Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Marseille - 14. dubna 2022   21:00

0:1
(0:1)
Marseille
Marseille
34' Payet  (Guendouzi)
PAOK
Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo, Vieirinha /C/ (68. Pereira) – Augusto, Kurtić – A. Živković (77. Murg), Tsingaras (57. Mitriță), Biseswar (77. Schwab) – Akpom (68. Čolak).
Talichmanidis, Ž. Živković – Mihaj, Soares, Taylor.
Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)
Stadio Toumba, Soluň
10 728 diváků
Marseille
Mandanda /C/ – Rongier, Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Lirola, Guendouzi, Gueye, Harít – Bakambu (72. Ünder), Payet (88. Kolašinac).
López, Ngapandouetnbu – Benyahia-Tani, Bertelli, M'Madi, Moustier, Pitou.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:8.
Soupeřem Feyenoordu Rotterdam v semifinále premiérového ročníku Konferenční ligy bude Olympique Marseille. Druhý klub řecké ligy doma doplatil na neproměňování vyložených šancí, které buď končily těsně vedle, nebo je likvidoval výborný Mandanda. Hosté naopak vytěžili z mála vítěznou branku Dimitriho Payeta z rychlého brejku a stejně jako doma vítězí i v Řecku jednogólovým rozdílem.
90+3'
90+3'
Hosté dohrávají nastavení na soupeřově polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd.
90+3'
Žlutou kartu dostává Stefan Schwab (PAOK Soluň).
90+2'
Rovněž francouzský celek vybojoval rohový kop, Ünder rozehrává pochopitelně nakrátko a snaží se podržet míč co nejdéle.
90+1'
PAOK se ukvapil s rozehrávkou rohu a jen odevzdal míč.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Po rohu si Douglas Augusto pěkně obhodli protihráče, křížnou střelou přes další dvojici modrých však těsně minul a zoufale se zřítil obličejem k trávníku.
89'
Skvělý Steve Mandanda vyráží prudkou střelu Mitriți zpod břevna na roh.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Sead Kolašinac.
87'
Chorvatský útočník znovu vybíhal za ofsajdovou hranou.
86'
Postavení mimo hru je naopak máváno na druhé straně Čolakovi.
85'
Tentokrát se nejednalo o ofsajd, akci Marseille však zhatil nepřesný křížný pas a vhazují domácí.
83'
Hrubka hostujícího Rongiera mohla dát zápasu nový náboj. Střídající Čolak však obstřelil ve velké šanci s brankářem tak o dvacet čísel i jeho bránu...
82'
Domácí ještě nehodili ručník do ringu, proti aktivně se přesouvajícímu bloku Marseille však kombinují příliš daleko od soupeřovy brány. Nadějný nákop zpracoval ve vlastní šestnáctce výborně Saliba.
80'
Modří s ním nenaložili o nic lépe než před chvilkou domácí mužstvo. U míče však zůstanou, protože Lyratzis oběma rukama strčil do zad Haríta.
80'
Výhodu rohu daroval hostům zmatkováním v obraně Crespo, který měl původně míč pevně pod kontrolou.
79'
Dnešní utkání sleduje 10 728 diváků.
78'
Rohový kop Soluně směřuje do zámezí, domácím stále scházejí dva góly, aby dostali zápas alespoň do prodloužení.
77'
PAOK Soluň má pro dnešní zápas dostřídáno: odcházejí Andrija Živković a Diego Biseswar, přicházejí Thomas Murg a Stefan Schwab.
75'
Střídající Ünder se prezentoval nikterak nebezpečnou křížnou střelou daleko mimo.
75'
Z následného rohu se hráči Marseille sami zahnali rozehrávkou nakrátko až zpět za půlící čáru.
75'
Harít doběhl dlouhý křížný pas a vrátil míč Payetovi, jemuž vložil do střely okamžitě nohu Živković a vychýlil ji vysoko nad břevno.
73'
Faulem na Augusta se provinil Rongier.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Cengiz Ünder.
70'
Steve Mandanda po rohu vyráží do strany parádní střelu Andriji Živkoviće k levé tyči, následný Biseswarův centr už směřoval přímo do jeho náruče.
69'
Andrija Živković zasprintoval pro prudkou přihrávku, dostihl ji na hrací ploše a sraženým centrovaným skluzem vybojoval roh.
68'
Dvakrát střídá PAOK Soluň: ze hřiště odcházejí Chuba Akpom a Adelino Vieirinha, přicházejí Antonio Čolak a Sidcley Pereira.
67'
Faulovaný Amín Harít je stále ošetřován za postranní čarou. Guendouzi rozehrává v oslabení přímý kop, jeho kolmici vystihl Paschalakis a razantně odkopává.
66'
Žlutou kartu dostává Douglas Augusto (PAOK Soluň).
64'
Alexandru Mitriță po průniku do šestnáctky mezi tři hráče zakopl při kličce o míč, což rozhodčí dobře viděl.
62'
Valentin Rongier předvedl znamenitý obranný skluz před velkým vápnem, domácí se rychle stahují zpět na svou polovinu.
60'
Olympique nevyužil následný rohový kop.
59'
Ingasonův riskantní skluz málem způsobil vlastní gól. Naštěstí pro domácí míří míč o decimetry vedle opuštěné brány.
57'
První střídání v celku PAOK Soluň: končí záskok Charise Tsingarase, který se dostal do sestavy těsně před výkopem, na jeho místo přichází Alexandru Mitriță.
55'
Crespo fauloval Haríta, hostující Rongier rozehrává z vlastní poloviny jen na jistotu.
53'
Gueye zasprintoval za dlouhým míčem a udržel ho patičkou na hřišti. Vzápětí si naběhl do palebné pozice, jeho tvrdou ránu z úhlu Paschalakis vyráží, dorážející Bakambu však stál znovu v ofsajdu.
51'
Mandanda nemohl po malé domů hrát rukama, naznačil rozehrávku a chladnokrevně šoupl míč svému pravému obránci těsně kolem napadajícího Akpoma.
50'
Další ofsajdová past sklapla za Bakambuem.
49'
Payetova skákavá střela zpoza šestnáctky končí metr vedle domácí pravé tyče.
47'
Živkovićovu kolmici na Biseswara vystihl skvělým skluzem Pirola a vybojoval i autové vhazování.
46'
Obě mužstva pokračují prozatím v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
PAOK Soluň vstoupil do zápasu s obrovskou chutí rychle smazat jednogólové manko, ani jednu ze tří velkých šancí v úvodní desetiminutovce však neproměnil a z první střely pak potrestal ztrátu v rozehrávce z rychlého brejku Payet. Domácí se opět vzchopili v závěru poločasu, ale Mandandova svatyně je pro ně zatím zakletá.

