Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Bulharsko - 5. září 2019   16:30

Estonsko
Estonsko
0:4
(0:2)
Bulharsko
Bulharsko
15' Jordanov   • 40' Ivanov   • 49' Jordanov   • 66' Petkov
Estonsko
Paplavskis – Saar, Seppik, Lipp (C), Järvelaid – Soomets, Poom – Reimaa (63. Järviste), Välja (63. Kask), Uljanov (75. Eino) – Valge (46. Reinkort)
Nõmm – Reinkort, Kask, Pelt, Edur, Usta, Järviste, Piht, Eino
Milacic – Djikanović, Paunović
Kadriorg, Tallinn
Bulharsko
Naumov (C) – Popov, P. Hristov, Petkov, Mitkov – S. Ivanov (83. Michajlov), Jurukov (74. Jankov), Kotev (83. Dimitrov), Michněv (83. Gavrilov) – Krastev, Jordanov (65. Antov)
Dyulgerov – Gavrilov, Antov, Jankov, Dimitrov, Najdenov, Dobrev, Michajlov

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:12.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém dominovali hráči Bulharska. Ti potvrdili roli favorita a nakonec vyhráli na hřišti Estonska zcela jasně 4:0. Bulharsko tedy získalo první tři body do kvalifikační tabulky, naopak Estonsko si na ně musí počkat.
90+4'
90+3'
Už se nic nestane, duel se pouze dohrává.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
87'
Bulharsko zahrávalo už osmý rohový kop, ale i tentokrát to obrana Estonska zvládla na jedničku.
85'
Hosté zahrávali dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo a Bulharsko i nadále vede 4:0.
83'
Domácí se vydali dopředu, ale znovu je zastavil útočný faul poblíž velkého vápna Bulharska.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek a vypadá to, že další branky se už nedočkáme.
78'
Tempo hry po čtvrté brance výrazně opadlo. Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje.
76'
Nakonec se hostující mladíci dopředu vydali, ale nic z toho nebylo a hrát mohou domácí mladíci.
74'
Hosté drží míč na své polovině, kombinují a nikam už příliš nepospíchají.
72'
Hostující hráč se prodral do vápna, po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
70'
Ještě je před námi ale dobrý dvacet minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
68'
Hostující mladíci nyní na trávník dominují a zápas si doslova užívají.
66'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Nyní už to ale hostům vyšlo a dávají na 4:0. Ve vápně se k odraženému míči dostal ALEX PETKOV, který ho poslal za brankáře.
66'
Z rohu ale nic nebylo, následné snažení Bulharska zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
66'
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Bulharsko.
65'
Další snažení domácích mladíků zastavil útočný faul a poblíž svého vápna bude rozehrávat Naumov.
63'
Také domácí hráči zahrávali svůj čtvrtý rohový kop, ale ani tentokrát nedokázali ohrozit branku soupeře, který dnes velmi dobře brání.
62'
Rohový kop pro Estonsko.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Domácí prohrávají o tři branky a vypadá to, že o třech bodech je tedy rozhodnuto.
59'
Bulharsko zahrávalo svůj čtvrtý rohový kop, ale po něm skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Paplavskis.
58'
Rohový kop pro Bulharsko.
57'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, ale ani z tohoto centru jsme se zakončení nedočkali.
55'
Hosté dobře kombinovali na polovině soupeře, ale nakonec se do zakončení žádný z hráčů nedostal.
53'
Po rychlé akci se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení, ale s tímto pokusem si Naumov poradil.
51'
Domácí ale stále bojují, tlačí se dopředu, ale ve finální fázi je to z jejich strany velice nepřesné.
49'
A je zřejmě definitivně rozhodnuto, protože hosté jdou do vedení 3:0! Po chybě v obraně se ve vápně k míči dostal TONISLAV JORDANOV, který to už měl lehké.
48'
Oba celky se už ve druhém poločase vydaly dopředu, ale z prvních akcí se nic neurodilo.
46'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Valge, přichází Reinkort.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:32 hodin.
První poločas je za námi. Bulharsko zatím potvrzuje roli favorita a nad Estonskem vede v poločase 2:0. Nutno dodat, že hostující celek je lepší a vede zcela zaslouženě. Ještě to ale bude zajímavé.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
42'
Domácí se hned vydali dopředu, ale jejich kombinace ani tentokrát k ničemu nevedla.
40'
A má slova potvrzuje hostující STANISLAV IVANOV, který se na hranici velkého vápna dostal k míči a zkušeně ho uklidil za bezmocného brankáře, takže Bulharsko jde do vedení 2:0.
40'
Je před námi posledních pět minutek prvního poločasu, který zatím lépe zvládá Bulharsko.
38'
Další nepřesná přihrávka, míč skončil v zámezí a rozehrávat tak bude Naumov, který samozřejmě nepospíchá.
36'
Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale v útočné fázi je z jejich strany zatím plné nepřesností.
34'
Ani z tohoto rohu nic nebylo. Bulharsko to zvládlo, je u míče a nikam s rozehrávkou nepospíchá.
33'
Domácí hráč zatočil míč do branky, ale Naumov to přečetl a vyrazil ho na rohový kop.
32'
Žlutou kartu dostává Popov (Bulharsko).
30'
Nyní se domácí hráč skvěle zbavil protihráče, ale následný centr se mu nepovedl a u míče jsou tedy hráči bulharského výběru.
28'
V posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje a Bulharsko tedy stále drží vedení o jednu branku.
26'
Petkov se nyní dobře uvolnil, ale následně se i s míčem dostal do zamezí a směrem dopředu tedy pokračovat nemohl.
24'
Jeden z hostujících hráčů se nakonec natlačil do zakončení, ale branku trefit nedokázal.
23'
22'
Oba celky se stále tlačí dopředu a diváci se rozhodně nenudí. Nutno dodat, že jich dnes moc nepřišlo.
20'
Nebezpečně zahrál standardní situaci i domácí hráč, ale po stříleném centru skončil míč vedle pravé tyče.
19'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
17'
Následné snažení domácích mladíků zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
15'
Hosté jdou do vedení! Ke standardní situaci se postavil TONISLAV JORDANOV, který to nekopl ideálně, ale míč i tak nakonec skončil za překvapeným domácím brankářem.
14'
Snažení hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
12'
Do míče se nyní z dálky opřel jeden z domácích hráčů a míč orazítkoval břevno bulharské branky! To byl hodně povedený projektil!
11'
Bulharsko je v úvodu mnohem aktivnějším a hlavně nebezpečnějším týmem. Hosté se dostávají do zakončení, ale na první větší šanci stále čekáme.
9'
Ale rozehrávka tohoto rohu se vůbec nepovedla. Míč na přední tyči odhlavičkoval Popov.
8'
Rohový kop pro domácí Estonsko.
6'
A na druhé straně hřiště z toho bylo opět zakončení, ale domácí zadáci i tentokrát míč zblokovali a Paplavskis byl bez práce.
5'
Poprvé se dopředu vydali i domácí Estonci, ale po centru si pro míč došel Naumov, který okamžitě rozehrál na svého levého obránce.
3'
Po rohu se míč odrazil od jednoho z hráčů, ale jako první u něj byl pozorný Paplavskis.
2'
2'
Hosté se hned natlačili do vápna, do zakončení se z krkolomné pozice dostal Kotev, ale jeho rána byla zblokována.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči bulharského celku, kteří hrají v bílých dresech. Domácí Estonci v modrém.
1'
Hráči obou celků jsou na trávnímu, takže duel mezi Estonskem a Bulharskem začne za malý okamžik.

