Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Lech Poznań : Djurgården - 9. března 2023   21:00

Lech Poznań
Lech Poznań
39' Milić (Pereira) • 82' Marchwiński (Ba Loua)
2:0
(1:0)
Djurgården
Djurgården
Lech Poznań
Bednarek – Pereira, Dagerstål, Milić, Rebocho – Karlström, Murawski – Skóraś, Sousa (72. Ba Loua), Szymczak (76. Marchwiński) – Ishak /C/.
Holec – Douglas, Citaišvili, Salamon, Kvekveskiri, Šatka, Czerwiński, Amaral, Sobiech.
Frappartová – Berchebru, Torregrossa (FRA)
INEA Stadion, Poznaň (POL)
29 698 diváků
Djurgården
Zetterström – Johansson, Moros (77. Löfgren), Danielson, Bengtsson – Eriksson /C/, Šabović (69. Finndell), Berg – Asoro (83. Radetinac), Edvardsen (83. Bergström), Wikheim.
Picornell – Andersson, Granström.

Lech Poznaň si poveze do Švédska dvougólový náskok, když udeřil ze stálé převahy v závěrech obou poločasů. Ve 39. minutě hlavičkoval po trestném kopu do sítě Milić, v 82. využil přiťuknutí explzeňského Ba Louy po chybě hostů ve vlastní šestnáctce další náhradník Marchwiński.
Na fotbalistech Djurgårdenu bylo znát, že hráli soutěžní zápas po čtyřměsíční přestávce. Občas sice zahrozili, ale většinu času se jen bránili platonickému tlaku Lechu.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:18.
90+5'
90+5'
Lech odvrací Erikssonův trestný kop a do kontru přes celé hřiště míří Skóraś. Rána přes obránce Johanssona směřuje těsně nad.
90+4'
Ještě zajímavá standardka pro hosty od pravé postranní čáry po faulu Skóraśe na Berga.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 29 698 diváků.
90+1'
Wikheim u postranní čáry před lavičkami odstrčil Marchwińského, za řeči dostává žlutou kartu mezi náhradníky Victor Edvardsen (Djurgårdens iF).
89'
Obětí faulu střídajícího Löfgrena ve výskoku je Ishak, který se svíjí na zemi a drží se za naražená záda.
86'
Švédšt fotbalisté se snaží něco udělat s výsledkem, zesílili napadání, jenže dvakrát po sobě za hranou pravidel.
83'
Střídání v týmu Djurgårdens IF:
ze hřiště odchází Victor Edvardsen, přichází Jacob Bergström,
ze hřiště odchází Joel Asoro, přichází Haris Radetinac.
82'
Lech Poznaň právě vstřelil branku!
To jsou kontrasty v úrovni náhradníků. U gólové akce byli po dvou na každé straně. Zatímco Löfgren s Findellem zmatkovali ve vlastní šestnáctce, FILIP MARCHWIŃSKI využil chytrého přiťuknutí explzeňského Adriela Ba Louy a po zemi se trefuje k zadní tyči.
81'
Začíná poslední desetiminutovka, až na jeden závar před domácí bránou se ve druhém poločase neurodila žádná příležitost.
78'
Ba Loua přihrál zpětně Karlströmovi, který prostrčil míč z první na Skóraśe. Ten to ale měl na vnější šajtli a jakýmsi bekhendem jen posunul míč před brankáře hostů.
77'
Vynucená změna v sestavě Djurgårdens IF:
ze hřiště odkulhal zraněný Carlos Moros, kterého nahrazuje Jesper Löfgren.
76'
Podruhé střídá KKS Lech Poznaň:
ze hřiště odchází Filip Szymczak, přichází Filip Marchwiński.
75'
Finndell podrazil ve středovém kruhu Murawského.
72'
Střídání v družině KKS Lech Poznaň:
ze hřiště odchází Afonso Sousa, přichází bývalý hráč Plzně či Karviné Adriel Ba Loua.
71'
Pereirův centr nesledoval nikdo z domácích a tak ho od přední tyče snadno odhlavičkoval do bezpečí Bengtsson.
69'
ze hřiště odchází Besard Šabović, přichází Hampus Finndell.
67'
Žlutá karta pro Lech Poznaň. Za útočný faul je trestán Mikael Ishak, soupeři došlápl po nepodařené střele na nohu.
67'
Domácí Dagerstål odzbrojil Asora, načež míč sám odevzdává nepřesným založením protiútoku.
65'
Na Sousovu kolmici Ishak nedosáhl, Portugalec měl raději nabídnout míč na křídla, kde se mu spoluhráči nabízeli do brejku z obou stran.
63'
Domácí budou po odhlavičkovaném centru pouze vhazovat.
62'
Pereira se Skóraśem dostali hosty do svěráku a získali pro Lech rohový kop.
60'
Žlutá karta pro Lech Poznaň. Radosław Murawski se svíjel na zemi po souboji s Bergem, jenž na něj přepadl vinou Polákova skluzu a právě za ten je napomínán jako první domácí hráč.
58'
Wikheim si narazil z první s Erikssonem, míč však neudržel na hřišti a stejně je máván ofsajd.
57'
Švédský vicemistr přitlačil na pilu, Asoro z výskoku prudkou hlavičkou nenasměroval Bergův křížný nákop mezi tyče.
56'
Stéphanie Frappartová na chvilku zastavila hru, řešila s VARem případnou ruku ve vápně, ale vše bylo ze strany Lechu čisté.
55'
Přetažený centr sklepl na zadní tyči Berg jen do protihráče, napodruhé už dokázal oslovit Edvardsena a ten v obrovské šanci přestřeluje zblízka domácí bránu.
54'
První roh pro hosty po sraženém centru jejich kapitána Erikssona z pravého křídla.
53'
Rázný odkop djurgårdenského brankáře nachází spoluhráče těsně za půlící čarou v ofsajdu.
50'
Rebochův centr hosté za houstnoucího sněžení vyhlavičkovali jen před Skóraśe, jenž si chytře odstoupil, ale pak vypálil nad břevno.
49'
Žlutá karta pro Djurgårdens IF. Carlos Moros vrazil plnou vahou do Karlströma, který už padal z jiného souboje.
48'
Přímý kop Joela Pereiry tentokrát neznamenal hrozbu pro bránu Djurgårdenu.
47'
Z rohu se Lech neprosadil, Edvardsen však podrazil Skóraśe, který šel k zemi po zidanovce hodně ochotně, jakmile ucítil kontakt.
46'
Skóraśovi dal do střely nohu Bengtsson, Lech získává další roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Polský klub má do čtvrtfinále konferenční ligy blíže, nerozehraného soupeře v prvním poločase jasně předčil a svou trvalou a dlouho platonickou převahu vyjádřil až v závěru Milićovou hlavičkou po trestném kopu.

