Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Anderlecht : AZ Alkmaar - 13. dubna 2023   21:00

Anderlecht
Anderlecht
22' Murillo (Dreyer) • 70' Ashimeru (Amuzu)
2:0
(1:0)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Anderlecht
Verbruggen – Murillo, Debast, Vertonghen (C), N'Diaye – Dreyer, Diawara (83. Kana), Ashimeru, Refaelov (76. Arnstad) – Amuzu (76. Stroeykens), Slímání (66. Raman).
Coosemans, Van Crombrugge – Delcroix, Abdulrazak, Sadiki, Angulo, Sardella, Leoni.
Daniel Siebert (GER) – Jan Seidel (GER), Rafael Foltyn (GER)
Constant Vanden Stock Stadium, Brusel
AZ Alkmaar
Ryan – Sugawara, Beukema, Chatzidiakos, Kerkez – Clasie (C), Mijnans (75. Mihailovic), Reijnders – Odgaard (75. Karlsson), Pavlidis, van Brederode (83. Lahdo).
Verhulst, Owusu-Oduro – Barasi, Bazoer, Vanheusden, Buurmeester, M. de Wit, Meerdink, Goes.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 3:8.
Je konec a hráči Anderlechtu se radují z výhry 2:0, díky níž mají do semifinále Evropské konferenční ligy o něco blíž. Domácí ve druhém poločase podali velmi koncentrovaný a vyspělý výkon a Alkmaaru toho moc nedovolili. Sami navíc podruhé udeřili, v sedmdesáté minutě zdvojnásobil jejich náskok Ashimeru. Nizozemský celek tak bude muset v odvetě pořádně zabrat a smazat dvoubrankové manko.
90+4'
90+3'
Z dálky to ještě vyzkoušel Raman, který však Ryanovu svatyni překopl.
90+2'
Clasie chtěl přenést hru na Karlssona, ale ten neměl šanci zastihnout tento pas na hrací ploše.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Kerkez se uvolnil na levé straně, ale poté poslal míč přímo do náruče Verbruggena.
89'
Domácí drží míč ve své moci a nikam nespěchají. Je téměř jasné, že o výhru je nemůže nic připravit.
88'
Pavlidis udržel balon na útočné polovině a poté ho chtěl předložit Karlssonovi, jenže toho stačil předskočit Kana.
87'
Dreyer si navedl míč na pravačku a zakončil, nicméně bránu o hodně minul.
86'
N'Diaye dlouho otálel s autovým vhazováním a vykoledoval si od hlavního rozhodčího slovní napomenutí.
85'
Murillo si udělal prostor na křídle a následně posadil balon na hlavu Arnstada, kterého bez problémů vychytal Ryan.
84'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut. Podaří se hostům alespoň snížit?
83'
Střídání v týmu RSC Anderlecht:
ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Marco Kana.

