Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Chorvatsko - 12. listopadu 2017   20:45

Řecko
Karnezis – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas, P. Retsos – Tziolis, Tachtsidis – Zeca, Bakasetas (59. Gianniotas), Christodulopulos (59. Fortunis) – Mitroglu.
Kuipers – van Roekel, Zeinstra
Georgios Karaiskakis (Pireus)
Chorvatsko
Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C) (90+2. Mitrović), Brozović – Mandžukić, N. Kalinić (78. Kramarić), Perišić (86. Rebić).

Z tohoto zápasu už je to ode mě vše. Přeji hezký zbytek dne.

Fauly: 13:18
Chorvatsko může tedy po výsledku 0:0 oslavovat postup na mistrovství světa, které se odehraje příští rok v létě v Rusku.
Skončil zápas, který nepřinesl jedinou branku a ani téměř nic zajímavého, co by stálo za řeč. Řecko hodně brzo rezignovalo na svou snahu zvrátit běh tohoto dvojzápasu na svou stranu a Chorvatsko se taky nikam nehnalo, protože mělo nahráno z domácího zápasu. Nejzajímavějším momentem utkání byla střela Perišiče do břevna. Za celých devadesát minut hry letěla jen jedna střela mezi tři tyče jedné z branek. V 87. minutě ji měl na svědomí Tachtsidis.
90+3'
90+2'
Řekové to ještě jednou zkusili, ale Zeca nenacentroval u pravé strany přesně.
90+2'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Matej Mitrović.
90+1'
Giannis Gianniotas se krásně prosmýkl mezi třemi Chorvaty a připravil palebnou pozici pro svého spoluhráče. Následná střela byla ale nepřesná.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Zápas se už více méně jen dohrává. Musel by se stát zázrak, aby Řecko ještě dalo tři góly, které by ho posunuly na světový šampionát.
88'
Andrej Kramarić se rozhodl z levé strany technicky vystřelit na zadní tyč. Tu ale svým obstřelem minul.
87'
První střela Řecka na bránu. Odražen míč nastřelil Panagiotis Tachtsidis, Danijel Subašić ale předvedl dobrý zákrok.
86'
Ante Rebić hned fauloval Gianniotase a Řecko může z pravé strany centrovat.
86'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Ante Rebić.
85'
Mario Mandžukić si nepohlídal své ofsajdové postavení.
84'
Chorvatsko už má sice téměř vyhráno, ale ještě si situaci pojišťuje tím, že natahuje rozehrávky a polehává na hřišti.
82'
Řekové zahrávali rohový kop. Ten letěl na zadní tyč a nakonec pro chorvatskou družinu neznamenal žádné nebezpečí.
81'
Pelekase velmi dobře zakřižoval Vrsaljko a zamezil mu v postupu podél levé postranní čáry.
80'
Míč už při své trajektorii po přihrávce Řeků podel postranní čáry opustil hrací plochu.
79'
Řekové se dostali do první větší šance zápasu, ale pokazilo ji to, že Vasilis Torosidis byl v jasném ofsajdu.
78'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Andrej Kramarić.
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglu, přichází Pelekas.
77'
Sokratis hodil míč až do pokutového území. Ale Chorvati se ubránili. Sokratis ovšem bude mít druhý pokus.
76'
Řekové dobrým napadáním donutili Vidu k odkopnutí míče jen do autu.
75'
Stále se ještě nehraje, Fortunis si totiž vyžádal ošetření.
74'
Mario Mandžukić byl ve středovém kruhu až příliš agresivní a jasně fauloval Konstantina Fortunise.
73'
Ivan Strinić se hezkou kličkou dostal do volného prostoru, ale pak byl příliš pomalý a Giannis Gianniotas se stihl vrátit a míč mu sebral.
72'
Giannis Gianniotas je po svém příchodu na hřiště hodně aktivní, ale zatím mu schází více přesnosti, aby byl pro soupeře nebezpečnější.