Statistiky první půle:
Držení míče 73% – 27%, střely na bránu 3:0, střely mimo 1:2, rohy 4:0, ofsajdy 2:0, fauly 7:8.
45+1'
45+1'
Opakovaný roh zakončoval domácí Karlström, zpoza šestnáctky trefil pouze dobře postaveného obránce Morose.
45'
Po rohu nechal Radosław Murawski parádní ranou k tyči vyniknout brankáře Zetterströma, který mrštným skokem vyráží na další roh.
44'
Ishak zmátl dva obránce otočkou do „hodin“, jeho povedená střela z 25 metrů skončila po lehké teči uhýbajícího obránce vedle pravé tyče.
42'
Ishakův faul na Šaboviće by hosté rádi ocenili žlutou kartou, ale ani teď se netrestá.
41'
Domácí jsou při chuti, Skóraś napřáhl z 20 metrů, ale zařízení netrefil.
39'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Chorvatský obránce ANTONIO MILIĆ naskočil nejvýše na trestný kop Joela Pereiry a z malého vápna hlavičkuje krásně do šibenice.
38'
Berg zastavil Ishaka jen faulem zhruba 30 metrů od brány.
37'
Nic zajímavého se na hřišti neděje, Lech sice téměř nepůjčuje soupeři míč, útočí však pouze platonicky.
34'
Joel Asoro před bránou nedosáhl na Bergův křížný nákop, jen ho tělem lehce tečoval vedle poznaňské svatyně.
32'
Milićův centr snadno stahuje ze vzduchu Jacob Zetterström.
31'
Před Sousou, který se snažil prokličkovat přes dva hráče, si pokryl míč tělem Johansson a nechal ho doklouzat za čáru.
30'
Polská družina to zkouší příliš individuálně, chybí lepší souhra útočících hráčů. Na levém kraji se tentokrát neprosadil Rebocho.
27'
Szymczak se uvolnil na levé straně, kroucený křížný pas však přeletěl hlavy všech spoluhráčů a míří do zámezí.
25'
Joel Pereira neuspěl s postupem na velkém vápně a Šaboviće po ztrátě míče zasáhl naplno šlapákem. Opět nepochopitelně bez karty.
24'
Fotbal v těchto minutách nemá zrovna oslnivou úroveň. Švédský vicemistr se omezuje na odkop co nejdál podél pravé postranní čáry.
22'
Jeden z trojice poznaňských Portugalců Afonso Sousa dost nešetrně sejmul Erikssona. Rozhodčí zatím nevytáhla žlutou kartu z kapsičky.
21'
Hraje se za stálé převahy Lechu. Těžko ale teď říct, jestli Radosław Murawski zamýšlel střílet nebo jen prostrčit míč spoluhráčům křížem před bránu, v každém případě bude odkopávat Zetterström.
19'
Protiútok Djurgårdenu táhl Asoro, přišel však o míč a poté fauloval Murawského.
15'
Szymczak odpadl ze souboje v šestnáctce od stojícího Erikssona, sudí Frappartovou tím nepřiměl odpískat penaltu.
14'
Ishak naskakoval na hlavičku z ofsajdu.
12'
Z druhého rohu se Lech neprosadil, kope se od brány švédského celku.
11'
Filip Szymczak po krátké zasekávačce vypálil z velkého vápna na bližší tyč, Jacob Zetterström s obtížemi vytěsnil přízemní ránu na další roh.
10'
První rohový kop pro Lech Poznaň rozehrál Rebocho, míč se stáčel ven z brány, až ho na protějším rohu šestnáctky zachytil Skóraś a potáhl, neprošel s ním však přes dvojici bílých dresů.
8'
Po čistém zákroku Skóraśe fauloval Danielson unikajícího kanonýra Ishaka.
7'
Domácí obléhali soupeřovo území, jenže Karlström si při přebírání míče nepohlídal dvoumetrový ofsajd.
4'
Gustav Wikheim se uvolnil na levém okraji šetnáctky, dvojicí kliček oklamal obránce a jeho střílený centr dopadl shora na břevno poznaňské brány!
3'
Z trestného kopu nic nebylo a pro změnu Radosław Murawski ze strany podrazil Joela Asora.
2'
Na zemi skončil bolestivě nakopnutý Švéd ve službách Lechu Jesper Karlström, jeho krajané staví zeď před velkým vápnem.
1'
Domácí hrají v modrých dresech, hosté v bílých.

