Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Ázerbajdžán - 6. června 2019   19:00

Lichtenštejnsko
10' Frick
1:0
(1:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
Majer – Graber L., Unterrainer, Grünenfelder, Graber N. (81.Salanović) – Koller, Frommelt (C), Lüchinger (68. Hilti), Vogt – Schreiber (62. Beck), Frick (68. Caglar)
Tim Marshall – Paul Robinson, Stephen Donaldson (všichni Severní Irsko)
Sportpark Eschen-Mauren - Eschen
Ázerbajdžán
Ibrahimov – Sejdijev, Tamazov, Gajali (46. Sejlighli), Manafov – Ekinjier (88. Gasimov), Hajijev (C) (79. Sulejmanov), Ibrahimli, Sejidov, Muradov (67. Ahmadov) – Gurbanli (79. Bajramli)

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a těším se na vás zase příště u fotbalu. Na počtenou!
Lichtenštejnsko po dlouhých letech slaví vítězství v kvalifikačním utkání. Díky brance Fricka z penalty poráží Ázerbájdžán 1:0. Druhý poločas byl z obou stran velmi bojovný a domácí dnešní vítězství doslova uválčili.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:11. Fauly: 14:13.
90+5'
90+5'
Majer však tvrdou ránu vytáhl do bezpečí a zápas vzápětí končí!
90+5'
A pozor! Domácí faulovali zhruba metr od šestnáctky a Ázerbájdžán rozehraje přímý kop v poslední možné chvíli.
90+4'
Hosté mají možnost na zřejmě poslední nákop tohoto utkání.
90+3'
Salanović byl u postranní čáry faulován a pošetřil další cenné vteřinky pro Lichtenštejnsko.
90+2'
Zdá se, že bude pokračovat ve hře. Vzápětí se ujme výkopu.
90+1'
Domácí brankář Majer zůstal po jednom ze soubojů ležet na trávníku. Na hřiště okamžitě přiběhli zdravotníci.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90'
Hostující hráč se zjevil v ofsajdu a útočné snažení Ázerbájdžánu tak bylo zastaveno.
89'
Závěr zápasu je velmi bojovný. Lichtenštejnsko to chce ukopat za každou cenu.
88'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ekinjier, přichází Gasimov.
87'
Sulejmanov ukázal, že má mnoho sil a dokázal se dostat na pravou stranu za obranu a navíc měl dostatek času na centr. Trefil však pouze hráče, který stál před ním.
86'
Caglar se na polovině hostů dopustil útočného faulu. Sudí to viděl a zapískal do své píšťalky.
84'
Hosté se zlobí, protože se jim zdálo, že jako poslední se míče dotkl domácí hráč. Pomezní rozhodčí spornou situaci přiklonil na stranu Lichtenštejnska. Majer tak bude vykopávat.
83'
Ázerbájdžán už v závěru hru zjednodušil. Pokouší se o nakopávané balóny na vysoké hráče v útoku.
82'
Majer stáhl do svých rukavic vysoký centr ze strany.
81'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Graber, přichází Salanović.
79'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Hajijev, přichází Sulejmanov.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gurbanli, přichází Bajramli.
78'
Střela z velké dálky se hostům povedla. Majer zasahovat ale nemusel, neboť rána šla mimo tři tyče.
77'
Ve druhém poločase jsme zatím žádnou vyloženou šanci neviděli. Ještě je před námi zhruba patnáct minut. Tak uvidíme, jestli nějaká šance přijde...
76'
Sejdijev si nerozuměl se svým spoluhráčem a poslal mu míč na opačnou stranu. Lichtenštejnsko se tak zadarmo dostalo k autu.
75'
Majer se parádně zaskvěl proti hlavičce hostujícího hráče z bezprostřední blízkosti.
74'
K míči se postavil Ibrahimli a trefil pouze před sebou stojící zeď. Hosté vzápětí rozehrají roh.
73'
Unterrainer dostal na straně domácích žlutou kartu, přestože to vypadalo, že trefil míč jako první. Ázerbájdžán bude rozehrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
72'
Beck se pokusil o náběh za obranu, ale mezi třemi protihráči uspět nedokázal.
71'
Další ofsajd zastavil útočné počínání hostů.
70'
Ázerbájdžán dobývá bránu domácích. Prostor v pokutovém území však po dobu celého zápasu nedostává.
