Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : AS Řím - 7. dubna 2022   21:00

Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
56' Saltnes (Wembangomo) • 90' Vetlesen (Pellegrino)
2:1
(0:1)
AS Řím
AS Řím
43' Lorenzo Pellegrini  (Mchitarjan)
Bodo/Glimt
Chajkin – Sampsted, Moe (C) (90+1. Kvile), Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes – Koomson (82. Mugisha), Espejord (77. Boniface), Pellegrino.
Smits – Boniface, Mugisha, Fet, Sery Larsen, Nordäs, Kvile, Konradsen.
Gozubuyuk – van Zuilen, Balder
Aspmyra, Bodø
AS Řím
Patrício – Karsdorp, Mancini (69. Smalling), Kumbulla, Ibañez – S. Oliveira, Cristante, Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham, Zalewski (65. Viña), Mchitarjan (65. Šomurodov).

Já vám děkuji za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším. Na počtenou!
Skončil první zápas mezi FK Bodo/Glimt a AS Řím v rámci čtvrtfinále evropské konferenční ligy. Z výhry se radují domácí, kteří po skvělém výkonu dokázali otočit nepříznivý stav, protože první gól vstřelil kapitán AS Řím Lorenzo Pellegrini v 43. minutě. Ve druhé půli se dvakrát prosadili domácí, konkrétně v 56. minutě Ulrik Saltnes a v 89. Hugo Vetlesen. Lepší výchozí pozici do odvety si tedy odnáší norský tým.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:9. Fauly: 12:11.
90+5'
90+5'
Zakončení Eldora Šomurodova hlavičkou, ale míč letěl nad bránu a ani Nikita Chajkin nemusel zasahovat.
90+4'
Alfons Sampsted odvrátil pouze na rohový kop. Rozhodčí ještě uklidňuje emoce v pokutovém území.
90+3'
Domácí už nikam nepospíchají. I přesto Victor Boniface ztratil míč a nabízí vytvořit si příležitost pro hosty.
90+2'
Matías Viña obdržel přihrávku do běhu od Tammyho Abrahama, ale střela mu vůbec, ale vůbec nevyšla.
90+1'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Brede Moe, přichází Sigurd Kvile.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.
90'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku!

