Konferenční liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  RFS Riga : Fiorentina - 3. listopadu 2022   16:30

RFS Riga
RFS Riga
0:3
(0:3)
Fiorentina
Fiorentina
7' Barák  (Saponara) • 45' A. Cabral  (Barák) • 45+2' Saponara  (Ikoné)
RFS Riga
Šteinbors – Dubra (3. Mareš, 59. Sorokins), Stuglis, Lipušček – Vlalukin, Zjuzins (59. Friesenbichler), Šarić (73. Žaleiko), Maksimenko – Simkovic (C) (46. Deocleciano), A. Ilić, Rakels.
Černiauskas, Ņerugals – Varslavāns, Bill.
Kristoffersen – Kronlykke, Mastrup (DEN)
Skonto Stadions, Riga
Fiorentina
Terracciano – Venuti (C), Martínez, Igor, A. Terzić – Bonaventura (46. Bianco), Mandragora (46. Żurkowski), Barák (76. Maleh) – Ikoné (59. Distefano), A. Cabral (59. L. Jović), Saponara.
Gollini – Dodô, Biraghi, Milenković, Ranieri, Duncan, Kouamé.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 3.
Na konečnou podobu skupiny A dnešní výsledky neměly vliv. Fiorentina zůstala druhá, neboť si Başakşehir pohlídal první místo výhrou nad Hearts.
Fiorentina narazila na ustrašeného soupeře. Od prvních minut byla dominantní a díky hlavičce Baráka brzo vedla. Na další góly se čekalo až do konce poločasu. Český reprezentační záložník patičkou asistoval trefě Cabrala a jen o pár sekund později se z dálky trefil také Saponara. S druhou půlí aktivita italského týmu opadla a byla to Riga, která měla několik šancí. Terracciano je ale pochytal a když už nestačil na dorážku Vlalukina, tak mu čisté konto udržel odmávaný ofsajd.
90+3'
90+2'
Ještě jeden atak Distefana. Centroval směrem na Joviće, ovšem Elvis Stuglis spolehlivě vyhlavičkoval míč na roh.
90'
Saponara si vzpomněl na svůj krásný gól z koncovky prvního poločasu. Z ještě větší dálky nyní dost přestřelil.
89'
Emerson Deocleciano startoval na lajně. Alessandro Bianco ho zastavil skluzem zezadu, ale kartu si vysloužil až za následné protesty.
88'
Od praporku produkoval centr Venuti. Igor nebyl v komfortní pozici na hlavičku a na programu bude odkop od branky Pāvelse Šteinborse.
87'
Żurkowskému se to otevřelo na křídle. Žaleiko mu každopádně stihl znepříjemnit centr a kopat se bude další roh.
86'
Vlalukin podlehl drobnému presinku. Chybičku hned odčinil soubojem u lajny. Po autovém vhazování Terzić zacouval k Terraccianovi.
85'
Lipušček ubránil Distefana na úkor rohového kopu. Z Venutiho centru se neúspěšně snažil hlavičkovat Lucas Martínez.
84'
Terracciano byl namočen do rozpačité rozehrávky. Domácí k němu vraceli míč nákopem ze středu hřiště a on ho při první příležitosti raději zalehl.
82'
Riga pojala loučení s poháry opravdu sympaticky. Fiorentině s blížícím se koncem naopak chybí větší motivace k podání stoprocentního výkonu.
80'
Nacvičený signál ozdobil parádním halfvolejem Deocleciano. Terracciano fantastickým zákrokem vyrazil míč před sebe. Vlalukinova dorážka už skončila v síti, nicméně vznikla v odmávaném ofsajdu.
79'
Emerson Deocleciano se na křídle vzájemně držel s Venutim. Kristoffersen trochu překvapivě viděl faul hostujícího hráče, kterému se dokonce neostýchal dát další kartu.
78'
Žaleiko uplatňoval svou rychlost. Lucas Martínez raději sáhl po ruční brzdě a bez okolků přijal žlutý trest.
77'
Až na jedno zaváhání při bránění standardní situace podal Barák výborný výkon. Určitě si řekl o to, aby ho kouč Italiano častěji používal i v Serii A.
