Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Olympiacos - 18. dubna 2024   21:00

Fenerbahce
Fenerbahce
11' Kahveci (Szymański)
1:0
(1:0)

2:3 (PEN)

Olympiacos
Olympiacos
Fenerbahce
Livaković – Osayi-Samuel, Djiku, Becão (100. Söyüncü), Kadioglu – Szymański (106. Krunić), Yüksek (120+2. Bonucci), Fred (86. Zajc) – Kahveci (86. Ünder), Džeko (C) (74. Batshuayi), Tadić.
Demir, Eğribayat – Yandaş, Kent, King, Dursun.
Stieler – Gittelmann, Borsch (GER).
Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Kadıköy, Istanbul
Olympiacos
Tzolakis – Rodinei, Ntoi, Carmo, Ortega (89. Richards) – Machado (109. Horta), Hezze – Podence (64. Masouras), Jovetić (46. Iborra), Fortounis (C) (109. el-Arabí) – al-Kaabí.
Papadoudis, Paschalakis – Alexandropoulos, Quini, J. Carvalho, Koutsidis.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Máme vymalováno, posledním účastníkem semifinále letošní edice Evropské konferenční ligy se stal řecký Olympiakos! Fenerbahce sice mělo po většinu základní hrací doby na hřišti převahu a rychle se mu podařilo vymazat manko, se kterým do odvety vstupovalo, jenže další zásah už za Tzolakise neprotlačilo. Hosté strhující duel v istanbulském Kadıköy dotáhli až do penalt, ve kterých jim postup vystřelil Georgios Masouras.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 10:20.
Leonardo Bonucci ale míč poslal jen do Tzolakise, máme hotovo! Pireus míří do semifinále!
To je drama! Livaković se štěstím vyrazil Rodineiovu střelu, která se od břevna odrazila mimo!
Alexander Djiku drží Fener při životě, jeho střela zaplula k tyči!
V hrobovém tichu k puntíku míří Djiku...
Semifinále je pro Olympiakos blízko! Georgios Masouras se prosadil tvrdou ranou nad padajícího gólmana!
Cengiz Ünder zakončil slabě, Tzolakis vyráží!
André Horta skóruje, Livaković špatně odhadl stranu!
Michy Batshuayi uspěl ranou nalevo! Tzolakis sice na jeho střelu dosáhl, ale nedokázal jí vyrazit!
Júsuf el-Arabí vyhořel na skvělém zákroku Livakoviće!
Dušan Tadić to zkusil naprosto stejně, ale Tzolakis jeho balón tygřím skokem zastavil!
Ajúb al-Kaabí zakončuje k pravé tyči!
Začínáme, první budou kopat hosté.
Střílení penalt začíná.
Je to jasné, na Şükrü Saracoğlu Stadyumu dnes večer půjdeme až do penaltového rozstřelu! Druhý poločas byl oproti tomu prvnímu, který ovládl Olympiakos, z obou stran opatrnější a moc šancí nenabídl. O tom, kdo doplní Fiorentinu, Aston Villu a Bruggy v semifinále tak nyní rozhodnou pokutové kopy.
120+4'
Druhé prodloužení skončilo.
120+4'
Komplikace pro Pireus, který bude dohrávat v deseti! Andreas Ntoi (OLY) předčasně zamíří do sprch, Ündera totiž loktem zasáhl do hlavy a vysloužil si dnešní druhou žlutou kartu!
120+3'
Richards pronesl míč až těsně před domácí vápno, následný pas ale nevymyslel nejlépe. Olympiakos ztrácí balón, Fenerbahce může vyrazit dopředu.
120+2'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází İsmail Yüksek, přichází Leonardo Bonucci.
120+1'
Horta během souboje o míč fauloval Osayiho-Samuela, volný kop tentokrát provede Söyüncü.
119'
Žlutomodří si do statistik zapisují ofsajd, ve kterém tentokrát byl Batshuayi. O posledním postupujícím budou dnes nejspíš muset rozhodnout penalty.
117'
Stále se nehraje, záložníka Olympiakosu pořád trápí křeče. Závěr prodloužení se protáhne.
116'
Horta, který na trávník vstoupil před pár minutami, se nyní svíjí v bolestech a vyžaduje si pozornost lékařů. Vypadá to na nějaký problém se stehnem.
115'
Rodinei si v souboji s Tadićem pomohl faulem, domácí budou rozehrávat na své polovině hřiště.
114'
Hrdinou dnešního utkání (aspoň prozatím) nebude ani Tadić, který si rychle zpracoval centr ze vzdálenější strany a těsně přestřelil hostující svatyni! V ochozech to pořádně zahučelo!
113'
Hosté jsou poprvé od začátku prodloužení pod tlakem, rohový kop Feneru provede Ünder.
112'
Ferdi Kardioglu jen tak tak odehrál míč pryč od sebe, než mu Sentiago Hezze (OLY) okatě přišlápl nohu. Další žlutá karta byla rázem na světě.
111'
Olympiakos se za ohlušujícího pískotu prokousává dopředu, zatím se s míčem drží na středu hřiště a kratšími přihrávkami přesouvá hru z křídla na křídlo.
109'
Střídání v týmu Olympiakos Pireus:
