Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Žilina - 19. srpna 2021   20:00

Jablonec
Jablonec
10' Kratochvíl  • 23' Kratochvíl  • 41' Doležal  • 45+1' Považanec  • 90' Martinec
5:1
(4:0)
Žilina
Žilina
74' Džibril
Jablonec
Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec (84. Hübschman) – Pleštil (75. Malínský), Houska, Kratochvíl (79. Martinec), Pilař (79. Pilař) – Doležal (C) (84. Čvančara)
Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (všichni DEN)
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Žilina
Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono (46. Slebodník), Fazlagič, Bičachčjan – Kaprálik (46. Sluka), Džibril (80. Goljan), Ďuriš (80. Goljan)

S konstatováním, že Jablonec nakročil do třetí nejprestižnější evropské klubové soutěže, se s vámi loučím. Přeji hezký zbytek "malého pátku"!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:10.
Jablonec v úvodním utkání čtvrtého předkola nedal Žilině šanci a po jednoznačném vítězství je jednou nohou v základní skupině Evropské konferenční ligy. Výsledek 5:1 jim k tomu dává dobré předpoklady do odvety, která se hraje příští týden.
90+4'
90+3'
Bičachčjanův projektil z dálky schytal obětavý Hübschman.
90+1'
Zápas se dohrává v režii Žiliny, která se s výsledkem ne a ne smířit. Jablonečtí ovšem brání velmi pozorně.
90'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí příznivci se dočkali vzývaného bůra! Krob zakroutil další rohový kop přesně na hlavu JAKUBA MARTINEC, jenž s přehledem uklidil míč do sítě. A to už i Petr Rada musel odhodit svetr!
89'
Tentokrát se nejvýše do vzduchu vyšrouboval Zelený, domácí stoper ale hlavičkoval moc vysoko.
88'
Čvančarovu hlavičku srazila hostující obrana jen těsně vedle na další rohový kop.
87'
Jamborův náběh za obranu si pohlídal Zelený, který okamžitě rozjel útočnou akci, z níž málem rezultoval vlastní gól Žiliny. Takhle je to jen roh.
86'
Průnikovou přihrávku Ananga po lajně dobře vystihl Krob.
85'
Hodně zbytečnou žlutou kartu za odkop míče dostal hostující Rusnák.
84'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Doležal, přichází Čvančara.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Považanec, přichází Hübschman.
82'
Jablonec nyní hraje s patrným záměrem dohrát bez další obdržené branky, v posledních minutách je ale Žilina přece jen lehce aktivnější.
80'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Džibril, přichází Jambor.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ďuriš, přichází Goljan.
79'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kratochvíl, přichází Martinec.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Pilař, přichází Smejkal.
78'
Malínský vystartoval dopředu a z pravé strany hledal Doležala. Před ním však sebral míč ze vzduchu pohotový Petráš.
77'
Doležal se ocitl ve velké šanci, jenže v osudový okamžik ho zradilo zakončení. Mířil jen vedle Petrášovy brány.
76'
Tvrdý zákrok Fazlagiče ocenil sudí žlutou kartou.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Pleštil, přichází Malínský.
74'
Žilina právě vstřelila branku!
Slovenský tým se přece jen dočkal snížení. Minárik dobře naznačil střelu, místo ní ale adresoval klíčovou přihrávku na TAOFIQA DŽIBRILA, který se rychle otočil tvrdou pumelicí nedal Hanušovi šanci.
73'
Rusnák připravil míč na střelu Anangovi, ten ale výrazně přestřelil.
71'
I tentokrát, při volném přímém kopu Žiliny, zůstala domácí obrana kompaktní a nedovolila hostům zakončit.
70'
Holík si v rychlostním souboji přidržel Sluku, za což viděl žlutou kartu.
68'
Doležal si hlavou našel přesný centr Pilaře, Petrášovu bránu ale přestřelil.
67'
Jablonecká zeď nyní sklidila potlesk na otevřené scéně, když nedovolila míči navštívit brankáře Hanuše.
