Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Norsko - 7. září 2021   18:45

0:5
(0:3)
Norsko
Norsko
6' Ceide   • 8' Ceide   • 12' Holm   • 52' Evjen   • 90+2' Palumbo
Estonsko
Lapa – Sarnin, Pelt, Miil – Hussar, Shein (72. Jarviste), Soomets (C), Saar – Tunjov (72. Aer) – Pevcov (62. Mannilaan), Tamm (71. Lepik)
Sapp – Aer, Allast, Jarviste, Lepik, Mannilaan, Palumets, Tammik, Valj
Bogár
Parnu Rannastaadion (Pärnu)
Norsko
Klaesson – Sebulonsen (82. Ostrom), Heggheim, Daland (63. Kolskogen), Oppegard – Christensen, Askildsen (63. Hove), Evjen – Holm (46. Schjelderup), Larsen (C) (46. Palumbo), Ceide
Petersen – Botheim, Hove, Kolskogen, Ostrom, Palumbo, Schjelderup

Je konec. Norsko nakonec v tomto duelu splnilo roli favorita zápasu a povedlo se mu vyhrát poměrem 5:0. Druhý poločas byl znovu režii hostujícího celku, který si znovu vypracoval poměrně dost šancí, avšak se mu povedlo proměnit pouze dvě z nich. I tak to pochopitelně stačilo na poměrně pohodlné vítězství, Estonsko totiž nemělo nárok.
90+2'
90+2'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak je tu ještě jedna branka! Střídající MARTIN PALUMBO se v pokutovém území dostal do střelecké pozice a tvrdou střelou se mu povedlo překonat domácího brankáře.
90+1'
O centr se nyní pokoušel hostující Hove, který našel pouze kopačku soupeře.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se nebude nastavovat ani jedna minutka.
88'
Míč se znovu dostal do zámezí, bude se vhazovat.
87'
O autové vhazování se nyní postaral domácí Miil. Jeho nabídka doputovala pouze na hlavu Kolskogena, kterému se povedlo uklidnit hru.
85'
K volnému míči se posléze dostal domácí Sarnin, který se prudkým pasem pokoušel vysunout Aera, jenž měl daleko k balónu.
84'
Domácí brankář nyní rozehrával po zemi nakrátko na vedle postaveného Pelta, který ještě dokázal roztáhnout hru na Hussara.
83'
Klaesson se po delší době postaral o dalekonosný odkop od své branky, který na druhé straně dokázal odehrát Miil.
82'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sebulonsen, přichází Ostrom.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Norsko kráčí za dalším vítězstvím, stále totiž vede o čtyři přesné zásahy.
79'
Do protiútoku se poté pokoušel vyrazit domácí Valja, kterého na hranici pokutového území dokázal eliminovat Heggheim.
78'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného, avšak po dalším nedovoleném zákroku bude moci rozehrávat Evjen.
77'
Norsko si nyní vybojovalo další rohový kop.
75'
S těžkou nahrávkou se poté musel popasovat hostující Schjelderup, kterému se nakonec povedlo dokráčet až do velkého vápna.
74'
Norsko po zisku míče znovu rozjelo kombinaci na vlastní obranné polovině, načež se Kolskogenovi povedlo přenést hru na Ceideho.
73'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl střídající Valja, kterému se povedlo vybojovat další autové vhazování pro domácí.
72'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Shein, přichází Jarviste.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Tunjov, přichází Aer.
71'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Tamm, přichází Lepik.
70'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. O vítězi je pochopitelně rozhodnuto, Norsko má navíc míč stále na svých kopačkách.
69'
Ven z branky poté musel domácí brankář Lapa, který se jako první dostal k míči, který se mu povedlo rozehrát na Saara.
68'
Norsko zahrávalo další rohový kop, přičemž na zadní tyči dokázal ve vzduchu hlavičkovat Heggheim, který o pořádný kus minul branku soupeře.
67'
Na pořadu dne poté byl rohový kop z pravé strany. Vysoký centr nakonec našel Sebulonsena, který místo centru ještě nahrával.
65'
Do operativní pozice se posléze dostal hostující Oppegard, který to zkoušel nahrávkou do tandemu, se kterou si ale včas poradil Sarnin.
64'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám zatím přinesla čtyři přesné zásahy. Před malým momentem Estonsko zahrozilo z rohu.
63'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Daland, přichází Kolskogen.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Askildsen, přichází Hove.
