Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Moldavsko - 15. října 2019   20:00

Belgie
Belgie
9' Openda  • 29' Antonucci  • 76' Vanheusden  • 90+1' Doku
4:1
(2:1)
Moldavsko
Moldavsko
33' Cocojaru I
Belgie
Svilar – Busi, Faes, Vanheusden, De Smet – Bataille (56. Doku), Dewaele, Mangala (82. Tresor), Antonucci (56. Lokonga) – Openda (74. Vanzeir), Amuzu (82. Verstraete)
Coucke – Bornauw, Bushiri, Doku, Lokonga, Peeters, Tresor, Vanzeir, Verstraete
Sjöberg (SWE) – Gustavsson (SWE), Hallin (SWE)
Den Dreef, Heverlee
Moldavsko
Straistari – Boico (56. Carastoian), Craciun, Furtuna, Berco (67. Clescenco) – Turcan, Dros – Belousov, Nihajev, Stînă – M. Cocojaru I
Agachi – Carastoian, Clescenco, M. Cocojaru II, Dijinari, Chelari, Mateescu

Máme za sebou kvalifikační utkání jednadvacítek o postup na Euro, v němž Belgie potvrdila roli favorita a porazila na domácím hřišti Moldavsko 4:1. Rudí ďáblové si postupně vypracovali dvoubrankové vedení, když se prosadil Lois Openda, na kterého navázal o dvacet minut později Francesco Antonucci. Modalvsko mělo za celý zápas jedinou střelu za branku a z ní padl gól, jeho autorem se stal Maxim Cocojaru. Outsider se dlouho držel na dostřel, svěřenci kouče Walema vstřelili pojistku až v 76. minutě, to se trefil stoper Zinho Vanheusden. V nastavení dal proměněnou penaltou konečnou podobu výsledku sedmnáctiletý Jérémy Doku. Belgičané se díky výhře posunuli na druhou příčku ve skupině, Moldavsko kleslo na místo čtvrté.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Zápas už se pouze dohrává. S míčem na kopačkách kombinují na vlastní polovině fotbalisté Belgie.
90+1'
Belgie právě vstřelila branku!
Ještě přichází čtvrtý gól do sítě Straistariho! Nihajev v pokutovém území nedovoleně atakoval Doka, hlavní rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil sám faulovaný JÉRÉMY DOKU, jenž poslal gólmana na opačnou stranu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
I Moldavci si ještě zaútočili. Středem hřiště se výborně proháčkoval Vsevolod Nihajev. Ztroskotal až na poslední překážce, a tou byl Zinho Vanheusden.
88'
Tresor centroval na přední tyč, odkud ale odvrátil balón do bezpečí dlouhým odkopem pozorný Denis Furtuna.
87'
Ještě budeme svědky jednoho rohového kopu, neboť dělová rána středopolaře Dewaeleho se odrazila do autu od zad Drose.
86'
Dante Vanzeir si kromě asistence chtěl připsat i gól, to by však střeleckým pokusem nemohl zasáhnout prvního blokujícího hráče.
85'
U levé lajny dostal dostatek prostoru k centru Thibault De Smet. Ten hledal hlavu Amuza, jehož si však dobře pokryl Craciun.
84'
Rudí ďáblové kombinují na polovině soupeře a vypadá to, že jsou spokojení. Aby ne, konečně prolomili střeleckou nemohoucnost a připíší si premiérovou výhru.
83'
Cocojaru definitivně potopil šance Moldavců na možný, avšak velmi nereálný zvrat. Teď již je jasné, že se budou hosté vracet domů s prázdnou.
82'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Louis Verstraete.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Mike Tresor.
81'
De Smetovi se pochopitelně surový zákrok na svou osobu nelíbil a s protihráčem si to také vyříkal, došlo i k menší potyčce. Beglický bek vychází ze situace se žlutým napomenutím.
81'
Moldavsko bude dohrávat o deseti! Z frustrace zajel Maxim Cocojaru velmi nešetrně do Van Smeta, rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než hostujícího forvarda předčasně poslat do sprch.
80'
Rozběhla se závěrečn desetiminutovka zákaldní hrací doby. Do té vstoupil s balónem na kopačce Amuzu, jehož tvrdý projektil minul levou tyč o pár decimetrů.
79'
Domácí už se pochopitelně ani tolik neženou dopředu. Podržet vedení a vidina tří bodů je nyní tím nejdůležitějším.
78'
Zde je zřejmě rozhodnuto. Rudí ďáblové mají zpět dvoubrankové vedení a nevím co by se muselo stát, aby o tento náskok stihli přijít.
76'
A to se také daří! Konečně se ZINHU VANHEUSDENOVI podařilo trefit cílové zařízení a hend je z toho gól! Skvěle využil pasu nově příchozího Vanzeira, Straistari byl proti hlavičce soka bezmocný.
75'
Smyčka kolem pokutového území Moldavska se utahuje víc a víc. Belgičané se nechtějí spoléhat na jednobrnakové vedení, chtějí přidat pojistku.
74'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lois Openda, přichází Dante Vanzeir.
73'
Znovu se nechal útočník Maxim Cocojaru chytit v útočné pasti. Pas přišel včas, avšak Vanheusden stihl dobře vystoupit s celou obranou.
72'
Teprve sedmnáctiletý fotbalista Jérémy Doku se dostal do pokutového území a vypálil. Balón namířil přímo doprostřed brány, Straistari si připsal snadný zákrok.
71'
Vanheusdenovi se sice daří ve vzduchu, jenže finálka postrádá na přesnosti. Znovu dokázal přeskočit osobního strážce, ale hlavičku poslal mimo.