Statistické okénko:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 4:1, střely mimo 5:1, rohy 2:3, ofsajdy 1:2, fauly 4:3.
45+1'
45+1'
Nizozemský rozhodčí nastaví poločas o minutu.
45'
Po rohovém kopu vznikl velký závar. Mandanda nejdříve vyrážel před sebe hlavičku z takřka nulového úhlu a poté zalehl na zemi Akpomův kuriózní volej, který se odrazil od ležícího a překážejícího Crespa.
44'
Rohový kop pro PAOK.
42'
Živković se v šestnáctce marně pokoušel v obklíčení zpracovat průnikovou přihrávku na paty.
41'
Z protiútoku se dokázal Lyratzis dostat přes Perese a křížnou střelou po zemi prověřil Mandandu.
41'
Hosté rozehrávají nakrátko a posléze nákop do šestnáctky z hloubi pole sbírá soluňská obrana.
41'
Těžiště hry se vrací na polovinu řeckého klubu. Bakambův centr z otočky je sražen na rohový kop.
39'
Neujal se ani další střelecký pokus rozběhnutého Andriji Živkoviće.
37'
Po faulu Rongiera na Biseswara netrefil bránu z trestného kopu z 23 metrů Vieirinha.
36'
Domácí potřebují vsítit dva góly, aby dostali zápas alespoň do prodloužení. Opět však jen nakopávají dlouhý balon do Mandandových rukavic.
34'
Marseille právě vstřelilo branku!
Obrovskou hrubku Soluně při vyvážení míče trestají hosté z bleskového brejku. Neúnavně kmitající Guendouzi si narazil s Bakambuem a z jeho střílené přihrávky na malé vápno otevírá skóre vůbec první přímou střelou hostů DIMITRI PAYET.
33'
Ofsajd si nepohlídal Cédric Bakambu.
32'
Dvě minuty se nehrálo pro ošetřování domácího Akpoma, který se snad bez větších následků vrátí do hry.
30'
Jasmin Kurtić dostal míč od Akpoma a pokusil se o dalekonosný lob à la Schick, kromě hostujícího brankáře však překopl i jeho bránu a míč přistál až u řady reklamních panelů.
29'
Nenápaditý nákop dopředu končí u Mandandy, který se příliš nemá k rychlé rozehrávce, zatímco diváci pískají.
27'
Hraje se podle not Marseillaisy, domácí jsou po impozantním vstupu do zápasu zatažení a dlouhé minuty jen brání své pokutové území.
26'
Crespo zastavil Harítův přízemní centr dost nebezpečným skluzem směrem na vlastní bránu. Stačil však včas vstát a ještě před brankovou čarou uklidit, co si nadrobil.
25'
Lirolův centr vystihl domácí kapitán Vierinha a zakopává míč do autu.
23'
Marseille z trestného kopu nic nevymyslelo, Paschalakis míč vyboxoval a domácí hráči pak do trojúhelníku vyšachovali Payeta.
23'
Pro další zákrok si došel chytře do blízkosti pokutového území hostující Guendouzi.
21'
Obě mužstva si vyměnila nedovolené zákroky uprostřed pole.
19'
Hosté vhazovali před svou střídačkou, následná dlouhá přihrávka na Bakambua směřovala do ofsajdu.
18'
Obléhání soluňského území vedlo jen k centru Pola Liroly, který se snesl na horní síť.
17'
Domácímu hrotu Akpomovi je pískán ofsajd.
13'
Amín Harít našel po následné standardce v rohu pokutového území Dimitriho Payeta, který na rozdíl od podobné situace před týdnem výrazně minul domácí bránu.
12'
Biseswar se provinil faulem na Lirolu.
10'
Roh rozehrál Andrija Živković a hosty podržel dalším skvělým zákrokem proti Crespově prudké hlavičce o zem brankář Mandanda.
10'
Biseswar uvolnil po levé straně krásně do uličky Akpoma, který se prosadil přes obránce a v další vyložené šanci nastřelil nohy hostujícího brankáře Mandandy.
7'
Hostující Payet si rozehrávku vzápětí zopakoval, jenže všemu učinil přítrž útočný faul Liroly, který v souboji nataženýma nohama trefil lýtko Charise Tsingarase.
6'
Z protiútoku roh pro Marseille.
5'
Vierinhův přetažený centr napálil z voleje křížně Tsingaras, do střely vložil ještě nohu úplně volný Andrija Živković a všichni soluňští hráči se chytají za hlavu, protože jeho teč posílá míč vedle levé tyče.
4'
Kurtić nastřelil po propadnutí marseilleské obrany pouze dobře postaveného Rongiera.
2'
Vzrušení v ochozech po prudkém centru Tsingarase, který zasáhl do lokte hostujícího Perese. Ten měl však ruce za tělem, tuto penaltu by pískl leda řezník.
1'
Domácí hrají v černobíle pruhovaných dresech, hosté v modrých.
1'
Domácí museli těsně před zápasem změnit nahlášenou sestavu. Střelec jejich jediné branky z úvodního zápasu El Kaddouri se zranil při rozcvičce a do základu se posunul Tsingaras.