Střídání v týmu AZ Alkmaar:
ze hřiště odchází Myron van Brederode, přichází Mayckel Lahdo.
82'
Reijnders vypálil slabší levačkou a Verbruggen musel zasahovat. Jeho zákrok však lze zařadit mezi ty rutinní.
81'
Raman se snažil protáhnout kolem Chatzidiakose, ovšem ten ho za svá záda nepustil.
80'
Domácí mají komfortní náskok, a proto se dopředu moc neženou. S tímto výsledkem by určitě byl celek z Bruselu spokojen.
79'
Žlutá karta pro tým AZ Alkmaar (Tijani Reijnders).
78'
Kerkez si zaběhl za obranu na pas Mihailovice a pak to zkusil z úhlu, avšak síť rozvlnil jen z boku.
77'
Po souboji s Murillem šel k zemi van Brederode, avšak německý arbitr nechal pokračovat ve hře.
76'
ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Mario Stroeykens,
ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Kristian Arnstad.
75'
ze hřiště odchází Sven Mijnans, přichází Djordje-Aleksandar Mihailovic,
ze hřiště odchází Jens Odgaard, přichází Jesper Karlsson.
74'
Výborně to udělal Refaelov, který na sebe navázal dva protihráče a poté posunul míč na volného Dreyera.
73'
Žlutá karta pro tým RSC Anderlecht (Lior Refaelov).
72'
Clasie to chtěl zkusit z velké dálky, ale jeho pumelici nepustil na bránu obětavý Vertonghen.
70'
Anderlecht právě vstřelil branku!
A z následného brejku se prosazuje Anderlecht, který tak vede už o dvě branky! Dreyer vyslal do útoku Amuzua a ten pak z levé strany odcentroval na hranici vápna. Tam se nacházel nikým neatakovaný MAJEED ASHIMERU, jenž napřáhl k tvrdé ráně a trefil se přesně k tyči.
70'
Sugawara našel Odgaarda, avšak ten hlavičkoval pouze do náruče brankáře Verbruggena.
69'
Ashimeru zbytečně fauloval Beukemu, čímž daroval Alkmaaru volný přímý kop.
68'
K hlavičce se dostal Reijnders, avšak jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
67'
Důležitý obranný zákrok předvedl Vertonghen, který zblokoval střelu Pavlidise. Následovat bude rohový kop.
66'
ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Benito Raman.
65'
Po chvilce přišla chyba v rozehrávce a Alkmaar mohl jít dopředu. Pavlidis to ovšem vyřešil mizerně a doslova vrátil balon soupeři.
64'
Domácí se snaží uklidnit hru, ale jsou neustále pod tlakem napadajících hráčů v červených dresech.
63'
Kerkez doběhl pas Beukemy a poté nabil Mijnansovi, jenž z ideální palebné pozice bránu přestřelil.
61'
Dobrou práci odvedl Dreyer, jenž aktivně napadal a donutil Kerkeze k zpětné nahrávce na Ryana.
60'
Je za námi hodina hry a Anderlecht stále drží těsné vedení. Podaří se mu tento výsledek ubránit?
59'
O chvilku později hlavičkoval z dobré pozice Pavlidis, jenž ale bránu minul.
58'
Alkmaar měl rohový kop. Ke střele se dostal Beukema, který trefil před sebou stojícího Murilla.
57'
Vertonghen srazil nabídku van Brederodeho na bránu a musel být rád, že Verbruggen se nacházel přesně v místech, kam balon mířil.
56'
Na přízemní centr Odgaarda si sbíhal Pavlidis, avšak k míči měl přeci jen o něco blíž Debast.
55'
Hosté se vydali napadat a Pavlidis donutil Verbruggena k nepřesné rozehrávce, která skončila u Chatzidiakose.
54'
To se ostatně teď potvrdilo. Obranná čtveřice udržela ofsajdovou linii a vystavila do postavení mimo hru van Brederodeho, který se tak nemohl zapojit do hry.
53'
Červení trpělivě kombinují a snaží se co nejrychleji otáčet hru. Defenziva Anderlechtu je však zatím precizní.
52'
Domácí jsou hodně zatažení, na obranné polovině se nachází i oba útočníci.
51'
Murillo si vůbec neporozuměl se Slímáním a po jejich neshodě mohou opět hrát hosté.
50'
Beukema namazal soupeři a Diawara okamžitě hledal Dreyera. Naštěstí pro Alkmaar ale tuto přihrávku zastavil Chatzidiakos.
49'
Domácí gólman úspěšně zasáhl také o chvilku později, když si ze vzduchu stáhl centr Sugawary.
48'
Pavlidis šel ze strany sám na bránu, avšak Verbruggen dokázal jeho pokus na vzdálenější tyč vytěsnit.
47'
Beukema hledal dlouhým pasem Sugawaru, před kterým stačil odehrát míč do autu N'Diaye.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Je to tak, první poločas je za námi a hráči odchází do kabin. Spokojenější mohou být domácí, kteří ustáli aktivní nástup Alkmaaru a postupem času začínali přebírat otěže. První náznak měli v patnácté minutě, kdy po standardní situaci dobře pálil Dreyer. Prvního gólu jsme se ale dočkali až o pár chvil později, kdy se hlavou trefil Murillo. S hosty inkasovaná branka otřásla a do konce půle se jim nepodařilo dostat pořádně do hry. Ve druhém dějství tak budou muset svůj výkon o hodně zlepšit, pokud chtějí uhrát nějaký dobrý výsledek do odvety.
45+3'
45+2'
Dreyerův roh rozehraný na přední tyč odvrátil Sugawara a zřejmě to bylo to poslední, co jsme v úvodním dějství viděli.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Oba borci jsou očividně otřesení, nicméně se zdá, že ani jeden z nich nebude muset střídat.
