Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Švýcarsko - 16. listopadu 2021   17:00

Wales
Wales
0:1
(0:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
53' Mambimbi
Wales
Ratcliffe – Astley, Sass-Davies, Cooper (C), Beck – Adams (74. Jones), Williams, Taylor – Pearson, Jephcott (82. Hughes), Vale (77. Davies).
Lukjancukas – Arakelian, Mirauskas (LTU)
Rodney Parade, Newport
Švýcarsko
Hammel – Adrian, Vouilloz, Husic, Kronig – Jankewicz (75. Bares), Sohm (C), Rieder – Ndoye (90+6. Lungoyi), Mambimbi (75. Males), Amdouni (83. Stojilković).

Švýcaři jsou o další krok blíže evropskému šampionátu. Na čele skupiny E mají tříbodový náskok na Nizozemce, kteří ještě mají jeden zápas k dobru. Wales zůstal čtvrtý a jeho naděje téměř kompletně vyhasly.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:17.
Je dobojováno! Wales se po změně stran zlepšil, ale nebylo mu to vůbec nic platné. V 53. minutě totiž Ratcliffe nestačil na koncovku Mambimbiho a navzdory solidnímu tlaku z posledních minut už domácí fotbalisté ztrátu nevymazali.
90+6'
90+6'
Je rozhodnuto. Brandon Cooper žlutě fauloval Barese a hrát budou Švýcaři.
90+6'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Christophe Lungoyi.
90+5'
Owen Beck to zase vzal na sebe. Ukousl si však až moc velké sousto, přihrávku v časové i prostorové tísni nikomu nepředal.
90+4'
Žlutou kartu si za protesty po odpískané ruce odnese také Gabriel Bares.
90+3'
U švýcarské branky opravdu přituhuje! Po akci na levé straně došlo i nastřelu mezi tyče. Hammel každopádně Hughese vychytal.
90+2'
Počet centrů před Hammela se rychle zvyšuje. Švýcaři se v posledních minutách ještě nadřou.
90+1'
Nastavuje se 6 minut.
90'
Zahrozilo i na druhé straně. Šlo o střelu Hughese, které scházelo opravdu málo. Hammel si oddechl a bude vykopávat.
89'
Rieder si navedl balon na levačku, ovšem z dost velké vzdálenosti bránu netrefil.
88'
Teď je zase pískáno proti Velšanům. Konkrétně se provinil William Sass-Davies, nicméně Švýcaři pět rozehráli jen do kombinace.
87'
William Sass-Davies obdržel od Hughese parádní centr. Hlavou i překonal gólmana, jenže sudí mu pískl útočný faul na Adriana.
86'
Simon Sohm naháněl Pearsona. Podle sudího ho až moc držel za ruku, takže na programu je domácí standardka.
85'
Čerstvý Stojilković aktivně presoval Coopera. Ten se zmohl na malou domů Ratcliffeovi na poslední chvíli.
84'
Moc času Velšanům na srovnání stavu nezbývá. Navíc nemají ani žádný tlak, nyní musí bránit aut Adriana.
83'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Stojilković.
82'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Luke Jephcott, přichází Rhys Hughes.
80'
Od praporku si Švýcaři rozehráli ještě jednou. Bares tentokrát nic skvostného nevymyslel.
79'
Ratcliffe se blýskl parádním zákrokem! Skokem k pravé tyči eliminoval hrozbu z hlavičky Nicolase Vouilloze.
78'
Cooper přistupoval k Ndoyemu docela pozdě. Švýcarský útočník stihl vystřelit a díky teči získal roh.
77'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Jack Vale, přichází Isaak Davies.
76'
Jen pár vteřin na hřišti stačilo Malesovi k zápisu do statistik. Pyšný na to ale není, kvůli faulu na Williamse dostal žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Alexandre Jankewirz, přichází Gabriel Bares.
75'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Felix Mambimbi, přichází Darian Males.
74'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Joseph Adams, přichází Edward Jones.
73'
Jankewitz rozehrál roh nakrátko. Míč pak poskakoval mezi penaltou a malým vápnem, ale hraniční zákrok jako penaltový posouzen nebyl.
72'
Beck srovnal se zemí Jankewitze. Švýcaři rychle rozehráli, ale místo ataku se stáhli do svých zadních řad.
71'
Do konce zbývá už jen dvacet minut. Oba trenéři nadále věří základním jedenáctkám, i když se zdá, že se to velmi brzy změní.