68'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Frick, přichází Caglar.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Lüchinger, přichází Hilti.
67'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Muradov, přichází Ahmadov.
66'
Poprvé ve druhé půli se ocitli domácí na polovině soupeře. Na nic víc, než na nepřesný centr se však nezmohli.
65'
Ibrahimli sice prokázal dobré vedení balónu, ale svému spoluhráči na levou stranu nepřihrál přesně. Individuální schopnosti hráčů v bílých dresech rozhodně špatné nejsou, avšak souhra dnes vázne.
64'
Levý obránce Graber šel do skluzu velmi ostře. U sudího prošel pouze s domluvou.
62'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Schreiber, přichází Beck.
61'
Lichtenštejnsko snad za celou dobu druhého poločasu pořádně nemělo míč na svých kopačkách. Přesto ale stále drží nejtěsnější možné vedení.
60'
Ekinjier přetáhl centr z levé strany. Míč se proletěl až do autu.
59'
Gurbanli se chystal vystřelit z dobré pozice, ale na poslední chvíli mu skočil pod nohy Graber a čistě mu míč odebral.
58'
Muradov předvedl rychlou kličku na střed, jenže přihrávka na levou stranu se mu nepovedla. Lichtenštejnci se tak opět ubránili bez větších problémů.
57'
Přenesení hry se hostům hrubě nepovedlo a míč tak padá do spárů domácích. Majer bude odkopávat od své svatyně.
56'
Grünenfelder zabojoval u postranní čáry o míč a vybojoval pro svůj celek aut.
54'
Hosté se dožadovali penalty, ale sudí jim nevyhověl. Muradov sice předvedl pěkné kličky, ale na zem spadl bez cizího přičinění.
54'
Ibrahimli čekal na míč těsně za obranou, a proto byl odmáván už třetí ofsajd hostů ve druhém poločase.
53'
Hajijev předvedl dobrou akci středem hřiště, ale následná střela nebyla vůbec povedená. Bránu přestřelil zhruba o tři metry.
52'
Hosté kontrolují hru, ale jak už bylo řečeno, domácí obrana dnes funguje dobře. Ázerbájdžánu se nedaří dostat se až k bráně.
51'
Rohový kop pro hosty. Unterrainer skočil po nohy Sejidovovi a dostal míč do bezpečí.
50'
Muradov využil chyby Grabera při rozehrávce a hledal na hranici malého vápna Gurbanliho. Stoper jej však předskočil a odhlavičkoval míč.
49'
Další ofsajd Ázerbájdžánu. Tentokrát se v postavení mimo hru ocitl Muradov.
48'
Na útočnou polovinu svého soupeře se nyní dostali zase domácí. Při své akci rozhodně nikam nespěchají.
47'
Hosté se ihned řítili dopředu, jenže jejich útočný postup zastavil ofsajd.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gajali, přichází Sejlighli.
46'
První poločas je za námi. Ázerbájdžán byl sice opticky aktivnější, avšak brankář Majer předvádí skvělý výkon. Jediná branka padla v desáté minutě po proměněné penaltě Fricka. Druhý poločas by měl odstartovat pár minut po dvacáté hodině.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavil nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase jednu minutu.
45'
Sejdijev se uvolnil na pravé straně a poslal centr do vápna. Bohužel pro Ázerbájdžán, svého spoluhráče Gurbanliho nenašel.
44'
Faul hostů zastavil jejich útočné počínání okolo brány.
43'
Majer vystartoval z brány a vyboxoval centr, který mířil do pokutového území.
43'
Nyní se hraje na polovině hřiště. Míč drží na kopačkách hosté.
41'
Frick se dostal k odraženému míči a šikovně pravačkou vypálil. Ibrahimov však předvedl jistý zákrok a balón za svá záda nepustil.
40'
Další ošetření hráče domácích. Majer s odkopem od brány čeká.
39'
Hosté vybojovali další rohový kop. Centr byl dlouhý, ale přesto si jej Sejidov našel. Hlavičkoval ale vysoko nad horní tyč.
39'
Frick se řítil do šance. Mezi třemi obránci hostů však šanci k zakončení neměl.
38'
Graber u autové čáry ostře fauloval, ale jeho zákrok se obejde bez karty.
37'
Ibrahimov předvedl už třetí nejistotu v dnešním zápase. Dlouho váhal s rozehrávkou, až k němu přiběhl Schreiber a málem mu míč z nohy vzal.
36'
Faul hostů ve středu pole zapříčinil standardní situaci pro Lichtenštejnsko.