Domácí otáčí zápas na svou stranu. Amahl Pellegrino rozehrál volný kop a svým centrem našel volného HUGA VETLESENA, který svou hlavičku otřel o Matíase Viñu od něhož míč zaplul za záda bezmocného Ruie Patrícia.
89'
V závěru utkání mají domácí příležitost přímého volného kopu.
88'
Žlutou kartu dostává Matías Viña (AS Řím).
88'
Chris Smalling nedovoleně zastavil Victora Boniface, který se už už dostával za jeho záda.
87'
Lékaři odvedli svou práci a hra odkopem Nikity Chajkina pokračuje.
86'
Po tvrdém souboji na hřišti hned tři hráči. Lékaři obou týmů mají momentálně práce víc než dost.
85'
Victor Boniface zahrál rukou, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který použil svůj pracovní nástroj a přiřkl míč AS Řím.
84'
Joel Mugisha už rozběhává pravou stranu, ale Elias Hagen otáčí hru na druhou stranu, Odkud Alfons Sampsted vystřelil vysoko nad bránu.
83'
Maraš Kumbulla dlouhým nákopem pouze odevzdal míč soupeři.
82'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Gilbert Koomson, přichází Joel Mugisha.
81'
domácí opět dobývají obranu Římanů. Victor Boniface vystřelil na bránu, ale Rui Patrício předvedl kvalitní zákrok.
80'
Alfons Sampsted se vzteká, ale faul to od něj byl a není se co divit, že rozhodčí zapískal.
79'
Rick Karsdorp si vymodlil faul na svou osobu. Rozhodčí jeho přání vyslyšel a odpískal nedovolený zákrok.
78'
Bodo/Glimt se postupným útokem snaží najít skulinky v obraně hostů. Ti skvěle brání a získávají míč.
77'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Runar Espejord, přichází Victor Boniface.
76'
Lorenzo Pellegrini obdržel přihrávku od Sérgia Oliveiry, ale ocitl s v postavení mimo hru, což rozhodčím neuniklo.
75'
Roger Ibañez na výletě v útoku, ale jeho akce nemohla vést k dobrému konci.
74'
Tammy Abraham dostal více prostoru než obvykle a s míčem se rozběhl dopředu. Jen dobrý zákrok Alfonse Sampsteda ho zastavil včas.
73'
Maraš Kumbulla se už radoval z dosaženého gólu, ale zdvižený praporek asistenta rozhodčího jeho radost zastavil.
72'
Lorenzo Pellegrini vystřelil pravou nohou po tom, co se uvolnil, ale skvělý zákrok Nikity Chajkina neměnil s ukazatelem skóre.
71'
Domácí rychle rozehrávají a pospíchají. Jsou si vědomi, že jsou v dnešním zápase lepším týmem a mají šanci dnes porazit favorita z Říma.
70'
Amahl Pellegrino nepřesnou přihrávkou zastavil snahu svých spoluhráčů. Rick Karsdorp už vhazuje míč do hry.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Chris Smalling.
68'
Gianluca Mancini opět na zemi. Vypadá to, že bude nutné střídání.
67'
Ve hře se již pokračuje. Dlouhý nákop Sérgia Oliveiry našel pouze hráče Bodo/Glimt, kteří míč také rychle ztrácejí.
66'
Na hrací ploše je v péči lékařů Gianluca Mancini.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Eldor Šomurodov.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Matías Viña.
64'
Amahl Pellegrino se dotal do zakončení, ale zblokovaná střela nenadělala Rui Patríciovi tentokrát žádný problém.
63'
Vzrušení na hřišti, protože jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hřišti, ale rozhodčí nechává hrát hru dál.
62'
Gianluca Mancini byl ve správném prostoru a dokázal odhlavičkovat míč z nebezpečné pozice.
60'
Bodo/Glimt bylo po zásluze odměněno gólem, protože právě tento tým je v dnešním zápase lepší, i dle statistik.
59'
Tammy Abraham v souboji o míč neuspěl a míč ve své moci mají domácí.
58'
Rui Patrício odkopává od své brány.
56'

Tento zákrok si Rui Patrício za ráměček nedá. Brice Wembangomo si zpracoval míč na hranici pokutového území a vystřelil. Jeho střelu ovšem ULRIK SALTNES tečoval a míč skončil po nepovedeném zákroku gólmana Patricia v síti. Je vyrovnáno!
55'
Rick Karsdorp si pod tlakem dokázal poradit, ale Bryan Cristante následně odevzdává míč soupeři.
54'
Sérgio Oliveira odhlavičkoval na rohový kop, protože nebyl ve svém pokutovém území zorientovaný.
53'
Alfons Sampsted si špatně přebral míč a pustil do šance Nicolu Zalewskiho. Ten si s nabídnutou situací neporadil.
52'
Gilbert Koomson se dostal za obranu soupeře po přihrávce Amahla Pellegrina. Ale na střelu už neměl dost sil. Se slabou střelou neměl Rui Patrício žádný problém.
51'
Tammy Abraham se ocitl na zemi po faulu Mariuse Höibraatena.
50'
Bryan Cristante zkušeně zklidnil hru a nechává rozehrát stopery.
49'
Tammy Abraham obětavě zblokoval střelu a míč odrazil mimo hru.
48'
Nicola Zalewski fauluje a zastavuje Alfonse Sampsteda.
47'
Bodo vědomo si stavu tkání ihned od začátku začíná aktivně. Gilbert Koomson na pravé straně bojuje o míč.
46'
Ani jeden z trenérů nestřídal a věří dále svým vybraným jedenácti hráčům.
46'
Máme za sebou první poločas čtvrtfinále evropské konferenční ligy. Domácí tým byl aktivnější během prvního poločasu, ale paradoxně právě oni inkasovali jediný gól v závěru poločasu. Ve 43. minutě se prosadil Lorenzo Pellegrini tvrdou střelou pod horní tyč.
45+1'
45+1'
AS Řím drží hru daleko od své brány tak, aby do poločasové přestávky šel s jednogólovým náskokem.
45+1'
Rozhodčí přidává k první půli jednu minutu.
45'
Lorenzo Pellegrini fauluje, ale uniká trestu v podobě žluté karty.
43'
AS Řím právě vstřelil branku!