71'
Chorvati se standardní situaci Řecka ubránili a nakonec Řeky k přihrávce směrem k jejich vlastní bráně.
70'
Řecko bude po faulu Lovrena kopat standardní situaci.
70'
Následně akci svého týmu pokazil nepřesnou přihrávkou Panagiotis Tachtsidis.
69'
Ivan Strinić byl v obraně pečlivý a zastavil postup Řecka po pravém křídle.
67'
Mario Mandžukić se snažil potrestat pomalu rozehrávající Řeky, ale rozhodčí mu odpískal faul skluzem.
66'
Giannis Gianniotas převzal míč od Torosidise a hned ho centroval do vápna. Ale jeho přihrávka byla nepřesná a trefila prvního bránícího hráče soupeře.
66'
Modričům centr ze standardky ale nebyl zrovna ideální a Řekové se ubránili.
65'
Manolas si pomohl v úzkých ekvilibristickým odkopem nůžkami. Ale pak Řecko faulovalo, takže má Chorvatsko nebezpečnou standardní situaci.
64'
Chorvati znervózňují řecké příznivce tím, že drží už celkem dlouho míč na svých kopačkách.
63'
Alexandros Tziolis byl faulovaný, míč budou mít uprostřed hřiště Řekové.
62'
Řekově budou zakládat další akci od svých obránců. Musejí dát nutně rychle gól, pokud chtějí ještě se zápasem něco udělat.
61'
Fortunis našel nápaditou kolmicí za obranu Giannise Gianniotase, ten byl ale ve zřejmém ofsajdu.
60'
Giannis Gianniotas si v souboji se Striničem na pravém křídle pomohl nepovoleným způsobem rukama.
59'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Giannis Gianniotas.
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Lazaros Christodulopulos, přichází Konstantinos Fortunis.
58'
Mitroglova střela po zemi z dálky proletěla mimo branku Subašiče.
58'
Vasilis Torosidis centroval z pravé strany nepovedeně. Míč se vzduchu pohodově shrábl Danijel Subašić.
56'
V souboji mimo hru byl do hlavy zasažen Mandžukič. Vypadalo to na nezaviněnou srážku s Retsosem.
55'
Řecko opět obléhá dobře postavenou chorvatskou obranu. Zatím domácí na obranu soupeře recept nenašli.
53'
Ve druhém poločase hrají Řekové aktivněji než v tom prvním, je ale otázkou, zda jim to ještě k něčemu bude. Jestli už není na obrat pozdě.
52'
Znovu zahrávali Řekové roh. Centr Zecy byl povedený, ale hosté se i tak dokázali ubránit.
51'
Řekové roh rozehráli na krátko, ale tím nezpůsobili Chorvatům žádné potíže.
51'
Šime Vrsaljko odhlavičkoval míč do zámezí, Řecko bude kopat rohový kop.
50'
Zeca byl faulován Striničem a Řecko může centrovat do šestnáctky.
50'
Chorvatsku ale zatím standardky dnes moc nevychází a tento nevyl výjimkou.
49'
Vasilis Torosidis předvedl vzadu dobrou práci, před Perišičem míč odhlavičkoval na rohový kop.
48'
Marcelo Brozović střela z voleje z velké dálky prolétla vysoko nad břevnem Karnezisovy brány.
47'
Pouze za cenu na Modriče přerušili Řekové akci Chorvatska do otevřené obrany.
46'
První poločas odvety baráže o mistrovství světa v Rusku žádnou branku nepřinesl. Chorvati jsou tak po vítězství 4:1 z prvního zápasu zase o něco blíže vysněnému postupu na MS. Řecko toho v první půli moc nepřineslo, trochu překvapivě to byli Chorvati, kteří si vypracovali více šancí. Nejblíž byl Ivan Perišić, který střelou z dálky trefil břevno.
