Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Gruzie - 18. listopadu 2019   18:00

Slovensko
Slovensko
28' Kolesár  • 52' Herc  • 66' Gamboš
3:2
(1:1)
Gruzie
Gruzie
8' Kucia   • 89' Spanderašvili
Slovensko
Šipoš – Vallo, Šulek, Oravec, Mojžíš – Gamboš, Pokorný, Herc (C) (68. Špyrka) – Kolesár (58. Ďuriš), Almási, Chobot (Kovaľ).
Vantruba – Špiriak, Adamec, Fábry, Ďuriš, Kovaľ, Kopas, Špyrka, Sluka.
Hamiti – Bregasi, Agaraj (všichni ALB)
Štadión pod Zoborom, Nitra
1 828 diváků
Gruzie
Gugešašvili (C) – Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Mali (59. Spanderašvili), Kucia, Kočorašvili (59. Ninua), Tabatadze – Kvaracchelia (43. Silagadze), Kochreidze (59. Kavtaradze), Davitašvili (59. Bugridze).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 28:13.
Slovensko tedy zaznamenalo druhou výhru v kvalifikaci a ze čtvrtého místa ztrácí na nejlepší duo z Francie a Švýcarska už jen tři body. Stále však je v hodně nevýhodné pozici, neboť má o jeden odehraný zápas více.
Je dobojováno! Velice důležité střetnutí o zvýšení naděje na postup na evropský šampionát hráčů do 21 let končí těsnou výhrou Slovenska. Domácí od osmé minuty prohrávali, nicméně po vyrovnání Kolesára využili hru v početní převaze. Herc a Gamboš pěknými trefami zpoza vápna upravili stav na 3:1 a v tu chvíli se už zdálo, že je hotovo. Svěřenci trenéra Guľy ale byli hodně nedisciplinovaní, dohromady měli bezmála třicet faulů a doplatili na to vyloučením Pokorného. Gruzie se ještě namotivovala k závěrečnému náporu, Spanderašvili v 89. minutě snížil a po dalším rohu dokonce nechybělo mnoho, aby došlo i na vyrovnání.
90+9'
90+9'
Almásimu v protiútoku chyběla rychlost. Na druhé straně se mu nabízel Ďuriš, ale vyčerpaný domácí útočník o balón přišel.
90+8'
Dávno běží už osmá minuta původně čtyřminutového nastavení. Hosté si i tak troufli v klidu kombinovat ve středu hřiště a až po dlouhé době se přesunuli doprava, odkud neodcentroval Ninua.
90+7'
Špyrkovi utekl míč na hranici pokutového území, když se snažil najít Kovaľa. Gruzínci pak rychle ztratili míč a asi už jim nezbude čas na vyrovnání.
90+6'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Marián Chobot, přichází Martin Kovaľ.
90+4'
V prostoru mezí střídačkami vznikla velká šarvátka, do které se zapojily oba realizační týmy. Hlavní sudí udělil hned tři červené karty, z toho jednu z nich vyfasoval rozzuřený guríznský kouč Cecadze.
90+3'
Opět Slováci úplně nezvládli bránění rohového kopu. Giorgi Kucia se dostal ke střele, kterou domácí obránci odrazili těsně před brankovou čárou!
90+2'
Ninua při přímém kopu vsadil hlavně na přesnost. Šipoš se tak v pohodě zvládl odrazit k levé tyči a balón vyrazit.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty.
90'
Martin Gamboš se po tvrdém střetu s Kavtaradzem zatím nezvedá. Podle rozhodčího však fauloval právě slovenský reprezentant.
89'
Gruzie právě vstřelila branku!
Pár minut před koncem tu přece jenom máme ještě velké drama! Rohový kop z pravé strany zrealizoval Ninua. Balón propadl přes balík těl až na NUGZARA SPANDERAŠVILIHO a ten ho pohotově přesměroval za Šipošova záda.
88'
Dávid Ďuriš vysunul na levé straně Chobota, ale před Almásim stihl zastavit balón Gugešašviliho. Na druhé straně dostal pas za obranu Bugridze, jenž z úhlu trefil jen prvního obránce.