70'
Žlutou kartu dostává Daniel Williams (Wales).
69'
Standardka z levého kraje na překonání švýcarské obrany nestačila, Hammel příchozí centr vyboxoval.
68'
Nicolas Vouilloz přispěchal k Adamsovi. Drobné strčení mu u litevského sudího neprošlo.
66'
Tempo hry se teď na delší dobu zaseklo v takovém šedém průměru. Švýcaři se snaží kontrolovat zápas hrou na jistotu.
64'
Domácí mohli rozvinout protiútok i v ponechané výhodě. Po přesunu doprava ale ztroskotal centr na Husicovi.
63'
Felix Mambimbi dělal co mohl, ale přihrávku spoluhráče na pravé postranní čáře neudržel.
62'
Hammel si vychutnal zásah proti neadresnému centru Samuela Pearsona.
60'
Trochu podceněný Riederův centr ze standardní situace proskákal až na zadní tyč. Zavíral ji Husic, ale z těžké pozice se do brány netrefil.
59'
Sotva pět vteřin po rozehrávce došlo k dalšímu žlutému prohřešku. Terrence Taylor skluzem sestřelil Ndoyeho.
59'
Za taktické držení startujícího Ndoyeho vidí Taylor žlutou kartu.
59'
Joseph Adams kopal do míst, kde po balonu skákal Williams, ale pár centimetrů potřebných k hlavičce mu přece jenom scházelo.
58'
Pearson na pravém křídle vybojoval aspoň roh.
56'
Jan Kronig měl proti sobě Pearsona. Zkusil centr, ale ten přeletěl celou domácí bránu.
55'
Ratcliffe svou minelou znegoval předchozí dobré minuty jeho spoluhráčů v poli. Chvíli asi bude trvat, než se Velšané oklepou.
53'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Lustrinelliho svěřenci otevírají skóre! Ratcliffe špatně vyběhl proti dlouhému balonu. Ndoye ho vlevo obehrál a nachystal FELIXI MAMBIMBIU střelu do vesměs prázdné brány.
52'
Astley neprocpal balon skrz zahuštěný prostor až k Hammelovi. Poté fauloval Williams.
51'
Domácí po změně stran výrazně přidali. Švýcaři se mají co ohánět, nyní si na chvíli sami zkomplikovali život ztrátou na hranici svého pokutového území.
50'
Kronig prodloužil Valeho přihrávku na roh, z něhož domácí poprvé něco vymysleli. Konkrétně to byla Hammelova střela doprostřed brány na pozorného Hammela.
49'
Praporek pomezního je nahoře, což značí Ndoyeho ofsajd.
48'
Ryan Astley si ve středovém kruhu vyšlápl na Amdouniho a vyfasoval za to žlutou kartu.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nevymyslel žádné střídání, takže pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
První půle končí. Švýcaři byli o dost lepší. Po půlhodině už si byli schopni vypracovat i několik šancí. Velšané díky Ratcliffeovi všechny ustáli bez újmy, a tak v platnosti zůstává bezbrankové skóre.
45'
45'
Ostrované dostali další varování! Šlo o dlouhý míč za obranu. Rieder si odmítl Williamse, ale střelou zleva na bližší tyč nechal vyniknout zákrok Ratcliffea.
44'
Rieder si u vlastního vápna pohlídal míč před Danielem Williamsem, který ho získal jen díky faulu.
43'
Domácí úplně nevědí, jak podržet míč ve své moci. Naopak se množí stále kvalitnější kombinace Švýcarů.
41'
Rieder rozjel roh nakrátko. Míč putoval do vápna až s mírným zpožděním, jenže Zeki Amdouni z jedničky přestřelil.
40'
Owen Beck se pustil do pořádně drzého slalomu. Několik Švýcarů obešel, ale ve vápně už narazil.
39'
Smůly pro hosty! Terrence Taylor nastartoval na pravé straně Adriana, jenž z plné rychlosti našel nikým nebráněného Amdouniho, ale ten zasáhl ze svého pohledu pravou tyč.
38'
Jephcott byl faulován ještě před půlkou, jenže zanedlouho se proti pravidlům provinil i jeho spoluhráč Williams.
37'
Diváci tleskají i za neadresnou nahrávku Jephcotta. Hraje se od brankáře Justina Hammela.
36'
Alexandre Jankewitz si šel pro faul. Back se mu chtěl vyhnout, ale sudí Lukjancukas byl nekompromisní.
35'
Ratcliffe přesně nakopával na hruď Astleyho. Přenesení na levý kraj ale nevyšlo, resultuje z něj vhazování Adriana.
34'