ze hřiště odchází Francisco Machado, přichází André Horta,
ze hřiště odchází Kostas Fortounis, přichází Júsuf el-Arabí.
108'
Čerstvější Richards na straně doběhl Zajce a vysunul míč za postranní čáru, domácí budou vhazovat.
107'
První tažení Feneru ve druhém prodloužení bylo zastaveno těsně před vápnem, Tzolakis díky dobré práci své obrany ani tentokrát nebyl nucen zasahovat.
106'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Rade Krunić.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:14.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Balón nyní proskákal kolem Livakovićovy svatyně, první prodloužení se pomalu chýlí ke konci.
104'
Být jedním z tisícovek domácích fanoušků v ochozech, jsem malinko nervózní. Pireus je od začátku prodloužení nebezpečnější, Fener toho moc nepřevedl.
103'
Mohlo být rozhodnuto, hosté teď nachytali domácí obranu na švestkách a před Livakovićem vznikl naprostý chaos! Iborra nejprve hlavou nasměroval balón do tyče a o následnou dorážku se postaral Carmo, jehož zakončení na samotné brankové čáře zastavil Djiku!
102'
Fortounis se pokusil zaútočit přes střed hřiště. Szymańského se štěstím obehrál a Zajc jej chvilku poté fauloval, Olympiakos tak získává standardku.
101'
Oběma týmům v útoku chybí kreativita, také vysoký centr z dílny Osayiho-Samuela teď skončil v náručí připraveného strážce řecké svatyně.
100'
ze hřiště odchází Rodrigo Becão, přichází Çağlar Söyüncü.
98'
Vysunutý Ünder včas nedostal ke skákající přihrávce, kterou tak bez obtíží zachytil Tzolakis.
97'
Německému rozhodčímu nyní došla trpělivost s koučem Olympiakosu Josém Luisem Mendilibarem, který za hlasité protesty též vidí kartu žluté barvy.
96'
Osayi-Samuel byl zastaven na pravém křídle. Pireus je momentálně na trávníku lepším týmem, dosud aktivnějšímu Fenerbahce to zatím v útoku skřípe.
95'
Na opačném konci hřiště v souboji o míč fauloval pro změnu al-Kaabí, Livaković bude odkopávat.
94'
Domácí se poprvé od přestávky dostali před Tzolakise, Sebastian Szymański (FEN) to ale na hraně vápna přehnal s důrazem a dostává žlutou kartu.
92'
Rodinei je na začátku prodloužení vidět, ani tentokrát ale jeho snahy nevedly ke střele. Domácí gólman si pohlídal i přetažený pozemní pas za obranu.
91'
Rodinei krátkou přihrávkou posunul míč na Fortunise, jehož následný nepovedený centr končí v rukavicích pozorného Livakoviće. Dopředu jde Fener.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Fenerbahce si na hřišti drželo převahu i ve druhém dějství, jenže se mu nepodařilo překonat trápení v koncovce a poslat za Tzolakise další balón. Za celkového stavu 3:3 nás tak nyní čeká prodloužení ve standardním formátu dvou patnáctiminutových poločasů.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 6:13.
Prodloužení začne přibližně ve 23:01.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Další dlouhý balón do vápna červenobílých vystihl bránící Richards, který se v nastavení činí. Prodloužení se v Istanbulu pomalu ale jistě stává realitou.
90+4'
Závěrečný tlak neunesl Giorgos Masouras (OLY), který si při plnění defenzivních povinností pomohl faulem. Rozhodnou domácí ze standardky?
90+3'
Kadioglu centrem hledal Batshuayie, který číhal u zadní tyče, ale místo něj se k balónu dostal protihráč. Domácí tak z akce vydřeli "aspoň" rohový kop.
90+2'
Tadić se u postranní čáry nedokázal zbavit dotěrného Carma a pro jistotu tak z rohu zahrál míč dozadu, kombinace Fenerbahce pokračuje dál.
89'
ze hřiště odchází Francisco Ortega, přichází Omar Richards.
88'
Na druhém konci hřiště se k odraženému míči za vápnem dostal Iborra, jehož dorážka se zakroutila hned několik metrů vedle levé tyče Livakovićovy brány.
87'
Závěrečné minuty jednoznačně patří Feneru, který stále bezúspěšně dobývá Tzolakisovu svatyni.
86'
ze hřiště odchází Fred, přichází Miha Zajc,
ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Cengiz Ünder.
85'
Znovu Tadić, tentokrát zvednou přihrávkou ze strany připravil teč pro Szymańského. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel, Tzolakis zůstal v klidu.
84'
Rozhodujícího zásahu jsme se ani tentokrát nedočkali, připravený Tzolakis si totiž letící balón pohlídal a bez výraznějších obtíží ho stáhl do svých rukavic.
