Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Faerské ostrovy - 15. října 2019   18:35

Izrael
Izrael
8' Baribo  • 53' Baribo  • 86' Malede
3:1
(1:0)
Faerské ostrovy
64' Samuelsen
Izrael
Tzur – A. Cohen, G. Cohen, Arad, Gurfinkel – Yosefi (65. Malede), Abu Fani, Dasa (87. Gruper) – Baribo (64. Karzev), Haim Almog (79. Ashkenazy), Lako (79. Savir)
Peretz – Ashkenazy, Broun, N. Cohen, Gruper, Karzev, Levi, Malede, Savir
McNabb – Bell, Anderson (NIR)
Stadion ha-Mošava, Petach Tikva (ISR)
Eydsteinsson – Olsen, B. Petersen, Edmundsson, Niclasen – Mikkelsen, Andreasen – Agnarsson (77. P. Petersen), H. Samuelsen (83. Knudsen), Giessing (90+3. Johansen) – Radosavljevic

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Příští utkání čeká mládežníky Izraele 14. listopadu, kdy v domácím prostředí přivítají Černou Horu. Faerské ostrovy se o pět dnů později pokusí oloupit o první body Severní Makedonii.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:7.
Izrael splnil na domácí půdě roli velkého favorita a poráží Faerské ostrovy 3:1. Hosté dokázali po změně stran z ojedinělé akce udeřit a snížit na rozdíl branky, domácí fotbalisté si ale zbytek duelu pohlídali a žádné drama nepřipustili. Do tabulky si tak Izrael připisuje další tři body a zůstává nadále stoprocentní. Faerské ostrovy naopak nebodovaly ani ve čtvrtém kvalifikačním duelu a zůstávají beznadějně poslední.
90+5'
90+5'
Opravdu hodně nepovedeným centrem nyní střídající Ashkenazy zazdil nadějnou izraelskou šanci. Těžko říct, co zamýšlel.
90+4'
K míči se postavil Knudsen, kromě zdi ale přestřelil i branku.
90+3'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Lukas Grenaa Giessing, přichází Daniel Johansen.
90+3'
Po Savirově faulu na Radosavljevice budou Faerské ostrovy zahrávat přímý kop z nějakých osmnácti metrů.
90+2'
Hosté to ještě zkoušejí. Giessingova střela byla zablokována, o chvíli později přilétl do izraelského vápna centr, který domácí odkopli.
90+1'
Severoirský rozhodčí McNabb nastaví utkání o pět minut!
90'
Do odraženého balonu se z voleje opřel Karzev, poslal ho ale snad deset metrů nad branku. Tohle se nepovedlo.
89'
Andreasen fauloval hrdinu předešlé akce Maledeho. Standardka pro domácí.
87'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Or Dasa, přichází Danny Gruper.
86'
Izrael právě vstřelil branku!
Teď navíc přidávají favorité gólovou pojistku! Střídající YONAS MALEDE ošálil obránce a nasměroval přízemní střelu levačkou z hranice velkého vápna přesně k pravé tyči! Eydsteinsson se po míči natahoval marně.
85'
Izrael drží balon nadále pořádně daleko od své svatyně. Faerské ostrovy se pouze brání.
83'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hugin Samuelsen, přichází Petur Knudsen.
83'
Nějakou dobu se nehrálo. Hugin Samuelsen odkulhal v doprovodu lékařů za postranní čáru a bude vystřídán.
81'
Na Giessingův prudký centr si naskočil Andreasen, který hlavičkoval metr vedle pravé tyčky.
80'
Do konce regulérní hrací doby schází posledních deset minut. Faerské ostrovy mají po faulu Andreasen k dispozici standardní situaci.
79'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eylon Haim Almog, přichází Ron Ashkenazy.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Omer Lako, přichází Ben Savir.
76'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hannes Agnarsson, přichází Paetur Joensson Petersen.
74'
Karzev nezakončil po Dasově rohu přesně. Odkop pro Eydsteinssona.
73'
Střela Maledeho byla zblokována na rohový kop. Izrael zůstává i po kontaktní brance soupeře velmi aktivní.
72'
Tentokrát je Abu Fani v roli faulovaného hráče. Stal se jím po zákroku Edmundssona.
70'
Nechybělo mnoho a Izrael mohl opět vést o dvě branky! Centr Gurfinkela brankář Eydsteinsson minul, a tak si pro něj došel na zadní tyči Abu Fani. Jeho střelu ale zablokoval před brankovou čárou bek Niclasen!
68'
Hosté odvraceli atak Izraele na rohový kop. Ten následně ubránili, domácí ale zůstávají nadále u balonu.
67'
Stalo se přesně to, o čem jsme hovořili o přestávce. Faerské ostrovy udeřily z ojedinělé akce. Naštěstí pro Izrael dokázali domácí po změně stran podruhé skórovat, a tak stále vedou. Uvidíme, kterak se nyní změní obrázek hry.
65'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Tomer Yosefi, přichází Yonas Malede.
64'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Tai Baribo, přichází Eden Karzev.
64'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
V Izraeli je sníženo! Olsen našel přihrávkou z pravé strany HUGINA SAMUELSENA, který střelou z první našel skulinku mezi pravou tyčkou a brankářem Tzurem.
61'
Arad se v krátkém sledu provinil dalším nedovoleným zákrokem. Tentokrát si vyšlápl na Radosavljevice.
60'
Jen stěží se na nohy staví Agnarsson, kterého poslal k zemi Arad. Izrael zároveň chystá první střídání.
59'
Almog napřáhl k přízemní střele z vně vápna, ta ale proletěla vedle pravé tyčky. Eydsteinsson mohl zůstat v klidu.
58'
