Strakoša – Cáceres (68. Luiz Felipe), de Vrij, Radu – Marušić (93. Lukaku), Parolo, Lucas Leiva, Milinković-Savić, Lulić (C) – Alberto (67. Felipe Anderson) – Immobile
Stadio Olimpico, Řím
AC Milán
G. Donnarumma – Calabria, Bonucci (C), Romagnoli, Rodríguez – Kessié (96. Montolivo), Biglia, Bonaventura – Suso (108. Borini), Cutrone (70. Kalinić), Calhanoglu

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi z tohoto téměř tříhodinového on-line přenosu loučím, přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc. Na počtenou.
AC Milán tedy postupuje po penaltovém rozstřelu a 9. května vyzve ve finále Coppa Italie suverénní Juventus, který domácí pohár opanoval v posledních třech letech. předloni porazil právě milánské AC.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 19:10.
Sedmá série penalt nakonec musela rozhodnout o postupujícím! 210 minut branka nepadla a dlouho se nedařilo ani střelcům při pokutových kopech, vždyť z prvních pěti pokusů se trefil jen Immobile. AC Milán ale stáhl a v sedmé sérii nakonec rozhodl. Luiz Felipe přestřelil bránu a Romagnoli se trefil k tyči, po penaltách tak vítězí 5:4 hosté!
Romagnoli se trefuje k levé tyči, Strakoša skákal k opačné, AC Milán postupuje do finále Coppa Italia!
Luiz Felipe poslal míč pouze do diváků a AC Milán může rozhodnout! O hodně přestřelil tento brazilský hráč.
Calhanoglu se trefuje do stejného místo jako Lulić a stále není rozhodnuto!
Ani Lulić nezaváhal, Donnarumma nevystihl stranu a Lulić se trefil k tyči!
Strakoša zariskoval stranu, kapitán Bonucci zamířil na opačnou a trefil bránu, po pěti sériích 3:3!
Felipe Anderson nakonec zamířil těsně vedle stojícího Donnarummy, ten však nestihl zasáhnout, na míč těsně nedosáhl!
Borini se před zakončením lehce pozastavil, to sice Strakošu nezmátlo, ale Borini následně zamířil placírkou k tyči, 2:2!
I Donnarumma vyčkával, nakonec se ani nepohl. Parolo umístil přízemní ránu přesně k tyči!
Bonaventura už zvládl překonat Strakošu! Ten vyčkával a nestihl zareagovat na rychlou střelu placírkou, po třech sériích je tak srovnáno!
Brankáři excelují! Ani Lucas Leiva nepředvedl dobrou penaltu, v ideální výšce pro gólmana, Donnarumma vystihl směr a vyráží!
Ani po dvou sériích neobdržel Strakoša gól! Chytá přízemní ránu Montolivy, opět nedobře umístěnou.
Donnarumma rovněž vystihl směr, tato penalta byla lépe umístěná, ale gólman AC předvedl výtečný zákrok!
Rodríguez neodpovídá gólem! Strakoša vystihl směr a špatně umístěnou penaltu chytá!
Immobile propasoval míč za Donnarummu! Ten si na balon sáhl, ale prošel mu pod tělem.
Střílení penalt začíná.
Teď to bude hodně na brankářích. Jak Strakoša, tak Donnarumma zatím předvádí výborný výkon. Podrží své týmy i při penaltách?
Nikola Kalinić mohl v prodloužení rozhodnout, ale v tutovce netrefil bránu! Tedy až pokutové kopy rozhodnou o tom, jestli se Juventusu ve finále Italského poháru letos postaví Lazio, nebo AC Milán.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Hosté se ubránili, poslední dvě minuty prodloužení.
118'
Na druhé straně ještě roh pro domácí.
118'
A mohli rozhodnout! Dlouhý nákop Bonaventury zpracoval Montolivo pro Kaliniće, který byl rázem sám před Strakošou, který už byl na zemi, ale Kalinić přestřelil bránu!
117'
Immobile se dostal k odraženému míči a pálil, Calabria jeho pokus srazil a hosté zkouší přejít do rychlého protiútoku.
117'
Milinković-Savić hlavičkoval na zadní tyči, Bonucci odvrací do bezpečí. Vzápětí však Lazio vybojovalo rohový kop.
116'
Centr Lukaka nenašel nikoho v modrém, ovšem domácí pokračují v kombinaci na útočné polovině.
116'
Bonaventura však pokazil rozehrávku a v útoku jsou domácí.
