Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Stade Brest - 28. ledna 2022   21:00

Nantes
Nantes
25' Blas  • 53' Blas
2:0
(1:0)
Stade Brest
Stade Brest
Nantes
Descamps – Corchia, Appiah, Girotto, Pallois, Merlin – Blas (C) (75. Geubbels), Pereira (74. Augustin), Chirivella (83. Cyprien) – Kolo Muani, Coco (74. Moutoussamy).
Bastien – Berthomieu, Mouysset
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
5 000 diváků
Stade Brest
Larsonneur – Brassier, Hérelle, Chardonnet (C), Duverne – Belkebla, Agoumé (61. M´Bock), Honorat, Le Douaron (84. Said) – Satriano (60. Mounié), Cardona (60. Faussurier).

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:15.
FC Nantes tedy zaslouženě postupuje do čtvrtfinále francouzského poháru po výhře 2:0 nad lokálním soupeřem v podobě Stade Brestois. Ostatní zápasy jsou na programu od soboty do pondělí. Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek pozdního večera.
FC Nantes roli mírného favorita předvedlo i ve druhém poločase a postupuje po zásluze za výhru 2:0!

V padesáté minutě si brankář Larsonneur poradil na výtečnou s několikrát tečovaným přímým kopem. O tři minuty později potvrdil svůj výborný výkon v tomto utkání ukázkovou trefou ze střední vzdálenosti Ludovic Blas! Pěkné zakončení Honorata po hodině hry skončilo pouze na dbrankou FC Nantes. Pět minut před koncem zahrozil Moutoussamy, ale ztroskotal na dobře chytajícím Larsonneurovi. V nastaveném čase sice Stade Brestois dotlačili míč do sítě, ale tato branka nemohla platit pro předcházející faul na brankáře Descampse.
90+3'
90+2'
Stade Brestois nakonec dokázali přeci jen dostat míč do sítě, ale tato branka neplatí pro předchozí faul Steve Mouniého v osobním souboji na brankáře Descampse!
90+1'
Odkop duverneho z pokutového území nepatřil mezi té nejpovedenější a pořádně přisvítil již tak dobrému osvícení na stadionu v nantes.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
89'
Hráči Nantes při své útočné snaze ztroskotali docela daleko před pokutovým územím.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Fábio.
86'
Střídající Jeán-Kevin Augustin se provinil ofsajdovým postavením.
85'
Nebezpečnou střelu Samuela Moutoussamyho ze střední vzdálenosti vyráží jistě od bezpečného prostoru brankář Larsonneur!
84'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Rafiki Said.
83'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Wylan Cyprien.
83'
Velmi obětavě skluzem zastavil kapitán Chardonnet pronikajícího Geubbelse – rohový kop.
81'
Centr sice proskákal asi přes pět hráčů v pokutovém území, ale nikdo z hráčů Stade Brestois ho netrefil.
80'
Pokutové území zatím zcela jasně patří obráncům FC Nantes.
78'
Centr zleva bezchybně odvrátil skvělý hlavičkář Nicolas Pallois mimo pokutové území.
76'
Duverne sice ukázal nějakou rychlost, ale vzápětí velmi snadno pohořel v souboji jeden na jednoho.
75'
Hostující hráč se ocitl v mlýnici mezi Chirivellou a Kolo Muanim, smaozřejmě je ihned pískán faul.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Willem Geubbels.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Roli Pereira, přichází Jeán-Kevin Augustin.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Samuel Moutoussamy.
72'
Žlutou kartu dostává Brendan Chardonnet (Stade Brestois 29).
72'
Akce na jeden dotek končí zákonitě faulem nestíhajícího Chardonneta na Coca. Obránce Stade Brestois se naprosto zbytečně diví, že bude potrestán kartou barvy žluté.
71'
Přízemní střela Honorata končí blokem obránce pouze na rohovém kopu pro Stade Brestois.
70'
Nantes zatím v poklidu hlídá dvojgólový náskok, Stade Brestois se marně snaží o jakýsi bezzubý tlak.
68'
A právě kapitán Stade Brestois Charbonnet byl následně také faulován.
67'
Centr z přímého kopu uklidil nejvyšší ve vzduchu obránce Brendan Chardonnet.
67'
Píšťalka sudího se ihned ozvala po skluzu Chardonneta na pronikajícího Marcuse Coco.
65'
Marcus Coco se hnal osamocen na zteč proti brance Stade Brestois, ale vše končí zblokovanou střelou díky vracejícímu se obránci.
64'
Obránci FC Nantes hrají zatim velmi stabilně a pozornmě.
63'
Honoratova pěkná střela ze střední vzdálenosti končí jen těsně nad břevnem branky FC Nantes.
61'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Hiang´a M´Bock.
60'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Steve Mounié.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Julien Faussurier.
58'
Ve vzdušném souboji ve středu hrací plochy lépe uspěli hráči FC Nantes.
56'
Hned trojice hráčů Stade Brestois se chystá ke střídání.
55'
Stade Brestois kombinaci po pravé straně zakončilo katastrofální přihrávkou za koncovou čárou.
53'
Nantes právě vstřelili branku!
Po špatné přihrávce dozadu ukázal ryhclé nohy Kolo Muani, před pokutovým územím posunul včas míč spoluhráči LUDOVICU BLASOVI a ten pohotovou střelou ze střední vzdálenosti zvyšuje na 2:0!
51'
Žlutou kartu dostává Christophe Hérelle (Stade Brestois 29).
51'
Unikající Kolo Muani byl u postranní čáry nepěkně faulován skluzujícím obráncem Hérelle.
50'
Centr z přímého kopu byl hned dvakrát tečovaný a brankář Larsonneur musel ukázat dobrý reflex, aby míč vyrazil do bezpečí!
49'
Do souboje s Corchiou šel Chardonnet šlapákem jak utržený z řetězu.
48'
Střela Jérémy Le Douarana ze střední vzdálenosti s obrácenou falší se mezi tři tyčře nevešla.
47'
Úvod druhého poločasu je velmi nepřesný.
46'