70'
Žlutou kartu dostává Victor Stînă (Moldavsko).
69'
Maxim Cocojaru si skvěle naběhl za obranu, ovšem pas Nihajeva přišel příliš pozdě. Výsledkem je ofsajdové postavení forvarda.
68'
Moldavci začínají kousat každou minutou víc a víc. Victor Stînă si poradil s Busim a poté zkusil vypálit do pravého horního rohu, ten ale minul o dobré dva metry.
67'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Jevghenij Berco, přichází Nicky Clescenco.
66'
Do pokutového území posílal centr Sieben Dewaele. Proti balónu včas vyběhl gólman Straistari, jenž si zařval a schoval kulatý nesmysl do náručí.
65'
V krátkém časovém sledu přichází třetí nedovolený zákrok Moldavskem. Hříšníkem se v tomto případě stal Nihajev, jenž viditelně potáhl za dres De Smeta.
64'
Belousov udělal zasekávačku soupeři, jenže při pokusu o kličku místo balónu trefil levou nohu Mangaly. Nešikovnost, z níž nakonec pramení zbytečný prohřešek.
63'
Taktický faul Carastoiana, za který nejspíše ani nedostane pokáráni od trenéra. Zastavil tím totiž dobře se rozvíjející brejk protivníka.
62'
Rychlý brejk hostujícího celku dospěl až k zakončení Iasera Turcana, po němž ale mohl zůstat Svilar ledově klidným, neboť projektil o pořádný kus minul svatyni.
61'
Hodina hry je za ními, avšak ještě půl hodina zbývá. Moldavsko se skvěle drží s janým favoritem, svěřenci trenéra Clescenca se ještě mohou porvat o remízu.
60'
A znovu ten Vanheusden. Belgický stoper je dnes ve vzdušných soubojích velice silný, jenže ani v tomto případě nedokázal hlavičku usměrnit přesně.
59'
Rána Opendy doletěla až ke Straistarami, který si s přízemním pokusem na pravou stranu poradil, rukou vytěsnil balón na další roh.
58'
Následoval rohový kop, po němž se nejvýše do vzduchu vyšplhal Zinho Vanheusden. Hlavička to nebyla vůbec špatná, proletěla kousek vedle pravé tyče.
57'
Z nějakých dvaceti metrů vypálil Orel Mangala. Jeho pokus směřoval k pravé tyči, na poslední chvíli ji ale dokázal zblokovat stoper Craciun.
56'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jelle Bataille, přichází Jérémy Doku.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Francesco Antonucci, přichází Albert Lokonga.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vladislav Boico, přichází Artiom Carastoian.
55'
Na pravé lajně si špatně zprcoval balón Bataille. Toho okamžitě využil k zisku kulatého nesmyslu Turcan, jehož belgický levý záložník posléze nedovoleně poslal k zemi.
54'
Dalekonosnou ránu vypálil na svatyni soupeře Francesco Antonucci. Straistari šel na zem, avšak zasahovat nemusel, křižný pokus minul levou tyč.
53'
Kompaktní obrana Moldavců se zatím drží velice dobře. Dozadu se často stahuje i ofenzivní složka, často je na vlastní polovině celá jedenáctka.
52'
Druhý poločas začal, podobně jako ten první, v poklidném tempu. Belgičané jsou pochopitelně více na balónu, avšak šance se jim vyhýbají.
51'
Exekuci si vzal na starosti středopolař Orel Mangala, který však zasáhl pouze dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
50'
Francis Amuzu si tělem skvěle pokryl balón a následně se nechal zfaulovat Denisem Furtunou. Přímý kop, z něhož se dá očekávat přímá rána.
49'
K zakončení se dostal právě v předešlém příspěvku zmiňovaný Openda, ze záklonu ale zakončoval těsně nad.
48'
Belgie pokračuje ve sbírání rohových kopů. V pořadí pátý vybojoval forvard Brugg Lois Openda.
47'
Ani jeden z trenérů se neodhodlal ke střídání, druhá půle tudíž začíná v původních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka kvalifikačního utkání jednadvacítek o postup na Euro, po němž favorit z Belgie vede nad Moldavskem 2:1. Domácí dostal do vedení zásah Liose Opendy, na něhož navázal Francesco Antonucci. Moldavci měli jedinou ránu na bránu, ovšem dokázali z toho vytěžit branku, prosadil se Maxim Cocojaru.
45+2'
45+1'
V první půli už se nic zajímavého nestane. Poslední kontr domácího týmu zastavil Dros, který vystihl čitelnou rozehrávku Mangaly.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Victor Stînă se snažil všemi možnými prostředky dostat k míči na úkor Busiho. To se mu povedlo, ale hlavní rozhodčí mu odpískal faul.
43'
Žlutou kartu dostává Vladislav Boico (Moldavsko).
42'
Nepřinese. Centr Antonucciho nebyl vůbec špatný, jenže skvěle si pro vyoský centr vyskočil Straistari, jenž kulatý nesmysl schoval v náručí.
41'
Přinese čtvrtý rohový kop Rudých ďáblů třetí branku v síti modalvského gólmana? Standardku vybojoval Bataille, který přetlačil Berca.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou Belgičané do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Po rohovém kopu se k hlavičce probojoval Lois Openda, ovšem jeho zakončení postrádalo přesnost, Straistari nemusel řešit nebezpečí.