PAOK Soluň: Paschalakis – Lyratzis, Ingason, Crespo, Vieirinha (C) – Augusto, Kurtić – A. Živković, Tsingaras, Biseswar – Akpom.
Náhradníci: Talichmanidis, Ž. Živković – Čolak, Mihaj, Mitriță, Murg, Schwab, Sidcley, Soares, Taylor.
Trenér: Lucescu.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Rongier, Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Lirola, Guendouzi, Gueye, Harít – Bakambu, Payet.
Náhradníci: López, Ngapandouetnbu – Benyahia-Tani, Bertelli, Kolašinac, M'Madi, Ünder, Moustier, Pitou.
Trenér: Sampaoli.

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED).
Úvodní zápas

Po úvodním měření sil na půdě francouzského mužstva jde do odvety v lepší výchozí pozici hostující Olympique Marseille. Ten totiž na svém stadionu dokázal zvítězit 2:1. O úvodní branku se postaral Gerson. V závěru první půle se navíc gólem roku prosadil Payet. Soluni ale ve druhé půli vykřesal naději na postup El Kaddouri. Připomínám, že před sezónou bylo zrušeno pravidlo o gólech vstřelených na hřišti soupeřů. V případě vítězství Soluně o gól se bude prodlužovat.
Právě z tohoto duelu vzejde soupeř pro lepšího z dvojice Slavia – Feyenoord.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské konferenční ligy mezi PAOK Soluň a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.