Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Bulharsko - 10. října 2017   15:00

Kazachstán
Kazachstán
76' Zajnutdinov
1:1
(0:0)
Bulharsko
Bulharsko
89' Kerčev
Kazachstán
Kolbuncov – Mažitov, Šadmanov, Abilgazy, Sokolenko – Najarjan (62. Zajnutdinov), Kalmuratov – Percuch, Omirtajev (85. Sarsenov), Slambekov (74. Ljuchaj) – Žalmukan (C)
Zakirov – Sultanov, Ljuchaj, Sarsenov, Alimbajev, Bachťarov, Zajnutdinov
Musial – Siejka, Mucha (všichni Polsko)
Astana Arena, Astana
Bulharsko
N. Krastev – Kerčev, Hristov, Velkov (C), Kostadinov – Karabeljov (82. Jordanov), Antonio Georgiev, Aleksandar Georgiev – Despodov (82. Rusev), Dimitrov (77. K. Krastev), Ivajlov
Naumov – Dobrev, Petkov, Jordanov, Rusev, K. Krastev, Ajtov

Kvalifikační utkání o Mistrovství Evropy hráčů do 21 let mezi reprezentacemi Kazachstánu a Bulharska vítěze nepoznalo. Domácí neudrželi vedení, které si vypracovali čtvrt hodiny před koncem, a vinou gólu inkasovaného v závěru zápasu se budou muset spokojit s remízou 1:1.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:6.
90+4'
90+4'
Tečku za utkáním napsal Krastev (Bulharsko) a jeho zákrok proti střele Percucha.
90+3'
Hráči zápolí o míč ve středu hracího pole.
90+1'
Zrak všech zúčastněných směřuje na světelnou tabuli, na té se rozsvítila číslovka čtyři.
90'
Roh také pro Kazachstán, ale bez gólového efektu.
89'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Hrobové ticho v hledišti Astana Areny způsobil VENCISLAV KERČEV, který po Rusevově lahodném centru z rohu hřiště vyrovnal na 1:1.
87'
Antonio Georgiev si vzal na starost rozehrávku přímého kopu Bulharů, ale neudělal dobře, protože vůbec netrefil cílené zařízení.
86'
Hostující zadáci se dobře připravili na rohový kop, jehož exekutorem se stal kapitán Žalmukan.
85'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Omirtajev, přichází Sarsenov.
84'
Bulharská ztráta míče donutila Kostadinova k nedovolenému zastavení Ljuchaje.
83'
Po svém příchodu na hřiště se Rusev (Bulharsko) uvedl rozehráním rohového kopu.
82'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Despodov, přichází Rusev.
82'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Karabeljov, přichází Jordanov.
80'
Bulharský tým navštívil území Kazachstánu a snaží se tam vymyslet nějakou kulišárnu.
77'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dimitrov, přichází K. Krastev.
76'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Gólu se diváci dočkali čtvrt hodiny před koncem. Po nabídce aktivního Omirtajeva ho vstřelil BAKTIJOR ZAJNUTDINOV. Trenér domácích tak měl při střídání šťastnou ruku.
74'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Slambekov, přichází Ljuchaj.
73'
Otevřít gólový účet zápasu měl v plánu Omirtajev (Kazachstán), scházela mu však lepší muška.
70'
V době, kdy do konce duelu zbývá dvacet minut, se hra přelévá z jedné strany na druhou.
67'
Rušno bylo také na druhé straně, kde si Krastev během krátké chvíle připsal dva důležité zákroky. Strážce bulharské pokladnice nejprve vyrazil pumelici Kalmuratova a poté zkrotil také Abilgazyho pohotovou dorážku.
65'
Teď stáli při kazašském celku všichni svatí, protože Aleksandar Georgiev trefil tyč! Tohle bylo výrazné varování pro domácí zadáky.
62'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Najarjan, přichází Zajnutdinov.
62'
Ne však na dlouho, protože nad Omirtajevem sklapla ofsajdová past s označením Bulharsko.
61'
To nakonec vyústilo v rohový kop. Rozehrál ho Žalmukan a jeho kazašští spoluhráči díky tomu drží míč.
60'
Domácí jsou ve druhé půli jednoznačně nebezpečnější a i teď zaměstnávají soupeřovu obranu.
58'
Bulharsko uklidňuje hru kombinací na svém plácku.
57'
To je ale škoda pro domácí tým! Za hlavu se drží Omirtajev, který orazítkoval tyč. Po jeho ráně to v hledišti jenom zahučelo.
54'
Na druhé straně se do balonu opřel Karabeljov (Bulharsko), jeho pokus ovšem na bránu neprošel.
53'
Po zisku míče domácí vyrazili dopředu a byl to Kalmuratov, kdo jejich tažení zakončil střelou mimo.
52'
Kerčevův pokus o obehrání Percucha nevyšel, záložník Kazachstánu ho totiž fauloval.
51'
Praporek asistenta je nahoře a to znamená jediné – ofsajd a v něm Žalmukan (Kazachstán).
48'
Hned v úvodu druhé půle mohlo být v Kazachstánu veselo! Skórovat se málem podařilo Omirtajevovi, který o chlup minul tyčku.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště a to znamená jediné – zanedlouho začne druhý poločas.
Fanoušky ofenzivního fotbalu první poločas moc nepotěšil. K vidění v něm nebyl žádný gól, ale pouze jedna šance. Tu si v šestatřicáté minutě vytvořil Slambekov, který těsně minul hostující bránu. Jinak byla hra velice vyrovnaná a její tempo ospalé.
45+1'
45'
Z protiútoku mířil na domácí bránu Dimitrov, ale minul.
43'
Kazaši překročili půlící čáru a krátce nato si Hristov vyšlápl na Omirtajeva. U míče tak zůstanou fotbalisté domácího mužstva.
42'
Kazašská defenziva se spolehlivě ubránila rohovému kopu, o jehož exekuci se postaral Despodov.
39'
Palebnou pozici si vypracoval Percuch (Kazachstán), jenže na pozorného Krasteva si stejně nepřišel.
38'
K sólovému průniku se odhodlal Kalmuratov (Bulharsko) a byl při něm faulován. Svědomí zpytuje Despodov, který může být rád, že se jeho zákrok obešel bez karetního trestu.
36'
Veliký vzruch způsobil až Slambekov a jeho rána letící těsně kolem brankové konstrukce. Domácí byli neskutečně blízko dosažení gólu!
35'
Slepými pálil na opačné straně také Omirtajev (Kazachstán), takže Krastev mohl zůstat v klidu.
34'
Na místo přestupku si postavil míč Despodov (Bulharsko) a poslal ho úplně mimo branku.
33'
Percuch zastavil Karabeljova jen za cenu faulu. Následuje bulharská standardní situace.
31'
Hosté se opět prokombinovali k pokutovému území a tam jejich cesta znovu skončila.
30'
Některý z obětvých bulharských beků sklidil potlesk za to, že zblokoval ránu Ivajlova.
28'
Protože oba týmy mají problémy s vytvářením střeleckých pozic, jsou gólmani víceméně bez práce.
26'
Znovu se hrálo v blízkosti půlící čáry, kde Despodov (Bulharsko) fauloval Kalmuratova.
25'
Ten získali hráči Kazachstánu, avšak Omirtajev si dnes už podruhé nepohlídal ofsajdovou linii.
24'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
21'
Kazašská defenziva zůstala zkonsolidovaná a Ivajlovův centr bezpečně odvrátila mimo šestnáctku.
20'
Hra se obrátila a sledovat můžeme první bulharský roh, který s největší pravděpodobností rozehraje Ivajlov.
19'
Zatím to není nic, co by vedlo k ohrožení branky, přesto domácí ekipa nedále zůstává u míče.
18'
Hosté zaujali obranné postavení a vyčkávají, s čím na ně výběr Vladimíra Nikitěnka vyrukuje.
16'
Čtvrthodina hry je za námi a zatím jsme nebyli svědky žádné gólové šance. Snad se to už brzy změní.
14'
Přímo ve středovém kruhu teď Percuch fauloval Ivajlova a Bulharsko může v klidu rozehrát.
12'
Zatím sledujeme velice vyrovnaný průběh utkání. Žádný z celků nad druhým výrazně nepřevyšuje.
11'
Úspěšný nebyl ani další útok domácích, skončil totiž ofsajdovým postavením Omirtajeva.
9'
K bulharskému vápnu se probojoval Sokolenko a nastřelil tam některého z obětavých obránců.
8'
Hostující hráči zkusili zahrozit podél pravé postranní čáry, jejich soupeři jim však cestu zavřeli.
6'
Po ztrátě míče ve středu hřiště Najarjan (Kazachstán) nedovoleně atakoval Kostadinova.
5'
Bulhaři zavezli balon za půlící čáru a tam o něj přišli, jenže domácí si s kombinační souhrou nevědí rady.
3'
Poprvé si zaútočili také fotbalisté Kazachstánu, ti se však na území svých soupeřů dlouho neohřáli.
2'
Hosté zaveleli k útočnému výpadu, který zakončil Despodov střelou letící mimo tři tyče.
1'
Vše je připraveno. Můžeme začít!
Fotbalisté se odebrali do kabin, aby je Tomasz Musial společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu. Následovat budou národní hymny.
Přibližně čtyřicet minut před zahájením utkání začala na hřišti Astana Areny rozcvička hráčů.

