Rakušané vstoupili do kvalifikace o příští ME do 21 let výhrou nad úplným nováčkem v této věkové kategorii, Gibraltarem, 3:0. Hosté se po celý zápas jen bránili a za 90 minut hry se nedostali k jedinému střeleckému pokusu. Rakušany poslal do vedení již v 6. minutě Marco Friedl, ale na uklidňující zásah domácí čekali až do 60. minuty, kdy se prosadil Sasha Horvath. V úplném závěru duelu pak zpečetil skóre duelu střídající Dominik Prokop.
90+5
90+5
Rakousko právě vstřelilo branku!
V úplném závěru zápasu se prosazuje DOMINIK PROKOP! Hannes Wolf mu poslal přihrávku za obranu a Prokop se tváří v tvář Bandovi nemýlil.
90+4
Na zadní tyči hlavičkoval volný Jakupovic. Zamířil ale přímo do brankáře Bandy.
90+2
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Petar Gluhakovic, přichází Sandro Ingolitsch.
90+1
Rozhodčí Kruašvili nastaví ještě pět minut!
90
V pokutovém území se dostal k míči Arnel Jakupovic, který ho přes obránce poslal směrem na vzdálenější tyč. Bradley Banda se složil k zemi včas a vyrazil střelu rakouského hráče.
89
Philipp Lienhart vystřelil z velké dálky. Střela fotbalisty, který patří Bayernu Mnichov, prosvištěla nad břevnem.
87
Sascha Horvath byl možná 30 centimetrů od vstřelení svého druhého gólu v utkání! Jeho křížná střela zhruba o tolik minula vzdálenější tyč. Banda by na míč asi nedosáhl.
85
Právě Gluhakovic teď poslal z pravé strany před bránu hodně nebezpečný míč. Nechybělo mnoho, aby se k jeho nabídce dostal Rami Tekir.
84
Petar Gluhakovic se prezentoval útočným faulem a míč tak dostávají fotbalisté z Gibraltaru.
83
A Jaime Serra se už dál na hřišti trápit nebude. Nahradil ho Cecil Prescott.
82
Hostující obránce Jaime Serra opět zápasí s křečemi. Na trávník už míří fyzioterapeut.
80
Prokop nahrával Jakupovicovi do ofsajdu. Praporek pomezního okamžitě vylétl vzhůru.
78
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Dominik Prokop.
77
Serra ale bude moci pokračovat. Standardní situaci Rakouska hosté opět přestáli.
76
Wolf byl faulován Ballantinem. Hostům začínají docházet síly, Jaimeho Serru teď postihla křeč.
76
Rakušané si v poklidu nahrávají. Nyní se hraje v hodně nízkém tempu.
74
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Liam Crisp, přichází Jesse Victory.
74
Přímý kop zahrával Arnel Jakupovic. Jeho rána skočila tak metr nad břevnem.
73
Crisp si navíc ublížil a je odváděn do zámezí k ošetření.
72
Na Jakupovice se pověsili hned dva obránci Gibraltaru a nakonec z toho byl faul na domácího fotbalistu. Standardní situace pro Rakousko.
71
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Tjay De Barr, přichází Shaun De Los Santos.
70
Jakupovicovi byl odpískán ofsajd. Hosté tedy budou rozehrávat.
69
Hosté se ubránili. Rakušané budou vhazovat.
69
Domácí budou rozehrávat přímý kop z pravé strany hřiště.
66
Na stadionu se navíc spustilo automatické zavlažování trávníku. Zřejmě šlo o nějaký technický šotek, který se domácím pořadatelům naštěstí podařilo rychle odstranit.
64
Jeden z hostujících hráčů je ošetřován a ostatní fotbalisté toho využili k hromadnému občerstvení. V Ritzingu totiž panuje poměrně velké teplo.
62
Myslím, že nyní je spíše otázkou, o kolik gólů Rakušané zvítězí. Dá se očekávat, že Gibraltaru začnou s přibývajícím časem i odcházet síly.
60
Rakušané zvyšují na 2:0 a zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství! Arnel Jakupovic poslal míč proti noze SASCHY HORVATHA, který z hranice šestnáctky vystřelil. Banda balón vyrazil do tyče, od které se neposedný kulatý předmět odrazil za brankovou čáru.
59
Hosté se ubránili. Poté ještě přišla dalekonosná střela Ramiho Tekira, která minula pravou tyč.
58
Jakupovic to zkusil přímo, ale trefil jen zeď. Rohový kop pro Rakousko.
58
Po faulu hostujícího kapitána Graemeho Torilly budou domácí zahrávat přímý kop.