115'
Lukaku nedokázal zpracoval přihrávku do křídla, a tak může kombinovat AC Milán.
114'
Znovu Felipe Anderson, tentokrát se tlačil za míčem na pravé straně, před ním zahrál do autu Romagnoli.
113'
Felipe Anderson vypálil z velké vzdálenosti mimo bránu.
113'
Radu hlavičkou nenasměroval míč mezi tři tyče.
112'
Centr z pravé strany na Lukaka neprošel, ale do odraženého míče se opřel Parolo, Biglia srazil míč na roh.
111'
Po delší době se AC Milán dostal k míči a kombinuje, zatím však pouze na vlastní polovině. Nevypadá to, že by ještě nějaký tým vyloženě toužil vyhrát v prodloužení, spíše to vypadá na penalty.
108'
Střílený centr Lucase Leivy hosté odvrátili, ale u míče je stále Lazio.
108'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Borini.
107'
Lukaku ještě stihl míč na hrací ploše, ale kombinace Lazia poté neměla dlouhého trvání.
106'
Domácí měli k dispozici rohový kop, Milán se však ubránil.
106'
Milinković-Savić se hned dostával do šance, nasadil protihráči jesličky a už byl ve vápně, avšak Romagnoli mu tutovku sebral skluzem pod nohy!
106'
Začalo druhé prodloužení.
Tak ani dalších patnáct minut nenabídlo branku, dvě velké šance měl Milán, ale zatím není blíže k vítězství ani jeden tým. Celky si nyní mění strany, ale druhé prodloužení začne za malý okamžik.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Jedna nastavená minuta, odkopává se od Donnarummovy branky.
104'
Neúnavný Immobile stále sprintuje za dlouhými míči, nyní ho však zastavil ofsajd.
103'
Žlutou kartu dostává Milinković-Savić (S. S. Lazio) za protesty proti tomuto rozhodnutí.
103'
Žlutou kartu dostává Radu (S. S. Lazio), za skluz ve středu hřiště a Radu kvůli této žluté kartě přijde o případné finále Italského poháru!
103'
Lukaku sice přešel v souboji Calabriu, ale následně ho odzbrojil Bonucciho.
103'
Rychlý brejk z toho sice není, ale Lazio kombinuje na útočné polovině.
102'
Centr Calhanogla domácí odvrátili a míří dopředu.
101'
Suso faulovaný Lucasem Leivou, hosté rozehrávají další standardku, tentokrát z větší dálky.
99'
Ještě větší šance pro AC! Míč se po odvráceném centru znovu snesl do šestnáctky, Luiz Felipe natlačil Kaliniće do Strakoši, takže ten nemohl zasáhnout a Romagnoli vysoký míč mohl nasměrovat do brány, byl naprosto nehlídaný, ale netrefil se zblízka mezi tři tyče!
98'
Calhanoglu nakonec z veliké dálky nebezpečně vypálil, Strakoša se musel rychle natáhnout, nakonec zvládl míč vytěsnit na roh!
97'
Susova přihrávka do vápna sražena, ale Felipe Anderson se poté dopustil faulu proti Bigliovi a je tu zajímavá standardka pro Milán.
96'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kessié, přichází Montolivo.
96'
Immobile sprintoval za míčem, ale skluzem na poslední chvíli zasáhl Romagnoli, který ještě vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
95'
Domácí zvládli ubránit rychlou kombinaci Milánu, ale Strakoša jen zakopl míč do autu.
94'
Immobile tvrdě vypálil ze střední vzdálenosti, avšak pouze doprostřed brány a Donnarumma kryje.
93'
Kalinić se natlačil do vápna, ale nevyslal přesnou přihrávku. Na druhé straně Bonucci čistým způsobem zastavil Felipe Andersona.
93'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marušić, přichází Lukaku.
92'
AC Milán u míče a snaží se zaútočit.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Následuje tak prodloužení 2x15 minut. Jakmile AC Milán vstřelí branku, musí domácí vsítit dvě. Při stavu 1:1 by postoupili hosté. Pokud gól nepadne ani v prodloužení, na řadu přicházejí pokutové kopy.