66'
Šance pro Žilinu! Hraniční zákrok poblíž domácí šestnáctky posoudil sudí jako faul.
65'
Už už to vypadalo, že Kratochvíl poběží pod domácí kotel slavit hattrick. Po přihrávce od Pilaře ale těsně minul!
64'
Rusnák nyní prchl Krobovi po pravé straně a něčím mezi střelou a přihrávkou vyděsil jablonecké ochozy. Ty se ale mohly uklidnit.
63'
Sluka teď zachránil Žilinu před pátým gólem, když uklidil míč na roh před Pleštilem, který by nejspíš uklízel do prázdné.
62'
Houska se opřel do míče svou slabší levačkou, i tak měl ale Petráš plné ruce práce.
61'
Pleštilovi chyběly centimetry, aby se mohl opřít do nadýchaného centru Kroba.
60'
Ďuriše zastavil v pohybu dopředu zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
58'
Slovenský tým je dopředu hodně bezzubý, Hanuš už se delší dobu v jablonecké bráně vyloženě musí nudit.
57'
Slebodník fauloval Pilaře, Jablonec bude v klidu pokračovat v postupu vpřed.
56'
Kratochvíl se teď v šestnáctce dostal k efektní střele z voleje, s níž si Petráš poradil.
55'
Pilařův centr na zadní tyč nezastihl nikoho z Jabloneckých.
54'
Pleštil hlavičkoval po dobrém centru Holíka jen do Petrášových rukavic.
52'
Další ostrý faul se tentokrát neobešel bez žluté karty. Za zákrok na Pilaře ji viděl Anang.
51'
Zelený byl teď hodně tvrdě atakovaný po odehrání míče. Žilinská frustrace se nyní projevuje zvýšenou agresivitou.
49'
Branislav Sluka se uvedl na trávníku tvrdým zákrokem a žlutou kartou.
48'
Krob čistým a hodně tvrdým zákrokem poslal k zemi Rusnáka. Zejména v osobních soubojích je zkrátka vidět, že hostujícímu v dnešním utkání chybí zkušenosti.
47'
S rohovým kopem Žiliny si jablonecká defenziva nadvakrát poradila.
46'
Nákop na Doležala byl až příliš dlouho na to, aby ho domácí zabiják mohl stihnout na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Kaprálik, přichází Sluka.
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Gono, přichází Slebodník.
46'
Utkání bude pokračovat po krátké přestávce druhou půlí.
Svěřenci Petra Rady si z prvního poločasu úvodního duelu závěrečného předkola Evropské konferenční ligy udělali velkolepý koncert. Hned čtyřmi brankami totiž zatli tipec počátečnímu elánu Žiliny, což znamená, že po pětačtyřiceti minutách mají veledůležitý dvojzápas rozehraný naprosto skvostně.
45+2'
45+1'
Zelenobílí trhají svou dnešní kořist na cucky. JAKUB POVAŽANEC se v nastavení celkem zadarmo dostal ke střele z hranice šestnáctky, kterou, i s přispěním teče Minárika, umístil přesně k tyči Petrášovy brány. Žilinské pohárové vystřízlivění pokračuje dál.
45'
Uvidíme jednominutové nastavení.
44'
Faul na Pilaře, domácí budou mít k dispozici ještě jednu standardní situaci.
43'
Marná sláva, Žilinští jsou v těžké křeči a už asi netrpělivě vyhlížejí poločasovou přestávku.
41'
Severní vítr je v prvním poločase pro Žilinu hodně krutý, i bez ošetřovaného Housky totiž Jablonec odskakuje do tříbrankového vedení. Chyby v rozehrávce hostů nezištně využil Holík, jenž posunul míč na nikým nehlídaného MARTINA DOLEŽALA a ten už se z takových pozic mílí jen málokdy. Petráš si na jeho bombu sáhl, zastavit ji ale nedokázal.
40'
Bičachčjan nyní zasáhl loktem do obličeje Housku, za což byl žlutě potrestán.
39'
Pilařova rána zpoza vápna daleko nedoletěla, zblokoval ji hned první obránce Žiliny.
38'
Roh pro Jablonec.
37'
Doležal se teď sápal po míči tak vehementně, že přinutil Petráše jít s brány a raději odkopnout do zámezí.
36'
Pleštil si na půli hřiště pomohl faulem, s míčem si tak pohrají Žilinští.
34'
Do dvou zajímavých příležitostí se teď dostal jablonecký Pilař. Ten nejprve z ostrého úhlu vyprášil Petrášovy rukavice a o pár vteřin později pálil zpoza šestnáctky těsně vedle.
