Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Gibraltar - 16. října 2018   14:30

Makedonie
Makedonie
10' Rufati  • 33' Mitrovski  • 48' Zdravkovski  • 66' Gjorgjev  • 71' Mitrovski  • 73' Mitrovski
6:1
(2:0)
Gibraltar
Gibraltar
63' Clinton
Makedonie
Jankov – Jovanov, Trajanovski, Rufati, Todoroski – Kostadinov (80. Jevtoski) – Gjorgjev (67. Totre), Trapanovski, Zdravkovski (C), Mitrovski – Krstovski (70. Ristovski).
Božinoski – Manevski, Jevtoski, Trajčeski, Ristovski, Stoimenovski, Totre.
Pires – Santos, Santos (LUX)
FFM Training Centre, Skopje
Gibraltar
Banda – Consigliero (58. Prescott), Ronco, Coombes (75. I. Vinet), Serra – Parker, J. Vinet (83. Espinosa), Torilla (C) – Breed, Clinton, Negrette.
Victor – Espinosa, Sanchez, Seatory, Prescott, I. Vinet, Wilson.

Statistiky:
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:15.
Fotbalisté Makedonie se rozloučili s kvalifikací o Euro do 21 let vysokou výhrou nad Gibraltarem v poměru 6:1 a vrátili tak soupeři porážku z jeho hřiště i s úroky. Domácí po celý průběh duelu dominovali. Po poločase vedli 2:0 a po změně stran pak přidávali další góly. Hosté se prosadili pouze v 63. minutě, kdy po chybě brankáře Jankova snižoval na 1:3 Leon Clinton. Hattrickem se blýskl Dimitar Mitrovski.
90+3'
90+2'
Po odvráceném rohu se řítil za balónem Clinton. Obránce Jovanov však před něj nacpal tělo a nechal se faulovat.
90+2'
Na rohu šestnáctky se dostal k odraženému míči Trapanovski, ale trefil jen záda protihráče. Bude z toho další rohový kop.
90+1'
Ristovski si chce dát gól. Jeho střelu k bližší tyči vyrazil na roh Banda.
90+1'
Tak nakonec přidal ještě tři minuty.
90'
Utkání se chýlí ke konci. Lucemburský rozhodčí asi nebude trápení Gibraltaru příliš prodlužovat.
89'
Obléhání pokutového území soupeře ukončil Jevtoski. Vystřelil nad břevno.
89'
Závěr se odehrává v podstatě jen kolem šestnáctky Gibraltaru. Hosté zřejmě fyzicky odpadli.
87'
Opět se musel činit Banda! Trapanovski posílal před bránu přízemní centr, který stačil Banda konečky prstů tečovat a Milan Ristovski na míč o kousek nedosáhl!
86'
Další zákrok Bandy. Ten lapil zakončení opět Ristovského.
84'
Domácí usilují o sedmý gól. Střelu Trajanovského zneškodnil Banda.
83'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Jaron Vinet, přichází Byron Espinosa.
82'
Milan Ristovski se mohl zapsat mezi střelce! Naběhl si na centr na zadní tyč, ale hlavou pak zamířil nad břevno!
80'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Stefan Jevtoski.
78'
Po něm hlavičkoval Ristovski. Ten zamířil nad bránu.
77'
Todoroski si rovnal míč na hranici šestnáctky. Obránce jeho střelu srazil na rohový kop.
76'
Hosté už zcela odpadli a budou rádi, pokud neinkasují ještě další góly.
75'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Coombes, přichází Issac Vinet.
73'
Makedonie právě vstřelila branku!
DIMITAR MITROVSKI vzápětí přidává další gól a završuje tak hattrick! Na pravé straně šestnáctky si navedl míč na levačku a střelou do vzdálenější šibenice nedal Bandovi šanci – 6:1.
71'
Gibraltaru odbila pátá! Výborně to udělal Todor Todoroski, který se z levé strany dostal až před Bandu, ale místo střely ještě míč předložil DIMITARU MITROVSKÉMU a ten zakončoval do prázdné brány.
70'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Mario Krstovski, přichází Milan Ristovski.
67'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Nikola Gjorgjev, přichází Ennur Totre.
66'
Makedonci opět vedou o tři góly! Na pravé straně šestnáctky se dostal k míči NIKOLA GJORGJEV a z poměrně ostrého úhlu se trefil ke vzdálenější tyči.
65'
Držení míče – 72 % : 28 %
63'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali svého druhého gólu v desátém kvalifikačním zápase! LEON CLINTON využil chybu brankáře Jankova, který vystartoval proti míči mimo svou šestnáctku, ten ale netrefil a Clinton tak zakončoval už do prázdné brány – 3:1.
61'
Krstovski si zasekl míč do středu hřiště a byl faulován Clintonem.
59'
Dnešní utkání je pro Makedonce velmi poklidné. Domácí většinu zápasu mají míč a navíc si vypracovali dostatečný náskok.
58'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Jayce Consigliero, přichází Cecil Prescott.
57'
Už je zřejmě jisté, že Gibraltar dnes prohraje a ve skupině tak skončí na poslední šesté příčce. Ani Makedonie se už z pátého místa nepohne.
55'
Krstovski byl v ofsajdu. Míč uvede do hry hostující gólman Banda.
53'
Leon Clinton si nabíhal na dlouhou přihrávku za domácí obranu. U míče byl ale jako první brankář Jankov.
52'
V této pasáži hry jsme viděli pouze několik faulů ve středu hřiště. Kombinace se teď nedaří ani domácím.
49'
Hostující Parker byl přistižen v ofsajdu. Ani z téhle akce Gibraltaru tak nic nebude.
