Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sivasspor - 9. března 2023   21:00

Fiorentina
Fiorentina
69' Barák (Martínez)
1:0
(0:0)
Sivasspor
Sivasspor
Fiorentina
Terracciano – Dodô, Martínez, Igor, Biraghi (C) – Castrovilli (58. Barák), Amrábat (58. Mandragora), Bonaventura (68. A. Cabral) – Ikoné (58. Sottil), L. Jović, N. González (79. Kouamé).
Sirigu – Milenković, Brekalo, Duncan, Ranieri, Bianco, Venuti.
Jorgji (ALB) – Rexha (ALB), Çokaj (ALB)
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Sivasspor
Şaşal Vural – Paluli, Appindangoyé, Goutas, Çiftçi – Arslan (C) (80. Ulvestad), Cofie, Charisis – Sáiz (59. Gradel), Caicedo (68. James), Yeşilyurt (80. N'Jie).
Kuckar, Yıldırım – Erdal, Albayrak, Musa, Gökay.

Zápas je u konce. Nebylo to zrovna strhující utkání, ve druhé půli ubylo i šancí, přesto jsme se dočkali alespoň jedné branky. O rozhodující okamžik se v 69. minutě postaral domácí Antonín Barák, ke kterému se po rohu odrazil míč a on jej s pomocí teče Goutase dostal do sítě. Sivasspor se pak neúspěšně pokoušel o srovnání a v úplném závěru navíc přišel o vyloučeného Gradela, který loktem zbytečně atakoval Martíneze. Fiorentina tak vyhrála 1:0 a připravila si do odvety o trochu lepší pozici.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:9.
90+6'
90+4'
Žlutou kartu dostal také domácí Dodô.
90+4'
Hosté budou závěr dohrávat v deseti lidech, neboť Max Gradel se nepochopitelně ohnal loktem po Martínezovi a dostal rovnou červenou kartu!
90+3'
Fiorentina se posouvala do dalšího útoku, Isaac Cofie musel sáhnout k faulu a dostal za něj žlutou kartu.
90+2'
Şaşal Vural rozehrává od své branky a opravdu pospíchá.
90+1'
Za zdržování hry při rozehrání rohu dostal žlutou kartu Cristiano Biraghi a bude svému týmu chybět v odvetě.
90'
Rohový kop pro Fiorentinu.
89'
V závěru je v kombinaci hodně nepřesností, ve výsledku z toho těží domácí, kteří nemají tolik práce s hlídáním náskoku.
88'
Roh se nekoná ani na opačné straně po střele N'Jieho, ta šla těsně vedle.
87'
Na levé straně si našel trochu prostoru Mandragora, vystřelil, ale trefil pouze boční síť! Reklamoval teč a tím pádem roh, rozhodčí však byl jiného názoru a rozehrává se od branky Sivassporu.
86'
Hosté už pootvírají obranu a nechávají soupeře útočit.
85'
Hostující Charisis byl ve vápně sám a zakončoval. Ránu z dobré pozice mu ale jeden z obránců zablokoval a srazil na roh.
84'
Sivasspor v mírném tlaku u vápna, chybí tomu ale více klidu ve finální fázi.
83'
V pokutovém území nafilmoval pád domácí Arthur Cabral, což sudímu neuniklo a byla mu udělena žlutá karta.
82'
Přímý kop pro domácí, ti nikam nepospíchají.
81'
Hostům to teď směrem kupředu nejde, akce končí sotva u půlky.
80'
Střídání v týmu Sivasspor:
ze hřiště odchází Erdoğan Yeşilyurt, přichází Clinton N'Jie.
80'
ze hřiště odchází Hakan Arslan, přichází Fredrik Ulvestad.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Christian Kouamé.
79'
Střela z dálky v podání Mandragory, tohle letělo o velký kus vedle brány.
78'
Autové vhazování do vápna Sivassporu, hosté jej snadno dostali blíže k půlce.
77'
Hraje se u vápna Sivassporu, tohle domácím maximálně vyhovuje.
75'
Mandragora sice dokázal vybojovat pro domácí míč, jenže jeho následný pokus o posun k vápnu zastavil Gradel.
73'
Cabral centrem hledal Sottila, míč ale pouze prolétl vápnem, aniž by jej kdokoliv zasáhl.
72'
Fiorentina v útoku, akce je vedena levou stranou.
70'
Hosté se pokusili o okamžitou odpověď, měli roh, ten ale nedokázali zužitkovat k ohrožení Terraccianovy branky.
69'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí tým jde do vedení! Po rozehrání rohu neudržel gólman Sivassporu míč, po několika pokusech o zakončení a také odrazech se do rány levačkou opřel ANTONÍN BARÁK a s pomocí Goutasovy teče ji poslal mimo Şaşal Vuralův dosah – 1:0!
68'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Arthur Cabral.
68'
ze hřiště odchází Jordy Caicedo, přichází Leke James.
66'
Protiakce Fiorentiny, zleva zasprintoval Sottil, křížné ráně ale scházela potřebná razance.
65'
Hosté nebyli daleko od vedoucího gólu. Po rozehrání rohu se k hlavičce probil Goutas a jeho pokus skončil na břevně!
64'
Rohový kop pro Sivasspor.
62'
Další žlutá karta na straně Fiorentiny, za ostrý zákrok si ji prohlédla Luka Jović.
61'
Nepovedeny centr hostů z přímého kopu, Biraghi mohl pouze kontrolovat, jak míč míří do zámezí.
59'
ze hřiště odchází Samuel Sáiz, přichází Max Gradel.
59'
Žlutá karta na straně Fiorentiny, za zákrok na Caiceda ji dostal Sofján Amrábat.
58'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Rolando Mandragora.
58'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Riccardo Sottil.
58'
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Antonín Barák.
56'
Po delší době se dopředu dostal i Sivasspor, akce pro tuto chvíli skončila pouze autem po Igorově zákroku.
55'
Rohový kop pro domácí, přetažený centr mířil na Ikoného, ten ale neměl kudy vrátit míč na malé vápno.
53'
Zákrok na Dodô ve vzdušném souboji o míč, Fiorentina bude rozehrávat od půlky.
