Konferenční liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : PAOK - 21. října 2021   18:45

FC Kodaň
FC Kodaň
80' Biel
1:2
(0:2)
PAOK
PAOK
19' Sidcley  (A. Živković) • 38' A. Živković  (Schwab)
FC Kodaň
Grabara – P. Ankersen, Chočolava, Boilesen (C), Diks – Jóhannesson (74. Jelert), Lerager, Baldursson (46. L. Singh, 84. Höjlund) – Biel, Wind, Böving (11. Johnsson).
Johnsson, Guadagno – Bengtsson, Gabrielsen, L. Singh, Oviedo, Oikonomou, Höjlund, Haraldsson, Jelert, Haarbo.
Lambrechts – Vanyzere, Weirdt (BEL)
Telia Parken, Kodaň
PAOK
Paschalakis (C) – Taylor, Mihaj, Michailidis (74. Varela), Sidcley – Esiti, Schwab (64. El Kaddouri) – A. Živković, Biseswar (74. D. Augusto), Mitriță (83. Murg) – Świderski (83. Akpom).
Talichmanidis, Ž. Živković – Varela, El Kaddouri, D. Augusto, Murg, Lyratzis, Vieirinha, Akpom, Koutsias, Konstantelias, Giaxis.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Oba týmy tak výrazně nakročily za postupem, který jim může ještě zkomplikovat slovenský Slovan Bratislava.
Řecký PAOK Soluň nakonec náskok uhájil, když proti oslabené Kodani využil přesilovku a díky vítězství 2:1 se posouvá do čela skupiny právě před Dány, kteří mají ztrátu jednoho bodu.
90+5'
90+4'
Řekům aktuální dění vyhovuje, drží míč na útočné polovině a soupeře k ničemu nepouští.
90+3'
Dva rohy v krátkém sledu se neujali. Zdá se, že by hosté mohli nepříjemný tlak zvládnout – útočný faul Leragera.
90+2'
Bielův centr z levé strany hostující defenziva sráží na rohový kop. Kodaň má v závěru nastavení velký tlak.
90+1'
Kombinaci Kodaně zastavuje taktický faul hostujícího hráče.
90'
Soluň drží míč na svých kopačkách a útočí. Kodaň má čtyři minuty, to se dá!
88'
Útočnou akci Soluně zastavuje pro změnu Jonas Older Wind (KOD), který dostává žlutou kartu.
86'
PAOK se daří hru kouskovat a nepouštět Kodaň do útoku. Už se projevuje rozložení sil, Dánům jedenáctý hráč chybí.
84'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Luther Singh, přichází Rasmus Höjlund.
83'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Karol Świderski, přichází Chuba Akpom.
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Alexandru Mitriță, přichází Thomas Murg.
82'
Atmosféra houstne, protože zákrok Andrije Živkoviče (SOL) byl dost zbytečný – zasloužená žlutá karta.
81'
Vzápětí je potrestán také Karol Swiderski (SOL), jenž se dopustil nedovoleného zákroku.
80'
Kodaň právě vstřelila branku!
Telia Parken bouří, protože Kodaň je za své odhodlání odměněna! Z hranice vápna se prosadil PEP BIEL, jehož střelu k tyči nedokázal Paschalakis vytáhnout.
79'
Řekům dělá potíže se usadit na útočné polovině a kontrolovat hru, situaci jim navíc komplikuje napadající tým Kodaně.
77'
V posledních minutách se obraz hry příliš nemění. Soluň je více na míči a kombinuje, zatímco Dánové čekají na brejky – marně.
75'
Na tahu jsou Řekové, kteří drží míč a snaží se přesunout hru na polovinu kodaňského týmu.
74'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Diego Biseswar, přichází Douglas Augusto.
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Giannis Michailidis, přichází Fernando Varela.
74'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Ísak Bergmann Jóhannesson, přichází Elias Jelert.
73'
Zajímavý centr Kodaně z pravé strany musel Paschalakis stáhnout ze vzduchu, což se mu podařilo.
71'
Kodaň se snaží, hra se přelévá ze strany na stranu, přesto akce obou týmů končí často před velkým vápnem.
69'
Alexandros Paschalakis (SOL) sii neodpustil poznámku k rozhodčímu, což sudí potrestal žlutou kartou.
69'
Dánové rozehrávají alespoň rohový kop, ze kterého však další šance nepřichází.
68'
Kodaň na soupeře nepříjemně zatlačila, načež si vytvořila dva nebezpečné centry v krátkém sledu, ale Soluň snížení nedovolila.