83'
Domácí čeká další volný kop na pravé straně, o jehož exekuci se tentokrát postará Dušan Tadić.
81'
Desítky tisíc diváků v turecké metropoli byly štěstím bez sebe, Batshuayi totiž na rozdíl od Masourase naprostou "tutovkou" nepohrdnul a z brejku prostřelil Tzolakise na pravou tyč! Radost mu ale moc dlouho nevydržela, pomezní ho totiž přistihl v postavení mimo hru!
80'
Míříme do finiše, za aktuální situace by se v Istanbulu muselo prodlužovat. Uvidíme, zdali se některému týmu podaří dvojzápas ještě předtím rozseknout.
79'
Masouras teď spálil neuvěřitelnou šanci! Obrana Feneru propadla a pustila střídajícího útočníka Olympiakosu do úniku, který ale naprosto volný borec uzavřel hodně nepřesvědčivou ranou přímo do nohou padajícího Livakoviće!
78'
Dění se přelévá ze strany na stranu, hra nabírá na obrátkách. Fred se zakončením na hraně šestnáctky váhal a nakonec se pro jistotu rozhodl pro přihrávku, Kahveciho střelu na bližší tyč poté Tzolakis vykryl.
77'
Becão nedovolil Rodineiovi zakončit z rychlého brejku. Pireus pak chvilku kombinoval na levé straně, následný centr si ale pozorný Livaković pohlídal.
76'
Nařízený kop po kratší prodlevě provedl Kahveci, jehož balón do vápna si hostující obrana pohlídala a okamžitě ho uklidila do bezpečí. Tzolakis byl bez práce.
75'
Zaplněný stadion si přeje druhou žlutou kartu pro Ntoie, jenž si tentokrát v podobné pozici těsně před svou šestnáctkou počíhal na Tadiće! Na hřiště míří zdravotníci, Olympiakos nicméně podle všeho do deseti nepůjde!
74'
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Michy Batshuayi.
72'
Andreas Ntoi (OLY) se v první půli kartě vyhnul, teď už takové štěstí neměl. Na straně padl pod nohy Džekovi, Fenerbahce tak bude kopat standardku.
70'
Tzolakis se pokusil míč rozehrát na křídlo, místo toho jej ovšem nakopl do zámezí. Vhazování pro domácí.
69'
Znovu Masouras, tentokrát neúspěšně centroval na zadní stranu vápna. Kouč Kartal bude na herní propad Feneru brzy reagovat svým prvním střídáním.
68'
Domácí si na Masourase budou muset dát pozor, střídající forvard je při chuti a parádní dlouhý centr ze vzdálenější strany u levé tyče přetavil v hlavičku těsně nad břevno! Krátce poté vystřelil vzhůru ofsajdový praporek, postavení mimo hru ale dle záznamu bylo celkem těsné!
66'
Szymański si Fredovu divokou přihrávku zpracoval až těsně před zadní čarou. Tzolakise tak neohrozil, místo toho teď sledujeme souhru Feneru na straně.
65'
Masouras se chtěl prosadit jen pár desítek sekund po vstupu na trávník, Livaković ovšem mohl zůstat naprosto v klidu. Střela se totiž do brány nevešla.
64'
ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Georgios Masouras.
63'
V zámezí se rýsuje další hostující střídání, poslední instrukce dostává útočník Masouras.
62'
Pěkná akce v podání Feneru. Osayi-Samuel se s míčem na kopačce vkradl před Tzolakise, jeho následný pas na Szymańského ale ovoce nepřinesl.
61'
Chvilku nato je varován i Kostas Tzolakis (OLY).
60'
Daniel Podence (OLY) se po trochu divočejším souboji na rohu hřiště prohádal až ke žluté kartě.
59'
Sledujeme zatím nepovedenější pasáž hry ze strany hostů od začátku druhého poločasu, hráči v červeném se snaží se protlačit dopředu po křídle.
58'
Právě Rodinei pár sekund nato vzal věci do vlastních rukou a vsadil na zakončení zpoza vápna, které mu ale vůbec nevyšlo. Míč letěl daleko od brány.
57'
Rodinei ze zámezí vhodil míč na Carma, který jej drží za středovou čarou. Pireus se na hřišti pomalu ale jistě chytá a hledá nějakou cestu zpět k Livakovićovi.
56'
Teď se ovšem Fener musí soustředit na obranu, Becão totiž Podenceho ve vápně odzbrojil jen za cenu rohu. K praporku se pomalu přesouvá Fortounis.
55'
Hosté se od začátku poločasu stále nedostali ke slovu, domácí mají dění plně pod kontrolou. Olympiakos místy působí skoro až bezradným dojmem.
54'
Kardioglu posunul balón k rohu hřiště na Tadiće, jehož následný centr zprvu vypadal slibně, nakonec byl ale až moc nadýchaný a zaletěl příliš daleko.
53'
Útočícího Džeka zastavil Carmo, který míč nakopl do zámezí. Vhazování pro Fenerbahce.
52'
Olympiakosu se podařilo dostat hru pod kontrolu a odtáhnout balón zpět na střed hřiště, dál už to ale nejde. Istanbulští působí neprostupným dojmem.
