Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  AZ Alkmaar : Lazio - 16. března 2023   21:00

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
28' Karlsson  • 62' Pavlidis (Karlsson)
2:1
(1:1)
Lazio
Lazio
22' F. Anderson  (Zaccagni)
AZ Alkmaar
Ryan – Kerkez, Chatzidiakos, Goes (86. Beukema), Sugawara – Reijnders, Mijnans, Clasie – Karlsson (86. van Brederode), Pavlidis, Odgaard (86. Lahdo).
Verhulst, Owusu-Oduro – M. de Wit, Vanheusden, Meerdink, Buurmeester, de Jong, Barasi.
Jug – Žunič, Vidali (SLO)
AFAS Stadion (Alkmaar)
Lazio
Provedel – Pellegrini (69. Lazzari), Romagnoli (58. Casale), Gila, Marušić – Bašić, Vecino, Milinković-Savić (58. Luis Alberto) – Zaccagni (58. Pedro), F. Anderson (78. Romero), Cancellieri.
Magro, Maximiano – Cataldi, Patric, Floriani, Antônio, Bertini.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil, ze hry měli více domácí, drželi míč na kopačkách, kontrolovali hru a co je nejdůležitější, dali branku na 2:1. PO této brance dominance ještě vzrostla a Lazio se vůbec nedostalo do hry a nemělo šanci ve dvojzápase uspět, po tom co prohrálo doma 1:2, prohrálo stejným rozdílem a výsledkem i na hřišti nizozemského klubu a se soutěží se loučí. Naopak AZ Alkmaar postupuje do čtvrtfinále třetí nejlepší evropské soutěže.

