Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Ngadeu, Fortuna – Kums (C) (68. Odjidja-Ofoe), De Sart – M. Fofana (67. Samoise), Cuypers (85. Fernandez-Pardo), Hong Hjun-seok – Orban (68. Depoitre).
Babacan – Şahiner, Duarte, Touba, Lima – Tekdemir (C), Karzev (14. Aleksić, 75. Szysz), Özcan – Januzaj (46. Türüç), Okaka (75. Ié), Gürler (85. Arslantaş).
Dilmen, Sengezer – Biglia, Celik, Koyuncu, Özbayraklı.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 6:9.
Úvodní osmifinálový zápas mezi belgickým Gentem a tureckým Başakşehirem skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Důležitý první gól vstřelili hosté, v 16. minutě se hlavou trefil Stefano Okaka. Domácí si schovali odpověď na 35. minutu, kdy Babacan nejprve skvěle vyrazil střelu Cuyperse, avšak na dorážku Gifta Orbana už byl krátký. Oba celky posléze spálily velké šance. Za domácí minul prázdnou bránu Hong Hjun-seok, za hosty Deniz Türüç. Hlavně zbývající půl hodina byla ve znamení souboje s těžkým terénem, protože v Belgii po celou dobu utkání vytrvale pršelo a postupně se na trávníku vytvořily kaluže vody, jež znemožnily hráčům pokoušet se o kvalitní akce, třetí gól již v Ghelamco Areně nepadl.

Odveta je na programu již příští středu, úvodní výkop je v Istanbulu naplánován na 21 hodin.
90+4'
90+3'
Skvělé čtení hry prokázal Volkan Babacan. Vystartoval v momentě Samoiseho nahrávky za obranu, pravačkou odkopával mimo bezprostřední nebezpečí před Fernandezem-Pardem.
90+2'
U levého praporku stihl míč ve hře Mahmut Tekdemir. Po rychlém zpracování odcentroval, Julien De Sart nataženou levou nohou srazil hrací předmět do zámezí.
90+1'
Za protesty neunikl žluté kartě trenér Başakşehiru Emre Belözoglu, jemuž se vůbec nelíbilo rozhodnutí pomezního, že místo odkopu, a nutno podotknout, že správně, nařídil roh.
89'
Hrubku Michaela Ngadeua nedokázal potrestat Patryk Szysz, protože balón se zastavil v kaluži vody, domácí stoper se mezitím stihl vrátit a soka zpacifikovat.
88'
Dlouhý aut byl prodloužen na Laurenta Depoitreho. Volkan Babacan zdánlivě jednoduchý zákrok hodně podcenil, ale míč vyrazil před sebe a d prostoru, kde nikdo nebyl, napodruhé již nezaváhal a míč sebral.
87'
Ošetření nebylo potřeba, utkání pokračuje. Hong Hjun-seok si na pravé straně narazil s De Sartem, centr napálil do nejbližšího konkurenta.
86'
Na trávníku zůstává ležet Ömer Ali Şahiner, jehož Vadis Odjidja-Ofoe neúmyslně, ale přece trefil loktem do obličeje. Arbitr Tohver faul neviděl, reagoval až na nezvedajícího se hostujícího hráče.
85'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK:
ze hřiště odchází Serdar Gürler, přichází Muhammet Arslantaş.
85'
Střídání v týmu KAA Gent:
ze hřiště odchází Hugo Cuypers, přichází Matias Fernandez-Pardo.
84'
Vzápětí tu máme další žlutý trest do hostujících řad. Michael Ngadeu krásnou zidanovkou proběhl mezi trojicí protihráčů, Serdar Gürler jej fauloval bolestivým šlápnutím na levou nohu.
83'
První žlutá karta přichází na scénu až v závěrečné desetiminutovce základní hrací doby. Vysloužil si ji Ahmed Touba, který zastavil do brejku mířícího Depoitreho stažením za dres.
82'
Ömer Ali Şahiner šikovně prodlužoval za sebe do prostoru, kudy běžel Patryk Szysz . Útočník si dal míč až příliš před sebe, na hrací ploše jej už nestihl.
81'
Zaváhání Duarteho nepotrestal Vadis Odjidja-Ofoe. Nevyšel mu totiž první dotek a u rohového praporku neměl proti třem žádnou šanci.
80'
Jako další zahrozil Mahmut Tekdemir. Měl v plánu se po levé straně probít až do pokutového území, stopku mu vystavil Núrio Fortuna.
79'
Přibývající voda na trávníku málem přinesla Gentu vedení. Malá domů se totiž zastavila a Volkan Babacan musel pořádně zabrat, aby balón odkopl před sprintujícím Cuypersem.