50'
Domácí získali míč a blýskli se nebezpečným brejkem. Kardioglu protáhl balón do vápna, volný Džeko pak zblokovanou střelou svému celku vybojoval roh.
49'
Pireus je sice v úvodu dějství častěji na balónu, přes mohutný press Feneru se ale prokousává těžko.
48'
Vysunutý Tadić nenechal Rodineiovi prostor pro rozehrávku a nakopnutý míč bleskově srazil za postranní čáru. Olympiakos tak vhazuje na své polovině.
47'
Druhý poločas otevírá souboj mezi Yüksekem a Machadem, během kterého první jmenovaný zřejmě přišlápl nohu tomu druhému. Faul se ale nepíská.
46'
ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Vicente Iborra.
46'
První poločas je minulostí a skóre dvojzápasu je díky Kahveciho zásahu z jedenácté minuty nerozhodné – 3:3! Fenerbahce do utkání vstoupilo skvěle a po většinu úvodního dějství mělo na hřišti jasnou převahu, zatímco Olympiakos se pod tlakem zaplněných istanbulských tribun znatelně trápil a zejména v útoku toho moc nepředvedl. Vše je nicméně ještě otevřené, a tak uvidíme, co nám nabídne část číslo dvě.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 2:1. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:7.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+4'
45+4'
Fenerbahce odrazilo nejspíš poslední útok Olympiakosu před pauzou. Hosté to zkouší ještě jednou, co nevidět ale nejspíš zazní závěrečný hvizd.
45+3'
Kontrola byla krátká a potvrdila původní verdikt německého rozhodčího na hřišti, penalta se v Istanbulu opravdu kopat nebude!
45+1'
Ale pozor, závěr první půle nakonec pikantní přeci jen bude! Szymański se totiž během zakončení v hostujícím vápně sesunul k zemi po údajném kontaktu s Hezzem! Tribuny se bouří, uvidíme, co na to řekne video!
44'
Zdá se, že dalšího gólu se do pauzy nedočkáme. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu, z obou stran tak sledujeme velmi opatrnou hru.
43'
Olympiakos znovu ztrácí míč po faulu al-Kaabího, Livaković bude za malou chvíli odkopávat.
42'
Oba týmy preferují stejnou stranu, Fener útočí ze svého pohledu primárně zleva a hosté zprava. Ani jednomu se teď nicméně nedaří zaskočit defenzívu soupeře.
41'
Džeko se ani na další pokus nedostal k Tzolakisovi, tentokrát si jej pohlídal Fortounis. Pireus se nicméně znovu nedostal k míči a stále se jen brání.
40'
Olympiakos je pod tlakem. Džeko byl kousek před hranicí vápna jednoduše odzbrojen Ortegou, jenž míč následně bez váhání zahrál na střed hřiště.
39'
První poločas se chýlí ke konci. Yüksekův nepovedený balón proskákal až za Tzolakisovu svatyni, domácí tentokrát zrovna dvakrát nebezpeční nebyli.
38'
Sledujeme sérii opatrných domácích přihrávek, žlutomodří hráči se snaží uklidnit rozháranou hru.
37'
Podence na zadní tyči na Rodineiův centr nedosáhl. Pár sekund poté se o ránu z voleje pokusil al-Kaabí, ani ten se ale k neposednému míči nedostal.
36'
Poprvé se žlutilo. Kartónek si po zákroku na Kahveciho prohlédl Francisco Ortega (OLY), Tzolakis tak bude čelit další nepříjemné standardce Feneru.
35'
Následný slibný hostující protiútok zastavil postranní rozhodčí, zatím nevýrazný al-Kaabí byl v ofsajdu.
34'
Kahveci měl na kopačce druhý gól Fenerbahce! Domácí záložník se propracoval skrz obranu a poslal balón na vzdálenější stranu, kde ovšem jeho projektil skvěle zastavil Tzolakis!
33'
Jedna střela, jeden gól. Kahveciho zásah byl zároveň dosud jedinou přesnou ranou v zápase, řecký klub na svůj první projektil na zařízení stále čeká.
31'
Džeko před Tzolakisem nedokázal zachytit divokou nabídku z křídla, míč se od jeho kopačky jen odrazil za bránu. Gólman Olympiakosu bude odkopávat.
30'
Právě rychlý Szymański se nyní protáhl až do hostující šestnáctky a narýsoval přihrávku k malému vápnu. Místo nabíhajícího Tadiće se ovšem k míči jako první dostal Ntoi, který jej bez váhání srazil za svou klec.
29'
Szymański si poradil s Ortegou, Osayi-Samuel bude vhazovat na své polovině hrací plochy.
28'
Pireus se vrátil zpět do hry. Al-Kaabí se nyní nabízel Fortunisovi na hraně domácího vápna, bránící protihráč mu ale nedal prostor na zpracování balónu.
27'