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Youssef Maleh.
75'
Při Saponarově centru zavíral zadní tyč Filippo Distefano. Složité zakončení se zastavilo o vnější boční síť.
74'
Konečně trochu příjemného vzrušení pro fanoušky Rigy. Krátce po šanci Lipuščeka nadějně vzhlíželi k hlavičce Iliće, kterého neubránil Lucas Martínez. Terracciano i teď spolehlivě zasáhl.
73'
Střídání v týmu RFS Riga:
ze hřiště odchází Tomislav Šarić, přichází Gļebs Žaleiko.
72'
Friesenbichler kroutil centr před malé vápno. Barák neuhlídal Lipuščeka a poprvé se musel předvést Terracciana, který vytáhl těžký reflexivní zákrok.
71'
Bianco v represinku fauloval Rakelse. O kus dál si v souladu s pravidly nepočínal ani Lucas Martínez a dánský rozhodčí přiřkl Rize standardku.
70'
Riga je o dost aktivnější, než tomu bylo v první půli. Rozvíjející se akci jí nyní pokazil ofsajd Denisse Rakelse.
69'
Biancův neadresný nákop byl snad o dvacet metrů delší. Spoluhráči za ním ani nestartovali.
68'
Lipušček rozdal míč na levý kraj a bez balonu pokračoval do vápna. Centr k němu sklepával Friesenbichler, ovšem Igor ho vystřelit nenechal.
66'
Barák narýsoval senzační nákop za obranu. Joviće poskakující míč ale neposlechl, několikrát si ho předkopl koleny a ve finále už pro něj skočil brankář Šteinbors.
65'
Distefano si na lajně nezpracoval dlouhý pas z kopačky argentinského spoluhráče Lucase Martíneze.
64'
Saponara na rohu vápna zvolil nejjednodušší variantu. Přisunul míč k Barákovi, který hezkou střelou bez přípravy trefil vnější síť.
63'
Stejně na opačné straně dopadla Saponarova průnikovka, na kterou reagoval Jović.
62'
Snaha o vysunutí Iliće byla beznadějná. Jeden ze stoperů situaci anticipoval a útočníka zakřižoval.
60'
Bianco se na sebe rozzlobil kvůli tomu, že dostatečně nezalepil nákop z hloubi pole. S míčem může operovat Šteinbors.
59'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Filippo Distefano.
59'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.
59'
ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Kevin Friesenbichler.
59'
ze hřiště odchází Petr Mareš, přichází Vladislavs Sorokins.
57'
Barák se pohybuje trochu hlouběji a teď režíruje hru ve vzdálenosti nějakých čtyřiceti metrů od rižské branky.
56'
Ikoné vycestoval do autu. Na Mareše čeká složité vhazování, spousta hostujících hráčů ho bude chtít uzmout pro sebe.
55'
Zjuzins chytil Żurkowského za obě ramena a stáhl ho k zemi. Dánský rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu.
53'
Cabral získal nákop Martíneze. Fiorentina se přesunula na levou stranu, kde se na Vlalukinovi vyfauloval Saponara.
52'
Barák z rohu vápna posunul balon k Venutimu. Po prudkém centru se sápal Ikoné, jenže ani touto tečí prostor mezi tyčemi netrefil.
51'
Rakels v ofsajdu.
49'
Ikoné si několika doteky naváděl míč na střed. Šteinborsovi práci nepřidělal, levačkou jeho bránu přestřelil.
48'
Ani výhra Fiorentinu na čelo skupiny A neposune. Başakşehir v souběžně hraném zápase vede 2:0 nad Hearts a hlídá první místo.
46'
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Szymon Żurkowski.
46'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Alessandro Bianco.
46'
ze hřiště odchází Tomas Simkovic, přichází Emerson Deocleciano.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Fiorentina se díky Antonínu Barákovi rychle dostala do vedení. Přizpůsobila se odevzdanému výkonu Rigy a zhruba po půlhodině na nějaký čas polevila. Ve 43. minutě ji zčistajasna probudila velká šance Iliće. Viola se okamžitě zmátořila a ještě do přestávky rozhodla o výhře dvěma góly Cabrala a Saponary.