78'
Laurent Depoitre je po příchodu na trávník hodně vidět. Vyzkoušel průnik středem hřiště, Kamil Piątkowski v poslední chvíli ve skluzu špičkou kopačky poslal balón mimo hrací plochu.
77'
Pro příliš vysoký centr vystartoval Davy Roef. Lehce zaváhal, když míč pustil před sebe, ovšem okamžitě ho zalehl.
76'
Hodně nepovedený obranný odkop předvedl Kamil Piątkowski. Balón poslal za sebe, hostům věnoval standardku v podobě rohu.
75'
ze hřiště odchází Stefano Okaka, přichází Edgar Ié.
75'
ze hřiště odchází Danijel Aleksić, přichází Patryk Szysz.
74'
Deniz Türüç si při skluzu vyzul kopačku. Gestikulací dával najevo, že mu z ní pomohl Michael Ngadeu, ale opakované záběry prokázaly, že k nedovolenému zákroku nedošlo.
73'
Znovu v akci Volkan Babacan, který zabránil hrozbě rohového kopu. Sklouznul se po kolenou a hrací předmět zastavil na čáře.
72'
Drobné zmatky ve vlastním vápna hosté vyřešili poměrně rychle. Léo Duarte čelem k vlastní bráně posunul míč k Babacarovi, ten volil odkop do zámezí.
71'
Volkan Babacan poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Laurent Depoitre vyskočil příliš brzo, proto Berkay Özcan neměl moc práce s jeho zpacifikováním.
70'
Stoper Kamil Piątkowski neměl ideální přehled o hře. V poslední chvíli ovšem stihl odcouvat a balón prodloužit do zámezí.
69'
Matisse Samoise se okamžitě zapojil do hry. Míč dostihl u pravé lajně a píchl si ho po ní, načež ho skluzem nedovoleně dojel Léo Duarte.
68'
ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Laurent Depoitre.
68'
ze hřiště odchází Sven Kums, přichází Vadis Odjidja-Ofoe.
67'
ze hřiště odchází Malick Fofana, přichází Matisse Samoise.
66'
Zdravotní problémy má Malick Fofana. Podle všeho se jedná o problém se svalem, Gent tedy s největší pravděpodobností bude muset sáhnout ke střídání.
65'
Brejk Başakşehiru neměl dlouhého trvání. Ömer Ali Şahiner dostal nahrávku do ofsajdového postavení, což pozornosti pomezního neuniklo.
64'
Na druhý gól v utkání si dělal zálusk Gift Orban. Už to vypadalo, že bude postupovat sám na bránu, ale dvojice obránců ho dostihla a úspěšně odzbrojila.
63'
Velká příležitost gólem nekončí! Danijel Aleksić dokázal přihrát mezi dvěma protihráči na pravou stranu šestnáctky naběhnuvšímu Denizi Türüçovi, který na těžkém povrchu udělal kličku brankáři, vzápětí ale z úhlu minul odkrytou bránu.
62'
Alessio Castro-Montes chtěl centrovat, jenže balón si navedl do místa pod vodou, proto si úmysl rozmyslel a hrál na jistotu směrem dozadu.
61'
Dokonce ztrojený Danijel Aleksić byl v prakticky neřešitelné situaci. Zkusil oblouček za obranu, ovšem trefil jenom hlavu Kamila Piątkowského.
60'
Centrovaný míč byl snadnou kořistí pro Volkan Babacan. Brankář vystartoval z brankové čáry a pro kulatý nesmysl sebevědomě vyskočil.
59'
Rohový kop pro Gent. Hugo Cuypers špičkou kopačky posunul míč do vápna na Honga Hjun-seoka, Jihokorejec poté zkušeně nastřelil bránícího Duarteho.
58'
Těžkých podmínek chtěl využít Serdar Gürler. Vypálil nártem po zemi, jenže místo aby balón zrychlil, tak zpomalil, Davy Roef zaznamenal snadný zákrok.
57'
Trávník začíná být opravdu nezpůsobilý pro hru. Núrio Fortuna si míč vedl středem, ale místo s velkým množstvím bod nepřebrodil, hrací předmět nechal za sebou.
56'
Za obranu dostal velmi dobrou nahrávku Gift Orban. Podél vyběhnuvšího gólmana zakončoval z pravé strany na zadní tyč, přičemž se míč zastavil v bahně před brankovou čárou, kde brankář tradičně postává. Podmínky jsou opravdu náročné.