44'
Po nepříjemné srážce Pavlidise a Diawary byla hra okamžitě přerušena. Na hrací plochu už míří lékaři obou celků.
43'
N'Diaye se protáhl kolem Beukemy a postupoval vpřed. V klíčový moment si každopádně nedal dobrý dotek a balon mu utekl do zámezí.
42'
Žlutá karta pro tým AZ Alkmaar (Evangelos Pavlidis).
40'
Kerkez si chtěl narazit s Clasiem, jenže zpětná přihrávka kapitána Alkmaaru skončila v autu.
39'
Domácí velmi aktivně napadali a zahnali soupeře až na jeho vlastní polovinu. Alkmaar bude začínat od Ryana.
38'
N'Diaye obral o balon Odgaarda a poté se jím nechal faulovat. Domácí budou moct v klidu rozehrát.
37'
Pavlidis to vzal na sebe a odhodlal se ke střele z dálky. Jeho pokus nebyl špatný, ovšem mezi tři tyče si cestu nenašel.
36'
Hosté naprosto vypadli z tempa. Od chvíle, kdy inkasovali, jsou jako opaření.
35'
A znovu měl australský gólman práci, tentokrát ve svých rukavicích našel sraženou střelu Refaelova.
34'
Rozehrávky se ujal Dreyer, jenž pouze načechral balon do náruče brankáře Ryana.
33'
Domácí jsou teď lepší a po faulu na Diawaru uvidíme další volný přímý kop.
32'
Anderlecht měl standardku z dobré pozice a Refaelov to zkoušel přímo na bránu. Ryan ale díky bloku jednoho ze svých spoluhráčů nemusel zasahovat.
31'
Žlutá karta pro tým AZ Alkmaar (Sam Beukema).
30'
Verbruggen dostal těžkou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Pavlidisem.
29'
Reijnders to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho nepovedená střela neškodně proskákala kolem pravé tyče.
28'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centr Clasieho si ze vzduchu stáhl Verbruggen, který ihned ukázal, že s rozehrávkou chvíli počká.
27'
Na hrací ploše zůstal nyní ležet Ashimeru. Domácí borec se ale po chvíli zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
26'
Odgaard našel z pravé strany Pavlidise. Ten si míč dobře zpracoval, jenže Debast mu ho stačil ukopnout od nohy.
25'
Domácí se ubránili, ovšem fotbalisté Alkmaaru zůstávají nastěhovaní na útočné polovině.
24'
Hosté chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Ta sice nepřišla, ale po akci Sugawary bude následovat roh.
22'
Domácí se v dvaadvacáté minutě ujímají vedení! Ashmieru rozjel akci Anderlechtu a před vápnem roztáhl hru doprava na Dreyera. Dánský fotbalista dostal na křídle spoustu času na centr, který dosedl přesně na hlavu MICHAELA MURILLA a ten poslal míč přesně k tyči. Ryan byl bez šance.
21'
Odgaard chtěl jít po zisku do brejku, ovšem Murillo ho velmi rychle odzbrojil.
20'
Tempo hry v posledních minutách opadlo a spíše se bojuje uprostřed hrací plochy.
18'
Mijnans prostrkával míč na Pavlidise, avšak nahrávka mladého středopolaře byla příliš prudká.
17'
Diawara to zkoušel individuálně přes střed hřiště, nicméně jeho akce se s úspěchem nepotkala.
16'
Debast chyboval v rozehrávce a málem nabídl šanci soupeři. Jeho zaváhání však stačil napravit Ashimeru.
15'
Domácí předvedli nacvičený signál, na jehož konci stál Dreyer. Pokus dánského křídelníka ale zamířil doprostřed brány, a Ryan tak neměl těžkou práci.
14'
Refaelov si došel pro faul a získal pro svůj tým standardní situaci ze zajímavé pozice.
13'
Za dlouhým nákopem Reijnderse se nikdo v červeném nevydal a balon dolétl až do autu. Verbruggen bude odkopávat od své brány.
12'
Nizozemský celek je zatím více na míči a trpělivě kombinuje. Uvidíme, zda bude tato taktika slavit úspěch.
11'
Další centr poslal do vápna Anderlechtu Sugawara, avšak před Pavlidisem stačil zasáhnout Debast.
10'
A další faul hostujícího týmu, tentokrát se proti pravidlům provinil kapitán Alkmaaru Clasie.
9'
Reijnders to při napadání přehnal s důrazem a jeho zákrok na Murilla byl posouzen jako nedovolený.
8'
Odgaard hledal od postranní čáry Pavlidise, ovšem ten nemohl na vysoký centr svého spoluhráče doskočit.
7'
Mijnans si neporozuměl s Kerkezem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
6'
Clasie se dostal pod tlak napadajícího Diawary a nakonec byl donucen k zpětné nahrávce na Chatzidiakose.
5'
Amuzu se zbavil svého strážce a poté hledal Slímáního, jenž nedokázal zakončit přes Beukemu.
4'
Dreyerovu nabídku srazil jeden z obránců AZ a pro balon si pak došel Ryan.
3'
Hosté měli k dispozici první roh. Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Reijnderse, který v pohodě odvrátil Murillo.
2'
Pavlidis dostal dobrý balon za obranu, ale Verbruggen včas vyběhl a stačil před ním schovat míč ve své náruči.
1'
Německý sudí Siebert dal pokyn ke hře, jdeme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Alkmaaru, kteří budou hrát v červených dresech. Jejich soupeř zvolil černou sadu.
1'

