Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Slovensko - 12. října 2020   21:00

Francie
Francie
22' Koundé
1:0
(1:0)
Slovensko
Slovensko
Francie
Lafont – Dagba, Fofana, Koundé, Macon (44. Aït-Nouri) – Diaby (76. Diallo), Soumaré, Guendouzi (C) – Muani (61. Kalimuendo-Muinga), Ikoné, Gouiri (61. Faivre).
Djordjić – Petrović, Živin (SRB)
La Meinau, Štrasburk
Slovensko
Šípoš – Fabiš, Šulek, Mesík, Sluka – Herc (C) (82. Myslovič), Pokorný (65. Bernát), Gono – Suslov (82. Kovaľ), Tupta (72. Almási), Ďuriš (72. Chobot).
Petráš – Tumma, Špiriak, Myslovič, Bernát, Almási, Chobot, Kovaĺ, Vojtko.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 16:18.
Ve druhé kvalifikační skupině se Francie bodově dotáhla na vedoucí Švýcary, kteří mají jedno utkání k dobru. Slovensko je s devíti body třetí, byť na svého dnešního soupeře ztrácí dvanáct bodů.
Slovenská jednadvacítka odehrála ve Štrasburku velmi solidní partii. Vysoce favorizovaným Francouzům povolila jen pár šancí, z nichž se ujela jedna jediná v podobě Koundého dorážky. Po změně stran měli hosté jasně navrch, nicméně Lafont prakticky žádné gólové šance řešit nemusel.
90+4'
90+4'
Trestňák z čtyřiadvaceti metrů zrealizoval Bernát. Míč proletěl nad zdí, ale Lafont jej spolehlivým zákrokem zastavil.
90+3'
Myslovičův centr byl odvrácen do míst, kde inkasoval šlapák Sluka. Diallo dostává žlutou kartu a navíc se bude muset nervovat při bránění dalšího přímého kopu.
90+2'
Sluka přepadl přes nohu Fofany. Mladíci v modrých dresech mají k dispozici dost možná poslední standardní situaci, kvůli které jde dopředu i Šípoš!
90+1'
Nad rámec dramatické druhé půle jsou přidány tři minuty.
90'
Mattéo Guendouzi padl na zem po kontaktu s Gonem. Domácí získávají důležité vteřiny, kterých do konce utkání už tolik nezbývá.
89'
Lukáš Fabiš neztrácel čas zpracováním dlouhého pasu do křídelního prostoru. Centr z prvního doteku však skončil u Lafonta.
88'
Faivre se moc nesnažil vybojovat míč, který k němu letěl na pravý kraj hřiště. Francouzi se opět zaměřují za hru ze zabezpečené obrany.
87'
Jules Koundé šel na hranici vápna do skluzu proti Kovaľovi. Počínal si přitom tak šikovně, že ukořistil odkop od Lafontovy brány.
86'
Dlouhý aut na Mysloviče a jeho střela z ostrého úhlu. Lafont ji musel jistit skokem k levé tyči, následovat bude rohový kop.
84'
Chobot nechtěl dát Dagbovi klid na vyvezení míče do klidnější části hřiště. Pomohl si však faulem, který Francouzům život hodně usnadnil.
83'
Bernátův centr ze standardní situace byl až moc vysoký a Lafont využil toho, že si mohl stáhnout balon do rukavic.
82'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Christián Herc, přichází Patrik Myslovič.
82'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Tomáš Suslov, přichází Martin Kovaľ.
80'
Romain Faivre vběhl do otevřené obrany, nicméně finální pas do ohně odvrátil do bezpečí Martin Šulek.
79'
Fabiš neodcentroval hned přes první překážku. Sám poté ještě vhazoval, ale francouzská reprezentace Lafonta ve štychu nenechala.
78'
Suslov se v takřka bezvýchodné situaci pokusil o hezkou technickou finesu na pravém křídle. K uvolnění přes Dialla mu to ale nepomohlo.
76'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Ibrahima Diallo.
75'
Ikoné byl faulován Hercem. Územní převaha Slováků v posledních minutách vypršela.
74'
Soumaré se po rozehrávce Guendouzi prezentoval precizní hlavičkou mimo dosah Šípoše. Skóre zápasu se ale nezměnilo, pomezní rozhodčí ho viděl v ofsajdu.
73'
Rayan Aït-Nouri vyrazil do individuální akce, kterou narušil nedovolený zákrok Suslova. Pokračuje se standardní situací.
72'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Ladislav Almási.
72'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Marián Chobot.
71'
Kalimuendo-Muinga svým přízemním centrem nic nevymyslel. Herc startoval Tuptu, ale u balonu byl znovu dříve Lafont.
69'
Soumaré rozdal do křídla na Ikoného, jehož centr Slováci ubránili. Rychlý protiútok přinesl nepřesnou ránu Suslova zpoza šestnáctky.
68'
