Konferenční liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zorja Luhansk : Sofia - 4. listopadu 2021   18:45

Zorja Luhansk
87' Zahedi  • 90+5' Sajjádmaneš (Zahedi)
2:0
(0:0)
Sofia
Sofia
Macapura – Favorov, Verňdub (C), Imerekov, Snurnicyn (71. Juninho) – Zahedi, Cvek, Chomčenovskij, Buleca (90. Alefirenko) – Luňov (78. Cristian), Sajjádmaneš.
Saputin, Žylkin – Juninho, Hladkij, Cristian, Alefirenko.
Viljanen – Lamppu, Vihreävuori
Městský stadion Záporoží, Záporoží
1 122 diváků
Sofia
Busatto – Mazikou, Lam, Mattheij (C), Turicov – Wildschut (71. Baï), Geferson, Youga (89. Krastev), Jomov – Carey – J. Caicedo (83. Ahmedov).
Jevtimov – Varela, Baï, Čataković, Krastev, Dončev, Ahmedov, Muhar, Galabov.

CSKA Sofia nic dopředu nevymyslela. Zdálo se že hraje na remízu. Naopak Zorja Luhansk byla dlouho trpělivá a hrála hlavně účinně. Velká šance Favorova v první půli ještě nevyšla. Ale zakončení Zahediho a Sajjádmaneše již bylo přesné. Zorja poráží CSka Sofii i podruhé, tentokráte 2:0! Má šest bodů a tím pádem je stále ve hře o postup.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 15:11.
90+5'
90+5'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Jomov ztratil míč před pokutovým územím, tři hráči se hnali do brejku a ačkoli Juninho upadl, dokázal Zahedi míč perfektně naservírovat ALLAHJÁRPVI SAJJÁDMANEŠOVi – 2:0! Asistence: Šaháb Zahedi.
90+4'
Krasteva uzemnil na trávník také čerstvý hráč na trávníku Alefirenko.
90+3'
Zahedi další rohový kop rozehrál pouze nakrátko.
90+2'
Skákavý míč končí pouze u ukrajinského brankáře.
90+1'
Rohový kop FK Zorja bude rozehrávat Sajjádmaneš.
90'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Serhij Buleca, přichází Danylo Alefirenko.
90'
Mazikou nedovoleně dohrál v souboji Zahediho.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty!
89'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Amos Youga, přichází Kalojan Krastev.
87'
Zorja Luhansk právě vstřelila branku! Po kiksu obránce Thomase Lama u postranní čáry a po individuální akci ŠAHÁB ZAHEDI přesnou střelou propálil pouze stínujícího kapitána Mattheije – 1:0! Bez asistence.
85'
Yohan Bai ze solidní pozice trefuje pouze boční síť ukrajinské branky.
84'
Bai byl opět tvrdě dohrán kapitánem ukrajinského týmu Verňdubem.
83'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Jordy Caicedo, přichází Ahmed Ahmedov.
83'
Jordy Caicedo se ocitl v ofsajdové pozici, což rozhodčím neuniklo.
83'
Careyho dohrál za hranou fotbalových pravidel Sajjádmaneš.
82'
Imerekov byl nedovoleně atakován Yougou.
81'
Centr zleva si výborně ve svém pokutovém území pohlídala obrana týmu FK Zorja Luhansk.
79'
Baie si do parády vzal osobně tvrdý obránce a kapitán Luhansku Verňdub.
78'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Maxym Luňov, přichází Cristian.
78'
Caicedo byl následně nedovoleně dohrán obráncem Favorovem.
77'
Caicedo nedovoleně atakoval Sajjádmaneše.
76'
Žlutou kartu dostává Šaháb Zahedi (FK Zorja Luhansk) za simulování – nafilmovaný pád.
76'
Zahedi sice motal obráncům CSKA hlavy, ale narazil u Mattheije u kterého nafilmoval pád v pokutovém území.
75'
Obránce Thomas Lam byl faulován záložníkem Bulecou.
74'
Střelu Caiceda zablokoval pozičně výborně hrající Vitalij Verńdub.
73'
Po rohovém kopu, který rozherál Graham Carey se ocitl v ofsajdu Amos Youga.
71'
Střídání v týmu FK Zorja Luhansk: ze hřiště odchází Igor Snurnicyn, přichází Juninho.
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Yanic Wildschut, přichází Yohan Baï.
70'
Žlutou kartu dostává Igor Snurnicyn (FK Zorja Luhansk).
70'
Snurnicyn přímo u laviček nepříjemně zezadu přišlápl nohy Georgiho Yomova.
69'
Nákop na Wildschuta končí pouzě u vyběhnutého brankáře ukrajinského týmu.
68'
Hráč Lovro Cvek po vzdušném souboji musel být ošetřován mimo hrací plochu za postranní čárou.
68'
Nepřesnou koncovku zvolil také ofenzivní záložník CSKA Sofia Georgi Jomov.
67'
Následně byl v ofsajdovém postavení chycen Jordy Caicedo.
66'
Graham Carey nepřesně zakončoval mimo ukrajinskou branku.
64'
Imerekov nedovolil průnik Caicedovi jelikož ho raději zfauloval.
62'
Bulharský trenér Stojčo Mladenov sice krčí rameny, ale žluté kartě od rozhodčího Viljanena za protesty neunikne.
62'
Sudí odpískal faul Youga na Chomčenovského, což se zřejmě příliš nelíbilo bulharské střídačce.
61'
Ani hodina hry příliš nezměnila průběh hry. Dovolím si tvrdit, že toto utkání rozhodne první branka, stejně jako v minulém utkání v Sofii.
59'
Zahedi si před pokutovým územím srovnal míč na levačku, ale vzápětí poslal balon vysoko nad břevno bulharské branky.
58'
Caicedo se ocitl až moc za obranou ukrajinského týmu tím pádem v ofsajdu.
57'
Po centru z přímého kopu v pokutovém území nepřesně mimo branku soupeře hlavičkoval Amos Youga.
56'
Žlutou kartu dostává Vitalij Verňdub (FK Zorja Luhansk) za evidentní držení.
55'
Caicedo byl příliš důrazně dohrán kapitánem ukrajinského týmu Verňdubem.
51'
Přímý kop týmu z Luhansku bude rozehrávat Sergij Buleca.
49'
Přes veškerou snahu Sajjádmaneše se přeci jen míč dostal mimo hrací plochu.
48'
Nákop bulharského týmu doputoval až do rukavic připraveného ukrajinského brankáře.
47'
Careyho sice našel šikovný, dlouhý nákop navíc s falší, jenže tento hráč balon neudržel na hrací ploše.
46'

