Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Kypr - 9. října 2020   17:00

1:2
(0:1)
Kypr
Kypr
7' Sotiriou   • 48' Peratikos
Bělorusko
Plotnikov – Malkevič (46. Jackevič, 69. Xenofontov), Škurdjuk, Švecov, Nechajev – Sotnikov, Volkov, Grečicho (80. Mjakiš) – Davyskiba, Bogomolski (46. Ložkin), Koncevoj.
Pejin – Križarić, Šaric
Torpedo, Žodino
Kypr
Paraskevas – Pileas, Korrea, Antoniou, Peratikos – Panayiotou, Mamas, Konstantinou – Roles, Sotiriou, Katsantonis (81. Louka).

ČK: 0:0.
Kvalifikační duel o istrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Běloruskem a Kyprem je u konce. Z vítězství se nakonec raduje kypr, který rozhodně nebyl favoritem. Obě branky dal v úvodech obou poločasů a domácí stačili snížit pouze těsně před koncem z pokutového kopu. Nutno říci, že hosté vyhráli zcela zaslouženě.

Bělorusko se po sedmi utkáních drží na čtvrté pozici skupiny 7 s osmi body a na druhé Portugalsko má ztrátu čtyř bodů. To má ale dva zápasy k dobru. Kypr je stále pátý, zlepšil se na sedm bodů a je pouhý bod za svým dnešním soupeřem.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
90+3'
90+3'
V poslední nastavené minutě se Bělorusko dostalo k přímému kopu téměř od levé postranní lajny. Domácí to zkusili napřímo a Paraskevas měl co dělat, aby střelu vytáhl na roh. Z následné standardní situace už se nic neurodilo a ihned poté zazněl hvizd sudího Pejina.
90+2'
Kypřané na začátku druhé nastavené minuty zahrávají rohový kop. Rozehráli ho ve dvou na krátko a pošetřili pár sekund na útočé polovině.
90+1'
K druhému poločasu se budou nastavovat tři minuty.
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácím se ale čas povážlivě krátí. Navíc Paraskevas odkopává od své branky a střádá důležité vteřinky.
88'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil RAMAN DAVYSKIBA, jenž poslal míč ze svého pohledu vlevo, Paraskevas šel na druhou stranu a domácí jsou na dostřel jediné branky.
87'
Žlutou kartu dostává Antoniou (Kypr).
86'
Po střele jednoho z domácích fotbalistů byla trefena ruka jednoho z bránících hráčů. A jelikož to bylo ve vápně, Bělorusko bude kopat penaltu!
86'
Individuální akci to opět zkoušel Sotiriou, střelec dnešní první branky, ale cesta do vápna mu byla zablokována.
85'
Pokud Kypr nepotká vyloženě zkrat, tak dnešní kvalifikační duel už dotáhnou do vítězného konce. Zatím tomu vše nasvědčuje, jelikož hosté drží míč na útočné polovině.
84'
Žlutou kartu dostává Mamas (Kypr).
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Katsantonis, přichází Louka.
81'
O pár sekund později obrovská šance na druhé straně. Davyskiba se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti. Paraskevas však stál na správném místě a stále drží čisté konto.
81'
Sotiriou se dostal pěknou kličkou až za obranu domácích, ale tváří v tvář neuspěl proti Plotnikovovi. Ten tak drží stále alespou malou naději pro svůj celek.
80'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Grečicho, přichází Mjakiš.
77'
Kypr opět rozehrál roh na krátko a dostal se do pokutového území. Tam mu byl míč odebrán a Bělorusko to zkoušelo rychlým brejkem. Ten byl hodně neúspěšný.
75'
Ostrovní celek se udržuje stále na útočné polovině a Paraskevas v brance tak může být v zatím naprostém klidu. Ostatně jako téměř celý zápas.
73'
Kypřané se propracovali k dalšímu rohovému kopu, z kterého se dostali do zakončení. Rozehráli na krátko, ale pěknou kombinací se dostali ža ke střele, která netrefila zařízení.
72'
Po dalším centru z pravé strany se jeden z hostujících útočníků dostal k hlavičce. Jeho pokus ale skončil jen vedle tyče.
71'
Do konce zápasu chybí něco kolem dvaceti minut. Ze strany Běloruska to nevypadá na nějaký obrat. Kypr si vedení hlídá zatím naprosto v pohodě.
69'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jackevič, přichází Xenofontov.
68'
Kypřané se po diskutabilním zákrok dožadují pokutového kopu, jenže píšťalka sudího Pejina zůstává němá.
67'
Bělorusko mělo po faulu Korrey možnost přímého kopu. Jenže centr byl přetažení a skončil nakonec mimo vymezený prostor. Bude se tak odkopávat od gólmana Paraskevase.
66'
Žlutou kartu dostává Korrea (Kypr).
64'
Žlutou kartu dostává Volkov (Bělorusko).
64'
I z rohového kopu dokázali Bělorusové zakončit. Opět byl ale trefen pouze jeden z hráčů Kypru a ten následně odkopává míč daleko od vlastní branky.
63'
Teď ale domácí mohli snížit! Z ničeho nic se na levé straně pokutového území dostal míč ke Koncevojovi, jenž si zasekl míč a vypáil z hranice malého vápna. Jeho pokus byl však sražený na roh.
62'
Nesledujeme zatím žádnou extra ofenzivní smršť. Hraje se především kolem středového kruhu, ale nutno říci, že Kypr je o něco lepším celkem.
60'
Je za námi hodinka dnešního kvalifikačního duelu. Kypřané jsou zatím spokojenějším cekem, jelikož vedou o dvě branky a Bělorusko téměř k ničemu nepouští. Teď se navíc pěkně individuelně prezentoval ve vápně Sotiriou, ale trefil pouze spoluhráče.
57'
Poprvé v celém zápase musel zasahovat proti střele také Paraskevas. Jenže pokus od jednoho z domácích forwardů nebyl nikterak nebezpečný.
56'
Nyní už to ale bylo o něčem jiném a jen výborný zákrok Plotnikova zabránil třetí inkasované brance. Uprostřed vápna byl nalezen jeden z hostujících útočníků, který nedokázal běloruského gólmana prostřelit.
55'
Teď hostům absolutně nevyšla útočná akce a po velice pomalé přihrávce mají míč na kopačkách domácí fotbalisté.
54'
Kyperská obrana je zatím stále velmi pozorná. Bělorusko si za 54 minut nevypracovalo žádnou výraznou gólovou šanci.
52'
Teď to Bělorusové zkoušeli z přímého kopu, ale míč byl odhlavičkován hostujícím obráncem opět na roh. Opět se pro domácí bez úspěchu. Navíc se provinili útočným faulem.
50'
Bělorusové se snažili okamžitě reagovat. Centr z pravé strany byl však sražený na rohový kop. Ani z něj si domácí nic nevypracovali.
48'
Kypr právě vstřelil branku!
A je to 2:0 pro Kypr! Krásný nadýchaný centr poslal z přímého kopu z levé strany Roles. Nejvýše ze všech si naskočil MARIOS PERATIKOS a poslal míč mimo dosah Plotnikova. Asistence: Jack Roles.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Bogomolski, přichází Ložkin.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Malkevič, přichází Jackevič.
46'