45+2'
45+2'
Fiorentina právě vstřelila branku!
A je po zápase. Mezi střelce se parádním způsobem přidal RICCARDO SAPONARA. Navedl si balon na pravačku a Šteinbors se najednou marně natahoval k levé tyči za mimořádnou střelou z dálky.
45'
Viloa vzala předchozí varování vážně a ke konci poločasu se uklidnila gólem na 2:0! Venutiho roh Barák naslepo prodloužil patičkou k ARTHURU CABRALOVI, jenž z bezprostřední blízkosti uklidil míč kousek vedle Šteinborse.
43'
Nečekaná šance Rigy! Rychlý atak do rozhozené defenzivy vrcholil špičkovým centrem Petra Mareše. Ilić se vyšrouboval do vzduchu a hlavou lízl vršek břevna.
41'
Trvá i ofenzivní letargie Rigy. Marešovu přihrávku na Šimkoviće vystihl Bonaventura.
40'
Saponarovi se vlevo nabízel Terzić. Kvůli mizerně provedenému centru se u Šteinborse opět nic nedělo.
39'
Barák chtěl zrychlit hru vysunutím Cabrala. Přihrávka z prvního doteku mu však utekla do zámezí.
38'
V poslední době jsou postupné útoky Fiorentiny trochu ospalé. Pro zadáky lotyšského týmu už to není tak zběsilý kolotoč.
36'
Venuti to přehnal s výškou svého centru. Překopl celou šestnáctku a balon opustil hřiště přes protější postranní čáru.
35'
Aktivní Barák se pral u zadní čáry a vytěžil tam rohový kop. Ani Mandragora ho moc dobře nezahrál.
34'
Andrej Ilić si kousek za půlkou nepohlídal ofsajd. Lotyšský tým se vrací do hlubokého bloku.
33'
Rozehrávkou do autu Riga hostující obraně rozhodně nezatopila. Naprosto zbytečná ztráta a aut pro Venutiho.
32'
Barák s Mandragorou vzali do kleští Zjuzinse. Po půlhodině zápasu čeká Rigu první útočná standardní situace.
31'
Barák přetočil těžiště na volnější levý kraj. Cabral na vysokánský centr nedosáhl a Venuti o kousek dál bolestivě nakopl Mareše.
30'
Držení míče: 21 % – 79 %.
29'
Bonaventura přihrál do vápna Ikonému, který pokračoval pasem na Saponaru. Ten při střele v zahuštěném prostoru upadl a Šteinbors zůstal bez zákroku.
28'
Igor zakřižoval nákop na hrotového útočníka Rakelse. Dostal míč pod kontrolu a dal malou domů jinak nezaměstnanému Terraccianovi.
27'
Barák se kreativně pokoušel oslovit rozběhnutého Saponaru. Pryč z vápna zakopl balon Žiga Lipušček.
26'
Lucas Martínez nemá vesměs žádnou defenzivní práci. S chutí tak chodí do útoku, byť teď ambiciózní ranou z dálky bránu vůbec netrefil.
25'
Přenesení míče přes střed hřiště je pro domácí tým neřešitelnou výzvou. Nyní tuto úlohu nezvládl ani kapitán Šimković.
24'
Riga zkompletovala pouhých dvacet přihrávek. Fiorentina se blíží k číslu 170.
23'
Bonaventura vypustil přihrávku na Ikoného. Ten si na pětníku navedl míč na levačku, ale technickou střelu zvedl až nad břevno.
22'
Poprvé Fiorentina pocítila zvýšený presink. Síly investovali Rakels s Ilićem, ale výsledkem je pouze aut Terziće.
20'
Po ubráněném rohu zůstávají domácí zalezlí ve vlastním vápně. Slušně zaplněný stadion určitě doufal, že RFS bude trochu více konkurenceschopnější.
19'
Sklepnutý centr Cabral nevyužil. Vzhledem k faulu na Venutiho si Šteinbors neodpočine.
17'
Igorův razantní centr domácí z předbrankového prostoru odkopli až na půlku. Terzić zvolil malou domů na Terracciana.