87'
Špyrkův centr z pravé strany nepatřil mezi ty nejpovedenější. Hosté opět chtěli rychle zaútočit, ovšem Bugridze byl zpomalen taktickým faulem.
86'
Ďuriš si šikovně předkopl míč a Tabatadze už předním nestihl zastavit. Došlo tak ke kontaktu a další žluté kartě.
85'
Šipoš předvedl skvělý dlouhý a rychlý výkop, jenže Ladislav Almási v brejkové situaci hodně špatně přihrával do vápna na Dávida Ďuriše.
84'
Ninua ze standardní situace střílel rovnou na branku. Po teči obránce ještě rozehrál i rohový kop, ale balón skončil v rukavicích Šipoše.
83'
Také Slovensko bude dohrávat v deseti. Chobot kvůli špatné komunikaci propadl ve středu hřiště. Následný požár hasil Peter Pokorný a ten po druhé žluté kartě automaticky dostal i tu červenou.
81'
Hosté dost riskantně kombinovali uvnitř vlastního vápna. Míč jim vzal Chobot, kterého pak u levé lajny fauloval Silagadze.
80'
Hlasatel oznámil, že utkání sleduje 1 828, což je i na slovenské ligové poměry velmi solidní návštěva.
79'
Oba týmy jsou hodně nedisciplinované. Žlutou tentokrát vyfasoval Ladislav Almási, který ještě na útočné polovině atakoval Kobouriho.
77'
Tabatadze se nebál jít do skluzu proti Vallovi, který útočil po pravém křídle. On sám poté dvakrát vhazoval, ale vše skončilo rukou Ďuriše.
76'
Pronikající Marián Chobot byl u levé postranní čáry faulován a Kucia se stal dalším hráčem, na jehož kontě svítí žlutá karta.
75'
Mojžíšův přetažený centr za vzdálenější tyči našel Ďuriše, který z voleje sklepával míč do malého vápna, ale tam už si poradil hostující gólman a kapitán v jedné osobě.
74'
Znovu v akci Pokorný, který zezadu naskočil na Kavtaradzeho. Ten se po něm ještě trochu ohnal, ale sudí na to nijak nereflektoval.
73'
Peter Pokorný už poněkolikáté fauloval ve středu hřiště. Po souboji s Kuciou už se to neobešlo bez žluté karty.
72'
Ninua z rohu nic nevymyslel. Čerstvý Špyrka poté spěchal za odkopem Valla, ale balón předním stihl odehrát Silagadze.
71'
Tabatadze odcentroval přes Valla na Kavtaradzeho. Ten se ale nezvládl otočit přes Šulka,jenž poslal balón na rohový kop.
70'
Gruzínský tým je po vyloučení ze závěru prvního poločasu vcelku neškodný. Slovensko by v posledních dvaceti minutách už nemělo o vedení přijít.
69'
Vallo se hezky uvolnil a trochu nechtěně přihrál na levý kraj velkého vápna. Chobot pak ještě připravil lepší palebnou pozici Gambošovi, který ale vůbec netrefil prostor branky.
68'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Christián Herc, přichází Jozef Špyrka.
66'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Další parádní gólový moment v podání slovenského výběru! Silagadze chyboval u vlastního vápna, když mu spadl míč z hlavy za záda. Toho využil poblíž číhající MARTIN GAMBOŠ, jehož dělovka rychle spadla až pod břevno gruzínské branky.
65'
Znovu je pískáno v domácí neprospěch. Tentokrát se provinil Almási v souboji se záložníkem Kuciou.
64'
Kristián Vallo zakřižoval náběh jednoho s Gruzínců a odkopl míč do autu, odkud jej vrátí do hry Silagadze.
63'
Zápasu v posledních minutách chybí lepší tempo. Stále se velmi často přerušuje, naposledy kvůli drobnému faulu na Tabatadzeho.
62'
Christián Herc ve středovém kruhu podrazil Kuciu a dokonce si za to vysloužil napomenutí žlutou kartou.
61'
Marián Chobov si nepohlídal své postavení a v zárodku útočné akce Slovenska mu byl odmáván ofsajd.