Olympiakos při opatrné kombinaci využil i Tzolakise, jehož dlouhý nákop na levé křídlo se s úspěchem nepotkal. Fenerbahce si bere balón do své moci.
26'
Podence se zkusil protáhnout dopředu po levé straně, kde ale narazil na dotěrného Osayiho-Samuela. Pro jistotu tak balón po chvíli zahrál zpět dozadu.
25'
Další nedovolený zákrok, ze hřiště se zvedá Kahveci. Fener získává míč za středovým kruhem.
24'
Kadioglu se na křídle pověsil na Fortunise a nepustil ho dál. Při plnění defenzivních povinností ale míč vysunul za čáru, a vhazovat tak budou hosté.
23'
Hra se hodně kouskuje, zrovna dvakrát atraktivní pasáž utkání nesledujeme. Obě strany kupí fauly, aktivnější jsou po této stránce hlavně domácí.
22'
Kahveci zřejmě u postranní čáry zasáhl Podenceho do obličeje, volný kop pro hosty u středové lajny.
21'
Olympiakos po dlouhé době zaútočil, po odraženém centru před Livakoviće se ale na balónu udržel jen několik sekund. Pak jej znovu definitivně ztratil.
20'
Istanbulští se znovu prokousávali dopředu, jenže jejich postup nakonec zastavuje útočný faul Szymańského na Ortegu. Rozehrávku provede Tzolakis.
18'
Hostům se nedaří se vrátit do zápasu, Fener své soupeře zamknul na jejich polovině a nepouští je na delší dobu na míč. Livaković je úplně bez práce.
17'
Ntoi si koleduje o kartu, tentokrát během souboje o letící míč poslal k zemi Džeka. Není to poprvé, co kamery zachytily faul záložníka Olympiakosu.
16'
Dosavadní převahu Fenerbahce potvrzuje i statistika držení míče, která aktuálně zní 64 % – 36 %.
15'
Podence na moment zmizel do zámezí, hosté budou dočasně hrát v deseti. Tzolakis odkopává.
14'
Nějakou dobu se teď zřejmě hrát nebude, zdravotníci vyráží k Podencemu. Ten se usadil na trávníku a nezdá se, že by byl brzy schopen pokračovat.
13'
Na Kahveciho zásah chtěl bleskově navázat Fred, ten ale odražený míč zpoza vápna poslal jen vedle brány. Řecký gólman si mohl oddechnout.
11'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Jenže stačí jedno obranné zaváhání hostů a oheň je na střeše, v turecké metropoli máme vyrovnáno a začínáme od začátku! Zadáci Olympiakosu nechali na pravé straně vápna úplně volného İRFANA CANA KAHVECIHO, který zachytil pěkně narýsovaný pas od Szymańského a zakončil na přední tyč – 1:0!
10'
Domácí se po nepřesvědčivém vstupu do utkání dostali do tempa, drží se na míči a cpou se před Tzolakise. Jejich mírný nápor ovšem zatím ovoce nenese.
9'
O exekuci nařízeného kopu se postaral sám Szymański, jenž míč zakroutil nad břevno svatyně Olympiakosu. Tzolakis se za balónem jen ohlédl.
8'
Ntoi do souboje se Szymańskim vlétl po hlavě, tohle si za rámeček nedá. Rozhodčí přerušuje, Fener bude zahrávat standardku ze slibné pozice.
7'
Tadić přihrávkou po straně vysunul dopředu Kadiogla, na jehož následný přetažený pas Szymański dosáhl jen tak tak. Tzolakis ani tentokrát nemusel zasahovat.
6'
Fred s Rodineiem zastavili další hostující akci a těsně za středovou čarou se na křídle ujali míče.
5'
Do statistik tureckého celku putuje další faul, Fred na hraně vápna poslal k zemi Machada. Hra tak bude pokračovat rozehrávkou z dílny gólmana Tzolakise.
4'
Hraje se nahoru dolu, teď své ofenzivní schopnosti dává na odiv pro změnu Fenerbahce. Domácí nicméně působí vlažným dojmem, v útoku to není ono.
3'
To bylo krásné! Na konci hostujícího protiútoku teď byl Machado, který se nádherně propracoval kolem bránícího protihráče a své povedené sólo zakončil nepřesnou střelou! Škoda pro Pireus!
2'
Fener standardku ubránil a přesunul hru vpřed, jeho akci ale zhatil nepřesný pas Džeka.
1'
Fanoušci mají hned zkraje důvod k pískotu, po faulu na Jovetiće byl totiž nařízen volný kop pro Olympiakos. No, v Istanbulu začínáme pěkně zostra...
1'
Úvodní výkop obstará Fener, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují před zaplněné tribuny, domácí v modro-žlutých a hosté v červených dresech.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný čtvrteční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Fenerbahce Istanbul: Livaković – Osayi-Samuel, Djiku, Becão, Kadioglu – Szymański, Yüksek, Fred – Kahveci, Džeko (C), Tadić.
Náhradníci: Demir, Eğribayat – Söyüncü, Yandaş, Kent, King, Bonucci, Ünder, Batshuayi, Zajc, Krunić, Dursun.
Trenér: İsmail Kartal.