62'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Pevcov, přichází Mannilaan.
61'
Žlutou kartu dostává Sarnin (Estonsko).
59'
Lapa odkopával od své branky, přičemž se mu míč povedlo poslat na opačnou stranu, kde ve vzdušném souboji uspěl Daland.
58'
Norsko pokračovalo v kombinaci na polovině soupeře. Heggheim se obtočil kolem protihráče a poté roztáhl hru až na Oppegarda.
57'
Lapa si nyní připsal další zákrok. Domácí obrana ho totiž nechala ve štichu a ve vyložené příležitosti pro změnu selhal křídelník Ceide.
56'
Domácí brankář si posléze připsal další zákrok. Z velké vzdálenosti to zkoušel hostující Askildsen, který mířil slabě doprostřed.
55'
Hodně prostoru měl na opačné straně hostující Sebulonsen, který se s míčem dostal do pokutového území, kde ovšem narazil.
54'
Další útočnou akci táhl po levé straně hostující Ceide, který místo zakončení ještě zkoušel nahrávat na kopačku spoluhráče.
52'
Hned v úvodu druhého poločasu je tu další zásah Norska! Do pokutového území si totiž seběhl Ceide, který ještě celou akci vyšperkoval nahrávkou do tandemu na HAKONA EVJENA, který placírkou dokázal prostřelit brankáře.
52'
Na levém křídle si o nahrávku řekl hostující Ceide, kterému nevyšlo zpracování a k míči se tak před ním včas dostal Sarnin.
51'
Standardní situace domácího celku nebyla vůbec nebezpečná. Klaesson tak bez větších problémů dokázal rozehrát do strany.
50'
U středového kruhu poté operoval s míčem hostující Evjen, který byl při následném souboji o míč zastaven nedovoleným způsobem.
49'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali přenesení hry na levou stranu, kde si o nahrávku řekl Oppegard.
48'
Žlutou kartu dostává Christensen (Norsko).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Holm, přichází Schjelderup.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Larsen, přichází Palumbo.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl tři branky, o které se postaralo Norsko. To využilo velice dobrého úvodu a má tak nakročeno ke třem bodům. Domácí celek toho směrem dopředu moc nepředvedl, ve druhém dějství tak musí přijít zlepšení, jinak to na bodový zisk nebude stačit.
45'
44'
Míč se znovu dostal ven z hrací plochy a na pořadu dne tak bude další autové vhazování, které rozehraje Miil.
42'
Na vlastní polovině se ujal míče hostující Christensen, který se poměrně jednoduše dostal daleko na druhou polovinu.
40'
Na hranici pokutového území se k míči dostal Evjen, který na levém křídle spolupracoval s Ceidem, kterého ale zastavil Hussar.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
37'
Hussar zachránil míč na hrací ploše, nakonec z toho přeci jenom bude autové vhazování pro soupeře, což obstará Oppegard.
36'
Klaesson nyní dokázal po zemi rozehrát do volného prostoru, kde se nacházel Larsen. Estonsko se stáhlo do obranného valu.
35'
Žlutou kartu dostává Daland (Norsko).
Žlutou kartu dostává Pevcov (Estonsko).
34'
Do pokutového území domácích nyní přiletěl další centr, o který se pro změnu postaral Sebulonsen, který poslal míč za branku.
33'
Po autovém vhazování se k míči dostal Ceide, který se pokoušel dostat za záda protihráče, jenomže ten ho zakročil čistým způsobem.
32'
Nyní se ve vzduchu povedlo zakročit domácímu Peltovi, který dostal míč ven z pokutového území a soupeř bude moci vhazovat.
31'
Je za námi zhruba třetina utkání. Norové stále vedou o tři branky, v posledních minutách jsme neviděli nic moc zajímavého.
29'
Na hranici pokutového území se dostával hostující Larsen, který narazil pouze do protihráče a k míči zavítal Sarnin.
28'
O autové vhazování se nyní postaral domácí Saar, kterému se sice nabídl Soomets, jenomže před něj se v souboji dostal Evjen.
27'
Na vlastní obranné polovině se dostal k míči hostující Askildsen, který na té opačné polovině dokázal najít volného Holma.
25'
Norové se v posledních minutách spíše brání. Nyní hodně nepřesně nahrával Soomets, který našel pouze protihráče.
24'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil hostující brankář Klaesson, který pro změnu přenášel hru až na Oppegarda.