55'
Znovu hosté zkusili štěstí vzduchem. Přetažený centr vracel Deniz Türüç pod sebe, Danijel Aleksić z nadějné pozice vysoko přestřelil.
54'
Aktivita Başakşehiru ještě chvíli pokračovala. Od pravé lajny zkoušel odcentrovat Ahmed Touba, ovšem trefil prvního bránícího konkurenta.
53'
Fotbalisté v modrých dresech se ubránili bez problémů. Centr nebyl dobrý, točil se směrem od brány, odhlavičkoval jej Núrio Fortuna.
52'
Standardku pro Başakşehir způsobil Kamil Piątkowski. Do vzdušného souboje přiběhl pozdě a Serdara Gürlera zezadu bolestivě trefil loktem do zad.
51'
Genk zaútočil i v oslabení. Jmenovitě Malick Fofana, jenž po levé straně naběhl až k hranici šestnáctky, odkud vyslal příliš vysoký centr.
50'
Utkání pokračuje, domácí chvíli pokračují o deseti. Této skutečnosti chtěl využít Danijel Aleksić, centr zprava sebral brankář.
49'
Na ruku nekontrolovaně spadl Julien De Sart. Musí dojít k jeho ošetření, arbitr Tohver tedy hru na pár vteřin přerušil.
48'
V Belgii po celý zápas hustě prší a trávník tuto skutečnost začíná pociťovat. Nestíhá dostatečně vsakovat vodu a na některých místech se začínají tvořit drobné kalužiny.
47'
Zatímco domácí trenér žádnou změnu v sestavě tak neudělal, tak hostující kouč sáhl k jedné změně, když stáhl ještě ne úplně stoprocentně připraveného Januzaje, novým hráčem na trávníku je Deniz Türüç.
46'
ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Deniz Türüç.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Úvodní dějství zápasu mezi Gentem a Başakşehirem přinesl dva góly, po jednom na každé straně. Vedení získalo na svou stranu hostující mužstvo, v 16. minutě se Stefano Okaka trefil hlavou nechytatelně k levé tyčce. Domácí postupně přidali a v 35. minutě se dočkali kýženého vyrovnání. Cuypers ještě obrovskou tutovku spálil, ale Babacan míč neudržel a s úspěšnou dorážkou přispěchal Gift Orban. V nastavení první půle měl obrat na kopačce Hong Hjun-seok, prázdnou bránu však minul.
45+5'
45+4'
Poslední útok první půle patřil domácímu mužstvu. Skončil u Svena Kumse, tomu nevyšlo zpracování, aby vzápětí fauloval Serdara Gürlera.
45+3'
Hong Hjun-seok zahodil jasný gól! Po ubráněném rohu vystartoval do přečíslení dvou na jednoho s Malickem Fofanou, od nějž dostal přihrávku před prázdnou bránu, Jihokorejec však zakončil trestuhodně vedle pravé tyče.
45+2'
Přetažený centr zprava doběhl na zadní tyči Ahmed Touba, ten však z prvního doteku trefil jenom dobře pozičně stojícího Ngadeua.
45+1'
Přestože měl dost času, tak Núriovi Fortunovi centr z levé strany vůbec nevyšel, kulatý nesmysl nasměroval přímo do brankářových rukavic.
44'
Malou domů obdržel Davy Roef. Poradil si na jedničku, když nechal doběhnout Januzaje do těsné blízkosti, aby posléze doprava na Piątkowského.
43'
Více volného prostoru využil k ráně z velké vzdálenosti Julien De Sart. Míč se vznesl vysoko do vzduchu a začal padat pozdě, Volkan Babacan zasahovat nemusel.
42'
Roh pro změnu z levé strany. Alessio Castro-Montes centroval přímo do brány, kde Volkan Babacan zaváhání nepřipustil a balón zdárně vyboxoval.
41'
Tlak belgického týmu pokračoval rohovým kopem. Centr na přední tyč Michael Ngadeu prodlužoval za sebe, kde Julien De Sart na kulatý nesmysl těsně nedosáhl.
40'
Hrubě nepovedený obranný zákrok Tekdemira chtěl trestat Gift Orban, jenže v poslední chvíli se k němu skvěle stáhl Léo Duarte, který střelu v pádu srazil nad horní tyč.
39'
Gent je při chuti. Levou stranou nabral vysokou rychlost Malick Fofana a opět zvládl i odcentrovat, tentokráte však pouze na hlavu protihráče.
38'
Příliš dlouho otálel se zakončením Hugo Cuypers. Nakonec vypálil do houfu tří bránících hráčů, míč zblokoval Léo Duarte.