59'
Nezvyklý krok od hostujících koučů, kteří před poslední půlhodinu vyčerpali všechna zbývající střídání. Ze hry odešli Kochreidze, Davitašvili, Kočorašvili a Mali, za které přišli Kavtaradze, Bugridze, Ninua a Spanderašvili.
58'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Kolesár, přichází Dávid Ďuriš.
57'
Tradičně to byla rozehrávka na krátko. První centr zleva propadl na druhou stranu, odkud poslal míč do ohně Vallu a hlavičkujícího Chobota skvěle vychytal Gugešašvili!
56'
Nákop na levé křídlo hledal Chobota, kterého nenechal odcentrovat Tabatadze. Na programu dne bude rohový kop.
55'
Slovenský útočník se poměrně rychle zmátořil a za potlesku diváků odešel do zámezí, odkud se okamžitě vrátil na plac.
54'
Ladislav Almási zůstal před hostující brankou ležet s vyraženým dechem. Zatímco hra pokračovala na druhé straně, tak mu sportovně pomohl gruzínský gólman Gugešašvili.
52'
Domácí nedlouho po změně stran otáčí skóre! CHRISTIÁN HERC si vzal míč od Pokorného, v otevřeném prostoru se posunul kousek před velkého vápna a pak s přispěním trefené tyče překonal bezmocného Gugešašviliho.
51'
Giorgi Kočorašvili zezadu povalil Chovota a domácí tak mohou zahájit další postupný útok.
49'
Úvod druhé půle je hodně rozkouskovaný. Po dalším slovenském faulu propadl nákop Kobouriho až do rukavic Šipoše.
48'
Z nařízené standardní situace Davitašvili nic nevymyslel. Slováci to zkusili po levé straně, ale Chobot na Almásiho balón nedostal.
47'
Giorgi Kochreidze se potkal s nohou Herce a doprovodil svůj pád hlasitým výkřikem, což možná donutilo hlavního sudího zapískat faul.
46'
Je za námi první poločas, který se pro slovenské fotbalisty nějakou dobu nevyvíjel příliš dobře. Kucia v osmé minutě poslal Gruzii do vedení, nicméně Kolesár o dvacet minut později vyrovnal na současných 1:1. Domácí budou mít po změně stran výhodu o jednoho hráče v poli, za dvě žluté karty totiž byl vyloučen stoper Ločošvili.
45+2'
45+1'
Ladislav Almási v pokutovém území nezpracoval prudký pas od Gamboše. Hosté rychle otočili hru, ovšem vysunutý Davitašvili byl odzbrojen Šulkem.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Slovenský kouč Adrián Guľa si neodpustil nějaké řeči směrem k pomeznímu sudímu a byl za to napomenut žlutou kartu.
43'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelia, přichází Luka Silagadze.
42'
Slováci dostali k dispozici hned dvojici rohových kopů. Po tom druhém zpoza vápna hodně nepřesně vypálil Vallo a Gruzínci mohou konečně střídat.
41'
Přímý kop z dobré palebné pozice rozehrál Christián Herc, který pravačkou překopl zeď a Gugešašvili prudkou ránu s obtížemi vyrazil nad břevno.
40'
Velká komplikace pro Gruzínce! Almási se důrazně tlačil za Kolesárovým nákopem. Ločošvili ho k míči nepustil jen díky faulu a žilinský obránce tak po druhé žluté kartě odchází do sprch.
39'
Maliův pas ve vápně odkopl Oravec pouze na Kochreidzeho, který napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů, ale míč poslal jen na prostředek branky k Šipošovi.
38'
Zuriko Davitašvili se až nečekaně snadno dostal do úniku. Balón v něm ale nechal za sebou a slovenská defenziva se díky tomu stačila vrátit.
37'
Nikoloz Mali chytře přenesl hru doleva, kde byl v jeden moment volný Tabatadze, ale Kolesár mu ve finále balón výborně odebral.
36'
Série soubojů ve středu hřiště skončila faulem Chobota, který odnesl s desítkou hrající gruzínský útočník Giorgi Kochreidze.
