Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Turecko - 5. října 2017   16:00

Kypr
Kypr
54' Karo  • 58' Soteriou
2:1
(0:1)
Turecko
Turecko
42' Çinar
Kypr
Paraskevas – Anastasiou, Christodoulou, Ilia, Kyriakou, Psaltis, Iosfidis.
Siebert – Seidel, Gittelmann (všichni GER)
AEK Arena, Larnaka
Turecko
Çakir, Özfesli, Arslan, Alici, Hummet, Toköz, Alici.

90+4'
Žlutou kartu dostává Kousoulos (Kypr).
90+2'
Žlutou kartu dostává Doğan Erdoğan (Turecko).
90+1'
Kousoulos rovněž fauloval, ovšem Çinarův centr jeden z jeho spoluhráčů sklepl hrudníkem do zámezí.
89'
Ilia nedovoleně poslal k zemi Ertuğrula Ersoye, za což inkasuje od německých rozhodčích žlutou kartu.
87'
Kypřané při každé příležitosti polehávají na trávníku a šetří drahocenné sekundy, které je dělí od překvapivého vítězství.
85'
Na opačném konci hřiště zaútočil do nezformované defenzivy Pittas, jenže ani jeho pokus nebyl dostatečně přesný.
83'
Orkan Çinar se sice probil do koncovky, ale ta měla hodně špatné parametry, Christodoulou zasahovat nemusel.
81'
Domácí obránce ale našel míč kousek před malým vápnem a nikým neobtěžován ho odhlavičkoval mimo nebezpečný prostor.
80'
Turci se prokombinovali až do šestnáctky, kde jim jeden z obránců ukopl míč na rohový kop.
78'
Po nepřesné střele z dálky se domácí brankář Andreas Christodoulou chystá k dlouhému odkopu..
77'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Alperen Babacan, přichází Kerim Alıcı.
76'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Matija Špoljarić, přichází Kyriakou.
75'
Z něj už Turci nezahrozili a naopak se museli rychle vracet s rodícím se protiútokem Kypru. Hostující obrana však veškeré nebezpečí rychle zažehnala.
74'
Orkan Çinar nekopl následný přímý kop vůbec špatně, nicméně Christodoulou střelu z rohu šestnáctky reflexivně vyrazil na rohový kop.
73'
Hra je přerušena kvůli Wheelerovi, jenž fauloval na hranici vápna a navíc jej chytily křeče.
71'
Útočné snažení Kypru v samotném zárodku akce uťal ofsajd.
69'
Çelik mohl opět nastolit remízový stav, jenže po krátké přihrávce vystřelil ze čtrnácti metrů do břevna!
68'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Fragkou, přichází Christodoulou.
68'
Mehmet Çelik se marně natahoval po centru z pravé strany. Ve vápně upadl a míč prošel za koncovou čáru.
67'
Andreas Fragkou posílal míč na bližší tyč, ale tam si zadáci Turecka věděli rady.
66'
Rohový kop pro Kypr...
65'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nikolas Matthaiou, přichází Ilia.
62'
Žlutou kartu dostává Costas Soteriou (Kypr).
61'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oğulcan Çağlayan, přichází Deniz Hummet.
58'
Kypr právě vstřelil branku!
Domácí otáčí skóre! Andreas Fragkou kopl standardní situaci z pravé strany výborně, nasměroval míč do malého vápna a v něm ho až do sítě prodloužila hlavička COSTASE SOTERIOUA.
57'
Fragkou si na pravé straně převzal autové vhazování a okamžitě byl podkopnut. Domácí budou pokračovat standardkou.
57'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Doğanay Kılıç, přichází Toköz.
56'
Kypřané jsou rázem při chuti a rychle si vypracovali další zakončení. Špoljarić však z dvaceti metrů branku netrefil.
54'
Další roh už domácí rozehráli mnohem lépe a z první střely dokázali vyrovnat na 1:1! Na Špoljarićův centr z levé strany Şengezer tentokrát nedosáhl, míč proletěl k vzdálenější tyči a tam ho uklidil do brány ANDREAS KARO.
54'
Ten rozehrál sám Fragkou, ale Şengezer vysoký míč vyboxoval mimo šestnáctku.
53'
Domácí se stihli vrátit po špatné rozehrávce a zazdili všechny vstupy do velkého vápna. Na druhé straně centroval Fragkou a získal pro Kypřany rohový kop.
52'
Kypr nevyužil rychlého útoku a ponechané výhody, během které se jeden z hráčů dostal do odmávaného ofsajdu.
51'
Jeden z tureckých fotbalistů vystřelil z pravé strany. Křižná střela však o kousek minula domácí branku.
49'
Obraz hry se od prvního poločasu zatím moc neliší, hráče balon moc neposlouchá, a tak se týmy často střídají v jeho držení.
47'
Andreas Fragkou nastartoval své rychlé nohy a z pravé autové čáry se dostal až ke kraji vápna, kde však byl na hranici pravidel zbavený míče.
46'
Úvodní poločas zápasu mezi Kyprem a Tureckem nabídl divákům podprůměrnou podívanou plnou nepřesností a faulů. Ze hry si ani jeden z týmů nevypracoval ani náznak šance, nicméně Turci se přesto dostali do vedení, když se z přímého kopu prosadil Çinar.