Domácí odpověď přišla záhy. Pearson potáhl míč pravou stranou. Vzal si ho od něj Vale, ale neprostřelil stopera Vouilloze.
33'
Amdouni malinko zahnal na levý kraj velkého vápna Mambimbiho, jenž si rychle přehodil balon na pravačku a ze slušné pozice vypálil nad břevno.
32'
Amdouni měl zavřené dveře na hranici vápna. Rozhodl se vracet míč Kronigovi, jenže ten nekvalitním centrem oslovil jen Ratcliffea.
31'
Nezměnil to ani Kronigův dalekonosný centr. Sebrat si ho chtěl Ndoye, jenže fauloval Coopera.
30'
Třetina zápasu zmizela do minulosti. Švýcaři jsou dlouhodobě nastěhováni na polovině soupeře, ale do šancí se zatím nedostali.
29'
Prudký nízký centr velšskou obranu nepřekvapil. Stejně tak hosté dobře zareagovali na protiakci Samuela Pearsona.
28'
George Ratcliffe poprvé reagoval na švýcarskou střelu skokem ke své levé tyči. Zákrok za něj udělal trojblok, jenž srazil pokus Mambimbiho na roh.
27'
Husic ze středového kruhu skvěle našel Fabiana Riedera. Tomu ale nevyšel první dotek, zahnal se ke koncové čáře a v nouzi nepřihrál vůbec nepřesně.
26'
Ndoye získal na Beckovi aut. Domácí se kvůli tomu dost rozčilovali, ale Švýcaři se stejně dobrovolně stáhli na půlku.
25'
Luke Jephcott se nestihl vrátit z ofsajdu, neboť úplně neočekával, že by mohla přijít takovýto nákop z obranné poloviny.
24'
Levá strana domácí obrany zafungovala na jedničku. Švýcaři balon neudrželi a Sohm spáchal další faul na Adamse.
23'
Amdounimu byl odkopnut balon do zámezí. Hosté si ještě nějakou dobu počkaní na první šanci.
22'
George Ratcliffe vyběhl z malého vápna a pohodlně sebral neškodný centr z pravé strany.
21'
Vale zahnal Adamse až příliš do strany, takže domácí nemohli využít trochu rozevřenější švýcarské obrany.
20'
Taylor rozdal balon na levý kraj Adamsovi a po Jephcottem sklepnutém centru celou akci z delší vzdálenosti i nepřesně zakončil.
19'
Adams získal míč na útočné polovině, jenže Luke Jephcott byl v momentě jeho kolmice v postavení mimo hru. I tak si oba vysloužili potlesk hrstky fanoušků.
18'
Rieder chtěl zabojovat o Amdouniho propadlou přihrávku z křídla. Astley si ho pokryl a vynutil si další z faulů.
17'
Mambimbi si vhodně naběhl na průnikovku z hloubi pole. Do vápna však balon nedoručil a Švýcaři se museli rychle vracet s protiútokem, jenž dopadl podobně.
16'
Williams dal Riederovi možnost rozehrát standardku z pravé lajny, jenže mizerný centr letěl ke kopačkám nejbližšího Velšana.
15'
Owen Beck zabránil centru a jako bonus sám pro sebe uzmul autové vhazování.
14'
Nepovedený roh končí faulem Riedera na Adamse.
13'
Taylor si pomohl drobným faulem na Jankewitze. Kronig poté zleva centroval a Sass-Davies docela riskantním způsobem zakopl balon na roh.
12'
Jankewitzovu přihrávku do vápna si Ndoye nezpracoval a hosté jsou zase o několik desítek metrů vráceni.
11'
Ofsajd a v něm švýcarský útočník Dan Ndoye.
10'
Mambimbi přihrál na paty Amdouniho, kterého při přechodu po ose tlačil před sebou.
9'
Faulovaný Beck si pokryl balon u praporku a domácí mají větší klid na budování nové akce.
8'
Fabian Rieder nacentroval jen na hlavy hostujících Velšanů, kteří vytlačili soupeře ke středové čáře.
7'
Sudí se chvíli rozmýšlel, ale nakonec posoudil počínání Sasse-Daviese proti Amdounimu jako nedovolené. Standardku z křídla si vyzkouší i Švýcaři.
6'
Zdvojený Ndoye u zadní čáry balon udržel, ale Adrian ho neškodně přeadresoval k Ratcliffeovi.
5'
Adams si přeběhl k praporku, ale zprava tentokráte objevil jen rukavice Justina Hammela.
4'
Standardku realizoval sám poškozený Adams. Pravačkou centroval na malé vápno, kde Švýcaři potřebovali absolvovat hned několik vzdušných soubojů, aby dostali balon na roh.
3'
Joseph Adams se rozběhl po levé straně. Adrian ho poslal k zemi a už ve třetí minutě obdržel první žlutou kartu.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v červených dresech.
1'

