Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Albánie - 7. června 2019   19:30

Turecko
Turecko
54' Müldür  • 85' Dervisoglu
2:2
(0:0)
Albánie
Albánie
49' Maloku   • 90+4' Tafa
Turecko
Bayindir – Saglam, Dursun, Türkmen, Müldür, Yusuf Sari (46. Akgün), Oktay (90+3. Özcan), Yüksel (90+1. Kurucuk), B. Özcan (C), Canbaz (46. Günes), Sinik (77. Dervisoglu)
Egribayat – Günes, Akgün, Özdemir, Kurucuk, Özcan, Özdemir, Kahraman, Dervisoglu.
Durieux – Becker, Santos (všichni LUX)
Albánie
Hoxha – Kumbulla (84. Kolaj), Maloku (77. Bardhi), Tafa, Shehu (69. Lleshi), Imeri, Zejnulai, Kallaku (C), Pellumbi, Xhixha (84. Bullari), Mala
Dajsinani – Bullari, Shefiti, Bardhi, Kolaj, Ndrecka (76. Ndrecka), Sula, Lleshi, Kalaj.

Druhý poločas nám přinesl branky a to rovnou čtyři! Turecko začalo dobře i druhý poločas, ale vzápětí inkasovali jako první. Albánie využila svou první větší příležitost, když se prosadila po standardní situaci.
Turci se však záhy dokázali dostat na srovnaný stav. Od té doby byli domácí i nadále aktivnější, ale již opatrnější směrem dozadu, neboť soupeř byl více smělejší směrem dopředu, než v prvním poločase. Nakonec se domácím podařilo otočit nepříznivý vývoj a již se zdálo, že zvítězí jako v prvním vzájemném zápase 2:1! Avšak v nastaveném čase se Albánie dokázala prosadit podruhé, tentokrát z rohového kopu a vybojovala cennou remízu! Albánie zkrátka vytěžila z minima maximum. Už jen ta druhá branka, která padla po rohovém kopu, který byl v nastaveném čase jejich první za celých devadesát minut!
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:13.
90+5'
90+4'
Albánie právě vstřelila branku!
Tak nakonec si to domácí nedokázali pohlídat. Již po vypršení avizovaného nastavení se ještě soupeř dostal k zahrávání rohového kopu a SHAQIR TAFA si hezky naběhl na míč a hlavičkou jej poslal k zadní tyči.
90+3'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oktay, přichází Özcan.
90+2'
Žlutou kartu dostává Tafa (Albánie).
90+2'
... z té nám nakonec další branka nespadne a Turecko nejspíše nakonec zvítězí opět těsným rozdílem.
90+2'
V samotném závěru ještě uvidíme standardní situaci Turecka...
90+1'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yüksel, přichází Kurucuk.
90'
Ve druhém poločase se budou hrát navíc ještě tři minuty.
89'
Domácí celek po své druhé vstřelené brance okupuje polovinu svého soka a zatím brání svůj náskok, před blížícím se koncem zápasu.
88'
Žlutou kartu dostává Akgün (Turecko).
87'
Turecko je nyní při chuti a snaží se dát další, rozhodující, branku. Nyní se však obrana soupeře dokázala ubránit a zastavit svého soka.
85'
Turecko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je IBRAHIM DERVISOGLU, který vybojoval míč a utíkal s ním směrem k brance. Nakonec se pěně trefuje k pravé tyči a rozpoutal obrovskou radost na straně svého celku!
84'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Kumbulla, přichází Kolaj.
84'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Xhixha, přichází Bullari.
79'
Zápas nám míří do závěrečných minut, ve kterých budeme sledovat, jestli se ještě někdo z týmů dokáže prosadit.
77'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Sinik, přichází Dervisoglu.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Maloku, přichází Bardhi.
76'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Pellumbi, přichází Ndrecka.
76'
Mala se ocitl v zakončení, které jde hodně vysoko nad horní tyčku domácí branky.
74'
Míč následně rychle dostali směrem na branku a brankář Turecka otálel s odkopnutím míče, nakonec se dostal pod tlak. Soupeř dokonce zakončoval, ale hodně nepřesně. Domácí celek málem nyní doplatil na hrubou chybu svého brankáře.
73'
Kousek za polovinou hřiště došlo k faulu na hostujícího hráče, Rozhodčí po chvíli zrušil výhodu a hostující celek bude nakonec rozehrávat míč.
72'
Nastřelený Xhixha bude v pořádku a již je na nohou a připraven pokračovat ve hře.
71'