48'
Domácí hned po nástupu do druhé půle zvyšují na 3:0! DAVOR ZDRAVKOVSKI se trefil z přímého kopu naprosto přesně.
46'
Po prvním poločase má Makedonie utkání velmi dobře rozehrané. Nad Gibraltarem vedou domácí 2:0 a hru mají pod kontrolou. Již v 10. minutě se prosadil po standardní situaci Agron Rufati a ve 33. minutě navýšil domácí náskok Dimitar Mitrovski. Hosté si v prvním dějství žádnou šanci nevytvořili.
45'
45'
Trapanovski bojoval s obráncem v blízkosti rohového praporku. Rozhodčí nakonec přisuzují aut Gibraltaru, byť míč šel do zámezí spíše od hráče v bílém.
44'
První poločas už se spíše jen dohrává. Gibraltar bude vhazovat na své útočné polovině.
42'
Jovanov se dopustil útočného faulu a na další šanci si tak musejí Makedonci počkat.
41'
Hráči Gibraltaru nechali ve své šestnáctce trestuhodně volného Nikolu Gjorgjeva. Ten šel z pravé strany sám na Bandu, který mu zmenšil střelecký úhel a nohama vyrazil balón na roh!
41'
Ten byl rozehrán nakrátko a vše skončilo nepřesným centrem.
40'
Kristijan Trapanovski se rozběhl na levém křídle a získal pro svůj tým další roh.
39'
Makedonci drží míč a zápas zatím mají naprosto pod kontrolou.
38'
Nákop Trajanovského nabíhající spoluhráče přeletěl a míč končí až v zámezí. Do hry ho uvede brankář Banda.
36'
Pěknou ranou zpoza šestnáctky se prezentoval Tihomir Kostadinov. Banda však míč dokázal vyrazit!
35'
Makedonci jsou na nejlepší cestě, aby vrátili soupeři porážku z prvního utkání. Gibraltar je směrem dopředu bezzubý. Tak je tomu ostatně v celé kvalifikaci, kdy tento tým dokázal skórovat jedinkrát.
33'
Domácí zvyšují svůj náskok! Gjorgjev vysunul DIMITARA MITROVSKÉHO, do jehož střely padl skluzem Coombes, ovšem míč jen tečoval a na změnu směru už nemohl brankář Banda reagovat – 2:0.
31'
Domácí zahrozili po standardní situaci. K hlavičce se totiž dostal Tihomir Kostadinov, ale bránu netrefil.
30'
Jovanov se pustil dopředu po pravé straně. Nakonec vybojoval alespoň aut.
29'
Nehraje se v nějakém závratném tempu. Kromě gólové situace a snad střely Trapanovského jsme mnoho zajímavého neviděli.
27'
Lee Coombes velmi tvrdě zajel do Mitrovského a je zaslouženě odměněn žlutou kartou.
26'
Tohle založení útoku se Makedoncům nepovedlo. Dimitar Mitrovski nemohl míč dostihnout.
25'
Coombes poslal na půlce k zemi Mitrovského. Rozehrávají tedy domácí.
24'
Z velké dálky zkusil střelecké štěstí Michael Negrette. Nepříliš prudký pokus se mezi tyče ani nevešel.
23'
Po rohu Zdravkovského se hosté ubránili.
22'
Z poměrně ostrého úhlu pálil Kristijan Trapanovski, který je hráčem druholigové Viktorie Žižkov. Banda míč vyrazil a jeho spoluhráči ho následně uklidili na další roh.
22'
Ten zahrával Mitrovski. Brankář Banda balón vyboxoval.
21'
Coombes vystoupil proti aktivnímu Jovanovovi a odehrál před ním míč na roh.
19'
Domácí rychle zakombinovali po pravé straně. Kapitán Zdravkovski našel Vaneho Jovanova, který posílal před bránu prudký přízemní centr. Ten odkopl jeden ze stoperů hostí.
17'
Hosté po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu. Po faulu Jovanona na Clintona budou rozehrávat ze středu hřiště.
16'
Po rohu se Clintona se dostal k hlavičce Ronco, ale míč usměrnil pouze do jednoho z protihráčů. Domácí se vzápětí osvobodili odkopem.
16'
Hosté zahráli směrem dopředu dlouhý balón. Obránci Makedonie se nedohodli ideálně a tak z toho bude roh pro Gibraltar.
13'
Gjorgjev byl v ofsajdu. Míč uvede do hry hostující brankář Banda.
12'
Pro domácí začalo utkání dobře. Teď se mohou Makedonci uklidnit a možná se pokusí přidat i další góly.
10'
Domácí udeřili po standardní situaci! Z pravé strany poslal do šestnáctky velmi dobrý centr Nikola Gjorgjev a nabíhající AGRON RUFATI míč kopačkou usměrnil do sítě.
10'
Přihrávku na pravou stranu dostal rozběhnutý Jovanov. Ten chtěl centrovat, ale trefil jen bránícího hráče soupeře.
8'
Hosté se omezili pouze na odkop na polovinu soupeře, kde byli opět jen hráči Makedonie.
8'
Domácí se snaží trpělivě kombinovat a možná také trochu uspat defenzivu soupeře.
6'
Z obranné ulity Gibraltaru vyrážel dopředu Parker. Proti přesile Makedonců však neměl moc šancí.
5'
Domácí zřejmě budou aktivnější. Gibraltar hraje zataženě a vyčkává na své polovině.
3'
Dobře přenesení hry na pravou stranu na Mitrovského. Ten následně zakombinoval s Jovanovem, který centroval, ovšem obrana Gibraltaru si poradila.
2'
Poprvé zaútočili hosté. Po akci vedené po pravé straně přišel i centr, který ale směřoval jen do prostoru, který pokryli hráči v červeném.
1'
Zápas rozehráli Makedonci, kteří tak v úvodu utkání drží míč.
1'
Zazněly národní hymny obou zemí. Za malou chvíli už bude zápas rozehrán.

