Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Bělorusko - 16. listopadu 2021   15:00

Lichtenštejnsko
0:4
(0:2)
Bělorusko
Bělorusko
10' Latychov   • 44' Latychov   • 46' Ložkin   • 90+4' Nikiforenko
Loosli – Graber, Unterrainer, Hilti (46. Büchel), Schlegel – Lüchinger (C) (75. Jäger) – Schädler (69. Schiess), Kranz (75. Lorenz), Beck, Schreiber – Netzer (85. Eggenberger).
Vanoni – Büchel, Jäger, Lorenz, Schiess, Eggenberger.
Ghaltachčjan – Hovhannisjan, Simonjan (ARM)
Sportpark Eschen-Mauren
Bělorusko
Mikavčik (C) – Oreškevič (63. Potapenko), Vegerja, Bačerov, Priščepa – Bogomolskij (54. Davyskiba), Zinovič, Sotnikov (73. Chalimončik) – Ložkin, Morozov (73. Žerděv), Latychov (54. Nikiforenko).

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:9. Fauly: 9:19.
Fotbalisté Běloruska potvrdili v Lichtenštejnsku roli favorita a vezou si domů vítězství 4:0. Zápas to byl jednoznačný. Hosté většinu času kombinovali u pokutového území soupeře a došli si pro tři body v poměrně klidném tempu. V první půli se dvakrát trefil Dmitrij Latychov. Na začátku druhého dějství se pak prosadil Vladislav Ložkin a skóre duelu uzavřel v nastaveném čase Oleg Nikiforenko. Domácí stále v kvalifikaci čekají na první bod i vstřelený gól. To Bělorusové se dostali na dvě výhry a šest bodů.
90+4'
90+4'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden gól Bělorusů v závěru utkání! OLEG NIKIFORENKO se uvolnil na levé straně pokutového území a přízemní střelou na zadní tyč zřejmě uzavřel skóre – 0:4.
90+2'
Roman Davyskiba zakončil hostující nápor střelou levačkou z vnitřku šestnáctky. Balón ale netrefil dobře a Loosli mohl zůstat v klidu.
90+1'
Rozehrávka nakrátko. Po ní následoval domácí obranou zablokovaný nástřel do ohně.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty. Hosté budou zahrávat roh...
90'
I v závěrečné minutě řádné hrací doby Bělorusko obehrává pokutové území soupeře.
88'
Pro domácí nákop si došel brankář Mikavčik, který si tak po delší době osahal míč v rukavicích.
85'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Adrin Netzer, přichází Joshua Eggenberger.
84'
Domácí se ubránili po rohovém kopu Žerděva.
84'
Jeden z hostujících hráčů to zkusil z poměrně velké dálky a vůbec ne špatně! Loosli balón vytěsnil na roh.
83'
Zápas pomalu spěje ke svému konci. Na obrazu hry se moc nemění. Bělorusové drží míč v blízkosti šestnáctky soupeře. Lichtenštejnsko v podstatě jen brání nějaký jakž takž přijatelný výsledek.
81'
Davyskiba ukončil hostující útočné snažení faulem na Becka.
79'
Ten hosté nevyužili, zůstávají však v útoku.
78'
Pokus Vladislava Ložkina zablokovala defenziva domácích. Bude z toho rohový kop.
75'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Liam Kranz, přichází Jakob Lorenz.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Simon Lüchinger, přichází Elias Jäger.
73'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vladislav Morozov, přichází Gleb Žerděv.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Viktor Sotnikov, přichází Nikita Chalimončik.
70'
Hosté zahrávali rohový kop. Zkusili to nakrátko a postupně se zahnali až k vlastnímu brankáři.
69'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Johannes Schädler, přichází Silvan Schiess.
68'
Střely na bránu – 1:7
65'
Zajímavá přihrávka Davyskiby za obranu hledala Vladislava Ložkina. Situaci ale dobře přečetl brankář Loosli, který míč lapil před útočníkem soupeře.
64'
Hraje se v podstatě jen okolo pokutového území Lichtenštejnska. Domácí jsou tak o dvě třídy slabší než Bělorusové.
63'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jaroslav Oreškevič, přichází Andrej Potapenko.
61'
Hosté si užívají pro ně poměrně vzácnou roli favorita a v exhibičním tempu si vyměňují přihrávky na útočné polovině.
59'
Na přetažený centr z hloubi pole nikdo z hostujících hráčů nedosáhl. Kopat se bude od brány Raffaela Loosliho.
57'
Ofenzivní snahu Bělorusů teď přerušil útočný faul Morozova v pokutovém území soupeře.
56'
Domácí přestáli rohový kop Viktora Sotnikova.
54'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jegor Bogomolskij, přichází Roman Davyskiba.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Latychov, přichází Oleg Nikiforenko.
53'
Když připočítáme dnešní zápas, disponují domácí v této kvalifikaci naprosto strašidelným skóre 0:40.
51'
Schlegel ale bude v pořádku a vrací se na hřiště.
50'
Dmitrij Latychov poslal k zemi domácího Schlegela a dostal za to žlutou kartu. Hráč Lichtenštejnska je navíc ošetřován.
50'
Domácí si zapíší první střelu mezi tyče! Po rohu Lüchingera hlavičkoval Lukas Büchel do náruče brankáře Mikavčika.
49'
Teď k tomu budou mít domácí příležitost. K dispozici mají rohový kop...
48'
