Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Bělorusko - 15. října 2018   18:30

Řecko
Řecko
20' Chatzidiakos  • 82' Bouzoukis
2:0
(1:0)
Bělorusko
Bělorusko
Řecko
Kotsaris (C) – Masouras, Chatzidiakos, Pasalidis, Kiriakopoulos – Galanopoulos, Androutsos (34. Mavromatis) – Chatzigiovanis, Bouzoukis, Limnios (70. Manthatis) – Vergos (56. Kotsopoulos).
Kajtazović – Vidali, Pospeh (všichni SVN)
Peristeri, Atény
Bělorusko
Sčerbickij – Ivanov, Volkov, Švecov – Bessmertnij (46. Bachar), Berezkin (73. Fedosov), Gromjko, Klimovič (C), Pečenin – Ševčenko, Antilevskij (44. Ebong).
Plotnikov – Lukaševič, Ebong, Fedosov, Bachar, Šibun, Juzepčuk.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 16:22.
Je dobojováno! Závěrečné utkání první kvalifikační skupiny moc atraktivity nepobralo. Řekové hráli značnou část zápasu v oslabení, ale přesto si bez problémů došli pro vítězství 2:0. Ani další tři body jim přímý postup na Euro ale nezajistilo, první místo zůstává Chorvatům, kteří sice mají na kontě stejný počet pětadvaceti bodů, ale oproti Řecku mají lepší skóre i vzájemné zápasy. Bělorusové skončí čtvrtí, dva body za třetími Čechy.
90+2'
90+2'
To už běží druhá nastavená minuta, která bude také tou poslední.
90+1'
Pečenin asi centroval na vzdálenější tyč. Vůbec se mu to ale nepovedlo, balón ještě vletu opustil hrací plochu.
90'
Ebong tahal míč po levé straně a získal pro Bělorusy standardku, neboť ho skluzem fauloval Manthatis.
89'
Přece jenom to domácí zrychlili, jenomže závěrečný centr z pravého křídla ve vápně nikdo v bílém nezastihl.
88'
Řekové se v deseti nikam neženou a pár minut před koncem si vystačují s držením míče daleko od obou branek.
86'
Gromjko se v křídelním prostoru snaží oběhnout Masourase, kterého přitom fauloval a může být rád, že za zlostnou reakci nevyfasoval žlutou kartu.
85'
Stojící Klimovič pálil z halfvoleje k levé tyči řecké branky, jenže Kotsaris u ní byl včas a zasáhl.
84'
Hned vzápětí další žlutá karta. Volkov nestíhal rozběhnutého Manthatise a zastavil ho jasným faulem.
84'
Ještě jednou se Bouzoukis zapisuje do statistik. Tentokrát dostává kartu za faul na půlící čáře.
82'
Řecko právě vstřelilo branku!
Oslabení domácí odskakují do zřejmě rozhodujícího trháku! Míč si na penaltový puntík postavil GIANNIS BOZOUKIS. Doleva skákající Sčerbickij si na jeho střelu sáhl, ale druhému inkasovanému gólu přesto nezabránil.
81'
Žlutou kartu dostává Alexej Ivanov (Bělorusko).
80'
Giorgos Manthatis vedl míč na odkryté pravé straně. Svým centrem trefil ruku clonícího soupeře a je z toho penalta pro Řeky!
78'
Ivan Bachar šel do předklonu po centru Počenina. Míč přitom lízl jen minimálně a nepřesměroval ho na Kotsarisovu bránu.
76'
Domácí gólman s problémy vytěsnil dobrý projektil zpoza vápna. Všemu ale předcházel ofsajd Ševčenka.
75'
Kotsaris dobře přečetl hru a promptně vyrazil hodně daleko před pokutové území, aby odkopl míč před blížícím se běloruským soupeřem.
74'
Útočný faul Fedosova na Mavromatise byl viditelný na hony daleko. Následuje rozehrávka Kotsarise z hrany vlastní šestnáctky.
73'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jevgenij Berezkin, přichází Vladislav Fedosov.
73'
Střela i na druhé straně. Gromjko to zkusil bez přípravy z osy hřiště, ovšem z třiadvaceti metrů také minul prostor branky.
72'
Chatzigiovanisova střela z velké dálky neměla razanci ani přenost. Sčerbického branku minul míč o dobrých pět metrů.
71'
Další ofsajd domácích fotbalistů. A znovu to byl Konstantinos Kotsopoulos, který si nepohlídal své postavení za obranou.
70'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Giorgos Manthatis.
69'
Zajímavě vypadající řecký přechod do útoku pokazilo ofsajdové postaveí Kotsopoulose.
68'
Klimovičův prudký centr z levého kraje velkého vápna byl řeckou obranou zablokován na rohový kop, se kterým si domácí také poradili.
67'
Galanopoulos roztáhl domácí akci doleva, odkud ale přiletěl hrozivě přetažený centr, z něhož plyne běloruské vhazování.
66'
V souběžně hraném utkání už Chorvatsko vede nad San Marinem 3:0. Šance Řeků na přímý postup tím spadly k nule.
65'
Kirill Pečenin běžen za nákopem do křídelního prostoru. Byl ale zakřižován a Bělorusové se museli vrátit k půlící čáře.
64'
Konstantinos Kotsopoulos si nabíhal u levé postranní čáry, ale přihrávku dostal o trochu později, než bylo potřeba. Po ofsajdu znovu hrají hosté.
63'
Nedovolených zákroků je z obou stran opravdu dost. Tentokrát se provinil běloruský kapitán Klimovič.
62'
Domácí se chtěli po delší době podívat do útoku, jenže to by Chatzigiovanis nesměl faulovat Ebonga.
60'
Dlouhý pas z hloubi pole od Berezkina už tak přesný nebyl a stal se snadným soustem pro brankáře Řecka.
59'
Vojkov poslal dobrý nákop před Pečenina. Jako první však byl u míče Kotsaris, kterého dobíhající protihráč zfauloval.
57'
Chatzigiovanis měl docela dost prostoru. Před vápnem si navedl míč na střed, nicméně vypálil vedle levé tyče Sčerbického brány.
56'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Nikolas Vergos, přichází Konstantinos Kotsopoulos.
54'
Bělorusové jsou díky početní převaze o trochu aktivnější než v první půli. Teď přesto přišli o míč vinou vlastní nepřesnosti.
53'