66'
Kodaň už očividně ztrácí fyzické i morální síly, přesto se nevzdává a vysokým napadáním dělá hostům problémy.
64'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Stefan Schwab, přichází Omar El Kaddouri.
63'
Kodaň úspěšně odvrací míč, přesto se musí mít stále na pozoru, jelikož Soluň kombinuje na útočné polovině.
62'
Nebezpečná akce PAOK po levé straně končí zablokovanou střelou na rohový kop!
61'
Swiderského odvážný pokus zpoza vápna letí bohužel pro hosty jen vedle pravé tyče!
60'
Soluň v poklidu kombinuje, přesto se jí nedaří otevřít kodaňskou defenzivu, která i v menším počtu brání hodně kompaktně.
60'
Velmi nebezpečný centr z pravé strany hledal ve vápně Swiderského, který se nedostal k přesné hlavičce!
59'
Chočolava si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně, protože ho přidržel za dres a nabídl hostům přímý kop.
57'
Kotel fanoušků PAOK je slyšet, užívá si pohodlné vedení a hosté pokračují ve své aktivitě – zatím bez šancí.
56'
K tomu přibývá faulů na obou stranách, tudíž je hra rozkouskovaná, což vyhovuje spíše hostům.
54'
Soluň více drží míč, snaží se prosadit na útočné polovině, ale na první výraznější šanci druhé půle stále čeká.
52'
Postupnou kombinaci domácích zastavuje faul Isaka Jóhannessona (KOD), který vidí žlutou kartu.
52'
Neuspěla, protože se ani nedostala do zakončení a musí se rychle zformovat na vlastní polovině.
50'
Z přímého kopu ani následného rohu hosté nezahrozili, tudíž je znovu na tahu Kodaň.
50'
Aktivní Živkovič se pokoušel protlačit přes obránce, a přestože se nedostal do zakončení, vybojoval si přímý kop.
48'
Kodaň vstoupila do druhé půle sympaticky a aktivně. Soluň se brání jen za cenu faulu – přímý kop domácích.
46'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Andri Baldursson, přichází Luther Singh.
46'
V Kodani mají více důvodů k radosti hosté. Už v deváté minutě totiž domácí brankář Kamil Grabara zahrál rukou mimo vápno, nechal se vyloučit a hosté přesilovky využili. Nejen, že byli více na míči a aktivnější, ale také góly Sidcleyho a Andriji Živkoviče drží dvougólový náskok!
45+3'
45+3'
Kodaň však neuspěla, míč končí v zámezí a blíží se konec prvního poločasu.
45+2'
Závěr poločasu probíhá v režii hostů, kteří jsou logicky aktivnější, ale zatím nedokážou tlak proměnit v další šance. Aby toho nebylo málo, tak faulují...
45'
Oslabenou Kodaň čeká ještě pořádná fuška. Z přímáku neuspěla a bude muset zvládnout ještě tři minuty.
44'
Mitritův faul sudí nepřehlédl, čímž dal Kodani čas uklidnit hru a rozehrávat přímý kop.
43'
Soluň pokračuje v ofenzivní kombinaci a proti oslabené Kodani dominuje. Když už se ale dostane k centru či zakončení, většinou se jedná o nepřesnou pobídku.
41'
Kombinaci hostů zastavuje taktických faul Lukase Leragera (KOD), který je potrestán žlutou barvou.
40'
PAOK pokračuje ve své aktivitě, leč bez dalších střeleckých příležitostí. Řekové kombinují na útočné polovině.
38'
PAOK právě vstřelil branku!
Nepříjemná situace pro Kodaň! ANDRIJA ŽIVKOVIČ skvěle využil Schwabovu přihrávku a prudkou střelou posílá své mužstvo do dvoubrankového vedení. Asistence: Stefan Schwab.
37'
V zajímavé šanci se ocitl jeden z hostujících hráčů, jehož technická střela z vápna letí jen vedle branky!
37'
Vyloučení zápasu příliš neprospělo, jelikož moc fotbalové krásy nevidíme ani na jedné straně.
35'
Kodaň rozehrávala přímý kop, který jí však nevyšel podle představ – PAOK se úspěšně a bez potíží brání.
34'
Swiderski po levé straně vběhl do vápna, a přestože už byl ve velkém úhlu, protlačil se do zakončení, které však zastavil bránící hráč!
33'
Řekové více drží míč, jenže jim chybí potřebná kvalita v ofenzivní fázi. Kodaň houževnatě brání a čeká na brejky.