Turecko kombinovalo na polovině svého soupeře, nakonec přišla tvrdá rána, která nastřelila hostujícího hráče, který se ihned skácel k zemi a bude následovat ošetřování.
69'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Shehu, přichází Lleshi.
69'
Centr byl před brankou přizvednut hlavičkou domácího hráče a míč nakonec zamířil kousek nad branku.
68'
Turecko je i nadále dominantní na míči, ale jejich útočné snahy jsou více opatrné a hodně si hlídají zadní vrátka, neboť ví, že soupeř dokáže udeřit z ojedinělé šance.
65'
Yüksel zakončoval v těsné blízkosti branky po přihrávce z levé strany. Avšak v tísni obránce neměl dostatek klidu k lepšímu zamíření a míč míří mimo branku.
64'
Sinik má nějaké svalové problémy a je nyní za postranní čarou intenzivně masírován.
62'
Saglam ještě zachytil delší míč na pravé straně a hned z první jej poslal přízemním centrem před branku. Avšak přímo do rukavic připraveného brankáře.
61'
Přece se však Albánci častěji dostávají na polovinu svého soupeře, než v první půli. Nyní však byli zastaveni ještě před hranicí šestnáctky.
60'
Hodina hry je za námi a ač mají domácí i nadále jasnou převahu na míči, tak je skóre vyrovnané 1:1!
58'
Bayindir si připisuje úspěšný zákrok proti střele soupeře z pravé strany, která nebyla vůbec špatná!
58'
První ofsajd pro domácí celek, který zastavuje jejich útočnou akci.
57'
Domácím se nakonec daří v brzké době vyrovnat a nyní je zápas opět otevřený na obě strany stejně.
56'
Žlutou kartu dostává Mala (Albánie).
54'
Turecko následně zahrávalo rohový kop. Po něm se k odraženému míči dostal MERT MÜLDÜR, který i z pravého úhlu nakonec dostává míč do branky, když trefuje na brankové čáře Tafu, od kterého se míč odrazil do branky.
53'
Dobrá střela domácího hráče, kterou brankář jen vyrazil před sebe, ale další domácí hráč se již k dorážce nedostal.
50'
Druhý poločas nám tedy začal překvapením, když se Albánie dostala do vedení a nyní budou domácí mít co dělat, aby se dokázali prosadit přes houževnatého soupeře, který bude nyní ještě houževnatější ve svém bránění.
49'
Kallaku výborně poslal míč do vápna, kde se k hlavičce dostal LEONARDO MALOKU a ten poslal míč k levé tyči. Velká radost na straně Albánie, která udeřila hned ze své první příležitosti.
48'
Mala byl při svém postupu vpřed faulován a Albánie bude zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
48'
Pěkný centr z pravé strany, který pohotově odrazil obránce Albánie.
47'
Domácí celek začal druhý poločas stejně jako ten první a to s míčem na svých kopačkách.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Canbaz, přichází Günes.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yusuf Sari, přichází Akgün.
46'
Statistiky po prvním poločase
Střely na branku: 2:0
Střely mimo branku: 6:0
Rohové kopy: 5:0
Ofsajdy: 0:0
Turecko bylo po celých pětačtyřicet minut jasně lepším celkem. Neustále zaměstnávali obranu Albánie svými útoky. Avšak nepodařilo se jim dostat míč do sítě. Jejich soupeř se naopak směrem dopředu vůbec nedostával a Bayindir se ve své brance rozhodně musí nudit. Jestli se nám obraz hry nezmění ani do druhého poločasu, bude jen otázkou času, kdy se domácí celek nakonec prosadí.
45+1'
45+1'
Jedna minuta se bude hrát navíc.
45'
Turci se však ihned zmocnili míče a podnikají další kombinační souhru směrem k brance soupeře. Nejspíše jedna z posledních možností v prvním poločase.
44'
Müldür skluzem zasáhl kopačky svého soupeře a je odpískán útočný faul domácích.
43'
Nyní se Albánii podařilo zachytit míč před hranicí šestnáctky a vykombinovat s ním až na půlící čáru.
41'
Další snaha Sinika o překonání brankáře, ale nakonec zamířil mimo tři tyče.
40'
Posledních pět minut prvního poločasu a uvidíme, jestli se nám bezbrankové skóre změní.
39'
Turci měli k dispozici další rohový kop, ale ani ten nevede k jejich úvodní brance.
38'
Nepřesný centr do vápna, který si v poklidu pohlídá Hoxha. Jeho protějšek na druhé straně si klidně může jít na párek v rohlíku.
36'
Canbazova střela z větší dálky míří mimo pravou tyč, ale dobrý pokus pro domácího hráče.