37'
Taktéž gól Gentu se řešil s videorozhodčím, ale tentokráte byla konzultace rychlá, s postavením Fofany bylo vše v pořádku.
35'
Gent právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Skvělou práci odvedl Fofana, jenž po levé straně navedl míč do vápna, táhlou kličkou vyřadil ze hry osobního stráže a skvělým stříleným pasem vybídl ke skórování Cuyperse. Belgičan ještě trestuhodně selhal, avšak Babacan balón nedokázal udržet a pohotový GIFT ORBAN ve skluzu dotlačil hrací předmět za brankovou čáru.
35'
Volný přímý kop domácích obstaral Alessio Castro-Montes. Volil centr na přední tyč, jemuž dal přílišnou výšku, Ahmed Touba zažehnával nebezpečí těsně před gólmanem.
34'
Znovu Gent zvolil rozehrávku rohu na krátkou vzdálenost. Ani v tomto případě neuspěl, Léo Duarte nepustil centr až na Michaela Ngadeua.
33'
Naštěstí to nevypadá na vážnější zranění a druhé vynucené střídání. Serdar Gürler odkulhal za postranní čáru, kde se však okamžitě hlásí o návrat do hry.
32'
Přízemní centr z pravého křídla vyslal Alessio Castro-Montes. Clonícího protihráče trefil do nezapřené nohy, ta se podlomila a Serdar Gürler zůstal v bolestech ležet na zemi.
31'
Sven Kums si na zakončení z osmnácti metrů nevěřil, proto nahrával pod sebe. Stejně nízké sebevědomí měl i Hong Hjun-seok, ten volil zpětnou přihrávku mezi stopery.
30'
Fotbalisté belgického celku rozehráli rohový kop na krátkou vzdálenost. Centroval až Hugo Cuypers, vzdušnému prostoru kraloval bránící Ömer Ali Şahiner.
29'
Domácí kombinují, avšak zatím jen kolem poloviny hřiště. Řady soupeře jsou velmi dobře rozestavené, proniknout do nich není vůbec snadný úkol.
28'
Protiútok Gentu měl k úspěchu hodně daleko. Malick Fofana neodhadl správně pohyb Huga Cuyperse, nahrávku poslal do rukou brankáře.
27'
Danijel Aleksić v situaci dvou na dva viděl osamoceně nabíhajícího Stefana Okaku, ale míč k němu přes dobře postaveného Ngadeua neprocpal, získal alespoň roh.
26'
Následoval centr z pravého křídla. Hugo Cuypers s hlavou nahoře poslal míč na hlavu Svena Kumse, ten v lehkém záklonu zakončoval nad břevno.
25'
Stříleným centrem zleva se prezentoval Malick Fofana. Hong Hjun-seok zabral příliš pozdě, proto neměl šanci na míč dosáhnout.
24'
Hugo Cuypers vyřadil dva hráče, jenže mu to nebylo nic platné, protože byl v pohybu směrem k vlastní bráně, pod tlakem třetího zapojil do hry Roefa.
23'
Nejistý výběh Volkana Babacana mohl potrestat Malick Fofana, k němuž odražený balón přiletěl, z prvního doteku ho napálil vysoko nad břevno.
22'
Po delší době zaútočili domácí. U levé lajny si ale Núrio Fortuna nenašel prostor pro centr, proto nahrával až téměř k polovině hřiště stoperovi.
21'
A znovu Stefano Okaka, který v tomto případě ukázal výborné krytí tělem, Michael Ngadeu soka atakoval nedovoleným způsobem.
20'
Stefano Okaka je při chuti. Byl nejrychleji u včas poslané nahrávky za obranu, jenže tělo na tělo pak neuspěl proti Kamilu Piątkowskému.
19'
Navýšit náskok zkusil Adnan Januzaj. Střeleckou listinu zatím nedoplnil, svým technickým pokusem napálil pouze bránícího Ngadeua.
18'
Celou situace ještě zkoumal videorozhodčí. Poměrně dlouho, aby nakonec nařídil hlavnímu gól ponechat v platnosti.
16'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Důležitý první gól střílí hosté! Rychlý protiútok po ztrátě domácího beka míč doputoval na levou stranu ke Gürlerovi, který svým přesným centrem našel přesně prostor, kde se nacházel STEFANO OKAKA, za hlavičkou k pravé tyči, kdy se míč ještě odrazil do sítě od brankové konstrukce, se brankář jen podíval.
15'
Příliš okatě Serdar Gürler chtěl vybojovat faul na svou osobu. Této skutečnosti si byl vědom i arbitr Tohver, jenž jeho střet s Ngadeuem neposoudil jako nedovolený.