Estonsko: Paplavskis – Saar, Seppik, Lipp (C), Järvelaid – Soomets, Poom – Reimaa, Välja, Uljanov – Valge
Náhradníci: Nõmm – Reinkort, Kask, Pelt, Edur, Usta, Järviste, Piht, Eino

Bulharsko: Naumov (C) – Popov, P. Hristov, Petkov, Mitkov – S. Ivanov, Jurukov, Kotev, Michněv – Krastev, Jordanov
Náhradníci: Dyulgerov – Gavrilov, Antov, Jankov, Dimitrov, Najdenov, Dobrev, Michajlov

Rozhodčí: Milacic – Djikanović, Paunović.
Zápas o první kvalifikační body začíná v 16:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si duel nenechte ujít, máme se na co těšit.
ESTONSKO odehrálo v tomto roce tři přípravné utkání a ani jednou neprohrálo. Nejdříve vyzvalo Ukrajinu a zápas skončil nerozhodně 0:0. Pak hrálo v Kazachstánu, kde na horké půdě vyhrálo 2:1. Naposledy v březnu hostilo Severní Makedonii a duel skončil 0:0.

BULHARSKO odehrálo v letošním roce zatím čtyři přípravné zápasy. Nejdříve prohrálo 0:1 na hřišti Severního Irska, poté remizovalo 1:1 s Izraelem, poté porazilo 1:0 Finsko a naposledy hrálo v červnu 0:0 s Kyprem.
Skupina 5

Oba celky se nachází ve skupině s označením 5. Kromě Bulharska a Estonska najdeme v této skupině ještě Rusko, Lotyšsko, Srbsko a také Polsko. Na šampionát postupuje přímo pouze vítěz. Celek na druhé pozici má také šanci, jelikož půjde do tzv. tabulky druhých míst.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou reprezentační zápasy a my budeme sledovat duel mezi Estonskem a Bulharskem, konkrétně kvalifikační zápas na ME hráčů do 21 let. Mírným favoritem jsou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.