A žlutou vyfasoval i druhý střídající Bělorus. Prakticky hned po rozehrávce to s důrazem na půlící čáře přehnal Bachar.
53'
Další faul od střídajícího Ebonga, který povalil Masourase a viděl za to i žlutou kartu.
51'
Ten rozehrál právě Berezkin, ale rozhodčí po něm odpískali útočný faul Klimoviče na Mavromatise.
50'
Snad první zákrok pro Kotsarise, který se musel natáhnout po střele Berezkina. Míč alespoň vyrazil na roh.
49'
Pečenin dával míč před Gromjka, který se za ním hnal do levého křídla, jenomže vybíhal z ofsajdu.
48'
Domácí museli vhazovat z hloubi vlastní poloviny. Podle očekávání se dostali pod tlak, ovšem pomohl jim faul Ivanova na Vergose.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Bessmertnij, přichází Ivan Bachar.
46'
Řekové od samotného začátku měli mnohem více ze hry a ve dvacáté minutě se zaslouženě ujali vedení zásluhou hlavičky Chatzidiakose. Velká komplikace pro domácí výběr však přišla o 11 minut později, kdy se nechal vyloučit Pasalidis a Řecko kvůli tomu bude muset dohrávat v oslabení. Přesto aktuálně drží v tabulce první místo zaručující přímý postup, neboť Chorvati v San Marinu stále na potřebný gól čekají.
45+1'
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Antilevskij, přichází Max Ebong.
43'
Limniosova rozehrávka nepřinesla žádné nebezpečí u běloruské branky. Vypadá to, že se bude už podruhé střídat.
42'
Chvilku po dalším faulu Ševčenka se bude konat rohový kop v domácí prospěch.
40'
Pokus Volkova domácí zablokovali. Maxim Švecov pak fauloval a vyfasoval i žlutou kartu.
39'
Kiriakopoulos rozehrál na krátko s Chatzidiakosem, který si zasekl míč před Antilevským, ale centr zleva pak neprošel ani k bližší tyči.
38'
Roh pro Řeky...
37'
Chatzigiovanis zkusil střelu, ale nepropálil černý blok. Domácí mohou opět přejít do ofenzivy díky faulu Gromjka na Limniose.
35'
Standardní situace v podání Gromjka zatím nevychází. Ani z tohoto rohu neresultovalo žádné vzrušení před řeckou brankou.
34'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Thanasis Androutsos, přichází Theofanis-Marios Mavromatis.
33'
Rohový kop budou kopat také Bělorusové. Ještě předtím se ale bude střídat.
31'
Denis Sčerbickij po nepřesné hlavičce Vergose velmi rychle vykopl míč, za kterým se hnal Gromjko a přitom byl sražen Pasalidisem. Ten viděl druhou žlutou a posléze i červenou kartu! Zápas tak dostává zcela novou zápletku.
30'
Obránci Bělorusů si úplně nevěděli rady s míčem na hranici vlastního vápna. Proti centru zprava nakonec zasáhl Maxim Švecov.
29'
O rozehrávku přímého kopu z téměř třiceti metrů se postaral Gromjko, jenže trefil jenom nohy jednoho z hráčů ve zdi.
28'
Klimovič klopýtal po ose hřiště tak dlouho, až padl k zemi. Podle rozhodčího to bylo kvůi faulu Galanopoulose.
26'
Androutsos si dobře pokryl míč a nechal se faulovat napadajícím Ševčenkem.
24'
Další standardka přišla po faulu Chatzidiakose na Gromjka. Klimovič zleva rozehrával a Antilevskij se dokonce dostal ke střele, jenže ji vůbec nevměstnal mezi tyče.
23'
Volkovův centr Řekové snadno zpacifikovali a při snaze Klimoviče už mohli být v klidu, neboť byl máván ofsajd.
22'
Bouzoukis na kraji hřiště stáhl Volkova. Bělorusko dostává výhodu standardní situace z levé postranní čáry.
20'
Domácí se ve dvacáté minutě dostávají do vedení! Kiriakopoulos zakončil akci po levé straně centrem na TASOSE CHATZIDIAKOSE a Sčerbickij na jeho dobře umístěnou hlavičku nedosáhl.
20'
Právě Ševčenko chtěl ještě udržet míč před Kotsarisem, jenže si pomohl nedovoleným zákrokem na rozehrávajícího Galanopoulose.
19'
Gromjko trochu nečekaně rozehrával po zemi do běhu Ševčenka, který však byl v ofsajdu.
18'
Triantafyllos Pasalidis řešil náznak protiútoku faulem na Bessmertného a dokonce nevyvázl bez žluté karty.
17'
Limnios dával míč z hloubi pole do vápna, ale jeho spoluhráči se k němu nedostali. Muži v černém opět sáhli k odkopu.
16'
Kiriakopoulos byl faulován Berezkinem. Domácí kombinace může plynule pokračovat.
15'
Běloruská akce trvala jen pár vteřin. Skončila na neškodném nákopu, který doletěl k brankáři Kotsarisovi.
14'
Jen co se domácí přiblížili pokutovému území, tak Bělorusové odkopli míč zpět k půlící čáře.
13'
Valerij Gromjko opět fauloval ve středovém kruhu a tentokrát už si od hlavního arbitra vyslechl slovní kázání. Do třetice už to asi bude za kartu.
12'
Obraz hry se nemění. Běloruská zformovaná obrana nepouští Řeky do míst, odkud by se už dala ohrozit Sčerbického brána.
10'
Gromjko fauloval Bouzoukise. Řekové během vteřinky rozehráli, ale své protivníky tím nějak nepřekvapili.
9'
Domácí jsou znovu na míči a snaží se prokombinovat přes hodně zataženou obranu Bělorusů.
7'
První střely jsme jsme se dočkali v sedmé minutě. Postarali se o ni domácí a jmenovitě Kiriakopoulos, jehož střelu však Sčerbickij vyrazil a nemuseli čelit žádné dorážce.
5'
Hosté nikam nespěchali a drželi míč u vlastního pokutového území. O míč ak přišli ještě před půlící čarou.
4'
Masouras vhazoval nedaleko od pokutového území, jenže Bělorusové míč rychle získali.
3'
Řekové se přesunuli s míčem na pravou stranu, prostor k centru ale nedostali a zase se vrátili o pár desítek metrů zpět.
2'
Úvodního výkop se zhostili Bělorusové. Volkova hned poté fauloval Androutsos.
1'