56
Také ve druhé půli se zatím hraje výhradně na polovině Gibraltaru. Hosté jsou zataženi u své šestnáctky a brání se zuby nehty.
56
Centr Wolfa skončil pouze v rukavicích brankáře Bandy.
55
Centr na zadní tyč našel hlavu Tekira. Ten ještě vracel míč do ohně, ovšem defenziva hostí byla znovu úspěšná.
53
Z velké dálky to zkusil Stefan Posch. Bránu Gibraltaru netrefil.
51
Dominik Baumgartner zajel do De Barra a stává se prvním hráčem, který dnes obdržel žlutou kartu.
50
Po výkopu Bandy míč propadl až do zámezí. Domácí tedy vhazují.
49
Hráči Rakouska by určitě rádi rychle přidali druhý gól, který by je asi definitivně uklidil. Takto přeci jen může přijít i ojedinělá akce, ze které se hosté mohou prosadit.
48
Hannes Wolf byl v ofsajdu. Útočná akce Rakušanů tak byla zastavena.
47
De Barr byl faulován Baumgartnerem a Gibraltar tak zůstane u míče.
46
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marko Kvasina, přichází Arnel Jakupovic.
46
První poločas přinesl jediný gól, který vstřelil už v 6. minutě po závaru v hostující šestnáctce Marco Friedl. Rakušané měli hru jasně pod kontrolou, ale do vyložených šancí se moc nedostávali. To Gibraltar se soustředil výhradně na obranu a gólmana Hadžikiće neohrozil vůbec.
45+1
45+1
Míč poslal před bránu Ballantine, ovšem Rakušané ho odvracejí. Vzápětí přichází konec prvního poločasu.
45+1
Hostující protiútok táhl Tjay De Barr, který se nakonec nechal faulovat. Gibraltar bude mít výhodu zřejmě poslední akce v první půli.
44
Na centr Wolfa těsně nedoskočil před bránou zcela volný Adrian Grbic. Tohle mohla být velmi dobrá příležitost domácího mužstva.
44
Pomalu se blíží závěr první půle. Gibraltar stále inkasoval jen jednou, což je pro hosty poměrně lichotivá vizitka.
42
Marko Kvasina vypálil tváří v tvář Bandovi vedle vzdálenější tyče. Mrzet ho to ale tolik nemusí, ukázalo se, že byl v ofsajdu.
40
S ostrou střelou Hannese Wolfa si poradil Bradley Banda. Ten zatím chytá velmi dobře.
39
Friedl byl sám proti trojici protihráčů. Přesto vybojoval pro domácí tým aut.
37
Do zakončení se dostal Adrian Grbic. Odražený míč napálil nad bránu soupeře.
36
Gibraltar se téměř nedostává na polovinu soupeře. Hraje se pod taktovkou reprezentace Rakouska.
34
Marco Friedl poslal před bránu ostrý centr, který nakonec vyboxoval Banda.
34
Rozhodčí Kruašvili si ještě rovná hráče v šestnáctce.
33
Liam Crisp stáhl k zemi Adriana Grbice. Rakušané budou zahrávat standardku.
31
Z rohu pokutového území to zkusil levačkou právě Friedl. Prostor mezi tyčemi však levý bek Rakouska netrefil.
30
Přízemní centr Friedla našel pouze obránce soupeře, kteří míč dostali do bezpečné vzdálenosti od své brány.
29
Horvath zahrál roh na vzdálenější tyč, kde hlavičkoval Rami Tekir. Ten ale poslal míč jen do těla bránícího hráče.
29
Rohový kop pro Rakousko.
28
Rakušané jsou aktivní, ale jejich akcím většinou schází lepší finále. Kvasina nyní odcentroval do náruče Bandy.
27
Dlouhý nákop hledal Adriana Grbice. U míče byl jako první gólman Banda.
25
Po levém křídle se rozběhl Sascha Horvath, který dotáhl míč až do pokutového území, kde hledal Marka Kvasinu. Ten ale nezvládl ideálně první dotyk a míč tak pouze lehce odevzdal brankáři Bandovi.
23
De Barr si chtěl říct o faul, ale sudí ho gestem rychle zvedá ze země. Fotbalisté Gibraltaru budou muset být pevnější na nohách.
21
Hraje se převážně u šestnáctky Gibraltaru. Rakušané tvoří hru a čekají na další příležitost, ze které by mohli udeřit.
20
Wolf pronikl podél brankové čáry a snažil se poslat míč před bránu. Proti byla obrana hostujícího mužstva.
19
Z 20. metrů střílel Sascha Horvath. Zamířil jen do středu brány, kde byl připravený Banda.