Vypadá to na další vysokou porážku lichtenštejnského výběru, který dosud v kvalifikaci navíc ani jednou neskóroval.
46'
Výborný vstup Běloruska do druhého poločasu! Pravý bek Jaroslav Oreškevič předložil míč do šestnáctky VLADISLAVOVI LOŽKINOVI a ten svou šancí nepohrdl.
46'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Jonas Hilti, přichází Lukas Büchel.
46'
První poločas jednoznačně patřil hostujícím Bělorusům. Ti slabé Lichtenštejnsko k ničemu nepustili a zaslouženě vedou 2:0. O oba góly se postaral Dmitrij Latychov. Ten bude mít po změně stran určitě spadeno i na hattrick.
45+3'
45+3'
Ještě roh Bělorusů, který zahrával Oreškevič. Skončilo to ale jen útočným faulem.
45+2'
Prostor v pokutovém území si dělal Ložkin. Domácí obrana srazila míč k Latychovovi, který si zatím musí počkat na hattrick. Jeho rána totiž neprošla až na bránu.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
A hostům se opravdu povedlo skórovat! Jejich pěknou akci pohodlně zakončil DMITRIJ LATYCHOV, který zblízka doklepl míč do sítě po hlavičce Vladislava Ložkina. Latychov se tak prosadil podruhé v utkání – 0:2.
43'
První poločas se nám pomalu dohrává. Bělorusové drží míč a asi by byli rádi, pokud by do přestávky vstřelili uklidňující druhý gól.
42'
Hosté zahrávali standardní situaci z levé strany. Prudký centr Zinoviče na přední tyč odvrátil ve skluzu obránce.
40'
Zápas je plný nepřesností a individuálních chyb. Úroveň odpovídá postavení týmů v tabulce.
39'
Domácímu gólmanovi Looslimu nesedl odkop. Hosté vhazují.
39'
Zinovič ve snaze obrat soupeře o míč fauloval a domácí tak rozehrávají z vlastní poloviny.
37'
Domácí Schädler se snažil zkomplikovat situaci rozehrávajícímu Bogomolskému. Nakonec ho ale fauloval.
36'
Protiútok Běloruska zpacifikoval včasným vyběhnutím brankář Loosli. Ten balón zachytil před Morozovem.
35'
Opět ho zahrával kapitán domácích Lüchinger. Obrana Běloruska však jeho centr pacifikuje.
34'
Roh nebyl rozehrán úplně dobře, ovšem domácí pak ještě zůstali u míče. Po přízemním centru Lüchingera se míč dostal na hranici šestnáctky k Fabianovi Unterrainerovi, jehož rána prosvištěla kolem vzdálenější tyče. Navíc byla zřejmě tečována, protože rozhodčí nařizuje další rohový kop.
33'
Schädler se vydal k ojedinělému výpadu na pravém křídle a získal pro domácí první rohový kop.
32'
Velká šance hostí! Vladislav Morozov zamířil do tyče. Odražený míč pak dokázal zalehnout brankář Loosli, jenž tak Bělorusům zabránil v možnosti dorážet do prázdné brány!
31'
Dmitrij Priščepa se dostal k docela nebezpečné střele zpoza pokutového území. Přeci jen ale minul pravou tyč z pohledu brankáře Loosliho.
30'
Lichtenštejnci si nyní dokázali asi třikrát přihrát a pak přišel nákop do autu od pravého beka Grabera.
29'
Areálem se rozléhá hlasité dirigování hostujícího trenéra. Ten své svěřence nabádá ke kombinační hře.
27'
Střelecký pokus Kirilla Zinoviče ze střední vzdálenosti se mezi tyče nevešel. Bělorusové se alespoň snaží hrát fotbal. Ze strany Lichtenštejnska je to jen obrana a kopání balónů daleko od brány. Ani hrotový útočník Netzer v podstatě nepřekračuje půlící čáru.
25'
Domácí získali míč, ale místo nějaké kombinace ho hned nakopli do autu.
23'
Přímý kop rozehrával Kirill Zinovič. Trefil pouze zeď.
22'
O způsobu hry domácích svědčí i to, že stoper Vegerja si mohl vzít míč na okraji vlastní šestnáctky a bez odporu soupeře s ním proběhnout až hluboko na útočnou polovinu. Tam ho předal Latychovovi, který byl faulován a Bělorusko bude mít k dispozici standardní situaci z nadějné pozice.
21'
Rozehrával ho Sotnikov. Domácí se ubránili.
20'
Hosté podnikli nebezpečný útok, po němž obrana Lichtenštejnska odvrátila míč na rohový kop.
18'
Domácí hrají hodně hluboko zataženi na své polovině. V podstatě jen brání a čekají na nějaký ojedinělý brejk.
16'
Sotnikov se dopustil faulu při napadání Netzera. Rozehrávají domácí.
14'
Bělorusko pokračuje v aktivitě. Další akci svého týmu zakončil nepřesnou střelou Jegor Bogomolskij.
10'
Hosté se ujímají vedení! Sklepnutí od Morozova zužitkoval DMITRIJ LATYCHOV, který zamířil pod břevno domácí brány.
9'
Hosté stupňují tlak. Střelu Kirilla Zinoviče pokryl domácí brankář Loosli.
6'
Po standardní situaci se dostal k zakončení hostující stoper Roman Vegerja. Bránu ovšem netrefil.
5'
Oreškevič nedovoleně zastavil Schreibera. Rozehrávat mohou domácí fotbalisté.
4'
Bělorusko by přeci jen mělo být favoritem duelu. Domácí vzájemný duel vyhrálo vysoko 6:0. S ostatními soupeři ve skupině sice prohrávalo, ale zdaleka ne tak hrozivými výsledky jako domácí celek.
3'
Hostující Bělorusové se od úvodu pustili do útoku. Nyní zahrávali první roh. S centrem Sotnikova si však obrana Lichtenštejnska poradila.
1'

