Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Belgie - 16. listopadu 2021   20:05

Skotsko
Skotsko
0:2
(0:1)
Belgie
Belgie
41' Openda   • 87' Raskin
Skotsko
Slicker – Burroughs, Welsh (86. Montgomery), Mayo, Diog (46. Clayton) – Williamson, Kelly (86. Banks), High – Leonard, Middleton (60. Mebude), Fiorini
Willy – Jeanne, Erwan Christophe (FRA)
Tannadice Park, Dundee
Belgie
Lemmens – Siquet (901. Sardella), Pletinckx, De Winter, Ven der Brempt – Verscharen (73. Kana), Onana, Raskin (90+1. Zaroury), Ndenbe – Vertessen (65. Balikwisha), Openda (90+1. Deman)

Belgie byla v tomto zápase aktivnější, vypracovávala si více šancí, a tak zaslouženě vyhrává tento zápas.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
90+5'
90+3'
V poklidném tempu se zápas dohrává, hostující fotbalisté míří za výhrou v tomto zápase.
90+1'
Čtyři minuty uvidíme navíc.
90+1'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lois Openda, přichází Olivier Deman.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Hugo Siquent, přichází Kilian Sardella.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Nicoals Raskin, přichází Anass Zaroury.
90'
Žlutou kartu dostává Dapo Mebude (Skotsko).
87'
Belgie právě vstřelila branku!
Aktivně hrající hostující celek navyšuje své vedení, po výborné přihrávce Siquenta se nohou prosazuje NICOLAS RASKIN.
86'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stephen Kelly, přichází Scott Banks.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stephen Welsh, přichází Adam Montgomery.
85'
Žlutou kartu dostává Ben Williamson (Skotsko).
85'
Belgie je v posledních minutách aktivnější, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině hrací plochy.
82'
Aktivně hrající hostující hráč se následně dostal k další střele. Ta už ovšem byla zblokovaná a k brance neprošla.
81'
Openda se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Slicker vytáhl skvělý zákrok.
80'
Žlutou kartu dostává Logan Ndenbe (Skotsko).
78'
Žlutou kartu dostává Marco Kana (Belgie).
77'
Sledujeme z obou stran hodně otevřený fotbal. Fanoušky musí podle všeho bavit. Ti skotští jsou zatím méně spokojení.
75'
Další zajímavá akce hostů, Raskin to vzal na sebe, jeho ránu vytěsnil mimo brnaku gólman Slicker.
74'
Fiorini poslal míč před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.
73'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yari Verschaeren, přichází Marco Kana.
73'
Fiorini se dostal do střelecké pozice, jeho ránu vytáhl brankář Lammens na rohový kop.
72'
Pletinckx se dostal do souboje se soupeřem. Mebude byl aktivnější, a tak ho musel hostující fotbalista faulovat.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, Belgie stále vede o jednu branku navzdory dalším šancím.
69'
Hostují celek mohl přidat druhou branku, Raskin se propracoval do střelecké pozice, ale Slicker vytáhl výborný zákrok.
68'
Domácí Williamson fauloval v souboji s Raskinem. Míč mají hostující fotbalisté.
67'
Momentálně má domácí celek územní převahu, hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale belgická obrana je pozorná.
65'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yorbe Vertessen, přichází Michel-Ange Balikwisha.
63'
Fiorini měl obrovskou příležitost, mířil sám na brankáře, ale nedokázal se prosadit. Lammens vytáhl skvělý zákrok.
62'
Fiorini to vzal na sebe, jeho rána z volného kopu končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.
62'
Raskin fauloval soupeře, nic jiného mu nezbývalo. Volný kop budou mít k dispozici nyní domácí.
60'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Glenn Middleton, přichází Dapo Mebude.
59'
Belgie kombinuje na polovině hrací plochy, hosté se pokouší prokombinovat do střelecké pozice, ale zatím marně.
58'
Jeden z domácích hráčů byl ošetřovaný na hrací ploše, zdá se, že bude potřebovat střídat. Middleton je podle všeho tím hráčem.
55'
Žlutou kartu dostává Stephen Kelly (Skotsko).
54'
Kelly fauloval soupeře, hodně zbytečně tvrdě dohrál Vertessena.
51'
Domácí fotbalisté se pokouší něco vymyslet na útočné polovině hrací plochy.
49'
Skotsko bude rozehrávat rohový kop. Fiorini centroval před branku, Leonard byl nachytaný v ofsajdu.
48'
Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhého poločasu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
46'
Leonard fauloval v souboji soupeře, Ndemde zůstal ležet na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Josh Doing, přichází Thomas Clayton.
46'
Openda proměnil pět minut před koncem poločasu penaltu, a tak díky jeho zakončení vede Belgie ve Skotsku o jednu branku.
45'
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Po faulu domácích rozehrávali hosté přímý kop. Verschaeren to vzal na sebe a vypálil na branku. Jeho pokus kryje Slicker poměrně snadno.
43'
Žlutou kartu dostává Lewis Mayo (Skotsko).
43'
V poklidném tempu se nyní dohrává první poločas, mnoho šancí k vidění není.
41'
Hostující celek proměnil nabídnutou šanci a dostává se do vedení, prosazuje z penalty. Pokutový kop s jistotou proměnil LOIS OPENDA.
40'
Penalta pro hosty.
39'
Žlutou kartu dostává Josh Doing (Skotsko).
38'
O rychlou akci se pokoušel Middleton, ale byl nachytaný v postavení mimo hru.
38'
Belgie nyní rozehrává, kombinuje na polovině a pokouší se něco vymyslet.
35'
Přibližně deset minut hry nás dělí od poločasové přestávky. Domácí na branku zatím nevystřelili ani jednu, naopak hosté už dvakrát.
34'
Souboje o míč probíhají nyní na polovině hrací plochy. Na nějakou výraznější gólovou šanci pěkně dlouho čekáme.
32'
Hostující rozehrávali další rohový kop, ale ani s touto příležitostí nenaložili dobře.
32'
Půlhodina zápasu je pryč a mnoho fotbalové krásy jsme zatím neviděli. Na nějakou výraznější šanci čekáme.
30'
Fiorini rozehrával rohový kop domácích, ale pokus o centr před branku nebyl nejlepším možným řešením.
29'
Hosté budou rozehrávat rohový kop, Verschaeren nakrátko rozehrál před branku, míč pak po centru v pohodě získal brankář.
25'
Vertessen fauloval soupeře, hrát tak budou fotbalisté Skotska. Fiorini rozehrává.
24'
Do zakončení se dostal znovu Openda, ale jeho pokus brankář vytáhl na rohový kop. Verschaeren následně rozehrával, ale do šance se jeho tým nedostal.
23'
Další pokus o střelu Belgie byla zblokovaná, neuspěl Vertessen.
22'
Registrujeme snad první střelu na branku, z velké dálky to zkoušel hostující Onana. Jeho pokus v pohdoě zastavil brankář Slicker. Ten následně rozehrává.
22'
Hostující Openda se propracoval do střelecké pozice, ale jeho zakončení bylo domácímu hráči zblokovaná.
20'
Dvacet minut hry je pryč, v tomto zápase zatím čekáme na nějakou výraznější šanci.
20'
Špatné načasování akce hostů, belgický Openda byl nachytaný v ofsajdu.
17'
Hostující Onana fauloval Middletona, hrát tak budou domácí fotbalisté.
16'
Vertessen to zkoušel středem, ale jeho pokus končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.
15'
Po čtvrthodině hry jsme sledovali Vertessena, který fauloval Kellyho. Toto neuniklo pozornosti rozhodčího, a tak budou hrát domácí.
12'
Domácí hráč si počínal v souboji neobratně, Williamson fauloval Onanu, a tak budou hrát fotbalisté Belgie.
10'
Na druhé straně se po rychlém přenesení hry dostal k zakončení Openda. Jeho dobrá rána však končí vedle branky.
9'
Middleton to vzal na sebe. Jeho rychlé zakončení míří mimo branku.
9'
Sledujeme rychlý fotbal, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Na střelu na branku čekáme.
7'
Belgie rozehrává od své branky, následně ale přišla o míč. Pokus o rychlou akci domácí neproměnili.
5'
Van Der Brempt byl příliš aktivní v osobním souboji, fauloval Fiorinia. Zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.
2'
Aktivněji hrající Belgie vybojovala rohový kop. Verschaeren poslal centr před branku, ale obrana si v pohodě poradila.
1'
Domácí fotbalisté hrají v modrém, hosté hrají v bílém.
1'