Tak ani čtvrtý poločas z tohoto dvojutkání branku nenabídl. Ne, že by nebyly šance, to určitě ne, ale zkrátka to tam ani jednomu týmu nepadlo. V první půli mělo více šancí Lazio, ale Donnarumma všechny pochytal. Ve druhém poločase hrozili zejména hosté, ale výborný zákrok proti Calabriovi si připsal Strakoša a následně Calhanoglu ve velké šanci minul bránu. Domácí se snažili rozhodnout v závěru, byli aktivnější, ale další šanci si už nevypracovali.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Domácí míč odvrátili, dopředu chtěl zamířit Felipe Anderson, avšak rozhodčí ukončil druhý poločas, za což se na něj dokonce zlobí obě dvě strany.
90+1'
Marušić stáhl k zemi unikajícího Calhanogla a dostává zaslouženou žlutou kartu. Standardka pro AC.
90+1'
Centr Milinkoviće-Saviće hosté odvracejí a míří dopředu.
90+1'
Další akci domácích zastavil Kessié, který odvrátil přihrávku na Lucase Leivu, ale pouze odkopl míč do autu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty! Dokáže někdo rozhodnout?
90'
Immobile dostal přihrávku od Luize Felipa do ofsajdu, a tak byl jeho brejk zastaven.
89'
Milinković-Savić však vůbec netrefil bránu, vysoko přestřelil.
89'
Ještě jedna šance pro Lazio, po faulu na Milinkoviće-Saviće od Biglii následuje přímý kop domácích.
88'
Felipe Anderson se natlačil po levé straně do vápna, ale přihrávka na spoluhráče neprošla, dobře zasáhl Bonucci.
86'
Centr Felipe Andersona odvrácen a Lulić poté postrčil Susu.
86'
Milinković-Savić se dostal k propadlému míči do šestnáctky a Calabria pouze odvrátil na roh.
85'
To už nyní neplatí, Marušić získal autové vhazování.
85'
Susův centr odvrácen, avšak Milán zůstane u míče.
84'
Bonaventura si šikovně narazil míč se spoluhráčem a poté se prohnal kolem Marušiće, přihrávku do vápna nakonec odvrátili domácí na další roh.
82'
Calabria odcentroval přes obránce do vápna, nenašel sice nikoho v bílém, ale míč ještě zachytil Bonaventura.
82'
Domácí centr odvrátili, ale nemohou se dostat k míči.
81'
Milán se dostal do útočné kombinace, Suso vybídl k zakončení Rodrígueze, ten vypálil ze střední vzdálenosti, míč skončil sražen mimo tři tyče. První roh pro hosty.
80'
Immobile se teď zapojil do útočné situace pouze z ofsajdu, tím tak akce Lazia skončila.
79'
Milinković-Savić našel dlouhým pasem Immobileho, toho však výborně zvládl ubránit Calabria, který dokonce vybojoval míč.
78'
Felipe Anderson našel ve vápně Parola, ten nepropálil clonící hráče. Lazio je v závěru aktivnějším týmem.
78'
Domácí se snaží vstřelit rozhodující branku, Milinković-Savić pálil krkolomně v pádu, bránu netrefil.
77'
Felipe Anderson dlouho postupoval dopředu, Rodríguez ale stále s ním a nakonec srazil jeho přihrávku do vápna.
76'
Hráči AC odvrátili centr jen k Lulićovi, který se opřel do balonu, ale dělovkou vůbec netrefil bránu.
76'
Centr Felipe Andersona nebyl povedený, ale hosté ho zvládli odvrátit pouze na roh.
75'
Marušić však vzápětí vybojoval další faul, když byl podražen Bonaventurou. Tentokrát následuje přímý kop z pravé strany, nyní na centr.
75'
Felipe Anderson napálil pouze bílou zeď, Milán se ubránil.
73'
Immobile sprintoval za míčem, byl u něj dříve Donnarumma, ale útočník Lazia spadl po lehkém kontaktu s Calabriou, který dostává žlutou kartu. Je tu standardka pro domácí těsně za vápnem!
72'
Radu odvrátil nápor Kessiého při napadání a vybojoval pro domácí odkop od brány.
71'
Střídající Kalinić byl hned faulován, a to ve středu hřiště Lucasem Leivou.
70'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Cutrone, přichází Kalinić.
70'
Lulić už nezachytil míč na hrací ploše, Milán je u balonu a bude střídat.
69'
Centr Luliće Bonucci odehrál pouze do vzduchu, pro míč si šel Donnarumma, ale zvládl ho pouze vyboxovat.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Cáceres, přichází Liuiz Felipe.
67'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Alberto, přichází Felipe Anderson.
66'
Mohla tu být šance pro AC z brejku, ale Cutrone se neprotlačil přes obránce ke střele, Radu ho skvěle bránil a poté mu pomohl Lucas Leiva, který se zmocnil míče.
