Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Chorvatsko - 14. listopadu 2019   17:30

Litva
Litva
60' Antanavičius
1:3
(0:1)
Chorvatsko
Chorvatsko
9' Ivanušec   • 73' Posavec   • 89' Bistrovič
Litva
Krapikas (C) – Širvys (90. Uzéla), Kloniünas, Šatkus, Stočkünas – Šešplaukis (88. Varejka), Antanavičius, Mégelaitis, Jankauskas (82. Ramanauskas) – Dubickas (88. Kružikas), Utkus (82. Marazas).
Šiaulys – Armalas, Marazas, Banevičius, Uzéla, Milašius, Ramanauskas, Varejka, Kružikas.
Hagenes – Isaksen, Dale
LFF Stadionas, Vilnius
Chorvatsko
Šemper – Bradarič, Gvardiol, Kalača, Šutalo – Ivanušec (90+1. Majer), Lepinjica, Moro (C) (75. Žaper) – Marin (46. Posavec), Musa (75. Kovačević), Ćuze (65. Bistrović).
Kotarski – Šverko, Soldo, Čolina, Majer, Žaper, Bistrovič, Posavec, Kovačević.

Litva dokázala po hodině hry vyrovnat po dlouhém autu Antanavičiusem, jenže v 65. minutě přišel v dresu Chorvatska na hřiště faktor "B" – Kristijan Bistrovič a druhou branku připravil pro Posavece a třetí těsně před koncem vsítil sám. Chorvatsko připisuje potřebné tři body a určitě i v dalším průběhu kvalifikace bude mít co říci.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 0:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:12.
90+4'
90+3'
Žaperova střela byla zablokována.
90+2'
Žaper byl faulován ve středu hřiště.
90+1'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Ivanušec, přichází Lovro Majer.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Pijus Širvys, přichází Karolis Uzéla.
89'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatsko definitivně rozhoduje o svém vítězstvím, když obránce Širvys zaváhal (těžko říci zda to bylo s faulem), ztratil míč, skácel se na zem a Ivanušec předložil čistou gólovku jak na zlatém podnose a KRISTIJAN BISTROVIČ opět ukázal své kvality – 1:3!
88'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Edgaras Dubickas, přichází Igans Kružikas.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Deividas Šešplaukis, přichází Matas Varejka.
87'
Ivanušec se stal další obětí faulu, konkrétně to byl nyní Mégelaitis.
85'
Litav se snaží o vyrovnání výsledku. Ať už utkání dopadne jakkoliv za výkon se hráči ve žlutých dresech stydět nemusí.
84'
Posavec se útočným faulem provinil v souboji s Stočkünasem.
82'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Eligijus Jankauskas, přichází Matas Ramanauskas.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Edgaras Utkus, přichází Justinas Marazas.
82'
Žlutou kartu dostává Kristijan Bistrovič (Chorvatsko).
81'
Přímo před zrakem rozhodčího fauloval Bistrovič a i když se dal vzápětí do sprintu, žluté kartě stejně neunikl.
80'
A následně ani Michael Žaper netrefil prostor tří tyčí.
78'
Posavec si nyní vedl o poznání hůře než, když dával druhý chorvatský gól v tomto utkání.
76'
Źaper se po příchodu na hřiště ihned provinil faulem.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Michael Žaper.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Franko Kovačević.
73'
Vše začalo čistým odebráním míče, poté ho přes polovinu hřiště vedl šikovně Bistrovič, před pokutovým územím parádně našel nabíhajícího spoluhráče IVANA POSAVECE a ten tento pěkný kontr úspěšně gólově završil – 1:2!
71'
Žlutou kartu dostává Antanavičius (Litva).
70'
Ve středu hřiště dostal nekompromisně na kolena soupeře velmi tvrdý zásah Antanavičiuse.
69'
Brdarič to nyní také přehnal v souboji s důrazem.
67'
Další nedovolený zákrok z domácích kopaček.
65'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marijo Čuze, přichází Kristijan Bistrovič.
63'
Mégelaitis uzemnil aktivního hráče a pro změnu jediného střelce Chorvatska Ivanušece.
62'
Ve středu hřiště fauloval právě střelec litevské branky.
60'
Litva právě vstřelila branku!
Ano, takhle by to šlo. dlouhý aut v pokutovém území přizvedl Utkus, Širvys v pokusu o nůžky sice promáchl, ale k volnému míči se dostal nabíhající DOMANTAS ANTANAVIČIUS a pohotově srovnává na 1:1!
59'
Litva se usadila na útočné polovině a bude vhazovat dlouhý aut směr pokutové území.
58'
Petar Musa se dopustil útočného faulu.
57'
Po rohovém kopu Ivanušece byla střela kapitána Mora zablokována.
56'
Střela Ivanušece byla sražena pozorným obráncem na další roh pro Chorvatsko.
55'
Rohový kop pro Chorvatsko.
54'
Neprošel ani střelecký pokus Čuzeho.
52'
Střela kapitána Chorvatska byla zblokována.
51'
Žlutou kartu dostává Pijus Širvys (Litva).
51'
Širvys stáhl na mokrou trávu Kalaču a neobejde se to jen tak bez následků.
51'
Po rohovém kopu soupeře se zapojil i Ivanušec a obětavě zablokoval střelu.