23'
Klaesson měl hodně času na rozehrávku, kterou nakonec po zemi nakrátko dokázal poslat přesně na kopačku Oppegarda.
22'
Nákop za hostující obranu si nyní dokázal pohlídat obránce Sarnin, který ovšem nedostal míč do bezpečnějšího prostoru.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám přinesla tři branky, přičemž se o všechny trefy postaralo Norsko.
19'
K míči se nyní pro změnu dostal také domácí brankář Lapa, který obstaral dalekonosný odkop až na opačnou polovinu.
18'
Norové nyní mohli rozehrávat od svého pokutového území. Larsen si seběhl na nahrávku a poté dokázal najít Evjena.
17'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným způsobem počínal hostující Aksildsen, který místo míče trefil pouze soupeře.
16'
Po pravém křídle se do pokutového území dostával Holm, který ještě zkoušel nahrávat vedle sebe, což ale nebylo dobré řešení.
15'
Do protiútoku se nyní dostával domácí Pevcov, kterému ale míč utekl daleko od kopačky a jako první se k němu dostal brankář.
13'
Klaesson se po delší době dostal k míči, který se mu povedlo rozehrát na levou stranu, kde si o nahrávku řekl Oppegard.
12'
A nyní je tu dokonce třetí branka! NOAH HOLM se v pokutovém území dostal k volnému míči, který se mu hlavou poslat přesně za záda domácího brankáře Lapy, jenž marně plachtil vzduchem.
12'
Estonsko si nyní vybojovalo druhý rohový kop.
11'
Míč se znovu dostal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování, o které se tak postaral domácí Soomets.
10'
Domácí celek tohoto zápasu absolutně nezvládá jeho úvod. Norové rázem vedou o dvě branky a mají tak nakročeno ke třem bodům.
8'
A v krátkém časovém sledu je tu další branka! Domácí obrana si nedala pozor na výpad středem hrací plochy, znovu se tak před brankáře dostal EMIL CEIDE, kterému se znovu povedlo zamířit přesně.
8'
Estonsko to bude mít nyní hodně složité. Prohrává totiž o jednu branku, přesto do konce zápasu zbývá hodně času.
6'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Norové se s míčem dostali na polovinu soupeře, kde se do zakončení dokázal natlačit EMIL CEIDE, kterému se povedlo překonat vyběhnuvšího brankáře
6'
Norové znovu odkopávali ven z hrací plochy a znovu se budou muset bránit. Tentokráte na pořadu dne bude úvodní rohový kop.
5'
O dalekonosné autové vhazování se postaral domácí Saar, jehož nabídka doletěla přesně na kopačku obránce Dalanda.
4'
Sebulonsen to zkoušel nahrávkou do pokutového území, kde ovšem zasahoval domácí Pelt, kterému se povedlo odehrát balón.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Klaesson, kterému se povedlo odehrát míč na druhou stranu hrací plochy.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Estonsko: Lapa – Sarnin, Pelt, Miil – Hussar, Shein, Soomets, Saar – Tunjov – Pevcov, Tamm
Náhradníci: Sapp – Aer, Allast, Jarviste, Lepik, Mannilaan, Palumets, Tammik, Valj

Norsko: Klaesson – Sebulonsen, Heggheim, Daland, Oppegard – Christensen, Askildsen, Evjen – Holm, Larsen, Ceide
Náhradníci: Petersen – Botheim, Hove, Kolskogen, Ostrom, Palumbo, Schjelderup.
Favoritem tohoto zápasu bude reprezentace Norska, které se pokusí porvat se o postup na ME. Norové zatím za sebou mají jediný skupinový duel, přesto se jim povedlo získat tři body, což momentálně znamená druhou pozici tabulky. Norsko totiž v domácím duelu dokázalo porazit Rakousko poměrem 3:1. Estonsko má naopak za sebou již dva zápasy, jenomže se mu nepovedlo získat ani bod a pochopitelně to znamená poslední pozici ve své skupině. Estonsko dokonce zatím čeká na první vstřelenou branku. V prvním duelu totiž nestačilo na Rakousko, kterému podlehlo výsledkem 0:2. Porážka přišla také proti vedoucímu Finsku, které si připsalo tři body za přesvědčivé vítězství poměrem3:0. Povede se Estonsku dnes sebrat první body do tabulky?
Kvalifikace ME U21 má před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Estonskem a Norskem.