Alban Lafont dobře zanalyzoval kolmici Gona a byl u balonu jako první. Nenápadný, ale zároveň důležitý jeho zákrok.
67'
Po ztrátě Mesíka sáhl Herc pro taktický faul na půlící čáře. Proti žluté kartě nemohl namítat zhola nic.
66'
Kalimuendo-Muinga nemohl postupovat dál kvůli ofsajdu. Slovensko se vrací do držení míče.
65'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Pokorný, přichází Ján Bernát.
65'
Ľubomír Tupta opět potvrdil, že je dnes při velké chuti. Střelou z dálky však Lafontovu bránu značně přestřelil.
64'
Po změně stran toho Francouzi směrem do ofenzivy zatím moc neukázali. V těchto okamžicích klidně kombinují ve středu pole.
62'
Wesley Fofana bude dohrávat se žlutou kartou kvůli nesportovnímu zákroku mimo balon.
61'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Randal Muani, přichází Arnaud Kalimuendo-Muinga.
61'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Romain Faivre.
59'
Ľubomír Tupta poslal do ohně prudký centr, jenže Šulek zády k brance nadzvedl míč nad horní tyč Lafontovy brány.
58'
Sluka si s Dagbou nic nedarovali ve vzájemném souboji. Rozhodčí ho posoudili jako faul pravého beka Francie, takže tu máme standardní situaci.
57'
Dávid Ďuriš nestihl doběhnout k centru z pravého křídla. Po částečném vysvobození domácích fotbalistů se Slováci vrací k půlící čáře.
56'
Hru obou týmů v těchto minutách komplikuje velký počet nepřesností. Po nevynucené ztrátě Slováků se nezadařilo ani domácím.
55'
Srbský rozhodčí dopískl faul Pokorného na Guendouziho. Návštěva Francouzů na polovině soupeře tak může pokračovat.
54'
Jonathan Ikoné chtěl vysunout Muaniho, ale Šulek to jako poslední obránce ve slovenském dresu zvládl na výbornou.
53'
Christián Herc čistě získal míč, který o pár vteřin později odevzdal Pokorný přihrávkou za autovou čáru.
52'
Guendouzi se nadechl k drzému průniku, který u malého vápna vyústil až v zakončení. Šípošovi v důležitý okamžik pomohl až Šulek.
51'
Nebýt špatného prvního doteku, tak se Tupta řítil sám na Lafonta. Velká škoda pro hostující mužstvo.
50'
Lukáš Fabiš zprava odcentroval na Tuptu, který v souboji s Fofanou míč na bránu neposlal. Navíc se jednalo o ofsajd.
49'
I nadále jsou na balonu hosté, kteří se snaží přiblížit velkému vápnu a brance Albana Lafonta.
48'
Po rohovém kopu už Slovensko tak blízko vyrovnávající trefě nebylo. Zakončení Sluky patřilo mezi ty méně povedené.
47'
Ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů kopal sám faulovaný Ľubomír Tupta. Povedená střela byla ve zdi nadzvednutá a Lafont měl co dělat, aby balon vyškrábl z rohu branky na roh.
46'
Uteklo sotva patnáct vteřin a už je tady přímý kop pro slovenskou reprezentaci. Faulem na Tuptu se provinil Fofana.
46'
Francie neměla žádný drtivý tlak plný šancí, ale i tak to byla hra na jedinou bránu. Papíroví favorité se prosadili ve dvaadvacáté minutě hned ze své první šance, kterou po standardní situaci proměnil stoper Koundé. V dalším průběhu dělali Slováci plno chyb v rozehrávce, ale až na jednu možnost Ikoného to následky nemělo.
45+1'
45+1'
Nastavuje se pouhých šedesát vteřin.
45'
Ivan Mesík vyzkoušel Lafontovu pozornost střelou z dálky. Předcházel tomu odvrácený centr Tomáše Suslova.
44'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Yvann Macon, přichází Rayan Aït-Nouri.
43'
Yvann Macon se zranil, když chtěl vypíchnout míč Suslovi. Na první pohled je jasné, že se bude střídat.
42'
Tuptovi se nechtělo předat míč v zajímavě se rodícím přečíslení. Individuální průnik mu ale vůbec nevyšel.
41'
Gonovi utekl balon za pravou pomezní čáru. Slovensku se po inkasovaném gólu vůbec nedaří.
40'
Soumaré přenesl hru na levou stranu. Tam měl čas a prostor Gouiri, jenže pomalá technická střela nemohla Šípoše překvapit.
39'
Diabyho krátký centr letěl na Muaniho, který se skládal do akrobatického zakončení, ale Šípošovu bránu o velký kus netrefil.
38'
Colin Dagba na pravé straně doplnil Diabyho. Ten mu ale dal přihrávku příliš pozdě a z toho vyplynul odmávaný ofsajd.
37'