Wales: Ratcliffe – Astley, Sass-Davies, Cooper (C), Beck – Adams, Williams, Taylor – Pearson, Jephcott, Vale.
Náhradníci: Shepperd, Webb – Jones, Boyes, Davies, Hughes, King, Williams-Margetson, Hammond.

Švýcarsko: Hammel – Adrian, Vouilloz, Husic, Kronig – Jankewicz, Sohm (C), Rieder – Ndoye, Mambimbi, Amdouni.
Náhradníci: Keller – Müller, Lungoyi, Stojilković, Bares, Schüpbach, Krasniqi, Males, Antunes.

Rozhodčí: Lukjancukas – Arakelian, Mirauskas (LTU).
Švýcarsko

Hosté jsou součástí parádního závodu o první místo kvalifikační skupiny E, které zaručuje přímý postup na závěrečný turnaj. Hlavním, a v podstatě i jediným, soupeřem Švýcarů jsou Nizozemci, se kterými také ztratili jediné dva body při vzájemné remíze 2:2. Oba soupeři jsou na prvním a druhém místě na třinácti bodech s náskokem šesti bodů na další pronásledovatele. Naposledy Švýcaři porazili 3:0 Moldavsko. Jednou se trefil i Mohamed Amdouni, jenž skóroval v kvalifikaci už čtyřikrát.
Wales

Domácí reprezentace potřebuje proti Švýcarům naplno bodovat, aby stáhla současný pětibodový rozdíl mezi čtvrtým a druhým místem. Stejných pět bodů ztrácí Wales i na vedoucí Nizozemsko. První část listopadového srazu absolvoval Wales na půdě Gibraltaru, odkud si odvezl suverénní vítězství 7:0. Největší podíl na jedenácti velšských gólech má s třemi trefami Jack Vale.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na nadcházející evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Walesem a Švýcarskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.