Přeji vám dobrou noc, doufám, že jste si duel užili a u dalších přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:11.
90+3'
90+3'
Ještě standardka pro domácí. Velká šance, kterou zneškodnil Provedel.
90+2'
AZ drží míč a dominuje v této činnosti v celém druhém poločase.
90+2'
Ryan si připisuje další úspěšný zákrok a utkání už vypadá rozhodnuté.
90+1'
Ani teď se hosté neprokousali do příležitosti.
90'
Sudí nastaví tři minuty.
90'
Alkmaarští vůbec nepouštějí soupeře na svoji polovinu a do šance už vůbec ne.
89'
Lazio je stále takové opařené.
89'
Vše probíhá podle not nizozemského klubu.
88'
AZ chce po vniknutí do pokutového území penaltu za faul na jeho hráče. Sudí si do toho však nenechá "kecat."
87'
Domácí tým zvládá koncovku utkání bravurně.
86'
Střídání v týmu AZ Alkmaar:
ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází Myron van Brederode.
86'
ze hřiště odchází Jens Odgaard, přichází Mayckel Lahdo.
86'
ze hřiště odchází Wouter Goes, přichází Sam Beukema.
85'
Pedro, Vecino, vystřídali si míč na kopačkách, ale domácí je obrali a uhání do dalšího protiútoku.
84'
Balón Lazia za obranu, kolmice, ulice, jak chcete. Jenže domácí z toho vybruslili nečekaně úspěšně. Parádní obranný zákrok.
82'
Faul na hráče Lazia na levém křídle. Na žlutou to není, ale bude z toho zajímavá standardka. Tu ale hosté poslali "nazdařbůh."
81'
Římané ještě zkouší štěstěnu, ta k nim není nakloněna.
80'
Pedro v šanci. Míč letí vedle.
79'
Odgaard kroutil míč placírkou na vzdálenější tyč. Provedel to však čekal a včas zasáhl proti letícímu míči.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Luka Romero.
77'
JE důležité zmínit, že s balónem na kopačkách hraje AZ Alkmaar. Domácí od té doby, co vedou 2:1 a celkově 4:2, nepouští míč ze svého držení.
76'
No, tak Lazio teď nevypadá, že by mělo v brzkých chvílích se zápasem něco udělat. Přetočit ho na svojí stranu.
75'
Výborná akce plná kolmicí a přesných přihrávek. Míč se pohyboval skrz pokutové území, nakonec ale skončil těsně vedle levé tyče gólmana Provedela.
74'
Domácí fanoušci jsou slyšet, jak si spokojeně popěvují.
73'
AZ hraje přesně to, co potřebuje.
72'
Alkmaarští poslali do vápna další "rohlík," ten ale skončil na kopačkách hostů.
71'
Hra se zpomalila, ztratila na tempu a rychlosti. Hráči jen popochází. Lazio vůbec neví co, má hrát.
70'
Lazio teď nemá zápas ve svých rukou, je zakřiknuté a těžko něco vymýšlí, zakládá, zkouší.
69'
ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Manuel Lazzari.
66'
Pozor, pozor! Akce jako od Realu Madrid. Dlouhý centr, lehce přetažený na kraj šestnáctky, hlavička na spoluhráče a ten pálí takovými polonůžkami, míč je v zámezí. Velká škoda. To mohl být gól roku v Konferenční lize.
65'
Římanům teče do bot, a to tak, že výrazně. snaží se kombinovat, ale teď jsou psychicky dole, je to vidět.
64'
AZ nemá dost a potřebuje ještě! Opět se probojovalo do vápna, tam pálil do tyče z úhlu Reijnders!
62'
Alkmaar právě vstřelil branku! Autorem branky je VANGELIS PAVLIDIS. Pavlidis dostal nabito přímo na hranici vápna, neváhal a míč poslal nechytatelně k tyči, dobrá razance, dobrá přesnost. Gól na 2:1 a AZ míří za postupem. Asistence: Jesper Karlsson
60'
Dlouhý balón na levé křídlo AZ, přetaženo..
60'
Pavlidis to vzal na sebe, trochu chrtil, ke střele se poté ani tak nedostal.
58'
ze hřiště odchází Alessio Romagnoli, přichází Nicolò Casale.
58'
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro.
58'
ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Luis Alberto.
58'
Pod presem Gila musel zahrát do autu, nic jiného mu ve složité situaci nezbylo.
57'
AZ čeká na protivníka, co vymyslí. Nemusí se nikam hnát. Má nahráno.
56'
Reijnders pálil chytře, těsně nad zemí, trefil však jen tyč. Tu vzdálenější. Velká škoda pro AZ, to mohl být nůž do zad Lazia.
55'
Hra je rozkouskovaná a nemá tempo.
54'
Clasiemu pomáhá soupeř zpět na nohy po svalení se na zem.
54'
Pavlidis chtěl protáhnou balón do šestnáctky, ale neuspěl se svojí taktikou.
53'
Lazio začne znovu od obrany, Romagnoli, Pellegrini a míč je v autu. Tak to se nepovedlo.
52'
AZ však podniká brejk ten nevyšel a Římané rychle obrátili těžiště hry, Ryan se pěkně proletěl, aby chytil ránu hráče Lazia. Krásná rána.
51'
Lazio dobývá obranu soupeře, ten je sešikovaný na své polovině, před svým vápnem.
50'
Milinkovič Savič zase hledal útočníka, ale záměr nevyšel.
49'
Dlouhý aut Sugawary, chtěl dostat míč ze své poloviny o nejrychleji.
49'
Felipe Anderson skvěle presoval, získal míč, ale pak se umotal ve vlastních kličkách.
48'
Ryan pomohl s rozehrou, no, spíš s odkopem.
47'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Luca Pellegrini).
47'
Faul na unikajícího Odgaarda.
46'
Lazio sportovně vrátilo balón.
46'
Hráči do toho vletěli po hlavě, zblokovaná střela domácích.
46'
AZ rozehrálo.
46'
Hráči jsou již na ploše.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Na domácí straně ukázal své kvality hlavně Jesper Karlsson, který má dobrou techniku, je hbitý, umí změny směru a ještě dobře střílí. Lazio má zase dobré špílmachry ve středu hřiště, hlavně Vecino a Milinkovič Savič dobře řídí hru, jsou kreativní a umí najít své spoluhráče.