52'
Po krátkém ošetřování na straně Sivassporu se už zase hrálo, míč po centru z levé strany skončil u Şaşal Vurala.
50'
Najednou tu byl roh hostů, náběh hned několika hráčů a poměrně nebezpečná hlavička, která se zastavila o obránce těsně před brankou.
48'
V úvodu druhé půle sledujeme souvislou kombinaci Fiorentiny, k brance to ale mají domácí ještě hodně daleko.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který přinesl poměrně výraznou převahu domácí Fiorentiny. Ta si vypracovala několik šancí, jenže Jović hned dvakrát nepřekvapil gólmana, Castrovilli trefil břevno a González mířil těsně vedle. Sivasspor toho mnoho nepředvedl, prakticky jedinou pološanci měl Caicedo, slabou střelou ovšem nemohl Terracciana překonat. Gólu jsme se nedočkali, do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozehrání ale nebylo pro branku Sivassporu vůbec nebezpečné, následovalo okamžité odvrácení.
45'
Další jeho pokus o průnik byl sražen a pro svůj celek vybojoval alespoň rohový kop.
45'
Zleva se do pokutového území probíjel Biraghi, povedlo se mu několik kliček, ale centr mu už nevyšel.
43'
Z celé standardní situace nakonec nebylo nic nebezpečného, Sivasspor už vyráží do protiakce.
42'
Teď tu ale bude přímý kop z levé strany a faulující Samuel Sáiz navíc dostal žlutou kartu.
41'
Fiorentina se snaží před koncem poločasu strhnout vedení na svou stranu, zatím je to ale marné bušení na vrata soupeře.
39'
Jovićovi zatím není přáno, nyní ztroskotal na clonícím obránci, ten zastavil cestu míče do částečně odkryté branky.
38'
Pokus o rychlý přechod domácích dopředu skončil nepřesným pasem na Ikoného, akce tak skončila hned v zárodku.
37'
Míč, směřující za obranu Sivassporu skončil u Şaşal Vurala, ten už rozehrává na spoluhráče.
35'
A hned tu byla i šance. Přihrávku za obranu dostával Caicedo, střele z pravé strany ale scházela razance a byla snadnou kořistí pro Terracciana.
34'
Po minutách vzruchu tu máme zase pokles tempa, hosté se snaží po delší době udržet míč u sebe.
32'
Další roh pro domácí celek, po rozehrání se k zakončení dostal Amrábat, jenže to letělo vysoko nad...
31'
Biraghiho centr z levé strany byl sražen na autové vhazování, Fiorentina může pokračovat v tlaku.
29'
Další šance domácích. Po centru z levé strany a sklepnutí na hranici vápna zakončoval González a jeho křížná rána letěla jen těsně vedle!
27'
Hostující Caicedo přehnal důraz při osobním souboji o míč. Loktem fauloval Igora.
25'
Už je po všem, míč si chystá Şaşal Vural a pomaloučku polehoučku se chystá k odkopu.
25'
A platí to i o míči, který z pravé strany vyslal Bonaventura. Šlo to sice mimo, ale jeden z obránců pro jistotu odvracel na roh.
23'
Přibývá centrů hráčů Fiorentiny, nyní je to převážně z pravého křídla, vše ale obrana Sivassporu odvrací.
21'
Zprava letěla dlouhá přihrávka na Castrovilliho, bylo to ale až moc prudké a už se odkopává od Şaşal Vuralovy branky.
20'
Pomaličku to začíná připomínat fotbal na jednu branku, na tu Sivassporu. Hosté se brání nákopům z obou stran.
19'
Domácí Igor musel zasprintovat, aby zastavil rodící se brejk Sivassporu a vše ukočíroval malou domů na Terracciana.
17'
Už je po tlaku Fiorentiny, Sivasspor teď drží hru okolo středového kruhu a snaží se zpomalit tempo hry.
16'
Jović se vyhnul ofsajdové linii, hnal se na branku, opět se snažil o oblouček přes brankáře, ten to ale zase zvládl pokrýt a míč zbrzdit. Poté jeden z obránců před dotírajícím útočníkem odhlavičkoval na roh!
16'
Akce ještě chvíli pokračovala, následoval dokonce roh, k ohrožení brankyto ale nevedlo.
15'
Břevno! Po centru z levé strany předvedl efektní patičku Castrovilli, gólman byl lehce nachytán na švestkách, nicméně jej zachránila jeho branka!
13'
Fiorentina začíná přidávat na tempu, tlačí soupeře před vlastní šestnáctku, chybí tomu ale více přesnosti.
11'
První velká šance utkání! Domácí předvedli útok po zemi, prostrčení mířilo na Joviće a ten se technicky snažil překvapit Şaşal Vurala. Ten to ale dobře přečetl a míč lapil!
10'
Druhý centr od rohového praporku hosté odvrátili hlavičkou a při pokusu Fiorentiny se vrátit do vápna se Dodô dopustil útočného faulu na Yeşilyurta.
9'
Rohový kop Fiorentiny z pravé strany, míč dolétl k první tyči, kde obrana Sivassporu odvracela na další roh.
8'
Přímý kop pro Sivasspor, na centr si naskakoval Goutas, dostal se nejvýše, ale hlavičkoval velký kus vedle Terracianovy branky.
7'
Stále čekáme na první střelu na branku, nyní jdou do předu zástupci tureckého klubu.
6'
Z pravé strany vystřelil z první domácí Amrábat, vůbec mu to ale nesedlo a míč letěl vysoko nad branku.
5'
Sražený centr z levého křídla, tohle bylo pro obranu Fiorentiny naprosto snadné odvrátit.
4'
Teď už je u míče Sivasspor, je to ale zatím tak trochu na náhodu a chybí tomu moment překvapení.
3'
První rohový kop pro Fiorentinu, centr se stáček od branky a vše skončilo útočným faulem Castrovilliho na Sáize.
2'
Úvod zápasu je oťukávací, zatím sledujeme náznaky kombinace okolo středového kruhu.
1'