ČK: 0:0.
Prvních 45 minut kvalifikačního duelu mezi Běloruskem a Kyprem je za námi. Převapivě vede hostující Kypr, který se dokázal prosadit už v sedmé minutě po standardní situaci. Hosté měli více šancí a své vedení mohli ještě navýšit, ale jinak nesledujeme příliš pohledný fotbal. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+1'
45'
K prvnímu poločasu se bude nastavovat jedna minuta.
44'
Nakonec těsně před přestávkou mohl své vedení zvýšit Kypr. Roles předvedl krásnou individuální akci už v soupeřově šestnáctce, kde si pohrál s několika hráči, ale proti jeho střele se nakonec vytáhl Plotnikov.
42'
Bělorusové se snaží vyrovnat ještě před odchodem do kabin. O střelu z hranice vápna se pokoušel Koncevoj, ale jeho pokus byl zblokován prvním hráčem, který stál před ním.
40'
Žlutou kartu dostává Davyskiba (Bělorusko).
40'
Kypřané se dostali do rychlého protiútoku a do konce i do vápna. Nakonec se míč propracoval k na levé straně sotjícímu Pileasovi. TOmu se ale centr vůbec nepovedl a míč letěl vysoko nad branku.
38'
Domácí fotbalisté se dožadují odpískání rohového kopu, ale gesto hlavního sudího je jasné. Bude se pouze odkopávat od Paraskevase.
37'
Kypr trpělivě kombinuje na útočné polovině, nakonec z kopačky Pilease letěl hodně ostrý centr do vápna, odkud hlavičkoval Katsantonis. Ten jen těsně minul branku.
35'
Bělorusové se provinili faulem na útočné polovině a zcela zbytečně tak přicházejí o míč.
33'
Sledujeme stále stejně situace. Bělorusko dobývá kyperský val. Ten je zatím pevný a vždy, když se k němu dostane míč, ihned ho odpálí do bezpečí.
32'
Kypr se brání zatím s naprostým přehledem. Bělorusko má velké problémy, aby se dostal přes konsolidovanou obranu soupeře.
30'
Po půl hodině hry domácíc Bělorusko stále prohrává o jednu branku. Teď se dostalo k rohovému kopu, z kterého opět nebylo vůbec nic.
27'
Vidíme velké množství ztrát na obou stranách. Ani jeden z týmů si není schopný vypracovat výraznější gólovou příležitost.
25'
Hra momentálně postrádá nějaké větší tempo a většina času se teď odehrává kolem středového kruhu.
24'
Z rohu ale opět nepřišlo pro branku Kypru žádné nebezpečí. Hosté se opět osvobozují.
23'
Zajímavá situace ze strany Běloruska. Malkevič si natáhl míč do vápna a snažil se z pravé strany centrovat. Jeho pokus byl sražený na roh.
22'
Bělorusko se propracovalo k rohovému kopu. Z toho si ale nic moc nevypracovalo a Kypr odkopává daleko za půlící čáru.
20'
Dvacet minut hry je za námi. Hraje se vyrovnaný fotbal, ale zatím bez výraznějších šancí.
18'
Domácí se konečně propracovali k zakončení. Hezkou kličkou uvnitř pokutového území se prezentoval jeden z útočníků a pěknou střelou levačkou pořádně prověřil Paraskevase.
17'
Další útočné snažení Běloruska začíná až od gólmana Plotnikova, který kombinuje společně s obránci.
15'
Následně šlo Bělorusko do rychlého brejku, který dotáhlo téměř k velkému vápnu soupeře. Jenže tam už bya připravená kyperská defenziva.
15'
Kypřané se po delší době dostali na útočnou polovinu a vybojovali rohový kop. TOmu se domácí ubránili a míč odhlavičkovali do bezpečí.
13'
Do vápna Kypru teď létá jeden centr za druhým. Ale útočících domácí hráčů je v šestnáctce pomálu a nikdo nedokázal trknout balon do sítě.
11'
Momentálně se hraje spíše na obranné polovině Kypru. Ten však zatím brání na výbornou a Bělorusko téměř k ničemu nepouští.
10'
Bělorusko evidentně inkasovaná branka na kopla a momentálně domácí celek příliš nepůjčuje míč svému soupeři.
7'
Hosté se překvapivě dostávají do vedení. Od pravé postranní lajny rozehrával Kypr přímý kop. Jack Roles ho rozehrál po zemi na hranici pokutového území, odkud vyslal přízemní pokus RUEL SOTIRIOU, který se trefil přesně k tyči. Asistence: Jack Roles.
6'
Kypr se asi poprvé v zápase dostal na útočnou polovinu. Jeden z hostí to zkoušel dlouhým autem přímo do vápna, ale domácí se bez problémů ubránili.
5'
Bělorusko se dostalo do menšího tlaku. Do vápna však letěl pouze jeden jediný centr, který prolétl celým pokutovým územím a nikdo ho nezasáhl.
4'
Kypřané stále drží balon a Bělorusové napadají hodně vysoko. Míč si tak na kopačkách mění jen obranná čtyřka hostí.
2'
Bělorusoé se zatím nedostávají příliš do hry. Teď sice vysokým napadáním vystrašili své soupeře, ale ti si poradili s pomocí Paraskevase.
1'
Po první minutě duelu mají míč stále na kopačkách fotbalisté Kypru. Kteří ho svým soupeřům z Běloruska zatím nepůjčili.
1'