Fauly: 5:6
První pločas fotbalové krásy mnoho nenabídl a bez překvapení končí 0:0. Jedinou nebezpečnou střelu měl na svědomí z voleje Favorov, ale brankář Busatto vyrazil míč do bezpečí!
45+2'
45+2'
Střelu Sajjádmaneše obětavě zablokoval v pokutovém území Amos Youga.
45+1'
Po souboji ve vzduchu zůstal ležet Caicedo, ale bude se pouze vhazovat od postranní čáry.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
45'
Sergij Buleca byl v souboji jeden proti jednomu nedovoleně zastaven Ivanem Turicovem.
44'
Brankář Busatto svým předlouhým výkopem pouze zaslal zdravici svému kolegovi v ukrajinské brance.
43'
Na druhé straně hřiště se stejného provinění ofsajdem dopustil Jordy Caicedo.
42'
Dalším ofsajdem se provinil Šahab Zahedi.
41'
CSKa Sofia v poklidu kombinuje v oblasti středového kruhu.
40'
Jomov musel být dohrán faulem bránícího Dmytro Chomčenovského.
39'
Mazikou může být velmi rád, že ieinkasoval žlutou kartu, ale pouze důrazný pohovor od rozhodčího.
38'
Pronikajícího Luňova zastavil až faulem Bradley Mazikou.
37'
A další hráč ukrajinského týmu konkrétně Zahedi se dopustil nedovoleného zásahu.
36'
Buleca tvrdě dohrál defenzivního záložníka Gefersona.
35'
Obložení pokutového území bulharského týmu končí útočným faulem Luňeva na obránce Mattheije.
34'
Rohový kop zleva pro Zorju Luhansk.
33'
Caicedo vytušil velmi nejistou rozehrávku brankáře macapury, ale sudí mu odpískal faul na bránícího Chomčenovského.
32'
Hráči Luhansku budou rozehrávat přímý kop ve středu hrací plochy.
31'
Maksim Luňov zakončoval mimo branku soupeře.
30'
Po centru zprtava uhlídal obránce Favorov nebezpečného Wildschuta v pokutovém územím.
28'
Amos Youga se v souboji provinil faulem proti Dmytro Chomčenovskému.
27'
Hráči bulhatrského týmu po rozehrání rohového kopu nic smysluplného nedokázali vymyslet.
26'
Graham Carey bude rozehrávat rohový kop CSKA Sofia po akci Wildschuta, kterého museli zastavit hned dva protihráči.
24'
Po přetaženém pasu zleva, přímo z voleje vystřelil z úhlu na brankáře Busatta útočící obránce Denis Favorov!
23'
Akce CSKA Sofia na jeden dotek byla předčasně zastavena kvůli ofsajdu Caiceda.
22'
Kličkování Wildschuta v pokutovém území soupeře končí pouze rohovým kopem.
21'
Utkání je od obou týmů zatím hráno velmi opatrně což se dle minulého utkání naprosto očekávalo.
19'
Zpoza pokutového území se do míče opřel Amos Youga, jenže razance byla na úkor přesnosti.
18'
Mattheij se provinil faulem v souboji na Zahediho.
18'
Velké problémy s bráněním Bradleyho Mazikou měl vracející se útočník Luňov.
17'
Imerekov ve středu hřiště uhlídal svého spoluhráče na výtečnou a odkopl míč za postranní čáru.
16'
Střed hřiště po nepřesném nákopu brankáře Macapury ovládli hráči týmu CSKA Sofia.
15'
Z hranice pokutového území vyslal sice skákavou, ale naprosto nedůraznou střelu Jordy Caicedo a brankář Macapura si připisuje naprosto snadný zásah.
13'
A podobně si vedl tentýž hráč CSKA Sofie i o tři minuty později po své první střele mimo branku.
10'
Po ubráněném rohovém kopu vyslal nepřesnou střelu z následujícího brejku Graham Carey.
9'
Rohový kop bude rozehrávat Buleca z týmu Zorja Luhansk.
8'
Střelu aktivního Luňova dokázal zablokovat pohotový obránce Thomas Lam.
6'
S velkým důrazem vletěl Yanic Wildschut do souboje s Maksimem Luňevem.
3'
Zahedi je zatím u všeho aspoň trochu významného, nyní vběhl do ofsajdu.
1'
Prvního faulu tohoto utkání se dopustil záložník Luhansku Šahab Zahedi proti kapitánu CSKA Sofie Mattheijovi.
1'