35'
Muradov se pokoušel o centr z pravé strany, který byl však sražen na roh.
34'
Majer zatím chytá výborně. Nyní dokázal vyboxovat střelu z hranice pokutového území a s následnou dorážkou nic dělat nemusel, neboť protihráč byl v ofsajdu.
33'
Ekinjier si navedl míč do středu a nacentroval z levé strany pravačkou. U míče byl první obránce a dostal jej do zámezí.
32'
Domácí se dostali na polovinu soupeře, ale jejich kombinace přesná nebyla. Sejdijev tak bude mít k dispozici aut.
31'
Dalekonosná rána v podání záložníka Sejidova skončila v rukavicích Majera.
30'
Obránce Noah Graber svůj celek osvobodil dlouhým odkopem do zámezí.
29'
Kapitán Frommelt svým dlouhým nákopem nikoho v modrém nenašel.
29'
Domácí se v posledních minutách jen brání. Čelí náporu hostujícího celku ze stran, avšak střed obrany funguje u týmu Lichtenštejnska velmi dobře.
27'
Ekinjier poslal do vápna přetažený centr, který doputoval pouze za autovou čáru.
26'
Vogt, který byl před chvíli ošetřován, se už opět zapojil do hry a vypadá to, že bude v pořádku.
25'
Žlutou kartu dostává Gajali (Ázerbájdžán).
25'
Nyní se chvíli nehraje. Jeden z domácích hráčů je ošetřován.
24'
Hosté se dostali do zajímavé pozice, ale Vogt se včas vrátil a zažehnal nebezpečí.
23'
Nedůrazná hlavička Gurbanliho nebyla pro brankáře Majera problémem. Ázerbájdžán však znovu prokazuje svou aktivitu, kterou do tohoto utkání vstoupil.
22'
Rohový kop pro hosty.
21'
Útočník Gurbanli byl sice v dobrém náběhu, avšak brankář Majer vystartoval z brány včas a byl u míče první.
20'
Ibrahimov znovu nejistě vyběhl z brány a Schreiber se málem radoval z branky. Hostující obránci se ale stačili vrátit svému brankáři pomoct.
19'
Manafov nádherně pronikl po levé straně a nacentroval na zadní tyč. Hlavu spoluhráče ale nenašel a Lichtenštejnci si mohli oddechnout.
18'
Ibrahimli se chystal na střelu z prvního doteku, jenže na poslední chvíli se mu míč zamotal mezi nohami.
17'
Majer si tentokrát stáhl míč ze země a čeká na to, až se mu spoluhráči nabídnou.
16'
Ekinjier vypálil z prvního doteku sice razantně, ale trefil střed brány, kde stál připravený Majer.
15'
Nyní se hraje převážně na středu hřiště. Hostům se nedaří prokombinovat se až k velkému vápnu.
14'
Lüchinger pálil z nepřipravené pozice vysoko nad horní tyč. Odkop od brány Ázerbájdžánu.
13'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Postupnou kombinací se dostali až k bráně.
12'
Na druhé straně nebezpečně pálil z hranice vápna Hajijev, avšak Majer předvedl výborný a důležitý zákrok.
10'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Zodpovědnost při zahrávání penalty vzal na svá bedra NOAH FRICK a svou přesně umístěnou střelou poslal Lichtenštejnsko do vedení. Ibrahimov skočil na opačnou stranu a nemohl zasáhnout. 1:0.
9'
Penalta pro domácí! Brankář vyběhl ze svého prostoru a jednoznačně fauloval útočníka domácích.
9'
Sejdijev nepřihrál přesně po lajně svému spoluhráči a poslal míč pouze do autu.
8'
Grünenfelder si vystoupil proti přihrávce a dokázal dostat balón do bezpečí. Akce středem se hostům příliš nepovedla.
7'
Útočnou snahu domácích zastavil útočný faul v podání Vogta.
6'
Sejidov se nádherným manévrem zbavil protihráče a poté přesně přihrál. Lichtenštejnsko se zatím pořádně nedostalo k míči.
5'
Brankář Majer neměl větší problém s centrovaným míčem ze standardní situace. Lapil tento bochánek do svých rukavic.
4'
Noah Graber si pomohl na pravé straně faulem. U míče zůstanou fotbalisté v bílých dresech, teda hostující celek.
3'
Žlutou kartu dostává Frommelt (Lichtenštejnsko).
3'
V úvodu drží míč na kopačkách fotbalisté Ázerbájdžánu. Domácí se však zatím dobře brání.
2'
Poprvé zahrozili po pravé straně hosté. Centr do vápna v podání Ekinjiera úspěšný nebyl.
1'
Obě mužstva už přicházejí na trávník. Utkání za malou chvíli začne.