50'
A vzápětí měla Litva největší šanci v utkání, když po Jankauskasově střela ztečována na rohový kop!
49'
Litevci rohový kop ubránili.
48'
Ve slušné pozici se ocitl Marijo Čuze, ale jeho pokus byl sražen na poslední chvíli na další roh pro Chorvatsko!
47'
Musa se střetl v osobním souboji s Kloniünasem.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Antonio Marin, přichází Ivan Posavec.
46'
První poločas skončil 0:1 pro Chorvatsko a to se fotbal hrál jen dvacet minut. Tutovku zahodil Musa nepřesnou střelou, poté Ivanušec nedal penaltu, ale z dorážky již byl úspěšný. Druhý poločas by měl začínat cca v 18:33 hodin.
45'
45'
Ihned po rozehrání rohu, sudí ukončil první poločas.
44'
Střela Jankauskase byla zblokována a znamená vůbec první rohový kop pro Litvu.
43'
Dubickas neprošel přes Kalaču, jelikož tento obránce se ho rozhodl faulovat přistrčením.
42'
Jankauskas se dostal do dlouhého seznamu hráčů jenž si nevěděli rady jinak než faulem.
41'
Bradarič byl nachytán v ofsajdu.
41'
Hráč Litvy se již ocitl v autu mimo hrací plochu.
40'
Musa opět fauloval litevského Antanavičiuse.
39'
Kombinace Chorvatsko jsou pěkné, hezky se na ně dívá, ale velmi často bývají lehkovážně, stejně jako v tento moment.
38'
Sražený centr zprava končí rohovým kopem pro Chorvatsko.
37'
Marin se ocitl v tvrdém souboji s obráncem Širvysem.
36'
Na levé straně hřiště velmi nesmělý pokusu o uvolnění hráče Litvy končí dlouhým balonem pouze do náručí brankáře Šempera.
34'
Jankauskas se ocitl v ofsajdu.
33'
Kombiance Litvy je velmi pomalá a hlavně bez překvapení to obranu Chorvatska nemůže překvapit, ani při hlubokém, půlnočním spánku.
32'
Musa si v osobním souboji vyšlápl na Antanavičiuse.
31'
Ivanušec se neprosadil po rohovém kopu na pravé straně hřiště v souboji jeden na jednoho.
30'
Pěkná narážečka a následně sražený míč mířící před branku pozorným obráncem na další roh pro Chorvatsko.
28'
Velmi špatná rozehrávka domácích a tak je Chorvatsko víceméně v permanentním tlaku, jen doplácí na velmi zlou koncovku.
27'
Marin si sice vedl o něco lépe, jelikož trefil brankový prostor, ale na brankáře Titase Krapikase si stejně nepřišel.
26'
Po rozehrání rohu se odražený míč dostal mimo pokutové území, kde ho z první napálil kapitán Chorvatska Nikola Moro, ale branku Litvy vysoko přestřelil.
25'
Další rohový kop pro Chorvatsko.
24'
Míč prolétl pouze pokutovým územím až k brankáři Krapikasovi, bez toho aby ho kdokoliv z hráčů předtím zasáhl.
23'
Rohový kop pro Chorvatsko z levé strany hřiště.
22'
Velmi prudký liják zatím vůbec nijak nesnižuje velkou snahu obou celků hrát fotbal.
20'
Utkusovu střelu z přímého kopu brankář Šemper jistě kryl..
20'
Lepinjica použil až příliš důrazu v osobním souboji.
19'
Kapitán Moro byl uzemněn na deštivou zem hráčem litevského reprezentačního výběru Antanavičiusem.
19'
Hráč Litvy Dubickas si také nepohlídla své ofsajdové postavení.
18'
Musa se provinil faulem v osobním souboji.
17'
Hra byla sice přenesena na levou stranu hřiště, ale tam si ofsajd nepohlídal Marin.
16'
Litva se snaží o kombinační fotbal ve středu hřiště.
14'
V koncovce se neosvědčil příliš Joško Gvardiol a nezacílil přesně do brankového prostoru.
13'
Širvys nedovoleně fauloval Marina.
11'
Další střelecký pokus Musy brankář Krapikas pokryl.
9'
Pokutový kop brankář Krapikas vyrazil , ale nicméně z dorážky přeci jen do vedení dostává Chorvatsko LUKA IVANUŠEC – 0:1!
9'
Ivanušec (Chorvatsko) neproměňuje pokutový kop.
8'
Žlutou kartu dostává Edvians Kloniünas (Litva).
8'
Brdarič dostal naložena od Kloniünase – pokutový kop!
6'
Ve velmi dobré pozici se objevil chorvatský útočník Petar Musa, ale ve své gólové příležitosti selhal a branku minul!
4'
Do prvního zakončení se dostal záložník Luka Ivanušec, avšak svůj cíl – tedy litevskou branku minul.
2'
Ve Vilniusu prší což není příjemné pro fotbalisty obou národních týmů.
1'

Litva: Krapikas (C) – Širvys, Kloniünas, Šatkus, Stočkünas – Šešplaukis, Antanavičius, Mégelaitis, Jankauskas – Dubickas, Utkas.
Náhradníci: Šiaulys – Armalas, Marazas, banevičius, Uzéla, Milašius, Ramanauskas, Varejka, Kružikas.

Chorvatsko: Šemper – Bradarič, Gvardiol, Kalača, Šutalo – Ivanušec, Lepinjica, Moro (C) – Marin, Musa, Ćuze.
Náhradníci: Kotarski – Šverko, Soldo, Čolina, Majer, Žaper, Bistrovič, Posavec, Kovačević.

Chorvatsko – Anglie 3:3
Ve skupině 4 přivítá Litva (4) na svém hřišti Chorvatsko (5). Hostující tým má však několik zápasů k dobru. Zbytek této skupiny tvoří týmy San Marino, Česko, Řecko, Skotsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.