65'
Laziu se podařilo usadit na útočné polovině aspoň na chvíli, ale hosté si dokázali poradit se všemi centry do šestnáctky.
64'
Hra se nyní trochu uklidnila. Ani jeden z týmů se nedokáže usadit na útočné polovině. Stále je zde možnost prodloužení, případně penalt, a to v tom případě, jestli nepadne branka ani na jedné straně.
62'
Marušić si nedokázal poradit s vysokou přihrávkou do křídla a balon mu utekl do autu, hrají hosté.
61'
Albertův centr na přední tyč hosté odvracejí.
60'
Rohový kop pro domácí.
60'
Další šance pro AC Milán! Domácí propadli ve středu hřiště, Bonaventura vysunul do strany Calhanogla, jenž vypálil tvrdě, ale minul bránu.
59'
Alberto hledal de Vrije, ten na míč nedoskočil a Immobile si poté zpracovával míč rukou.
58'
Hosté staví dvoučlennou zeď, rozehrávat bude Alberto.
57'
Immobile se natlačil před Romagnoliho, ten ho stáhl k zemi a dostává žlutou kartu. Navíc je tu zajímavý přímý kop z pravé strany pro Lazio.
57'
Calabria dokázal dobře zahrát i v obraně, když zastavil akci Luliće a vybojoval odkop od brány.
56'
Nakonec měl tutovku Calabria, který dostal přihrávku od Susa za obranu a z pravé strany pořádně prověřil Strakošu, ten skvěle zasahuje!
55'
Milán převzal iniciativu a snaží se trpělivou kombinací vytvořit nějakou šanci.
53'
Parolo chtěl odcentrovat z pravé strany, ale v tísni vyslal míč pouze do rukavic Donnarummy.
53'
Zmatky v hostujícím vápně nakonec nekončí gólem, střela Parola byla sražená a míč kryje Donnarumma.
52'
Strakoša kryje střelu z pravé strany, na druhé straně hosté likvidují centr Luliće.
50'
Calabria obdržel při rozehrávce šlapák, AC může v klidu rozehrát z vlastní poloviny.
49'
Kessié si naskakoval na centr Rodrígueze, ale na míč těsně nedosáhl.
48'
Domácí měli k dispozici přímý kop z levé strany, Alberto odcentroval do vápna, Milán se ubránil.
47'
Calhanoglu se dostal do zajímavé příležitosti, když vypálil ze středu hřiště, se skákavým pokusem si Strakoša poradil.
46'
První půle branku nenabídla, mnoho příležitostí a zajímavý fotbal však ano. O něco aktivnější bylo Lazio, které si vytvořilo příležitosti po chybách v hostující obraně, ale i po pěkných kombinacích. Donnarumma však zatím až na jeden moment předvádí výborný výkon a pochytal všechny šance. Milán měl dvě zajímavé příležitosti, ale jednou chytil ránu Susa Strakoša, podruhé skončil balon mimo bránu.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+1'
45+1'
Immobile si narazil míč s Parolem, ale nakonec se do vápna nedostal. Centr Milinkoviće-Saviće poté skončil pouze u Donnarummy.
45+1'
Radu skvěle zahrál v obraně a domácí to ještě mohou zkusit v jedné nastavené minutě.
45'
V závěrečné minutě drží míč na kopačkách AC Milán, ale dopředu se nežene a v první půli už tak branka nejspíše nepadne.
43'
Donnarumma šel nejistě za míčem, ale v souboji s Milinkovićem-Savićem nakonec balon natřikrát ukořistil.
42'
Romagnoliho rozehrávka skončila pouze v autu, Immobile se rázem tlačil do šance, ale hostující bek napravil svou chybu a zastavil ho za cenu rohového kopu.
41'
Centr Luliće Alberto nezužitkoval, hlavičkou nemířil přesně.
41'
Domácí vybojovali míč a Immobile poté autové vhazování na útočné polovině.
40'
Lazio je stažené na vlastní polovině, ale dobře dostupuje hostující hráče a nedává jim prostor k rozehrávce.
39'
Milán u míče a kombinuje na útočné polovině.
38'
Žlutou kartu dostává Kessié (AC Milán), za naštvané bouchnutí do míče po verdiktu rozhodčího, který přisoudil autové vhazování domácím.
