají dost neortodoxními obrannými zákroky. Poslední z nich ale zůstal u sudích bez odezvy.
29'
Paul Cattier vyběhl z pokutového území a pak na jistotu odkopl míč mimo hrací plochy. Následuje vhazování Maouassy.
28'
Bangre si ukrojil až příliš velké sousto, když na pravém okraji pokutového území neúspěšně snažil prosmýknout mezi dvěma obránci.
27'
Rutinní zákrok pro Mendyho, ke kterému slaboučká střela z dálky málem ani nedoletěla. Pokus o napodobení Traorého trefy tedy hrubě nevyšel.
26'
Nakonec to byla kratší rozehrávka do strany na Keyoubiho, jehož centr ještě na okraji pokutového území jeden z obránců odvrátil.
25'
Bangre byl v souboji dvou šestek u středového kruhu faulován Gelinem. Domácí asi budou posílat nákop do šestnáctky.
23'
Tak to je ledová sprcha pro domácí fotbalisty, kteří po neproměněných šancích sami inkasují! Po odvráceném centru z levého křídla se z velké dálky opřel do míče HAMARI TRAORÉ a parádní ranou z jedničky nedal Cattierovi šanci zasáhnout.
22'
Je však otázkou, jestli tým z páté ligy nastolené obrovské tempo vydrží. Hra se přelévá ze strany na stranu a zatím se obešla bez jediné hlušší pasáže.
21'
V prvních desítkách vteřin se zdálo, že Rennes neponechá nic náhodě. Další minuty ale jasně ukázaly, že to účastník Ligue 1 nebude mít s postupem tak snadné.
20'
Už třetí zajímavá možnost pro Athlético! Centr zleva propadl na některého z útočníků, ale ten v dobré pozici trefil jen místě, kam Mendy v pohodě dosáhl.
19'
Mohamed Nehari po faulu rozehrál do levého kraje, jenže tam kooperace mezi jeho spoluhráčů absolutně nezafungovala.
18'
Maouassa si v křídelním prostoru pohlídal Keyoubiho a pustil míč za koncovou čáru, což znamená odkop z klidu pro Edouarda Mendyho.
17'
Flavien Tait svižně proletěl středem hřiště, ale svůj postup znegoval nepřesnou přihrávkou. Míč je znovu u Cattiera.
16'
Hostům byl při dobývání obrany Marseille odpískán nějaký přestupek proti pravidlům, a tak Paul Cattier bude z klidu vykopávat.
15'
Rennes propadlo ve výstavě útočné akce, ale pár hráčů se přece jen stačilo vrátit a zastavit rodící se protiútok účastníka páté nejvyšší soutěže.
14'
Až po ubráněném rohu si mohou hosté definitivně oddechnout. Ve středu hřiště totiž došlo k odpískanému faulu.
13'
Jeden z domácích u koncové čáry přihrával pod sebe na Bangreho a jen vynikající zákrok Mendyho zabránil domácím v nečekaném skórování!
12'
Mendy napoprvé nevyrazil Amiriho centr, ale měl s celým Rennes potřebné štěstí, že se nikdo v modrém nedostal k bezprostřední dorážce.
11'
Směrem do útoku je to od Athlética hodně nebojácné. Faulovaný Keyoubi získal další rozehrávku z blízkosti pravé lajny.
9'
Nakonec domácí mužstvo kopalo od praporků hned dvakrát, ale ani v jednom případě se nejednalo o sebemenší ohrožení Edouarda Mendyho.
8'
Sám faulovaný Bahamboula nechal přímý kop rozehrát Benbachira a Mendy měl co dělat, aby prudkou žíni vytěsnil zpod břevna alespoň na roh.
7'
Nagui byl ve snaze obejít Gnagnova faulován. Marseille bude mít k dispozici další standardku, ze které už se dá přímo ohrozit branka.
6'
Útoky do nezformované obrany budou pro Athlético smrtelně nebezpečné. Teď domácím pomohla jen nepřesné zakončení jednoho z hráčů Rennes.
5'
Na druhé straně rozehrál dalekonosnou standardní situaci Bahamboula, jehož nákop doletěl až do rukavic brankáře Edouarda Mendyho.
4'
O chvíli později už to pro hosty vypadalo mnohem nadějněji. Cattier však zvládl prudkou střelu vytěsnit na rohový kop.
3'
Raphinha nijak nečekal s rozehráním první stanradní situace, Obrana papírového outsidera první náznak šance ale přečkala bez úhony.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v modrých dresech.
1'

Athlético Marseille: Cattier – Keyoubi, Dubois, Nehari, Mramboini (C), Bangre, Benbachir, Ba, Nagui, Amiri, Baham Boula.
Náhradníci: Van Minden – Sanchez, Soiuhi, Khechmar, Sacko, Zidane, Tamboura.

Stade Rennes FC: Mendy – Traoré, Maouassa, Gnagnon, Morel (C), Gelin, Raphina, Lea Siliki, Hunou, Del Castillo, Tait.
Náhradníci: Salin – Da Silva, Siebatcheu, Gboho, Camavinga, Da Cunga, Niang.

Rozhodčí: Delerue – Grosbost, Cricq.
Stade Rennes FC

Už tradiční účastník evropských pohárů přicestoval v roli obrovského favorita na postup do osmifinále. K těmto prognózám ho opravňují i velice dobré výsledky v Ligue 1, kde je Rennes po dvaceti kolech na třetím místě s náskokem čtyř bodů na čtvrté Nantes a naopak pětibodovou ztrátou na Olympique Marseille. Uprostřed týdne se svěřenci Juliena Stéphana představili na hřišti předposledního Nimes a gólem Hunoua si odvezli hubenou výhru 1:0. V národním poháru Rennes obhajuje celkový triumf z loňského roku. V aktuálním ročníku zatím odehráol jen zápas třetího kola proti Amiens, které porazilo 1:0 až v penaltovém rozstřelu.

Jasný outsider této partie napsal v předchozích měsících velice zajímavý příběh. Na jaře skončil ve čtvrté nejvyšší soutěži na páté pozici, ale kvůli finančním problémům se musel přesunut ještě o patro níže a přejít do amatérského statusu. Athlético si ve své nové soutěži nevede zle, s bodovým mankem na vedoucí Istres je třetí a k tomu má oproti dvěma hlavním konkurentům jedno utkání k dobru. Výborně si vede i v poháru, kde se díky těsným výhrám nad FC Lyon, RC Grasse a druholigovému Rodez proklestilo z prvního kola až mezi nejlepších dvaatřicet týmů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Coupe de France. V boji o osmifinále si to od sedmnácti hodin a patnácti minut rozdají týmy Athlético Marseille a Stade Rennes FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.