RSC Anderlecht: Verbruggen – Murillo, Debast, Vertonghen (C), N'Diaye – Dreyer, Diawara, Ashimeru, Refaelov – Amuzu, Slímání.
Náhradníci: Coosemans, Van Crombrugge – Delcroix, Raman, Abdulrazak, Sadiki, Stroeykens, Angulo, Sardella, Kana, Arnstad, Leoni.
Trenér: Brian Riemer

AZ Alkmaar: Ryan – Sugawara, Beukema, Chatzidiakos, Kerkez – Clasie (C), Mijnans, Reijnders – Odgaard, Pavlidis, van Brederode.
Náhradníci: Verhulst, Owusu-Oduro – Karlsson, Mihailovic, Barasi, Lahdo, Bazoer, Vanheusden, Buurmeester, M. de Wit, Meerdink, Goes.
Trenér: Pascal Jansen

Rozhodčí: Daniel Siebert (GER) – Jan Seidel (GER), Rafael Foltyn (GER).
AZ Alkmaar

Alkmaar je v Eredivisie čtvrtý, a pokud by na tomto místě také skončil, získal by místenku v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Momentálně nemá AZ úplně ideální formu, neboť v lize třikrát po sobě nevyhrál. Na úvodní duel s Anderlechtem se nizozemský celek „naladil“ prohrou se Spartou Rotterdam.

Pokud se zaměříme na evropské poháry, tak v nich si Alkmaar vede parádně. Nejprve celkem v pohodě ovládl skupinu, díky čemuž byl rovnou předsazen do osmifinále. Los mu do něj přiřkl Lazio Řím, které bylo pasováno do role favorita. Alkmaar každopádně obě vzájemná utkání vyhrál, a postoupil tak do další fáze.
RSC Anderlecht

Bruselský klub neprožívá příliš dobrou sezonu. V domácí Jupiler Pro League je až devátý, nachází se tedy mimo pozice zajišťující účast v nadstavbové části. Pokud by se už v tabulce neposunul, příští ročník evropských pohárů by se odehrál bez jeho účasti. Momentálně má však Anderlecht solidní formu, z posledních čtyř ligových mačů získal deset bodů a ani jednou v nich neinkasoval.

V rámci play-off Evropské konferenční ligy nejprve fialovo-bílí přehráli bulharský Ludogorec Razgrad. Vůbec se ale nejednalo o jednoznačnou záležitost, svěřenci kouče Riemera totiž vyřadili svého soupeře až po penaltovém rozstřelu. Osmifinálový soupeř už byl o něco věhlasnější, nicméně Anderlecht se Villarealu nezalekl a dokázal ho vyřadit. Uvidíme, jak se mu povede proti Alkmaaru.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes se hrají první čtvrtfinálová utkání Evropské konferenční ligy a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Anderlechtu s Alkmaarem, který začne v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.