Fauly: 4:5
Po více než dvaceti minutách odehrané hry měl slušnou příležitost Honorat, ale brankář Descamps se zaskvěl. Po ubráněném rohu se z rychlého kontru gólově prosadil Ludovic Blas! FC Nantes tedy vede v osmifinálovém duelu 1:0! Nejen z gólů, ale i z dalších zajímavých situací připravuje gify Michal Luxa! Druhý poločas by měl začínat ve 22:02 hodin.
45'
45'
Centr z přímého kopu byl obráncem Stade Brestois raději odehrán na rohový kop.
44'
Po odehrání míče byl hráč FC Nantes nekompromisně dohrán obráncem Hérelle.
43'
Ze slabě obsazených tribun kvůli nařízením ohledně Covidu-19 se ozývá nesmělý pískot.
42'
Pasivní přístup po delší čas ke hře od hráčů FC Nantes by mohl být mlýnem na vodu pro hráče Stade Brestois.
41'
Tvoření hry dělá problémy hráčům vyznávajícím červené barvy.
40'
Další nepřesnosti se dopustil v posledních minutách nervózně hrající Nicolas Pallois.
39'
Zakončení hostí bylo s tečí obránce Palloise – rohový kop pro Stade Brestois.
38'
Přímý kop pro Stade Brestois na útočné polovině hřiště.
37'
Honorat přihrávkou do středu hřiště uvolnil spoluhráče, ten vzápetí ihned přichází o míč.
36'
Centr od rohového praporku do pokutového území snadno odvrátila do bezpečí obrana Stade Brestois.
35'
Marcus Coco se hlásí o rohový kop pro FC Nantes.
34'
Zatím co byla ruka Ludovica Blase ošetřována za postranní čárou, jeho spoluhráč napálil míč z přímého kopu vedle levé tyče.
33'
Žlutou kartu dostává Lilian Brassier (Stade Brestois 29).
33'
Kolo Muani byl před pokutovým územím faulován nestíhajícím Brassierem.
32'
Po nepřesné finální přihrávce se ve středové části hřiště provinil faulem záložník Pereira.
31'
Ludovic Blas podstoupil u postranní čáry velmi tvrdý souboj s čistě skluzujícím Christophe Hérellem.
30'
Pallois opět kraloval v defenzivní činnosti v osobním souboji u koncové čáry.
28'
Samozřejmě vstřelená branka by měla dodat hře nový náboj.
27'
Hráči Nantes tedy přežili nebezpečí a potvrdili fotbalové řčení – "nedáš – dostaneš"!
25'
Odražený míč po vyhraném vzdušném souboji napálil dopředu Nicolas Pallois, na útočné polovině si ho převzal rychlonožka LUDOVIC BLAS, ukázal obránci záda a poslal míč do sítě – 1:0!
24'
Centr z rohového kopu vyložil brankář Descamps před sebe a hráči FC Nantes byli úspěšní hned ve třech vzdušných soubojích po sobě.
23'
První velkou šanci Stade Brestois měl na kopačce zakončující Franck Honorat, ale brankář Descamps se zaskvěl pohotovým zásahem – rohový kop!
21'
Po pádu po osobním souboji musel ukázat i gymnastické vlohy v podobě kotoulu Dennis Appiah.
20'
Chirivella svým pasem za obranu nikoho ze svých spoluhráčů ve žlutých dresech nenašel.
19'
Aktivnější domáíc celek se zatím proti velmi dobře bránícímu soupeři gólově neprosadil.
18'
Po šikovně puštěném míči do druhé vlny a následném pasu těsně před brankou byla střela Kolo Muaniho sražená obráncem na rohový kop pro FC Nantes!
16'
Statická hra Nantes se nerozbíhala ani pokusem akce podél postranní čáry.
15'
Čtvrthodina hry osmifinále francouzského poháru nenabídlo nic pro fotbalové fajnšmekry. Kromě postupu o čtvrtfinále je toto utkání brané jako bretańské derby. Tudíž má určitou prestiž.
14'
Tento míč za obranu s menšími obtížemi zvládla dobře odehrát zadní řada Stade Brestois.
13'
Střela ze střední vzdálenosti Ludovica Blase vyslaná levačkou končí pouze v boční síti.
12'
Belkabla dobře přenesl hru ze středu hřiště doprava, ale následný centr jeho spoluhráče byl z kategorie mizerných.
11'
Přihrávku doprava od kapitána Chardonneta nezpracoval dle potřeby u postranní čáry jeho spoluhráč.
10'
Skákavý míč v pokutovém území bere jistě do svých rukavic brankář Larsonneur.
8'
Centrovaný míč z přímého kopu jasně do bezpečí vyboxoval pozorný brankář Larsonneur.
7'
Pronikající hráč Nantes byl faulován na pravé straně hrací plochy poblíž pokutového území.
6'
Na centr zleva nedoskočil v pokutovém území nejvýše vyskošivší Corchia.
4'
Akce Nantes po levé straně hřiště byla zablokovaná po přihrávce do pokutového území.
2'
Kontr FC Nantes byl ukončen obranou soupeře ještě před pokutovým územím.
1'
Po individuální akci to z velké dálky nepřesným zakončením zkoušel Martin Satriano.
1'
FC Nantes bude hrát ve žlutých dresech, Stade Brestois by mělo hrát v červených dresech.