Olympiakos Pireus: Tzolakis – Rodinei, Ntoi, Carmo, Ortega – Machado, Hezze – Podence, Jovetić, Fortounis (C) – al-Kaabí.
Náhradníci: Papadoudis, Paschalakis – Horta, Iborra, Alexandropoulos, Quini, Masouras, J. Carvalho, Richards, Koutsidis, el-Arabí.
Trenér: José Luis Mendilibar.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch (GER).
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel bude dnes večer v Kadıköyi dohlížet německá delegace. Hlavním rozhodčím bude zkušený Tobias Stieler, který ve své kariéře odřídil přes 170 zápasů Bundesligy a byl i u finále DFB-Pokal v sezóně 2018/19. Jeho asistenty na stranách budou Christian Gittelmann a Mark Borsch.
DĚNÍ V OBOU TÁBORECH

Fenerbahce se na pikantní druhé utkání s Pireem naladilo vítězstvím 2:1 nad Karagumrukem, jedním z nejhorších celků turecké ligy, a nadále tak pokračuje ve stíhací jízdě za prvním Galatasarayem. Na půdě soupeře přitom po prvním poločase prohrávalo, jenže pak mu vítězství vystřelilo duo Džeko–Batshuayi.

Olympiakos si oproti tomu dal přestávku, o víkendu měl klid. Za zmínku tak stojí jen fakt, že jeho trenér José Luis Mendilibar, který na lavičku nastoupil v únoru po říjnovém vyhazovu ze Sevilly, prodloužil svou dosavadní zkušební smlouvu až do konce ročníku 2024/25.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dlouho se zdálo, že dnešní střetnutí bude formalitou. Olympiakos do úvodního duelu vstoupil výborně a už v osmé minutě se dostal do vedení zásluhou Fortounise, na jehož zásah ještě před pauzou navázal Jovetić. Když se pak po skoro hodině hry prosadil ještě Machado, vše nasvědčovalo tomu, že je vymalováno.