36'
Průnik Alberta nakonec nebyl úspěšný. Domácí se nejprve dožadovali penalty, jelikož Calabria lehce stáhl hráče Lazia, ale rozhodčí nezapískal. Původně byl nařízen alespoň rohový kop, ale i toto rozhodnutí se nakonec změnilo.
36'
Immobile versus Donnarumma v krátké chvíli podruhé! Nyní už měl mnohem větší šanci, když dostal krásnou přihrávku patičkou od Alberta na levou stranu a vypálil, gólman AC likviduje rukama.
34'
Donnarumma teď podcenil Immobileho, což se mu vůbec nevyplatilo. Brankář AC už věřil, že útočník Lazia nemá šanci dostihnout míč na hrací ploše, a tak přestal hrát, ale Immobile ještě zasprintoval a z brankové čáry se snažil nasměrovat míč mezi tři tyče, ale nedal mu dostatečnou rotaci.
33'
Lazio drží míč pod kontrolou a snaží se něco vymyslet, hosté to nepřehánějí s napadáním, ale zatím brání pozorně.
31'
Milán v posledních minutách převzal iniciativu a útočí, Calhanoglu však teď hrál v těsném ofsajdu a domácí si vydechnou.
30'
Calhanoglu vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus neměl gólové parametry a neskončil mezi třemi tyčemi.
29'
Kessié centroval do vápna, těsně před Cutronem odhlavičkoval do bezpečí Lulić.
28'
Průnik Milinkoviće-Saviće zastavili hosté těsně před pokutovým územím čistě.
27'
Po centru do šestnáctky následovaly zmatky v domácí obraně! Strakošovi se ve vápně pletl do cesty Milinković-Savić, a tak vyboxoval míč pouze do Cácerese, od kterého se míč odrazil těsně mimo! Na zadní tyči se ještě snažil tečovat Cutrone, ani on nenasměroval balon do brány.
26'
Alberto se dopustil podražení proti Kessiému, přímý kop pro AC.
25'
Lulićovi se nepovedlo odcentrovat přes obránce, tak vrátil míč Lucasu Leivovi, jenž vypálil z veliké dálky, míč doplachtil pouze doprostřed brány k Donnarummovi.
24'
Lulić faulován u postranní čáry Kessiém, domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
23'
Cáceres vypálil ze střední vzdálenosti, jeho tečovaná rána už neměla razanci a Donnarumma v klidu chytá.
22'
Suso přišel o míč a Alberto vyslal dopředu Immobileho, před ním odklidil míč, raději do aut, Donnarumma.
22'
Hosté se ubránili další akci Lazia a Calhanoglu byl následně poslán k zemi Lucasem Leivou.
21'
Lulić si však nepohlídal ofsajdové postavení a hrál asi o dva metry za obránci hostů.
20'
U míče opět Lazio a kombinuje na útočné polovině.
18'
Ale velkou šanci měl i Milán! Suso předvedl pěkné sólo přes několik protihráčů a poté jedovatě vypálil! Strakoša výborně vyrazil a poté ještě lépe zlikvidoval dorážku Cutroneho, ta už ovšem byla z ofsajdu.
18'
Další chybq v rozehrávce AC a Milinković-Savić si navedl míč na střed ke střele, jeho skákavý pokus proskákal těsně vedle pravé tyče! Lazio je zatím lepší.
17'
Přihrávka Parola z první nenašla přesně Marušiće a kombinace Lazia je tak u konce.
15'
Marušić mohl využít chyby Calhanogly, kterému propadl míč a černohorské křídlo rázem mohlo přihrávat do vápna, což také Marušić udělal, míč proskákal celým pokutovým územím, ale nenašel nikoho v modrém. Další centr Cácerese už pokryl Donnarumma.
14'
Strakoša nakonec musel zasahovat, ale pouze proti centru z pravé strany, který v klidu kryje.
13'
AC Milán po delší době u míče a kombinuje, zatím však neohrožuje branku Strakoši.
12'
Immobile si míč na hraně vápna zpracovával příliš dlouho a hosté ho odklidili do bezpečí. S napadáním Lazia mají však problémy.
10'
Po chybě v rozehrávce do další šance vyrazili domácí, Immobile nahrál Albertovi, jehož zastavil podle hráčů a fanoušků Bonucci nedovoleně, ale domácí útočník pouze narazil do těla obránce Milánu, který nebyl v pohybu.
8'
Cutrone si nabíhal na dlouhou přihrávku, ale u míče byl dříve gólman Strakoša.