Řecko: Kotsaris (C) – Masouras, Chatzidiakos, Pasalidis, Kiriakopoulos – Galanopoulos, Androutsos – Chatzigiovanis, Bouzoukis, Limnios – Vergos.
Náhradníci: Siampanis – Saliakas, Manthatis, Lamprou, Kotsopoulos, Mavromatis, Chatzitheodoridis.

Bělorusko: Sčerbickij – Ivanov, Volkov, Švecov – Bessmertnij, Berezkin, Gromjko, Klimovič (C), Pečenin – Ševčenko, Antilevskij.
Náhradníci: Plotnikov – Lukaševič, Ebong, Fedosov, Bachar, Šibun, Juzepčuk.

Rozhodčí: Kajtazović – Vidali, Pospeh (všichni SVN).
1. vzájemný zápas

01.09.2017
Bělorusko – Řecko 0:2
Branky: 10. Galanopoulos, 79. Koulouris.
Bělorusko

Od svěřenců Liudase Rumbutise se toho před začátkem kvalifikace moc nečekalo, neboť jim los přiřadil do skupiny soupeře z Chorvatska, Řecka a České republiky. Ještě před záříjovým reprezentačních srazem však Bělorusové byli ve hře o postup. Veškeré naděje ale uhasly po remíze 2:2 v Moldavsku, na kterou navíc navázali domácí porážkou 0:4 s Chorvatskem. Ve čtvrtek se Bělorusové opět představili doma. Jejich soupeři byli čeští mladíci, které porazili 1:0 gólem z pokutového kopu a právě před lvíčata se posunuli v tabulce na třetí místo. Na něm by Bělorusko rádo zůstalo, k jistotě by však potřebovali porazit Řeky, nebo doufat v českou ztrátu s Moldavany.
Řecko

Domácí tým byl ještě před pár dny v této kvalifikační skupině na první příčce zaručující přímý postup na evropský šampionát. V nesmírně důležitém utkání v Chorvatsku však Řecko prohrálo 0:2 a propadlo se za tohoto soupeře na druhé místo. Z něj se teoreticky může do čela ještě vrátit. To by však však muselo doma zvládnout duel s třetími Bělorusy a hlavě věřit ve velký zázrak a ztrátu Chorvatů s trpaslíkem ze San Marina. O baráž by Řekové už přijít neměli, na třetí místo mají velký osmibodový náskok a v dodatečné tabulce druhých týmů jim patří první místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.