45+3'
45+2'
Matija Špoljarić pravděpodobně nakopával na některého ze spoluhráčů, jenže míč přeletěl všechny muže ve vápně o dobré dva metry.
45+1'
V závěru poločasu ještě jeden přímý kop pro Kypr. Ömür zezadu nepříjemně zajel do Panagiho.
45'
Ofsajd a v něm Nikolas Matthaiou, který už se rozbíhal po levé postranní čáře.
44'
Domácí chtěli rychle odpovědět, po souhře na pravé strany vystřelil z hranice šestnáctky Panagi, ale trefil jen hlavu jednoho ze stoperů.
42'
Turecko právě vstřelilo branku!
Míč si ve vzdálenosti dvaceti metrů od branky připravil ORKAN ÇINAR a parádně zakončil ze svého pohledu k levé tyči. Christodoulou ani nezasahoval jenom přihlížel, jak balón letí do sítě.
40'
Christos Wheeler zastavil jednoho z pronikajících soupeřů jen za cenu faulu a žluté karty. Turci budou zahrávat přímý kop z vynikající pozice na ose hřiště.
40'
Nakonec domácí kopali rohy hned dva, jenže ani jeden nebyl natolik dobře zahraný, aby ohrozil tureckou svatyni.
39'
Matija Špoljarić trefil hráče ve zdi a Şengezer měl velké štěstí, že seod Kılıçe míč neodrazil do šibenice. Je z toho rohový kop.
38'
Erdoğan kousek před svým vápnem poslal na zem Panagiho. Domácí dostávají k dispozici další standardní situaci.
37'
Matthaiou po úderu do obličeje zůstal na chvíli ležet na hrací ploše, po chvilce se ale zvedl a nakonec ani nemusel být ošetřen.
35'
Nikolas Matthaiou tak dlouho tančil na místě, až se rychlou kličkou dostal přes Babacana, jenže na levé straně už nedokázal předat míč některému ze spoluhráčů.
33'
Návštěva turecké útočné poloviny končí kvůli jednomu z mnoha faulů uprostřed hrací plochy.
31'
Domácí rozehráli roh hodně ledabyle a o míč přišli. Orkan Çinar se pokusil o protiútok, ale byl zastavený kousek za půlící čarou.
30'
Další vysoký míč před hostující branku přináší rohový kop v kyperský prospěch.
29'
Po dlouhé době se míče dotkl Muhammed Şengezer, který dobře přečetl hru a vystartoval proti nákopu na vysunutého Pittase.
27'
Turecký útočník Doğanay Kılıç dostal žlutou kartu za faul na půlící čáře.
26'
Stále je to hodně ospalé a bez zápalu. Ani jeden z týmů není schopný podržet míč na delší dobu v místech, odkud se dá ohrozit branka soupeře.
23'
A opět je hra přerušena, tentokrát kvůli útočnému faulu na obranné polovině Kypru.
21'
Demiral zvolil rozehrávkou na krátkou vzdálenost a Turci se posléze nedostali ani do blízkosti šestnáctky.
20'
Poklidný průběh zápasu pokračoval odkopem od hostující branky a faulem při hlavičkovém souboji. Kopat se bude proti Andreasi Christodoulouovi.
18'
Útočná fáze Turků je zatím plná nepřesností, nyní jsme mohli sledovat dva hodně nepovedené centry, s nimiž neměli domácí obránci žádný problém.
16'
Ježe Fragkou nabídnutou standardní situaci zahrál hodně špatně, když trefil jen dobře postavenou zeď.
15'
Domácí získali míč v poměrně nebezpečném prostoru. Wheelerův centr propadl až na pravou stranu, kde těsně před rohem pokutového území došlo k nedovoleném zákroku.
13'
Andreas Fragkou kroutil míč směrem do branky, ovšem u malého vápna si turečtí obránci poradili.
12'
Nařízená standardka Turkům vůbec nevyšla, na opačnou stranu upaloval Ioannis Pittas a získal pro Kypr alespoň roh.
11'
Panagiotis Artymatas zastastoval rodící se brejk Turecka faulemm, za který dokonce uviděl premiérovou žlutou kartu.
11'
Karo v prostoru vedle velkého vápna vhoidl míč na Fragkoua, kterého hráči v červeném okamžitě odzbrojili a zabránili centru před branku Şengezera.
10'
Zatím je to hodně neurovnané z obou stran. Kvůli dalšímu faulu ve středu hřiště se míč stěhuje na domácí kopačky.
8'
Hosté si rovněž neporozuměli a i s míčem vycestovali do zámezí. Po autu Kara však rychle získali míč zpět.
7'
Právě Christos Wheeler byl faulován, nicméně jeho spoluhráči po nákopu z obranné poloviny nic nevymysleli.
6'
Turci se dostali na dostřel domácí branky, sami se ale vrátili a nakonec předvedli nákop do autu, odkud vhodí míč Wheeler.
4'
Tak se skutečně stalo, jenže míč skončil v rukavicích Christodouloua.
3'
Po faulu ve středu hřiště budou hosté zahrávat standardní situaci, zřejmě to bude dlouhý pas do velkého vápna.
2'
Domácí tým nastoupil v bílých, zatímco Turci v červenočerných barvách.
1'