Lichtenštejnsko: Loosli – Graber, Unterrainer, Hilti, Schlegel – Lüchinger (C) – Schädler, Kranz, Beck, Schreiber – Netzer.
Náhradníci: Vanoni – Büchel, Jäger, Lorenz, Schiess, Eggenberger.

Bělorusko: Mikavčik (C) – Oreškevič, Vegerja, Bačerov, Priščepa – Bogomolskij, Zinovič, Sotnikov – Ložkin, Morozov, Latychov.
Náhradníci: Šapko – Nikiforenko, Davyskiba, Gruževskij, Michalenko, Chalimončik, Žerděv, Supranovič, Potapenko.

Rozhodčí: Ghaltachčjan – Hovhannisjan, Simonjan (ARM).
Lichtenštejnsko:
Celek Lichtenštejnska odehrál šest utkání a dosud nezískal ani bod. Tabulku skupiny D tak uzavírá s hrozivým skóre 0:37. I z toho vyplývá, že fotbalisté z tohoto knížectví inkasují samé příděly. Nejmenší porážku si připsali v posledním duelu s Islandem, jemuž doma podlehli „jen“ 0:3. Několik hráčů působí v nižších soutěžích v Rakousku, obránce Elias Jäger zase nastupuje za švýcarský Ostermundigen. Záložník Simon Lüchinger pak hraje fotbal na univerzitě v USA.
Bělorusko:
Bělorusové v této kvalifikaci odehráli pět zápasů. Z toho hned čtyři prohráli a jednou slavili výhru, když doma deklasovali 6:0 právě Lichtenštejnsko. V tabulce skupiny jim patří páté místo ze šesti týmů. Naposledy Bělorusko odehrálo utkání v Řecku, kde prohrálo 0:2. Kádr tvoří téměř výhradně fotbalisté z domácí ligy. Výjimkou jsou pouze Dmitri Priščepa a Kirill Zinovič, kteří působí v Rusku.
Vítám tu všechny fanoušky fotbalu! V úterním programu kvalifikace o postup na ME hráčů do 21 let se utkají také Lichtenštejnsko a Bělorusko. Oba celky uzavírají tabulku skupiny D a boj o šampionát se jich už týkat nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.