FK Zorja Luhansk: Macapura – Favorov, Verňdub (C), Imerekov, Snurnicyn – Zahedi, Cvek, Chomčenovskij, Buleca – Luňov, Sajjádmaneš.
Náhradníci: Saputin, Žylkin – Juninho, Hladkij, Cristian, Alefirenko.

CSKA Sofia: Busatto – Mazikou, Lam, Mattheij (C), Turicov – Wildschut, Geferson, Youga, Jomov – Carey – J. Caicedo.
Náhradníci: Jevtimov – Varela, Baï, Čataković, Krastev, Dončev, Ahmedov, Muhar, Galabov.

Rozhodčí: Viljanen – Lamppu, Vihreävuori.
Předpokládané absence:

Ševčenko (svalové zranění)

CSKA Sofia

Vion (červená karta)
Charles a Koch (oba nespecifikované zranění)

Bodö Glimt – AS Ŕím 6:1
Naopak Zorja Luhansk po debaklu se Šachtarem Doněck a od zápasu v Sofii vítězí. V lize porazila Kolos Kovalivku 1:0 a Metallist 1925 Charkov dokonce 6:1. Úspěch byl hlášen i v ukrajinském poháru, když Zorja zdolala Rukh Lvov 2:0 po prodloužení.
CSKA Sofia svou výbornou formu z měsíce září, kdy nepoznala hořkost porážky, ztratila právě v utkání EKL se svým ukrajinským soupeřem. Od té doby to je spíše takové trápení. Úspěch nad Ardou v bulharském poháru byl vykoupen remízou s Beroe Starou Zagorou (0:0) a dokonce domácí porážkou 1:3 s Lokomotivem Plovdiv v bulharské lize.
Ve skupině C EKL se střetne ukrajinská Zorja Luhansk (3) s týmem CSKA Sofia (4) z Bulharska. Zorja díky vítězství v Bulharsku má dvoubodový náskok na svého soupeře.