Turečtí hráči se ale nevzdali a snažili se se vrátit zpět do hry, což přineslo ovoce. Retsos v 67. minutě zatáhl ve vápně za záchranou brzdu a fauloval Osayiho-Samuela, přičemž nařízenou penaltu proměnil Tadić. To nebylo vše: rychle poté se totiž po souhře se Szymańskim trefil Kahveci a stáhl manko Feneru na jediný gól.

Istanbulští měli více ze hry až do závěrečného hvizdu, ale další gól už v Pireu k vidění nebyl. Svěřenci kouče Mendilibara tak do odvety jdou s drobnou výhodou, jejich pozice nicméně mohla být mnohem pohodlnější.

11. 4.: Olympiakos – Fenerbahce 3:2 (2:0)

Branky: 8. Fortounis (Masouras), 32. Jovetić (Fortounis), 57. Machado (al-Kaabí) – 68. Tadić (pen.), 74. Kahveci (Szymański).

Žluté karty: 67. Retsos (OLY), 78. Masouras (OLY) – 22. Kahveci (FEN), 73. Fred (FEN).

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:12.

Olympiakos Pireus: Tzolakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega – Hezze, Machado (84. Iborra) – Masouras (87. Quini), Jovetić (82. Jovetić), Fortounis (C) – al-Kaabí (87. el-Arabí).
Připraveni: Paschalakis, Papadoudis – Richards, Ntoj, Alexandropoulos, Carvalho.
Hlavní trenér: José Luis Mendilibar.

Fenerbahce Istanbul: Livaković – Osayi-Samuel, Becão (84. Bonucci), Söyüncü, Oosterwolde (45. Kadioglu) – Kahveci, Krunić (62. Yüksek), Zajc (62. Fred), Tadić – Szymański, Džeko (C).
Připraveni: Demir, Eğribayat – Akcicek, Karayazi, Dursun, Kent, Fedai, Batshuayi.