Máme za sebou první poločas. Utkání mělo dlouhý rozjezd, pak jsme však viděli velmi dobrý poločas. Oba týmy ukázaly své přednosti a průběžný výsledek je zatím zasloužený. Co přinese druhý poločas? Sledujte dál náš přenos a dozvíte se.
45+1'
45+1'
Roh pro AZ, končí na kopačce Karlssona a ten mohl znovu skórovat, jenže neseřídil mířidla a trefil blokujícího obránce.
43'
K Pavlidisovi se balon dostal, ani nevěděl jak, překvapený však jednal nesprávně a o míč přišel.
42'
Sudí povolává lékaře na hřiště.
42'
Velmi ošklivý faul italského hráče na svého soka.
42'
Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Matías Vecino).
41'
Sugawara, Odgaard vyvezli míč daleko od své branky, ztratili ho ovšem před polovinou hřiště.
40'
Reijnders to zkusil střelou zpoza vápna, míč se kroutil od branky a cíl nenašel.
40'
AZ trpělivě kombinuje po zemi.
38'
Vecino se ocitl v dobré šanci, obránci soupeře mu však míč ukopli na poslední chvíli.
38'
Opět neskutečný Karlsson, zkoušel to "obalovačkou" na vzdálenější tyč. Balón proletěl těsně vedle branky.
37'
Reijnders zakládá útok, ten nikam nevedl.
36'
Přihrávky, centry, kombinace, to vše má v repertoáru domácí klub. Je to velmi ofenzivní a talentované mužstvo.
36'
Krásné přenesení hry Alkmaaru, ukazuje proč je v této fázi soutěže.
35'
Skvěle Clasie, Odgaard a AZ projelo obranou protivníka jako nůž máslem, finální fáze však nevyšla.
33'
Mario Gila s míčem na noze, posouvá doleva, dostává zpátky, posouvá doprava. AZ se přesouvá rychle a přesně.
32'
AZ rozjíždí další ze svých útoků, je vidět, že má křídla velmi silná.
31'
Clasie schytal nepříjemný zákrok, ukazuje na svou nohu, kam dostal šlapák, sudí na jeho výzvy ale neslyší, i když opakovaný záběr ukazuje, že má pravdu hráč Alkmaaru.
31'
Lazio musí tvořit a je si toho vědomo.
29'
Felipe Anderson se prodíral domácí obranou, ta ho ale nenechala projít. Tafy je zavřeno, pane Andersone!
28'
Alkmaar právě vstřelil branku! Nádhera! Autorem branky je JESPER KARLSSON, jenž obstřelil brankáře Provedela, parádně míč zakroutil z dobrých dvaceti metrů a z úhlu. Provedel se natahoval marně. Bez asistence.
27'
Alkmaar obehrává blok host, ti ví, jak se hraje při vedení. Rozhodně e nebudou pouštět do nějakých ofenzivních rejdů v hodně hráčích. Počkají si na soupeře a pak udeří.
26'
MIlinkovič Savič tohle, nebojím se říct, zvoral. Přišel o míč a do protiútoku vyráží AZ, ten se ale daleko nedostal. MIlnkovič Savič může být v klidu.
25'
Vecino rozehrává pomalu a do strany.
24'
Pavlidis byl obrán o míč, domácí si stěžují, ale není jim to nic platné. Sudího píšťalka zůstala němá a do útoku se žene Lazio.
22'
Lazio právě vstřelilo branku! Tak to byla akce! Krátké přihrávky, jedna z nich na kraj vápna a odtud střela po zemi k tyči a FELIPE ANDERSON otevírá účet utkání a smazává jednogólový náskok Alkmaaru. Velmi důležitý gól. Asistence: M. Zaccagni.
20'
Volný přímý kop hostů. Ryan likviduje, zvolil dobré postavení.
20'
Lazio se pokoušelo překvapit soka, ale ten s pomocí tvrdé hry uhájil čisté konto.
19'
I Provedel poznal míč zblízka, rozehrál nohama.
17'
Pavlidis byl na konci povedené akce domácích. Hlavou zakončoval velmi dobře. Nicméně balon v bráně neskončil, jen se koulel kolem tyče.
17'
Hráč AZ zatáhl za ruční brzdu a skluzem připravil protivníka o míč.
15'
Ryan opět rozehraje nohama, domácí ho zatím využívají dost často. Není divu, italská defenzíva je propracovaná a není moc prostoru pro kombinaci.
15'
Nyní to chvíli vypadalo na dobře rozehraný útok hostů, ten ale zastavila alkmaarská obrana.
14'
Aut si vhodí hosté na své polovině.
13'
Karlsson je velmi aktivní, ten by mohl platit na soupeře svojí hbitostí a iniciativou.
13'
Ryan si sáhne na míč nohou. Domácí museli zapojit do kombinace i brankáře.
12'
Vysoké napadání Lazia neumožňuje Alkmaaru založit kloudný útok.
11'
Karlsson a jeho další nebezpečný balon do šestnáctky, ale byl odvrácen.
10'
Nizozemský klub se snaží dostat na polovinu soupeře, ten mu ovšem nepovoluje skoro nic než jen kombinaci na své půlce.
9'
AZ má míc na kopačkách, ale účinný blok Lazia se přesouvá velice dobře a synchronně.
8'
Tohle opravdu nevypadá na zběsilé útočení. Lazio přijelo dobře takticky připraveno.
7'
Pellegrini má balon, vyváží ho nejdál, o to jde, dostal se na půlku. Chvíli akce pokračovala, ale pak zasáhla domácí defenzíva.
6'
Vecino, Milinkovič Savič a znovu hrají hosté. Ti opravdu nepřijeli bláznit a hrát nějaký přehnaný ofenzivní fotbal.
5'
Lazio opět opatrně kombinuje, jistota je základ.
4'
Karlsson se rychle dostal do nebezpečných pozic, nicméně jeho centr skončil na hlavě jednoho z římských hráčů.
4'
Zápas bude veden takticky. To naznačily první minuty.
3'
Italský klub kombinuje hluboko ve svém poli, tedy brankář se stoperem.
3'
Volný přímý kop. Centr do vápna. Alkmaar míč odvrací daleko od své svatyně.
2'
Žlutá karta pro tým AZ Alkmaar (Milos Kerkez).
1'
Ten byl odvrácen, s míčem hrají domácí.
1'
Ihned následoval dlouhý balon dopředu.
1'
Hru zahájili hosté ve středovém kruhu.
1'
Hraje se tedy o postup do čtvrtfinále. Alkmaar má náskok jedné branky.
Poslechneme si hymnu Konferenční ligy. Je krásná a dotváří atmosféru evropského mače.
Lazio má černá trika.
Alkmaar nastupuje v červené sadě dresů.