38'
Už opět sledujeme trpělivou kombinaci Belgičanů. Ti by si jistě rádi ještě před koncem první půle vzali zpět dvoubrankové vedení.
37'
Ojedinělý útok hostů nebezpečí nakoenc nepřinesl, forvard Maxim Cocojaru si totiž nedokázal poradit s těžkým zpracováním.
36'
Středem to nepůjde. Nihajev bojoval statečně, přes dvojici protihráčů se ale probojovat nedokázal.
35'
To je velká čára přes rozpočet pro Rudé ďábly. Ti tedy stále vedou o jednu branky, avšak soupeř už je znovu na dostřel.
33'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
No pozor, přichází snížení! Výborné nahrávky Bioca využil MAXIM COCOJARU, jenž nekompromisně překonal marně se natahujícího Svilara. Moldavsko hned z první střely vstřelilo branku.
32'
Průnik Batailleho po pravé lajně nevyšel, zdvojila ho titiž dvojice obránců a kulatý nesmysl získal stoper Craciun.
31'
Svěřenci kouče Walema zatím hrají ve velké pohodě. Nad Moldavskem vedou už o dvě branky a nevypadá to, že by se Moldavsko mělo ke zdramatizování zápasu.
29'
Favorit utkání se ujímá dvoubrankového vedení! Po nahrávce od Batailleho si FRANCESCO ANTONUCCI navedl balón do šestnáctky, dostal se až do zakončení, propálil Straistariho a uklidnil belgický celek.
28'
Klidnou pasáž se pokusil rozvířit krajní záložník Antonucci, to se ovšem nepovedlo. Míč si totiž podkopl až příliš před sebe, čehož využil Boico.
27'
V posledních minutách se moc zajímavého neděje. Belgie v klidu kontroluje hru, jenže dopředu se příliš netlačí.
26'
Také, že přišla. Exekuce se chopil Vsevolod Nihajev, který sice dokázal obstřelit zeď, k jeho smůle však balón proletěl kousek vedle pravé tyče.
25'
Vzápětí se belgický středopolař znovu dopustil faulu, teď to ale bylo o poznání blíže než v prvním případě. Z této standardky se dá čekat přímé rána na bránu.
24'
Orel Mangala se dostal k míči přes Belousova, ovšem neobešlo se to bez potažení, což hlavnímu arbitrovi utkání neuniklo.
23'
K hlavičce se dokázal přes Furtunu probojovat Zinho Vanheusden, z těžké pozice ale hlavičkoval těsně nad.
22'
Žlutou kartu dostává Francesco Antonucci (Belgie).
21'
Přichází opět příležitost v podobě rohového kopu. U lajny ještě zabojoval De Smet a kulatý nesmysl se do zámezí nakonec odrazil od nohy Berca.
20'
Victor Straistari se v posledních minutách rozhodně nenudí. JEho pozornost prověřil Openda, jenž se snažil o druhý zásah, ovšem neuspěl.
19'
Pravý záložník Jelle Bataille to přehnal s agresivitou. Tvrdě zajel do obránce Craciuna a rozhodčí píská faul.
18'
Stoper Zinho Vanheusden se vydal podpořit ofenzivu týmu. Dvacetiletý borec už bránu trefil, avšak pálil přímo doprostřed do připraveného Straistariho.
17'
Na stadiónu Den Dreef diváci viděli další střelecký pokus. Ani Bataillemu se nepodařilo zamířit mezi tři tyčky.
16'
Stînă kroutil kulatý nesmysl někam na hranici penalty, kde vyskakoval stoper Furtuna. Toho ale dokázal odstavit Vanheusden.
15'
Moldavci budou nejspíše spoléhat hlavně na standardky, ze hry bude velmi složité překonat dobře organizou defenzivu protivníka. K viděý teď bude roh, který vybojoval Nihajev.
14'
Francis Amuzu si elegantně pohrál s Craciunem a poté bez rozmýšlení vypálil. Straistari mohl zůstat v klidu, balón proletěl hodně vedle levé tyče.
13'
Tentokráte se ohrožení branky nekoná. Busi se pěkně vyhoupl do vzduchu, jenže v letu zasáhl loktem do obličeje Boica.
12'
Přichází další rohový kop a tudíž znovu příležitost ohrozit svatyni soupeře. Balón si opět staví Francesco Antonucci.
11'
Domácí fotbalisté jsou pochopitelně na koni, dá se očekávat, že náskok budou chtt ještě navýšit.
9'
Belgie jde do vedení! Rychlá branka domácím zcela jistě pomůže. Prosadil se LOIS OPENDA, svěřenci kouče Walema vstřelili první gól v kvalifikaci!
8'
V těžké pozici Francesco Antonucci srdnatě zabojoval, nastřelil Bioca do nohy a tím zařídil rohový kop pro svůj celek.
7'
Hráči v čeveném sice drží míč, avšak nic nebezpečného nepřichází, neboť série nahrávek probíhá většinou kolem středového kruhu.
6'
Belgický forvard Lois Openda se pěkně zbavil osobního strážce a z hranice šestnáctky se odhodlal ke střele, jež proletěla těsně vedle levé tyčky.
5'
Na hřišti se nic moc neděje, oba týmy se teprve dostávají do ideální provozní teploty.
4'
Středopolař Sieben Dewaele se dopustil nedovoleného zákroku, když nebezpečně podrazil unikajícího Belousova.
3'
Kombinace středem belgickým hráčům nevyšla. Mangala hledal Dewaeleho, avšak nahrávku vystihl Turcan.
2'
Už ve druhé minutě přichází první žlutý trest. Hříšníkem se stal Moldávec Jevghenij Berco.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání v červených dresech, hosté navlékli dresy modré barvy.
1'