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Martínez, Igor, Biraghi (C) – Castrovilli, Amrábat, Bonaventura – Ikoné, L. Jović, N. González.
Náhradníci: Sirigu – Sottil, Milenković, Brekalo, Duncan, Ranieri, Kouamé, Barák, Bianco, Venuti, A. Cabral, Mandragora.
Trenér: Vincenzo Italiano

Sivasspor: Şaşal Vural – Paluli, Appindangoyé, Goutas, Çiftçi – Arslan (C), Cofie, Charisis – Sáiz, Caicedo, Yeşilyurt.
Náhradníci: Kuckar, Yıldırım – Erdal, Albayrak, Musa, Gradel, N'Jie, Ulvestad, James, Gökay.
Trenér: Rıza Çalımbay

Rozhodčí: Jorgji (ALB) – Rexha (ALB), Çokaj (ALB).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Artemio Franchi začne ve 21:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Enea Jorgji, kterému budou na pomezí asistovat Denis Rexha a Ridiger Çokaj. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Juxhin Xhaja. Všichni pánové jsou z Albánie. U videa pak budou Luis Godinho a Helder Malheiro, oba z Portugalska.
ACF Fiorentina

Domácí tým se do tohoto dvojzápasu dostal přes dvě výhry nad portugalskou Bragou, nejprve tu drtivou venkovní v poměru 4:0 a poté i domácí 3:2. Celkově tři branky v tomto dvojutkání dal Arthur Cabral, dvakrát se trefil Luka Jović.

Sivasspor

Turecký klub měl v přechozím vyřazovacím kole pauzu, neboť základní skupinu H ve společnosti. Kluže, Slavie Praha a Ballkaniho vyhrál a měl tak přímý postup. Na dnešní zápas se tak připravoval pouze ligovým zápasem proti celku Fatih Karagümrük a po divoké přestřelce prohrál 3:4.
Dobrý večer u Evropské konferenční ligy. Společně se podíváme na osmifinálový duel mezi týmy ACF Fiorentina a Sivasspor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.