Bělorusko: Plotnikov – Malkevič, Škurdjuk, Švecov, Nechajev – Sotnikov, Volkov, Grečicho – Davyskiba, Bogomolski, Koncevoj.
Náhradníci: Makavčík – Mirošnikov, Mjakiš, Ložkin, Jackevič, Xenofontov, Lukaševič, Ljač, Nikiforenko.

Kypr: Paraskevas – Pileas, Korrea, Antoniou, Peratikos – Panayiotou, Mamas, Konstantinou – Roles, Sotiriou, Katsantonis.
Náhradníci: Papastylianou – Andreou, Ilia, Gerolemou, Anastasiou, Paroutis, Satsias, Louka, Charalampous.

Rozhodčí: Pejin – Križarić, Šaric.
V dalším zápase kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let nás čeká souboj mezi Běloruskem a Kyprem.

Bělorusko

Bělorusko je v šestičlenné skupině na čtvrtém místě s osmi body a na druhé Portugalsko momentálně ztrácí body čtyři. Ze šesti odehraných duelů dva dokázali vyhrát, dva remizovat a dva prohrát. Jejich skóre je aktuálně 14:11. V posledních třech duelech nejprve remizovalo na Kypru 1:1, poté vyhrálo v Gibraltaru 2:0 a naposledy prohrálo doma s Nizozemskem 0:7.

Kypr

Ostrovní stát je na tom ve skupině 7 o jednu příčku hůře, ale na svém kontě má pouze čtyři body. V šesti duelech dokázal pouze jednou zvítězit, jednou remizovat a čtyřikrát se ze hřiště pakoval jako poražený celek. Skóre 5:14 také není nic, čím by se Kypr mohl chlubit. Jak už bylo napsáno výše, Kypr poslední bod vybojoval domácí remízou s Běloruskem 1:1, načež prohrál na domácím hřišti s Norskem 1:2 a v posledním duelu prohrál opět doma, tentokrát s Portugalskem, 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.