FC Nantes: Descamps – Corchia, Appiah, Girotto, Pallois, Merlin – Blas (C), Pereira, Chirivella – Kolo Muani, Coco.
Náhradníci: Lafont – M´Bemba, Fábio, Doucet, Bukari, Moutoussamy, Cyprien, Geubbels, Augustin.
Trenér: Antoine Kombouaré

Stade Brestois 29: Larsonneur – Brassier, Hérelle, Chardonnet (C), Duverne – Belkebla, Agoumé, Honorat, Le Douaron – Satriano, Cardona.
Náhradníci: Bizot – Pierre-Gabriel, Bain, Uronen, Faussurier, Magnetti, M´Bock, Mounié, Said.
Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Bastien – Berthomieu, Mouysset.
Oba celky nastupují v Ligue 1, kde se více daří Nantes, které aktuálně drží devátou pozici, když posbíralo dvaatřicet bodů. V posledních týdnech ale jsou výsledky domácího mužstva jako na houpačce. Při pohledu na tabulku by osmifinále poháru mělo přinést vyrovnané střetnutí. Brest se totiž nachází na třináctém místě, když posbíral jen o čtyři body méně, než-li jeho dnešní sok.
V předešlém kole Nantes narazilo na Virte, které nastupuje v Natalion 2. Mužstvo z nejvyšší soutěže zvítězilo 2:0, když se prosadili Ludovic Blas a Willem Geubbels. O mnoho těžší pozici měl Brest, jehož čekalo Bordeaux. Ovšem urodilo se celkem snadné vítězství 3:0 a mezi střelce se postupně zapsali Steve Mounié, Romain Faivre a
Jeremy Le Douaron.
Francouzský pohár došel k osmifinálovým zápasům, a tak vás vítám u souboje, v němž se představí FC Nantes a Stade Brestois 29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.