18
Hosté se pokusili o kombinaci po pravé straně hřiště. Ballantine byl ale dobře pokrytý.
17
Gibraltar hraje vůbec první oficiální zápas v této věkové kategorii. Fotbalisté této malé zemičky tedy především sbírají zkušenosti a těžko se dá očekávat, že budou Rakousku vyrovnanými soky.
15
Jeho rozehrávky se ujal právě Wolf, ovšem defenziva Gibraltaru zakročila spolehlivě.
15
Hannes Wolf si šikovně narazil míč s Kvasinou a pálil k bližší tyči gibraltarské brány. Bradley Banda však předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč na roh.
14
Na trávníku zůstal ležet hostující Tjay De Barr. Rozhodčí raději přerušil hru.
14
V šestnáctce se dostal k míči Wolf, ale jeho rána byla zablokovaná.
13
Domácí hráči kombinují a kontrolují tempo hry.
11
Nákop gibraltarského hráče lapil Hadžikić a Rakušané hned přešli do protiútoku. Ten zakončoval střelou zpoza šestnáctky Rami Tekir, ale Banda byl na svém místě.
11
V souboji kapitánů fauloval ten rakouský, tedy Philipp Lienhart, Torillu. Hosté tedy budou rozehrávat.
10
Zápas začal přesně tak, jak si Rakušané určitě představovali. Rychlý gól favorita je v těchto zápasech vždy důležitý.
8
Stefan Posch nyní natáhl ke střele z větší vzdálenosti, ale netrefil bránu. Banda tedy bude vykopávat.
6
Velký favorit zápasu jde do brzkého vedení! Hosté nedokázali po rohovém kopu uklidit míč do bezpečí. Hrací předmět se po závaru nakonec odrazil k MARCOVI FRIEDLOVI, který ho s přispěním teče bránícího Clintona napálil za záda bezmocného Bandy.
6
Centr Marka Kvasiny byl sražen do zámezí. Uvidíme druhý rohový kop Rakouska.
4
Na návštěvu útočné poloviny se vydal Scott Ballantine. Po souboji s obráncem skončil na trávníku, ale faul si nevykoledoval.
4
Fotbalisté Gibraltaru jsou zataženi na své obranné polovině. Snaží se zahušťovat prostor.
2
Domácí Wolf zahrával rohový kop. Jeho centr vyboxoval brankář Bradley Banda chytající v amatérské anglické soutěži.
1
Fotbalisté Rakouska se chopili míče, který si zatím vyměňují ve středu hřiště. Dá se očekávat, že budou diktovat tempo hry.
1

Rakousko: Hadžikić – Gluhakovic, Posch, Baumgartner, Friedl – Wolf, Lienhart (C), Tekir, Horvath – Grbic, Kvasina.
Náhradníci: Schlager – Maresic, Karic, Jakupovic, Lercher, Prokop, Ingolitsch.

Gibraltar: Banda – Serra, Jolley, Annesley, Crisp – Torilla (C) – Ballantine, Hernandez, Vinet, Clinton – De Barr.
Náhradníci: Rae – De Los Santos, Negrette, Sanchez, Thorne, Victory, Prescott.

Rozhodčí: G. Kruashvili – L. Varamišvili, Z. Pipia,.
Rakousko:
To Rakušané jsou tradiční fotbalovou zemí. Nejzkušenějším hráčem současného výběru do 21 let je obránce Philipp Lienhart, jenž nastupuje za rezervu Realu Madrid a je také kapitánem týmu. V minulé kvalifikaci obsadilo Rakousko ve své skupině druhé místo za Němci a zajistilo si účast v baráži. V ní po dvou remízách neprošlo přes Španělsko, které postoupilo na šampionát díky vstřelenému gólu na půdě soupeře.
Gibraltar:
Gibraltarská fotbalová federace byla přijata pod křídla UEFY až v roce 2013 a pod FIFU dokonce až loni. Zatímco A-tým se zúčastnil již kvalifikace o EURO 2016, tak gibraltarská U21 absolvuje vůbec první oficiální zápasy ve své historii. V kvalifikaci o ME do 21 let v roce 2019 tak bude celek z tohoto malého státu obrovským outsiderem.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Zatímco česká reprezentace se spolu s ostatními účastníky chystá na Mistrovství Evropy do 21 let, tak zbylé týmy tento týden rozehrávají kvalifikaci o příští šampionát. V rámci 7. skupiny se utkají výběry Rakouska a Gibraltaru. Rakušané jsou samozřejmě obrovskými favority zápasu. Pro jednadvacítku Gibraltaru jde o vůbec první oficiální utkání v historii a v této kvalifikaci bude sbírat především cenné zkušenosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.