14'
ze hřiště odchází Eden Karzev, přichází Danijel Aleksić.
13'
S Edenem Karzevem to nevypadá dobře. Do hry se sice vrátil, ale po pár vteřinách s znovu posadil na trávník, zřejmě se bude muset střídat.
12'
Po vzdušném souboji Hongem Hjun-seokem špatně došlápl na pravou nohu Eden Karzev. Mladý Izraelec si vyžádal obstříknutí pravé nohy.
11'
Na druhé straně centroval Adnan Januzaj. Belgický křídelník dal míči malou výšku, mimo vápno jej odhlavičkoval Kamil Piątkowski.
10'
Poměrně brzy byla hra obnovena, hlavní rozhodčí požádal o vyhlášení klidu v sektoru, a to hlavně v tom, kde se nacházejí fanoušci tureckého celku. S centrem Castra-Montese si poradil Léo Duarte.
9'
Ne, tohle na fotbal nepatří. V momentě, kdy Alessio Castro-Montes přibíhal k rozehrávce rohového kopu, tak před něj jeden z fanoušků z hostujícího sektoru hodil petardu, která těsně před ním praskla, naštěstí mu nijak neublížila.
8'
Vysoko presující Malick Fofana dostal pod velký tlak váhajícího gólmana Volkana Babacana, jemuž odkop vůbec nevyšel, míč nasměroval mimo hrací plochu.
7'
Na hranici velkého vápna dostal míč Malick Fofana. Zády k bráně se rozhodl pro zakončení nůžkami, cílové zařízení vysoko přestřelil.
6'
Pro změnu z pravé strany již dokázal míč nasměrovat mezi tři tyče Hugo Cuypers. Míč však směřoval pomalu a doprostřed brány, Volkan Babacan zasáhl bez problémů.
5'
Na levé straně pokutového území kouzlil Hong Hjun-seok. Osobního strážce se zbavil, ovšem přes jiného protihráče Duarteho vypálit nezvládl.
4'
Defenzivní povinnosti si Kamil Piątkowski splnil na jedničku. Zachytil pohyb Adnana Januzaje a ve skluzu jej dokonce trefil do levé nohy, pro Gent získal autové vhazování.
3'
Za dlouhým nákopem za obranu spěchal Serdar Gürler. Balón ovšem na mokré trávě ještě zrychlil, výsledkem je odkop od brány.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Başakşehiru pro dnešní pohárové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Piątkowski, Ngadeu, Fortuna – Kums (C), De Sart – M. Fofana, Cuypers, Hong Hjun-seok – Orban.
Náhradníci: Nardi – Depoitre, De Ridder, Fernandez-Pardo, Hauge, Lagae, Odjidja-Ofoe, Samoise, van Daele, Van Hauter, Van den Bergh.
Trenér: Hein Vanhaezebrouck

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Şahiner, Duarte, Touba, Lima – Tekdemir (C), Karzev, Özcan – Januzaj, Okaka, Gürler.
Náhradníci: Dilmen, Sengezer – Aleksić, Arslantaş, Biglia, Celik, Koyuncu, Özbayraklı, Szysz, Türüç, Ié.
Trenér: Emre Belözoglu

Rozhodčí: Tohver – Kõiv, Klaasen (EST).
Istanbul Başakşehir FK

Turecké mužstvo kralovalo základní skupině A, když obsadilo první pozici o skóre před Fiorentinou, výraznějším rozdílem zaostalo skotské Hearts a lotyšský tým RFS. Zásluhou prvního místa se Belözogluova družina zapojuje až v osmifinále, takže se mohla do dnešního dne plně koncentrovat na ligu, kde se pohybují na páté příčce s mankem sedmnácti bodů na vedoucí Galatasaray. Střelecké produktivitě mužstva vévodí devítigólový João Figueiredo, jenž je novou posilou týmu, všechny branky zaznamenal v Gaziantepu.
KAA Gent

Fotbalisté Gentu postoupili do jarní fáze pohárové Evropy zásluhou umístění na druhém místě skupiny F, v níž obsadili druhé postupové místo o jediný bod před norským Molde. V prvním kole se svěřenci kouče Vanhaezebroucka utkali s Karabachem, na jehož půdě prohráli 0:1, načež stejným výsledkem doma zvítězili a v penaltové loterii byli úspěšnější. Na domácí scéně Gent figuruje na páté příčce v lize. Nejlepší střelcem týmu je Hugo Cuypers s 19 góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování osmifinále Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi Gentem a Başakşehirem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.