Kazachstán: Kolbuncov – Mažitov, Šadmanov, Abilgazy, Sokolenko – Najaryan, Kalmuratov – Percuch, Omirtajev, Slambekov – Žalmukan (C)
Náhradníci: Zakirov – Sultanov, Ljuchaj, Sarsenov, Alimbajev, Bachťarov, Zajnutdinov

Bulharsko: N. Krastev – Kerčev, Hristov, Velkov (C), Kostadinov – Karabeljov, Antonio Georgiev, Aleksandar Georgiev – Despodov, Dimitrov, Ivajlov
Náhradníci: Naumov – Dobrev, Petkov, Jordanov, Rusev, K. Krastev, Ajtov

Rozhodčí: Musial – Siejka, Mucha (všichni Polsko).
Bulharsko

Pouze dva kvalifikační zápasy odehrálo Bulharsko, které má na svém kontě bod. Tým vedený koučem Antonim Zdravkovem v domácím prostředí nejprve těsně podlehl Lucembursku (0:1) a poté rovněž před svými fanoušky alespoň remizoval se svým úterním soupeřem z Kazachstánu (2:2).
Kazachstán

Kazachstán se v úvodu kvalifikace prezentuje střídavými výkony. Výběr Vladimíra Nikitěnka přesvědčivě vyhrál v Lucembursku (3:0), debakl utrpěl ve Francii (1:4) a remizoval v Bulharsku (2:2). Nerozhodně skončilo také jediné domácí utkání Kazachstánu, který hostil Černou Horu (1:1).
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné úterní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže ze zápasu Kazachstán – Bulharsko, který je součástí kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Utkáním, jehož zahajovací výkop je naplánován na 15 hodin, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.