Belgie: Svilar – Busi, Faes, Vanheusden, De Smet – Bataille, Dewaele, Mangala, Antonucci – Openda, Amuzu
Náhradníci: Coucke – Bornauw, Bushiri, Doku, Lokonga, Peeters, Tresor, Vanzeir, Verstraete

Moldavsko: Straistari – Boico, Craciun, Furtuna, Berco – Turcan, Dros – Belousov, Nihajev, Stînă – M. Cocojaru I
Náhradníci: Agachi – Carastoian, Clescenco, M. Cocojaru II, Dijinari, Chelari, Mateescu

Rozhodčí: Sjöberg (SWE) – Gustavsson (SWE), Hallin (SWE).
Moldavsko

Národní tým Moldavska se sice může jevit jako jasný outsider zápasu, avšak není radno ho podceňovat. Svěřenci kouče Clescena sice v úvodním zápase jasně nestačili na Bosnu (0:4), avšak následně šokovali Wales, který porazili 2:1. Mimochodem zrovna Belgie s Ostrovany prohrála. Moldavsko tedy překvapivě okupuje třetí pozici a i ono je stále ve hře o postup, ten se ovšem neočekává, bylo by to obrovskou senzací.
Belgie

Belgii se zatím příliš nedaří. Po porážce 0:1 na půdě Walesu přišla domácí bezbranková remíza s Bosnou a Hercegovinou. Svěřenci trenéra Walema tedy stále marně čekají na premiérový zásah. Ten by rozhodně měl přijít právě dnes proti Moldavsku, které je velkým outsiderem střetnutí. Belgičané budou muset zabrat, postup na Euro totiž je v ohrožení. Měřit se s Německem bude velmi složité, v tabulce druhých týmů je pak potřebné nasbírat velké množství bodů.
Všem fotbalovým příznivcům přeju krásný úterní podvečer! Vítám vás při sledování kvalifikačního utkání jednadvacítek o postup na Euro, v němž Belgie vyzve Moldavsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.