Dlouhé obléhání hostujícího vápna je na chvilku u konce. Dasa si pomohl nedovoleným zákrokem na Bjarniho Petersena.
56'
Izrael zahrával roh, konkrétně do byl Dasa. Do zakončení se tlačil Lako, jeho pokus byl ovšem zblokován.
55'
Tentokrát střílel Abu Fani, svého spoluhráče ale nenapodobil.
53'
Domácí fotbalisté navyšují vedení. TAI BARIBO si převzal tečovanou průnikovou přihrávku a vystřelil. Jeho dělovku pravé strany Eydsteinsson vyrazil, na přízemní dorážku už ale recept nenašel.
52'
Hosté odvrátili s vypětím všech sil větší závar ve své šestnáctce.
51'
Dlouhý izraelský centr proletěl nikým netečován hostujícím vápnem. Následuje Eydsteinssonův odkop.
50'
Niclasen potřebuje ošetřit, a tak se chvíli nehraje.
48'
Izrael zkraje druhé půle opět zahrozil. Rozběhnutý Abu Fani napálil svou dělovku jen těsně nad horní tyč!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
Úvodní dějství zápasu mezi mládežníky Izraele a Faerských ostrovů je minulostí. Utkání je dle očekávání tahem na jednu branku, aktivní Izrael ovšem dokázal Eydsteinssona zatím překonat jen jednou, a tak je před druhým poločasem duel relativně otevřený. Jak se říká – stačí jedna standardka a vše může být rázem jinak. Faerské ostrovy se každopádně dostávají na polovinu favorita jen velmi omezeně, po většinu času musí totiž fotbalový trpaslík střežit vlastní šestnáctku, která je téměř neustále v obležení domácích borců.
45+2'
45+1'
V krátkém sledu další domácí roh. Ostrované po něm dostávají míč až na druhou polovinu hřiště.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Dasa poslal do vápna centr, který nezpůsobil hostům žádné vážnější potíže.
44'
Izrael bude po delší době zahrávat rohový kop.
41'
Hostující zmar dokumentuje počínání Edmundssona. Tomu utekl míč za postranní čáru, ačkoliv nebyl vůbec nikým atakován.
40'
Ostrované hrají prakticky neustále bez míče, což je musí stát mnoho sil. Ve větší míře se tento fakt zřejmě projeví ve druhé půli.
39'
Abu Fani vyslal ze střední vzdálenosti skákavou střelu, která zamířila vedle levé tyčky.
37'
Edmundsson byl faulován Dasou. Faerské ostrovy si mohou na chvíli odpočinout a hrát s míčem.
35'
Po centru z pravé strany chtěl Haim Almog vystřihnout efektivní nůžky, "šmiknul" ale příliš vysoko.
33'
Centr Andreasena byl odvracel na hranici vápna, kde míč napálil z otočky Edmundsson. Jeho rána minula o metr pravou šibenici branky.
32'
Agnarsson vybojoval rohový kop. Faerské ostrovy mají ojedinělou možnost srovnat.
32'
Abu Fani si už zpracovával míč za obranou, v době přihrávky však stál v ofsajdu, a tak je pískáno.
31'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Baribo, brankář Eydsteinsson však neměl nejmenší problém si jeho "padající list" stáhnout do náruče.
30'
Stále se hraje pouze na jednu branku. Faerské ostrovy nepředvedly směrem dopředu vůbec nic.
27'
Autor zatím jediné gólové trefy Baribo byl tentokrát přistižen v ofsajdovém postavení.
25'
Hosté si pomohli faulem na Almoga. U míče zůstává Izrael.
24'
Domácí utahují šrouby. Haim Almog se na levé straně ukázkově zbavil Olsena a odcentroval na zadní tyč, kde však spoluhráč hlavičku netrefil. Následně se do dobré střelecké pozice dostal Yosefi, jeho rána byla ale zblokovaná obráncem. Teď měli hosté velké štěstí.
22'
Faerské ostrovy jsou zataženy ve vlastním vápně a Izrael v těchto chvílích marně hledá skulinku v obraně. I proto sáhl Abu Fani ke střele z větší vzdálenosti, ta ale prosvištěla daleko vedle levé tyče.
21'
Na konci táhlé kombinace Izraele byl dlouhý centr Amita Cohena, který doplachtil do rukavic připraveného Eydsteinssona.
18'
Na Yosefiho centr z pravé strany si na přední tyči naskočil nejvýše Gil Cohen, hlavou ale zamířil vedle.
17'
Přihrávka Amita Cohena byla sražena na další roh.
16'
Nakonec z toho byl rychlý izraelský protiútok vedený po levé straně Almogem. Ten se zasekávačkou uvolnil přes protihráče a vyslal střelu z úhlu. Eydsteinsson byl na svém místě a chytá.
15'
Olsen poslal do izraelského vápna dlouhé autové vhazování, domácí obrana ale míč bleskově odvrátila do bezpečí.
14'
Po faulu Radosavljevice zůstane míč na kopačkách Izraele. Ten hned od úvodních minut potvrzuje roli obrovského favorita.
13'
Zakončení Gurfinkela bylo nepřesné. Rozehrávat může Eydsteinsson.
12'
Další rohový kop Izraele rozehrál pro změnu Abu Fani, i tuto situaci ale hosté přečkali bez újmy na skóre.
11'
Rozehrál jej Dasa, žádné větší nebezpečí ale před bránou Faerských ostrovů nevzniklo.
10'
Izrael pokračuje v náporu. Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop.
8'
Favorit jde velmi rychle do vedení! Přihrávka Haima Almoiga byla sražena k TAI BARIBOVI, který míč nadvakrát procedil přes bránícího protihráče až pod břevno!
6'
Agnarsson fauloval Gurfinkela. Rozehrávat bude Izrael.
5'
První zakončení na straně hostů obstaral Mikkelsen, ani on ale nebyl přesný.
4'
Další izraelskou šanci zastavuje praporek pomezního rozhodčího, který načapal v ofsajdu Yosefiho.
2'
První střelecký pokus obstaral domácí Lako, branku ale netrefil.
1'