KKS Lech Poznaň: Bednarek – Dagerstål, Karlström, Milić – Pereira, Skóraś, Sousa, Murawski, Rebocho – Szymczak, Ishak (C).
Náhradníci: Holec – Douglas, Citaišvili, Salamon, Kvekveskiri, Šatka, Czerwiński, Ba Loua, Amaral, Sobiech.
Trenér: van den Brom.

Djurgårdens IF: Zetterström – Johansson, Moros, Danielson, Bengtsson – Eriksson (C), Šabović, Berg – Asoro, Edvardsen, Wikheim.
Náhradníci: Picornell, Croon – Löfgren, Andersson, Radetinac, Finndell, Bergström, Granström.
Trenér: Bergstrand.

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Torregrossa (FRA).
Djurgårdens IF

Švédská liga ještě na jaře neodstartovala a vzhledem k tomu, že Djurgården z papírově snadné skupiny s Gentem, Molde a Shamrockem postoupil z prvního místa, nemusel odehrát ani jarní předkolo. K soutěžnímu zápasu tedy nastoupí po více než čtyřech měsících a jeho forma je velkou neznámou.
Už samotný postup do jarních bojů je pro Djurgården největším úspěchem v historii.
Ročník 2022 zakončili modro-žluto-červení na druhém místě sedm bodů za mistrovským Häckenem Göteborg.
V zimě odešel do anglického Burnley klíčový stoper Ekdal, jinak zůstal kádr pohromadě a posílil ho kromě několika mladých talentů norský ofenzivní záložník Berg z Kalmaru.

Střelci: 8 – Asoro, 5 – Wikheim, 4 – Edvardsen.
KKS Lech Poznaň

V polské lize drží obhájce titulu jen třetí místo se ztrátou 16 bodů na letos suverénní Čenstochovou a sedm bodů na druhou Legii Varšava, o evropské příčky bojuje s Widzewem Lodž a Pogoní Štětín, které má naopak jen tři body pod sebou.
Letos má poznaňský klub nesmírně nabitý program, v evropských pohárech odehrál již 16 zápasů. Ve skupině přemohl Villarreal i Austrii Vídeň a na jaře neinkasoval proti norské štice předchozího ročníku Konferenční ligy Bodø/Glimt. V dvojzápase stačil k postupu do osmifinále jediný vstřelený gól nejlepšího střelce mužstva Mikaela Ishaka z 62. minuty domácí odvety.

V kádru Lechu působí od zimy na hostování ze Sparty Praha slovenský brankář Dominik Holec a od loňska také bývalý křídelník Plzně Ba Loua.

Střelci: 19 – Ishak, 12 – Skóraś, 9 – Velde.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.