35'
Sinik hlavičkoval míč hodně nízko a v souboji utrpěl menší poranění na hlavě a je nyní ošetřován.
34'
První vážnější šance Turecka! Po rohovém kopu se snažil míč hlavičkovat Sinik. Avšak byl v těžké pozici. Hoxha následně nedokázal vytěsnit míč a až Shehu jej odkopává od brankové čáry do bezpečí.
33'
Oktay již věděl, že se dál do vápna nedostane a tak zkusil z hranice vápna vystřelit. Avšak obránce jej poctivě strážil a ten odvrací míč na roh.
31'
Ani po půl hodině hry se nám nerozvlnila síť. Zatím mají nejvíce k brance domácí, kteří neustále podnikají útoky na svého soka.
30'
Pěkný centr před branku, který byl hlavičkou trochu prodloužen k zadní levé tyči, ale nikdo z dalších se k míči nedostal a ten končí v zázemí. Odkop od branky Albánie.
29'
Saglam byl po odehrání míč dohrán a pochopitelně je pískán faul pro hostujícího hráče.
27'
...Canbaz nyní zahrával roh a jeho centr mířil na zadní tyč. Míč nakonec proplachtil až na druhou stranu a Albánie stále drží bezbrankové skóre.
26'
...a ten si vzápětí zopakují z druhé strany hřiště...
25'
Turci nyní vyslali během krátké chvíle dva nadějné centry před branku Albánie, ale nakonec z toho všeho získali jen rohový kop...
23'
Centr nakonec chytá bezpečně Hoxha do svých rukavic.
22'
Pellumbi odvrací snahu soupeře do zázemí a nyní se bude jeho mužstvo bránit rohovému kopu.
21'
Domácí celek podnikl další pomalejší a kombinační útok. Obrana soupeře dokázala eliminovat centrovaný míč do vápna.
19'
Turci jsou zatím hodně trpěliví a nikam zbrkle směrem dopředu nepospíchají.
18'
Sinik se opřel do míče a ze střední vzdálenosti zamířil asi metr od levé tyče! Pěkný střelecký pokus.
17'
Brankář Albánie si i nyní pohlídal centr z levé strany.
16'
71:29% držení míče, i tak lze vyjádřit převahu tureckého celku.
15'
Úvodních patnáct minut je za námi. Domácí celek má od začátku zápasu jasnou převahu.
13'
Na vysoký míč si počkal Hoxha a chytá jej do svých rukavic.
12'
Domácí hráč se prodral do vápna, ale zde bylo hodně husto a obrana hostí nakonec zažehnala tuhle situaci.
11'
Právě nám běží jedenáctá minuta, kdy v tomto čase dali Turci v prvním měření sil úvodní branku. Tehdy se trefil Ilker Yüksel, který ani dnes nechybí v základní jedenáctce.
9'
V prvním vzájemném zápase, probíhající kvalifikace, jsme první branku viděli již v jedenácté minutě. Uvidíme, jestli se i v dnešním utkání dočkáme brzké branky.
8'
Turci mají v úvodních minutách více ze hry a Albánie se zatím před jejich branku vůbec nedostává.
7'
Yüksel vedl útok svého celku, ale na hranici šestnáctky byl přibrzděn. Nakonec se k míči ještě dostal Sari, který z úhlu míří nad branku.
6'
Hoxha chytá přízemní střelu, se kterou neměl sebemenší problémy.
5'
Domácí kapitán se nyní dopustil faulu na hostujícího hráče a Albánie bude rozehrávat z vlastní poloviny.
4'
Do první šance se pokoušel dostat Yusuf Sari, ale nakonec mu utíká míč do zázemí.
3'
Míč se dostal až k brankáři Albánie, který měl dostatek k času k rozehrání, ale vysokým odkopem zahrává míč do autu.
2'
Albánci se dopustili faulu na půlící čáře a domácí celek zůstane u míče.
1'
Turci započali kombinací na vlastní polovině hřiště.
1'

Turecko

Turci odehráli v kvalifikaci na šampionát, který se bude konat v roce 2021, zatím jeden duel. Střetli se právě s Albánií a dnes si zahrají odvetné utkání. Turecko zvítězilo v prvním vzájemném souboji 2:1. Prosadili se Yuksel a následně Ozcan.

Albánie

Albánci mají již za sebou dva odehrané duely. Nejprve přišla již zmiňovaná úvodní porážka s Tureckem. Ve druhém zápase vybojovali první bod do kvalifikační tabulky, když remizovali 2:2 s Andorrou. Andorra dokonce pokaždé vedla a Albánie vždy musela srovnávat krok se svým soupeřem.
Mírným favoritem tohoto duelu jsou Turci, kteří jsou hlavními aspiranty na postup ze skupiny, případně z tabulky druhých míst. Avšak Albánie potřebuje nutně taktéž bodovat a dá se očekávat vyrovnaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.