35'
Jeden z obránců Gruzie upadl při snaze zlikvidovat Gambošovu přihrávku na Almásiho. Tomu však spadl míč za paty a z nadějně vypadající situace nebylo vůbec nic.
34'
První gruzínský roh zrealizoval Zuriko Davitašvili. Centr zleva byl prodloužený, ale Ločošvili se u vzdálenější tyče k zakončení nedostal.
33'
Nikoloz Mali doběhl nakopnutý balón a z pravého kraje velkého vápna dal míč pod sebe Kochreidzemu, který z jedničky jen o kousek minul Šipošovu pravou tyč.
32'
Na první pohled nenápadný střet mezi Mojžíšem a Malim byl posouzen jako faul slovenského fotbalisty. Drobné bolestivé šrámy ale vydýchávají oba zúčastnění.
31'
Luka Ločošvili zvládl rychlostní souboj s Almásim. Kolesár ale pokračoval v napadání a gólman Gugešašvili pod tlakem zakopl míč za postranní čáru.
30'
Peter Pokorný se krátce po rozehrávce snažil znovu získat míč, ale nakonec mu byl po kolizi s Kvaraccheliou odpískán faul.
28'
Papírový favorit po hezké kombinační akci vyrovnává na 1:1! Ladislav Almási na hranici vápna přenechal míč Chobotovi, který zleva našel před brankou úplně volného PETERA KOLESÁRA a ten už to měl při zakončení hodně jednoduché.
27'
Ilia Beriašvili se trochu zalekl napadajících protihráčů a odevzdal míč domácím. Z levé straně vhazuje ALexander Mojžíš.
26'
Gambošův centr ze standardní situace byl odvrácen na Oravce, který se sice pokusil o vystřelit, ale trefil pouze jednoho z mnoha clonících protihráčů.
25'
O pár vteřin později se žlutí také na straně Gruzie. Almási na levé straně nastartoval Chobota, kterého nepovedeným skluzem sestřelil Luka Ločošvili.
25'
Další menší chyba v obranné fázi slovenského týmu. Kvaracchelia se málem dostal do úniku, nicméně Šulkův žlutý faul mu v tom zabránil.
23'
Kochreidze zabojoval o spoluhráčem odkopnutý balón. V souboji jeden na jednoho překonal Oravce, ale právě ten jeho střelu z dálky srazil k Šipošovi.
22'
Martin Chobot ztratil míč na vlastní polovině, jenže také Gruzínci zvolili zpátečku až k brankáři Gugešašvilimu.
21'
Almási byl na pravé straně zdvojený a získal jenom aut. Ločošvili ho předtím v běžeckém souboji držel a tahal za dres, ale sudí zůstali v klidu.
20'
Martin Gamboš to hodně přehnal s důrazem v souboji s Kočorašvilim. Zpět do pohybu uvedl míč Kobouri, jenže ho pouze odevzdal soupeřům.
19'
Kristán Vallo neměl komu přihrát, a tak se z půlky hřiště rozhodl poslat míč až na Dávida Šipoše. Zatím to od domácího týmu není bůhvíjak povedený výkon.
18'
Mojžíšův centr doběhl Kolesár až u rohového praporku. Slovensko díky tomu mohlo obléhat velké vápno, ale míč před Gugešašviliho už nedostalo.
17'
Jeden ze členů tříčlenné gruzínské obrany si při pádu z velké výšky trochu ublížil a nyní absolvuje krátké ošetření.
16'
Alexander Mojžíš poslal dlouhatánský aut na Chobota, kterého doslova zboural Ločošvili a poslal míč do zámezí.
15'
Giorgi Kucia si pokryl balón před dobíhajícím Pokorným a ten ho chtě nechtě fauloval. Gruzie tak sbírá další procenta do statistiky držení míče.
14'
Luka Ločošvili dobře přečetl Šulkovu přihrávku na Almásiho a byl u balónu jako první, přestože to k němu měl v prvotní fázi mnohem dále.
13'
Chviča Kvaracchelia si během postupného útoku došel pro faul, kterým se provinil vystupující stoper Martin Šulek.