AZ Alkmaar: Ryan – Kerkez, Chatzidiakos, Goes, Sugawara – Reijnders, Mijnans, Clasie – Karlsson, Pavlidis, Odgaard.

Náhradníci: Verhulst, Owusu-Oduro – M. de Wit, Vanheusden, Meerdink, Lahdo, Beukema, Buurmeester, van Brederode, de Jong, Barasi.
Trenér: P. Jansen

S. S. Lazio: Provedel – Pellegrini, Romagnoli, Gila, Marušić – Bašić, Vecino, Milinković-Savić – Zaccagni, F. Anderson, Cancellieri.

Náhradníci: Magro, Maximiano – Cataldi, Luis Alberto, Casale, Patric, Lazzari, Pedro, Floriani, Antônio, Bertini, Romero.
Trenér: M. Sarri

Rozhodčí: M. Jug (Slovinsko).
Zápas začíná ve čtvrtek v 21 hodin a půjde o atraktivní a mimořádně zajímavé utkání, tak si ho nenechte ujít. Budu se na vás těšit.
AKTUÁLNÍ FORMA

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ V DOMÁCÍ LIZE (Serie A)

Lazio Řím – Atalanta 0:2
Salernitana – Lazio 0:2
Lazio – Sampdoria 1:0
Neapol – Lazio 0:1
Bologna – Lazio 0:0

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ V DOMÁCÍ LIZE (Eredevisie)

4. Sturm Graz – 8 bodů, 4:10, všichni 2 výhry, 2 remízy, 2 prohry

Lazio Řím spadlo ze třetího místa Evropské ligy do nižší Konferenční ligy a získalo tak možnost nápravy v horší soutěži.

Lazio Řím – Alkmaar 1:2 (1:1)
Hezký den s fotbalem, vítám vás u duelu Konferenční ligy, třetí nejvyšší evropské soutěže. V utkání uvidíme týmy Alkmaaru a Lazia Řím. Jedná se o osmifinále KL a první duel vyhrál nizozemský celek venku 2:1, a nyní tedy bude hájit náskok jedné branky, který si vybojoval v prvním utkání. Přeji příjemný zážitek s psaným komentářem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.