33'
Kiwior to opět zkusil z dálky, jenže znovu hodně nepřesně.
32'
V krátkém časovém sledu druhá žlutá pro Jablonec. Za protesty po ruce jednoho z hráčů Žiliny ji dostal Václav Pilař.
31'
Domácí nyní vyválčili rohový kop.
30'
Pleštil tvrdým zákrokem atakoval Ďuriše, za což obdržel první žlutou zápasu.
28'
Žilinští mladíci se teď hodně zahrávali s rozehrávkou a Petráš měl co dělat, aby doběhl míč, který mířil do sítě.
27'
Kiwior se vysunul hodně dopředu a svůj výpad zakončil i střelou. Tu však domácí obrana hodně ztlumila, a tak měl Hanuš snadnou práci.
26'
Džibril se teď až příliš ochotně poroučel k zemi po souboji s Kubistou. Hlavní arbitr na takové pokusy zřejmě slyšet nebude.
25'
Bičachčjan si z pravé strany navedl míč na střelu, kterou ale poslal jen na tribunu za jabloneckou klecí.
24'
Podobně jako po prvním gólu jsou hosté hodně opaření, Jabloneckým se dnes oproti tomu daří vše, na co sáhnou.
23'
Severočeši jdou do trháku! Krob z levé strany poslal do šestnáctky přízemní centr, který na přední tyči tečoval mimo dosah Petráše MILOŠ KRATOCHVÍL. Zatím je to tedy bez nadsázky jeho zápas.
22'
Jako by se na nekonečné vymýšlení hostů už nemohl dívat Miroslav Gono, který vypálil z velké dálky. Bránu Hanuše však o parník minul.
21'
Další centr levého beka Žiliny tentokrát přistál na hlavě Zeleného.
20'
Anangův centr na zadní tyč s přehledem zkontroloval Krob.
18'
Žilinští se teď lapili do ofsajdové pasti, a tak jabloneckou bránu znovu neohrozí.
17'
Útočné akci MŠK nyní scházela kvalita, Jablonec ji celkem v pohodě ubránil a jeho gólman bude rozehrávat od brány.
16'
Krobův centr si v hostující šestnáctce zkušeně našel Doležal, jeho hlavička ale mířila jen do míst, kde se nacházel Samuel Petráš.
15'
Považanec se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jenže trefil jen obětavého Minárika.
14'
Útočný faul na Housku zhatil akci slovenského týmu, ke slovu se opět dostane Jablonec.
13'
Žilina se stále ne a ne oklepat z inkasovaného gólu. Až teď se poprvé od 10. minuty dostali na útočnou polovinu, avšak stále zůstávají na distanc od jablonecké svatyně.
11'
Jablonečtí rychlou brankou očividně získali půdu pod nohama a aktuálně diktují tempo hry.
10'
Severočeši jsou v extázi! Houskův ostrý přímý kop odvrátila defenziva slovenského týmu jen k MILOŠI KRATOCHVÍLOVI, jenž pohotovou dorážkou dostal domácí tribuny do varu. Na cestě do sítě pomohla balónu teč bránícího hráče i tyč Petrášovy brány.
9'
Po faulu Ananga bude Jablonec zahrávat nadějnou standardní situaci.
8'
Pleštilův centr z pravé strany lízl hlavou Doležal, jablonecký kanonýr ale v obtížné pozici nestačil srovnat mířidla a bránu minul.
6'
Kubista na půlce poslal k zemi Džibrila, taktickým faulem tak zamezil rychlému protiútoku.
5'
Rohový kop rozehráli Severočeši nakrátko, z čehož nakonec rezultovala překvapivá střela Považance. Ta však svůj cíl nenalezla.
4'
Houska hledal před bránou někoho v zeleném dresu, hosté ale jeho centr srazili do zámezí.
3'
Hanuš má první zákrok. Po rohovém kopu Žiliny se do míče hlavou opřel Kiwior a štěstí pro Jablonec, že mířil jen doprostřed brány.
2'
Bleskový brejk Žiliny na druhé straně! Kubista propadl na půlce a Ďuriš se se svými dvěma parťáky řítil proti jedinému obránci. Právě stoper Zelený se však stal jabloneckým spasitelem, když přihrávku na Džibrila srazil na roh.
2'
Úvodní střelecký pokus Housky zblokovala hostující obrana.
1'
Domácí obstarali a ihned se vrhli dopředu. V první útočné akci se ale vůbec nepochopili Kratochvíl s Pilařem.
1'
Zatímco v sestavě Jablonce se nachází několik zkušených a vyzrálých třicátníků, nejstarším hráčem v jedenáctce Žilina je teprve čtyřiadvacetiletý stoper Jan Minárik.