12'
Gamboš znovu rozehrál na krátko a po následném prudkém centru k bližší tyči došlo jen k útočnému faulu v podání Almásiho.
11'
Kolesárův centr našel Oravce, jehož hlavička byla okamžitě ztečovaná a vznikl z ní pro změnu rohový kop.
10'
Giorgi Kočorašvili v souboji s Gambošem spadl na zem a přitom zahrál rukou. Je z toho standardní situace pro Slovensko.
8'
Hosté se na konci osmé minuty dostávají do vedení! GIORGI KUCIA u středového kruhu obral o míč Pokorného a hned vzápětí si naběhl na skvělou Maliho průnikovku, po které zkušeně přehodil vybíhajícího Šipoše.
8'
Gruzínci po zisku míče rychle otočili hru, ovšem Chviča Kvaracchelia se střelou z dálky Šipošovu branku rozhodně neohrozil.
7'
Chobot získal pro domácí rohový kop, ovšem rozehrávka na krátko soupeřovu obranu ničím nepřekvapila.
6'
Gugešašvili si na první zákrok ještě chvíli počká. Chobot odcentroval přes Beriašviliho až ve chvíli, kdy byl balón celým objemem za koncovou čarou.
5'
Chobot byl faulován Malin a slovenská reprezentace se znovu pokusila o útok, z něhož prozatím vytěžila aut Mojžíše.
4'
Gamboš neudržel míč na pravém křídle. Domácí na to zareagovali aktivním napadáním, ale Gruzínci z něj velmi dobře vybruslili.
3'
Giorgi Kochreidze se po nenápadném nákopu dostal za slovenskou obranu. Mojžíš mu i tak dokázal zezadu balón šikovně odkopnout.
2'
Peter Pokorný okamžitě zkoušel štěstí z velké dálky, jenže o nějaký ten metr minul ze svého pohledu pravou tyč.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v tmavě modrých dresech.
1'

Slovensko: Šipoš – Vallo, Šulek, Oravec, Mojžíš – Gamboš, Pokorný, Herc (C) – Kolesár, Almási, Chobot.
Náhradníci: Vantruba – Špiriak, Adamec, Fábry, Ďuriš, Kovaľ, Kopas, Špyrka, Sluka.

Gruzie: Gugešašvili (C) – Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Mali, Kucia, Kočorašvili, Tabatadze – Kvaracchelia, Kochreidze, Davitašvili.
Náhradníci: Buliškeria – Ninua, Spanderašvili, Kavtaradze, Andronikašvili, Ugrechelidze, Silagadze, Bugridze, Ardazišvili.

Rozhodčí: Hamiti – Bregasi, Agaraj (všichni ALB).
Gruzie

Gruzínci v úvodu tohoto kvalifikačního cyklu dvakrát za sebou narazili na Lichtenštejnce a získali všech šest bodů, když doma zvítězili 4:0 a venku na to navázali výsledkem 3:0. Proti favoritům na postup už Gruzie nebodovala, i když v obou případech k tomu rozhodně nebyla daleko. Ve Švýcarsku prohrála 1:2 a před pár dny ve Francii pro změnu 2:3, když rozhodující gól inkasovala z penalty až ve druhé nastavené minutě. V tabulce jsou Gruzínci s tříbodovou ztrátou na první dva celky třetí, přičemž mají o jedno odehrané utkání více.
Slovensko

Domácí mají po třech z deseti naplánovaných zápasů k postupu na závěrečný šampionát hodně daleko. Situaci si zkomplikovali hned prvním zápasem, při kterém v Ázerbájdžánu prohráli 1:2. Na startu říjnového srazu sice Slovensko vyhrálo 4:2 v Lichtenštejnsku, ale proti velkému favoritovi z Francie už nebodovalo, když v pětatřicáté minutě prohrávalo už 1:4 a nakonec padlo 3:5. V tabulce druhé kvalifikační skupiny jsou Slováci na předposledním pátém místě a ztrácí šest bodů na první Francii i druhé Švýcarsko.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Slovenskem a Gruzií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.