16'
Riga se jen tak z tlaku nevymaní. Lorenzo Venuti vedle pokutového území vybojoval standardní situaci.
15'
Ikoné měl zájem o příchozí centr z levé strany. Lipušček ho k hlavičce nepustil.
13'
Saponara zase hledal Baráka, kterému proskotačil míč mezi nohama do míst, kde nebyl nikdo jiný ve službách Fiorentiny.
11'
Italský tým naplno prodává své kvality a nehodlá domácího outsidera šetřit. Saponara poskytl Barákovi další míč na hlavičku, která se v tomto případě do branky nevešla.
10'
Lucas Martínez se jako stoper mohl vysunout až k soupeřově šestnáctce. Prudká přihrávka k Barákovi neprošla.
9'
Ikoné utancoval Petra Mareše a uvolnil se k zakončení z pravé části pokutového území. Šteinbors byl tentokrát ve střehu.
7'
Velký kiks domácího gólmana! Z centru Saponary ještě před úrovní přední tyče hlavičkoval ANTONÍN BARÁK. Brankář Šteinbors nevídaně zaspal a a míč mu přepadl přes ruku do brány.
6'
Venutiho centr zablokoval Maksimenko. Viola podle očekávání určuje tempo hned od prvních minut.
5'
Antonín Barák prvním dotekem distribuoval balon k Ikonému. Ten si věřil na volej, ale trefil pouze bránícího Lipuščeka.
4'
Po faulu na Ikoného provedl standardní situaci Mandragora. Šteinbors se nebál jít do změti těl a letící centr vyboxoval.
3'
ze hřiště odchází Kaspars Dubra, přichází Petr Mareš.
2'
Obrovsky smolný začátek pro Kasparse Dubru. Při jednom z prvních nákopů si poranil nohu a Viktors Morozs bude muset brzy střídat.
1'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v modrých dresech. Fiorentina je v bílém.
1'

RFS Riga: Šteinbors – Dubra, Stuglis, Lipušček – Vlalukin, Zjuzins, Šarić, Maksimenko – Simkovic (C), A. Ilić, Rakels.
Náhradníci: Černiauskas, Ņerugals – Sorokins, Deocleciano, Varslavāns, Mareš, Bill, Friesenbichler, Žaleiko.
Trenér: Viktors Morozs

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti (C), Martínez, Igor, A. Terzić – Bonaventura, Mandragora, Barák – Ikoné, A. Cabral, Saponara.
Náhradníci: Gollini – Dodô, Biraghi, Milenković, L. Jović, Maleh, Ranieri, Żurkowski, Duncan, Bianco, Kouamé, Distefano.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Kristoffersen – Kronlykke, Mastrup (DEN).
1. vzájemný zápas

08.09.2022
Fiorentina – RFS 1:1
Branky:
56. Barák – 74. Ilić.
ACF Fiorentina

Viola si působení v základní skupině v zářijových zápasech citelně zkomplikovala V souladu s matnými výkony v Serii A pouze remizovala s RFS a s Başakşehirem utrpěla vysokou prohru 0:3. Od té doby už Fiorentina nezaváhala. Hearts ve dvou duelech nasázela osm gólů a vítěznou odvetou nad Başakşehirem si pojistila postup do jarního play-off. K tomu, aby tým z Florencie skončil první a šel rovnou do osmifinále, potřebuje, aby turecký soupeř nevyhrál nad Hearts.
RFS Riga

Pro lotyšské mužstvo byl samotný postup do skupiny EKL historickým úspěchem. Není tedy žádným překvapením, že ve skupině A skončí na posledním čtvrtém místě. Proti papírově silnějším soupeřům Riga ostudu neudělala. Naopak ukopala remízu na stadionu Fiorentiny a druhý bod do sbírky získala domácí plichtou s Başakşehirem. Před týdnem výprava RFS cestovala do Skotska. S místními Hearts prohrála 1:2, když oba góly inkasovala v úvodní čtvrthodině.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu závěrečného kola základních skupin Evropské konferenční ligy. Od šestnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Rigou a Fiorentinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.