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil, Houska, Kratochvíl, Pilař – Doležal (C)
Náhradníci: Vajner, Hrubý – Vaníček, Hübschman, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Smejkal, Martinec, Surzyn

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono, Fazlagič, Bičachčjan – Kaprálik, Džibril, Ďuriš
Náhradníci: Teplan, Belko – Myslovič, Jambor, Goljan, Slebodník, Nemčík, Sluka, Kopas, Sul'a

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (všichni DEN).
MŠK Žilina
Z insolvence až do Evropy? Fotbalová Žilina píše v posledních měsících silný příběh. Klub, který si prošel před rokem citelnými finančními problémy, nyní válí na mezinárodní scéně. V předkolech Evropské konferenční ligy postupně vyřadil gruzínskou Dilu Gori, kyperský Apollon Limassol a kazašský Tobol. Mezi Žilinou a základní fází soutěže nyní stojí pouze Rada a spol.

Inspirativní by pro Jablonec mohl být víkendový výkon fotbalistů z Liptovského Mikuláše. Nováček slovenské nejvyšší soutěže totiž letos jako jediný dokázal na Žilinu vyzrát v soutěžním utkání, když jednoho z favoritů na slovenský titul šokoval výhrou 2:1.
FK Jablonec
Forma Severočechů před důležitým dvojzápasem není kdovíjaká. Na úvod domácí soutěže sice svěřenci Petra Rady porazili silnou Ostravu, jenže od té doby na výhru marně čekají. Nedočkali se jí ani o víkendu, kdy v gólově chudém utkání nestačili na trápící se Teplice.

Svou pouť fotbalovou Evropou odstartovali Jablonečtí ve 3. předkole Evropské ligy. Proti silnému Celticu však neměli nárok. Hned sedm inkasovaných branek v součtu obou zápasů poslalo třetí tým loňského ročníku Fortuna:ligy o patro níž, tedy do konferenční ligy.
Závěrečné předkolo Evropské konferenční ligy přichystalo fotbalovým příznivcům chutný bonbónek v podobě federálního derby o postup do základní skupiny nově vzniklé soutěže. Jablonec na svém stadiónu přivítá v prvním utkání pikantního dvojzápasu slovenskou Žilinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.