Henrich Mchitarjan našel v pokutovém území vtipnou přihrávkou LORENZA PELLEGRINIHO, který propálil střelou pod břevno bezmocného Nikitu Chajkina. Hosté otevírají skóre zápasu.
42'
Rohový kop se zapsal pouze do statistik.
41'
Tammy Abraham vybojoval další rohový kop pro svůj tým.
40'
Gilbert Koomson zastaven v pokutovém území tak dokonale, že ani rohový kop pro domácí tak nebude. skvělý skluz Rogera Ibañeze.
39'
Dva rohové kopy hostů byly rozehrány přímo na brankáře Nikitu Chajkina. Ten si v obou případech věděl rady.
38'
Tammy Abraham v obrovské šanci! Jedním dotykem se zbavil obránce, ale Nikita Chajkin byl rychle ze své brány a úspěšně zasáhl proti střele Abrahama.
37'
Amahl Pellegrino neuvěřitelně zrychlil na pár metrech, ale Rick Karsdorp se dostal zpátky do souboje a znemožnil domácímu křídlu odcentrovat.
36'
Ulrik Saltnes na hranici vápna místo toho aby střílel, tak hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. To se ukázalo jako chyba, protože nepřesná přihrávka dala míč na kopačky hostů.
35'
Gilbert Koomson svým pohybem děla problém obráncům AS Řím, ale míč zasekl a počká na své spoluhráče.
34'
Tammy Abraham nedostal vůbec žádný prostor, a tak nebyl schopný míč zpracovat.
33'
Gianluca Mancini má štěstí. Při rozehrávce nepřesně přihrál, ale jeho tým bude vhazovat.
32'
Ano, bylo tomu tak, ale Rui Patrício chytil míč a už rozehrává dopředu.
32'
Maraš Kumbulla fauluje Eliase Hagena. Tentokrát se zdá, že Bodo rozehraje přímo do pokutového území.
31'
Nicola Zalewski si neporadil v pokutovém území domácích vůbec dobře. Jeho střela našla cíl pouze na tribuně v podobě diváka.
30'
Na hřišti je ošetřován hostující útočník Tammy Abraham.
29'
Bryan Cristante jen rozmáchl rukama na znamení, že nemá komu přihrát. Jediná volba byla dozadu na Gianlucu Manciniho.
28'
Lorenzo Pellegrini nedosáhl na balón, který byl na něj směřovaný.
27'
Rick Karsdorp předvedl nádherný první dotyk a zpracování míče, který letěl přes celou šíři hřiště.
26'
Hosté si žádají žlutou kartu pro Eliase Hagena, ale rozhodčí do kapsičky nesahá.
25'
Brice Wembangomo faulován an polovině soupeře, ale volný kop rozehrán nakrátko a dozadu.
24'
Domácí rozehrávají další akci od stoperů.
23'
Gilbert Koomson v rychlém protiútoku po pravé straně, ale Roger Ibañez mu stačil a dokázal míč kopnout do zámezí.
22'
Brice Wembangomo leží na zemi po tvrdém střetu, ale ošetření potřebovat nebude.
21'
Ulrik Saltnes pod tlakem nahrává pouze dozadu a hra se otáčí zleva doprava, kde je více prostoru.
20'
Dlouhý balon na Eliase Hagena. Balón do hry vhodí Rick Karsdorp.
19'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
18'
Domácí se po rozpačitém úvodu našli a získávají aktivitu na své kopačky.
17'
Gilbert Koomson si poradil v akci jeden na jednoho, nahrál Hugo Vetlesenovi, jehož křižná střela jen prolétla malým pokutovým územím.
16'
Faulován byl při zpracování míče Gilbert Koomson.
15'
Runar Espejord motla, ale nevymotal Bryana Cristanteho. Rohový kop pro Bodo/glimt.
14'
Elias Hagen otočil hru zprava doleva a Bodo je poprvé v zápase v pokutévm území hostů. Ulrik Saltnes střílel k pravé tyči, ale balón otřel síť jen zevnějšku.
13'
Boj o míč ve středu hřiště dopadl lépe pro Bodo, které vyváží míč po pravé straně hřiště.
12'
Alfons Sampsted podnikl přímočarý výpad vpřed, ale nepřesná přihrávka jeho snažení zastavila.
11'
Roh rozehrán na krátko a následný centr všechny a všechno přeletěl.
10'
Rohový kop pro hosty. Jeho rozehrávku ještě rozhodčí přibrzdil.
9'
Rychlá ztráta míče domácích a AS se opět tlačí dopředu. Skvělý skluz Breda Moeo.
8'
Hra se odvíjí tak, jak se dalo očekávat. Bodo je v bloku na své polovině a čeká. co s míčem vymyslí kreativní hráči hostů. Lorenzo Pellegrini v offsidu.
7'
Bodo rozjíždí akci po své pravé straně, ale Roger Ibañez získal míč a byl faulován.
6'
Tvrdý zákrok Gianlucy Manciniho. Amahl Pellegrino odnesl tento tvrdý střet nějakým šrámem, ale pokračovat ve hře bude.
5'
AS hází míč do hry . Lorenzo Pellegrini se uvolnil, vystřelil ale nepřesně.
4'
Po třech minutách mají míč konečně na svých kopačkách také domácí.
3'
AS Řím drží míč na svých kopačkách. Henrich Mchitarjan je faulován na polovině hřiště.
2'
Bodo vysunulo svůj presink vysoko, přesto Rui Patrício rozehrává nakráko.
1'
Výkop provedli hosté a dlouhým nákopem se hned snaží získat území.
1'