Další zaváhání v hostující rozehrávce už tak vážné následky nemělo. Francouzi se vrátili do klidného středu hřiště, kde nemusí řešit žádné napadání.
36'
Laciná ztráta Slováků v citlivém prostoru spustila individuální akci Ikoného. Ten si pohrál s dvěma obránci, ale pak Šípoše pravačkou nepropálil.
35'
Ikoné svým obloučkem našel Muaniho. Ten však byl zády brance a proto se rozhodl vrátit míč pryč z vápna, kam ho vzápětí nedostal Diaby.
34'
Nepřesná průniková přihrávka na hrot francouzského útoku propadla až k vybíhajícímu Šípošovi.
33'
Suslov sebral Maconovi míč jen díky drobnému přestupku proti pravidlům. Územní převaha domácího týmu může pokračovat.
32'
Fofana byl ve výskoku trefen do horní končetiny, takže z Gouirim rozehraného rohového kopu nebylo žádné vážnější ohrožení Šípošovy brány.
31'
Amine Gouiri byl v souboji jeden na jednoho proti Fabišovi, který ve skluzu odrazil balon na rohový kop.
30'
Tupta se zbavil Macona a hned poté nastřeloval míč k malému vápnu, kde však nenašel žádného ze spoluhráčů v modrém dresu.
29'
Pokorného pas na Fabiše končí zvednutým praporkem asistenta rozhodčího – ofsajd.
28'
Yvann Macon jednoduše proklouzl mezi dvěma soupeři, ale kvůli dlouhému doteku mu balon utekl k rukavicím Dávida Šípoše.
27'
Colin Dagba vhodil na Ikoného, který si poradil s přesilou obránců přihrávkou vzad. V návratu pokračoval i Guendouzi.
25'
Diaby vložil špičku kopačky do přihrávky Dagby a přesměroval balon přesně k místu, které měl Šípoš pod kontrolou.
24'
Jonathan Ikoné si pomohl rukou při zpracování Gouiriho pasu z levé strany. Štěstí pro Slováky, kteří by jinak měli další potíže.
22'
Francie právě vstřelila branku!
Od dvaadvacáté minuty je favorit zápasu ve vedení! Dávid Šípoš trochu nešikovně vyrazil Gouiriho centr z levého křídla na volného JULESE KOUNDÉHO. Tomu dorážka úplně nesedla, ale i tak ji poslal ze svého pohledu k odkryté pravé tyči.
21'
Yvann Macon získal sám pro sebe aut z křídelního prostoru, po kterém Pokorný zezadu zfauloval Muaniho. Bude z toho centr před Šípošovu bránu.
20'
Christián Herc si pomohl faulem na Ikoného, díky čemuž se Slováci mohli v plném počtu zatáhnout do kompaktního bloku.
19'
Randal Muani zlikvidoval centr Ľubomíra Tupty a Suslov pak musel řešit rodící se protiútok mladých Francouzů.
18'
Dávid Ďuriš u levé postranní čáry udělal na Dagbovi první rohový kop v prospěch slovenských fotbalistů.
17'
Jules Koundé nedal žádnou šanci Gonovi a doprovodil balon za koncovou čáru.
16'
Yvann Macon už byl s míčem za autovou čarou, takže vhazovat může Fabiš.
15'
Tupta vbíhal do zavřeného prostoru a zhruba metr před pokutovým územím o míč přišel. Na druhé straně zpomalil protiútok Diaby přihrávkou na Ikoného, jenž vypálil vysoko nad.
14'
Trenér Kentoš může být s dosavadním výkonem svých svěřenců určitě spokojen. Francouzi si zatím nevytvořili ani náznak šance.
13'
Pokorný nakopával míč na pravý kraj hřiště, ale Suslov si tam na Macona nepřišel.
12'
Po nepřesnosti Soumarého byl Ďuriš zbourán Diabym. Mesík posléze odstartoval klidnou souhru v obraně.
11'
Dagba byl pod velkým tlakem napadajícího Ďuriše, kterému byl nakonec odpískán faul.
10'
Do slovenské ofsajdové pasti byl chycen Mouani. Zpět do středu hřiště nakopne balón brankář Šípoš.
9'
Sluka u pomezní čáry podťal Fofanu a vysloužil si naprosto zaslouženou žlutou kartu.
8'
Soumaré byl faulován Suslovem. Kapitán Guendouzi rychle rozehrál a Francouzi útočí do plných.
7'
Suslov si šikovně zasekl míč na pravém křídle, nicméně následná střela levou nohou byla natolik slabá, že k Lafontovi málem ani nedoletěla.
6'
Gouiri nacentroval jen na hlavu Mesíka. Slovákům se zachtělo do protiútoku, ale Tupta vracejícího se Ikoného neobešel.
5'
Guendouziho střela z delší vzdálenosti byla Gonem ztečovaná na druhý rohový kop ve prospěch domácího týmu.
4'
V úplně komorní atmosféře se nehraje. Na stadionu ve Štrasburku už je přítomno pár stovek příznivců.
3'
Slováci od samotného úvodu brání. Premiérový rohový kop z dílny Gouiriho však brankář Šípoš vyboxoval.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