Izrael: Tzur – A. Cohen, G. Cohen, Arad, Gurfinkel – Yosefi, Abu Fani, Dasa – Baribo, Haim Almog, Lako
Náhradníci: Peretz – Ashkenazy, Broun, N. Cohen, Gruper, Karzev, Levi, Malede, Savir

Faerské ostrovy: Eydsteinsson – Olsen, B. Petersen, Edmundsson, Niclasen – Mikkelsen, Andreasen – Agnarsson, H. Samuelsen, Giessing – Radosavljevic
Náhradníci: Zachariasen – Benjaminsen, Henriksen, Johansen, Knudsen, P. Petersen, J. Samuelsen

Rozhodčí: McNabb – Bell, Anderson (NIR).
Reprezentanti obou zemí se spolu utkají poprvé. Hrát se bude na stadionu ha-Mošava ve městě Petach Tikva, jenž je s kapacitou 12 tisíc diváků domovským stánkem místních klubů Hapoelu a Maccabi.
Izrael má ve své kvalifikační skupině odehrán jen jeden zápas, ten ovšem zvládl vítězně, když zvítězil před měsícem v Kazachstánu 2:1. Faerské ostrovy odehrály již tři utkání a budou dle očekávání "otloukánkem" skupiny, když se krčí bez jediného bodu a s hrozivým skóre 2:13 na poslední šesté pozici. Naposledy schytali fotbalisté ostrovní země debakl v Severní Makedonii, kde prohráli vysoko 7:1.
Příjemný fotbalový podvečer. Kvalifikace o postup na evropský šampionát hráčů do 21 let je v plném proudu. My se dnes v rámci tohoto textového přenosu zaměříme na střetnutí, v němž bude plnit Izrael roli obrovského favorita proti Faerským ostrovům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:35.