FK Bodo/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe (C), Höibraaten, Wembangomo – Vetlesen, Hagen, Saltnes – Koomson, Espejord, Pellegrino.
Náhradníci: Smits – Boniface, Mugisha, Fet, Sery Larsen, Nordäs, Kvile, Konradsen.
Trenér: Knutsen K.

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Kumbulla, Ibañez – S. Oliveira, Cristante, Lorenzo Pellegrini (C) – T. Abraham, Zalewski, Mchitarjan.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Afena-Gyan, Bove, E. Darboe, Diawara, Maitland-Niles, El Shaarawy, C. Pérez, Šomurodov, Smalling, Viña.
Trenér: Mourinho J.

Rozhodčí: Gozubuyuk – van Zuilen, Balder.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu utkali na podzim v rámci skupinové fáze Evropské konferenční ligy. Lépe si v těchto utkání vedl norský tým, který doma porazil Římany 6:1 a v Itálii zápas skončil smírně 2:2.
AS Řím

AS Řím okupuje v ligové tabulce páté místo, které zaručuje místo v Evropské lize pro příští sezonu. Forma italského mužstva je velmi dobrá, protože v posledních devíti utkání vždy bodovalo. AS Řím ve skupinové fázi obsadil první místo před FK Bodo/Glimt se ziskem třinácti bodů, a tak se vyhnul utkání v rámci šestnácti finále a čekal na svého soupeře rovnou v osmifinále. V něm vyřadil italský tým Vitesse po výhře 1:0 a remíze 1:1.
FK Bodo/Glimt

FK Bodo/Glimt se nachází po jednom odehraném kole v ligové soutěži po remíze 2:2 na devátém místě. Hořkost porážky norský tým neukusil velmi dlouho a bude chtít tuto sérii si prodloužit i v tomto prestižním duelu. Bodo/Glimt obsadil ve skupinové fázi druhé místo právě za týmem AS Řím se ziskem dvanácti bodů. v šestnácti finále norský tým vyřadil Celtic po výsledcích 3:1 a 2:0. V osmifinále si Bodo poradilo s Alkmaarem po výhře 2:1 a remíze 2:2 a postoupilo do dnešního čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy se střetnou týmy FK Bodo/Glimt a AS Řím. Favoritem tohoto střetnutí je italský tým z Říma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.