31'
Útočnou akci Kodaně zastavuje ofsajdové postavení Dikse, po němž hosté mohou rozehrávat.
31'
Kodaň se snaží, protože cítí, že v řecké defenzivě občas vznikne okénko, ale zatím se jí nedaří zaváhání soupeřů využít.
30'
Diksova střela letěla hodně mimo Paschalakisovu branku. Brankář PAOK může v poklidu rozehrát.
29'
Kodaň si vybojovala přímý kop ze slibné pozice, ale centrovaný míč si defenziva soupeře pohlídala.
28'
Aktivita řeckého mužstva, celkem logicky, pokračuje, zatímco Kodaň čeká na šance k brejkům. Domácí se nestáhli, ale musí být trpěliví.
26'
Soluň držela míč na útočné polovině, jenže se jí nepodařilo ohrozit domácího brankáře.
25'
A PAOK si poradil také s rohovým kopem, tudíž může převzít míč a zaútočit.
24'
Kodaň se usadila na útočné polovině, přesto se jí nedaří zahrozit. Windův centr hosté odvrací do bezpečí.
22'
Ioannis Michailidis (SOL) zastavil útok domácích jen za cenu faulu, tudíž dostává žlutou kartu.
21'
Uvidíme, co první gól udělá s průběhem zápasu, protože Kodaň musí útočit, ale nejprve musí otupit řecký tlak.
19'
Velmi důležitý gól Soluně! Řecký nátlak proti oslabenému soupeři využil SIDCLEY. Asistence: Andrija Živkovič.
18'
Řecký tým cítí šanci, zatímco rozhozená Kodaň se jen brání nátlaku soupeře. Vydařená pasáž hostů!
16'
Tlak Řeků však pokračuje a postupně se posouvají k domácí šestnáctce – zatím bez centrů či zakončení.
15'
Soluň je po červené kartě aktivnějším týmem, kombinuje na útočné polovině, ale jeden z hostů nedokázal na hranici velkého vápna vystřelit.
13'
Kodaň si svou aktivitou vybojovala faul na útočné polovině, ale přímý kop si Paschalakis pohlídal.
12'
Okamžitě po příchodu na hřiště musel Johnsson vytasit parádní zákrok, a to když se natáhl k pravé tyči po přímém kopu soupeře!
11'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází William Böving, přichází Karl-Johan Johnsson.
9'
A to je komplikace jako hrom! V závěru osmé minuty vyběhl Kamil Grabara (KOD) ven z vápna, před kterým zastavil pokus o lob v podání Mitrity, což znamená červenou kartu!
8'
Kodań buší do hostujícího týmu, ale zatím bez efektu. PAOK se dobře brání.
6'
Kodaň pokračuje v herní převaze a kombinaci, leč zatím bez výraznější střelecké šance, kterou by musel Paschalakis krýt.
4'
Ke střele z hranice vápna se dostal jeden z domácích hráčů, ale z otočky pálil pouze vysoko nad branku.
3'
Do útoku se poprvé vydala také Soluň, jenže střelecký pokus končí na bránícím hráči.
3'
Obléhání vápna zatím pokračuje bez výraznějšího střeleckého pokusu. PAOK se zatím úspěšně brání.
2'
Dánský celek vstoupil do utkání velmi aktivně, drží míč a snaží se Řeky okamžitě dostat pod tlak.
1'
Oba týmy na sebe narazí v soutěžním utkání poprvé, leč se potkaly alespoň v přípravném utkání v červenci 2013, kdy zvítězili hosté.
Vedoucí Kodaň půjde do boje o první místo se ziskem šesti bodů, protože v Bratislavě a proti Lincolnu zvítězila shodně 3:1. V lize však v posledních dvou duelech brala jen dva body za nečekané remízy proti Viborgu a na půdě SönderjyskE, kteří patří k nejhorším týmům soutěže.

PAOK Soluň má formu daleko lepší! Ačkoliv Řekové ztratili proti Slovanu cenné dva body domácí remízou 1:1, tak neprohráli už sedm soutěžních zápasů v řadě. V posledním divokém duelu proti Volosu však promarnili vedení 4:1 a získali pouze bod, který je řadí na druhé místo za Olympiakos.
Všem fanouškům evropských pohárů přeji příjemný čtvrteční večer! V nabitém programu Evropské konferenční ligy nechybí ani duel mezi Kodaní a PAOK, který startuje v 18:45!