7'
AC se ubránilo, chtělo zamířit do brejku, ale domácí se stihli vrátit.
6'
Roh sice hosté odvrátili, ale další akci rozvinul Alberto, který vysunul do křídla Milinkoviće-Saviće, jenž se snažil ze strany propálit Donnarummu, ten nohama vyráží!
6'
Immobile potvrzuje skvělou formu a zahrozil z nenápadné akce! Naskočil si na centr z levé strany a hlavičkou z jedenácti metrů pořádně prověřil Donnarummu, ten se natáhl a jeho pokus vytěsnil na roh!
5'
Milinković-Savić však vyhrál osobní souboj a kombinuje opět Lazio.
5'
Immobile se dostal k míči ve vápně, ale nepropálil clonícího obránce. Od Parola se poté míč odrazil do zámezí a Donnarumma rozehrává.
4'
Nepovedený výkop Strakoši skončil u hostů, ale Lucas Leiva následně vybojoval faul na svou osobu.
3'
Bitvu o míč ve středu hřiště vyhrálo AC a Calhanoglu byl následně faulován.
1'
Immobile se ocitl v těsném ofsajdu, rozehrávají tak hosté.
1'
Rozehrává Milán v bílých dresech, Lazio hraje v modrých.
1'
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.

S. S. Lazio: Strakoša – Cáceres, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, Milinković-Savić, Lulić (C) – Alberto – Immobile
Náhradníci: Patric, Lukaku, Nani, Basta, Felipe Anderson, Wallace, Bastos, Caicedo, Guerrieri, Vargić, Luiz Felipe, Murgia

AC Milán: G. Donnarumma – Calabria, Bonucci (C), Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Cutrone, Calhanoglu
Náhradníci: Mauri, Kalinić, André Silva, Borini, Gómez, Zapata, Abate, Musacchio, Guarnone, A. Donnarumma, Montolivo, Locatelli

Rozhodčí: G. Rocchi.
První duel semifinále nenabídl špatný fotbal, ale mnoho šancí k vidění nebylo a fanoušci se nedočkali ani branky. Favoritem na domácí půdě bude tedy Lazio, i když v případě vstřelené branky na hřišti soupeře by na tom lépe bylo AC.

Tyto dva celky se letos střetly už dvakrát i v Serii A. V obou dvou případech byl úspěšnější domácí tým. Nejprve zvítězilo Lazio jasně 4:1, poté, pouze tři dny před prvním semifinále, byl úspěšnější Milán, který vyhrál 2:1. Komu se odvetný duel povede lépe a postoupí do finále Coppa Italia?
S. S. Lazio
Římský celek se v tabulce Serie A nachází na krásném třetím místě, však má pouhé dva body náskoku na páté AS Řím. Lazio má v lize vůbec nejlepší útok, nastřílelo už 64 branek, z toho se trefil už třiadvacetkrát ostrostřelec Ciro Immobile! Z posledních pěti duelů v lize Lazio nejprve prohrálo tři v řadě, avšak naposledy dvakrát zvítězilo, když porazilo Veronu 2:0 a Sassuolo 3:0. Dobře bojuje i v Evropské lize, kde vyhrálo svoji skupinu a následně vyřadilo po výsledcích 0:1 a 5:1 rumunské FCSB.

V italském poháru vedla cesta Lazia do semifinále přes dva soupeře. Nejprve si poradilo s druholigovou Cittadellou, kterou porazilo 4:1, ve čtvrtfinále poté udolalo 1:0 Fiorentinu.

AC Milán
AC zažívá další relativně nevydařenou sezónu, v tabulce je až sedmé mimo pohárové příčky, nedařilo se mu zejména v úvodu sezóny. Nyní se však Milán zvedá. V lize vyhrálo třikrát v řadě, když rozdrtilo 4:0 Spal, porazilo 1:0 Sampdorii a naposledy vyzrálo i na AS Řím s Patrikem Schickem v sestavě, na jeho půdě zvítězilo možná překvapivě 2:0. Milánu se daří i v Evropské lize, ovládlo skupinu D a ve vyřazovací fázi nedalo šanci Lodogorci Razgrad, který porazilo 3:0 a 1:0.

V domácím poháru AC Milán nejprve porazil Veronu jasně 3:0, poté v derby udolal Inter Milán 1:0 až v prodloužení.
Přeji krásný středeční večer, vítejte u odvetného duelu semifinále Coppa Italia, ve kterém S. S. Lazio vyzve AC Milán. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.