Lichtenštejnsko: Majer – Graber L., Unterrainer, Grünenfelder, Graber N. – Koller, Frommelt (C), Lüchinger, Vogt – Schreiber, Frick
Náhradníci: Loosli, Marxer Martin, Spirig, Hilti, Büchel, Beck, Marxer Marco, Salanović, Caglar

Ázerbájdžán: Ibrahimov – Sejdijev, Tamazov, Gajali, Manafov – Ekinjier, Hajijev (C), Ibrahimli, Sejidov, Muradov – Gurbanli
Náhradníci: Zakijev – Sulejmanov, Azizov, Sejlighli, Ahmadov, Gasimov, Bajramli, Mustafajev, Rizvanov

Rozhodčí: Tim Marshall – Paul Robinson, Stephen Donaldson (všichni Severní Irsko).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu neutkaly, bude to tak pro ně jedna velká neznámá. Uvidíme, jak si proti sobě povedou a kdo se bude radovat z vítězství, nebo zda dojde na dělbu bodů.
Soupiska Ázerbájdžánu

Brankáři:
Kamran Ibrahimov, Šahin Zakijev, Murad Popov

Obránci:
Amin Sejdijev, Murad Gajali, Husejn Sejligli, Nihad Tamazov, Elčin Mustafajev, Rijat Garajev, Turan Manafov

Záložníci:
Hajiagha Hajili, Ismajil Ibrahimli, Zija Azizov, Baris Ekincier, Nijat Sulejmanov, Rafael Maharramli, Šakir Sejidov, Arziman Rizvanov, Sulejman Ahmadov, Tural Bajramli

Útočníci:
Rovlan Muradov, Musa Gurbanli, Emil Gasimov
Ázerbájdžán

Také Ázerbájdžánci se na letošní šampionát neprobojovali a stejně jako Lichtenštejnci se umístili v tabulce ve skupině 5 na posledním místě. Připsali si ale aspoň tři remízy, takže na své konto zapsali tři body a dosáhli skóre 6:27. Také tým z Ázerbájdžán se bude snažit začít kvalifikaci úspěšně a připsat si tak první body, s Lichtenštejnskem by to mohla být hned na začátek zajímavá bitva, tak si ji nenechte ujít.
Soupiska Lichtenštejnska

Brankáři:
Armando Majer, Justin Ospelt, Raffael Loosli, Luca Vanoni

Obránci:
Roman Spirig, Fabian Unterrainer, Rafael Grünenfelder, Martin Marxer, Jonas Hilti, Niklas Beck, Lukas Büchel, Elias Jäger, David Tschupp

Záložníci:
Yanik Frick, Noah Frick, Lukas Graber, Noah Graber, Noah Frommelt, Aaron Salanović, Simon Lüchinger, Marco Marxer, Andrin Netzer

Útočníci:
Benjamin Vogt, Pascal Koller, Menderes Caglar, Warren Kaiser, Tim Schreiber

V posledním kvalifikačním cyklu se hráči Lichtenštejnska na ME, které se bude letos konat v Itálii, neprobojovali a v kvalifikační skupině 8 skončili na posledním místě. Nepřipsali si ani bod, na své konto zapsali deset proher s hrozivým skóre 2:42. Nyní budou chtít svůj výsledek určitě zlepšit a vstoupit do bojů o evropský šampionát úspěšně. Proti jim v úvodu bude stát reprezentace Ázerbájdžánu.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes startuje kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let v roce 2021 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi reprezentacemi Lichtenštejnska a Ázerbájdžánu. Textovým přenosem Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.