Kypr: Christodoulou – Karo (C), Kousoulos, Artymatas, Wheeler – Soteriou, Fragkou – Panagi, Špoljarić, Matthaiou – Pittas.
Náhradníci: Paraskevas – Anastasiou, Christodoulou, Ilia, Kyriakou, Psaltis, Iosfidis.

Turecko: Şengezer – Babacan, Ersoy, Demiral, Çelik – Çinar, Ömür, Kanatsizkuş, Çağlayan – Erdoğan (C), Kılıç.
Náhradníci: Çakir, Özfesli, Arslan, Alici, Hummet, Toköz, Alici.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Gittelmann (všichni GER).
Favoritem tohoto střetnutí jsou bezesporu mladí reprezentanti Turecka, kteří stihli odehrát jediné utkání na hřišti silné Belgie a vybojovali cenný bod za bezbrankovou remízu 0:0. V tabulce šesté kvalifikační skupiny je Turecko s jediný bodem páté, nicméně to v samotném úvodu bojů o evropský šampionát ještě vůbec nic neznamená.

O jednu příčku lépe na tom jsou hráči Kypru, kteří však odehráli již dvě utkání. V tom prvním udolali na domácím hřišti Maltu 2:1, před měsícem už ale nestačili na Švédy, kteří jim nastříleli kvarteto branek.

Oba celky se střetly již v kvalifikaci na letošní šampionát. V obou případech byli úspěšnější hosté – na Kypru zvítězilo Turecko 3:0, které zase padlo doma výsledkem 0:1. Více než samotné skóre ale zaujala potyčka v závěru zápasu, kvůli které v jeho koncovce padlo hned šest červených karet.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu na evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let. Od šestnácti hodin se proti sobě postaví výběry Kypru a Turecka!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.