Skotsko: Slicker – Burroughs, Welsh, Mayo, Diog – Williamson, Kelly, High – Leonard, Middleton, Fiorini
Náhradníci: Mair – Anderson, Banks, Clayton, Kennedy, McKinstry, Mebude, Mongomery, Pressley

Belgie: Lemmens – Siquet, Pletinckx, De Winter, Ven der Brempt – Verscharen, Onana, Raskin, Ndenbe – Vertessen, Openda
Náhradníci: Delanghe – Ait El Hajd, Balikwisha, Deman, Kana, Keita, Samoise, Sardella, Zroury

Rozhodčí: Willy – Jeanne, Erwan Christophe (FRA).
Poslední vzájemný zápas se odehrál v roce 2012 a Belgie vyhrála na půdě soupeře 1:0. Favoritem zápasu je i dnes.
Skotsko má po třech zápasech odehraných bilanci 1-1-1. Remizovalo s Tureckem 1:1, nestačilo na Dánsko 0:1 a porazilo Kazachstán 2:1. V tabulce je Skotsko třetí.
Belgie vede skupinu I. odehrála 5 zápasů a všechny vyhrála. Skóre má 11:1 a 15 bodů. Tým si poradil s Kazachstánem 3:1, Tureckem 3:0, Kazachstánem 2:0, Dánskem 1:0 a Tureckem 2:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického fotbalu. V tomto kvalifikačním zápase ME U21 proti sobě nastoupí Skotsko a Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.