Makedonie: Jankov – Jovanov, Trajanovski, Rufati, Todoroski – Kostadinov – Gjorgjev, Trapanovski, Zdravkovski (C), Mitrovski – Krstovski.
Náhradníci: Božinoski – Manevski, Jevtoski, Trajčeski, Ristovski, Stoimenovski, Totre.

Gibraltar: Banda – Consigliero, Ronco, Coombes, Serra – Parker, J. Vinet, Torilla (C) – Breed, Clinton, Negrette.
Náhradníci: Victor – Espinosa, Sanchez, Seatory, Prescott, I. Vinet, Wilson.

Rozhodčí: Pires – Santos, Santos (LUX).

Makedonie:
Makedonie je na tom jen o chlup – konkrétně o bod lépe – než Gibraltar. Na půdě outsidera skupiny navíc prohrála 0:1. Bodovat Makedonci dokázali dvakrát s Arménií. Na hřišti soupeře zvítězili 3:0 a na domácí půdě s ním pak remizovali 3:3. V pátek Makedonci prohráli 1:5 v Rusku.

Gibraltar:
Gibraltar nabírá na mezinárodním poli především zkušenosti. Z 9 zápasů v této kvalifikaci si místní fotbalisté připsali tři body, když dokázali zvítězit 1:0 právě nad Makedonií. Po hříchu se jednalo také o jediný gól, kteří mladí Gibraltařané vstřelili. Celkově disponují hrozivým skóre 1:30 a naposledy doma prohráli 0:5 s Rakouskem.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý vyvrcholí závěrečnými zápasy kvalifikace o Mistrovství Evropy do 21 let. Já Vás provedu soubojem mezi Makedonií a Gibraltarem, což jsou dva nejhorší týmy ve skupině 7. Právě Makedonie je jediným týmem, který dokázali hosté porazit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.