Francie: Lafont – Dagba, Fofana, Koundé, Macon – Diaby, Soumaré, Guendouzi (C) – Muani, Ikoné, Gouiri.
Náhradníci: Bertaud, Meslier – Diakité, Badiashile, Diallo, Nordin, Faivre, Aït-Nouri, Kalimuendo-Muinga.

Slovensko: Šípoš – Fabiš, Šulek, Mesík, Sluka – Herc (C), Pokorný, Gono – Suslov, Tupta, Ďuriš.
Náhradníci: Petráš – Tumma, Špiriak, Myslovič, Bernát, Almási, Chobot, Kovaĺ, Vojtko.

Rozhodčí: Djordjić – Petrović, Živin.
1. vzájemný zápas

15.10.2019
Slovensko – Francie 3:5
Góly:
Strelec, Herc,Tupta – Reine-Adelaide, Aouar, 3x Edouard.
Francie

Francie je ve druhé kvalifikační skupině druhá s tříbodovým mankem na zatím bezchybné Švýcary. Přesto už jsou jednou nohou na šampionátu, protože se slušným náskokem vedou tabulku druhých týmů. V sedmi zápasech Francouzi klopýtli jen se zmíněným Švýcarskem, o vítězství ve skupině by měl rozhodnout druhý vzájemný zápas. Naposledy Francie splnila povinnost v podobě domácí výhry 5:0 nad Lichtenštejnskem.
Slovensko

Hostující jednadvacítka je po sedmi z deseti zápasů třetí, nicméně na druhé Francouze ztrácí propastných devět bodů. Během září Slovensko absolvovalo oba vzájemné zápasy s vedoucím Švýcarskem. Na venkovním hřišti prohrálo 1:4 a na tom domácím pro změnu 1:2, přestože pár minut před koncem ještě vedlo. Další ztráta málem přišla před pár dny proti Ázerbájdžánu, který Slováci porazili 2:1 až díky gólu Mesíka z 94. minuty.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na nadcházející mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Francií a Slovenskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.