45+2'
45+2'
Panagiotis Retsos se opravdu ke střele dostal, ale ta mu vůbec nevyšla. Danijel Subašić mohl zůstat v klidu.
45+2'
Teď už se Řecko přesunulo na útočnou polovinu a pokusí se vypracovat si ještě jednu šanci v první půli.
45+1'
Řekové tu první minutu nastavení zatím tráví s míčem na svých kopačkách na vlastní polovině.
45+1'
Nastavovat se budou v prvním poločase dvě minuty.
45'
Perišič hledal ve vápně nabíhajícího si Kaliniče. Ten si ale v souboji se svým strážce počínal nedovoleně.
44'
A Řekové se hned také pustili sami dopředu. Z pravé strany ale nedokázali procpat míč do vápna Chorvatska.
43'
Chorvati pak ještě kopali rohový kop, ale ten Řecko bez problému odvrátilo.
42'
Chorvati měli právě největší šanci zápasu. Ivan Perišić se opřel do míče z velké dálky, a hodně povedeně. Trefil břevno branky Karnezise.
41'
Z levé strany nacentroval do šestnáctky Torosidis. Hlavičkoval Zeca a brankář Subašič pak míč vyboxoval jen těnsě před dobíhajícím Bakasetasem.
40'
Přihrávka na Bakesatase byla o něco delší, než by tento útočník potřebovat. Míč na hrací ploše už nezastihl.
39'
Vida byl pod tlakem. Mohl se uchýlit k přihrávce dozadu na svého brankáře. Rozhodl se místo toho nazdařbůh odkopnout míč směrem dopředu.
38'
Manola svůj centr poslal příliš vysoko, ani Sokratis na něj nedokázal doskočit.
37'
Ivan Perišić se rozhodl napadat rozehrávku Řecka hodně vysoko. Ale k míči měl nakonec přeci jen blíže brankář Karnezis.
36'
Ani následný rohový kop žádný větší vzruch před brankou Subašiče nepřinesl.
36'
Centr mířil na přední tyč. Tam stál Ivan Perišić a míč hlavou bez problému odvrátil.
35'
Po úmyslné ruce Striniče budou mít Řekové standardku z pravé strany. Na přímou střelu to není, spíše na centr.
34'
Řekové po delší době svého soupeře nějak pozlobili. Na pravém křídle Chorvatům vzali při jejich rozehrávce míč díky dobrému napadání.
33'
Rakitič přihrál na hrot na nabíhajícího Kaliniče. Ten byl ale ukázkově bráněn Manolasem, takže se k míči nedostal.
32'
Hosté vyzkoušeli nějaký nacvičený signál, ale ten jím úplně nevyšel, branka Řeků nebyla ohrožena.
31'
Choravati budou po faulu Řeků rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
30'
Řekové jsou ve své rozehrávce pomalí a navíc také nepřesní. Chorvati se zatím brání naprosto bez problém.
29'
Šime Vrsaljko se dopustil nedovoleného zákroku při snaze získat ve předu míč.
28'
Ivan Perišić nejprve zasekl a navedl si míč ještě více na střed. Pak už pravačkou vystřelil, ale branku těsně netrefil.
27'
Ivan Rakitić to opravdu zkusil přímou střelou, ale přestřelil zeď i branku.
26'
Torosidis fauloval Kaliniče. Chorvati budou mít přímý kop ze zajímavé pozice. Může z toho být i přímé zakončení.
25'
Řecko by mělo být tím týmem, který by měl být aktivnější, ale v poslední době tomu tak rozhodně není.
24'
Panagiotis Tachtsidis dostává žlutou kartu. Pravděpodobně buď za řeči směrem k rozhodčímu nebo za přifilmovaný pád.
24'
Faulů celkem v posledních minutách přibylo. Tentokrát to byl Sokratis, kdo fauloval.
23'
Modrič ale rozehrál standardku prachbídně, trefil hned prvního bránícího hráče Řecka.
22'
Po faulu Sokratise bude Chorvatsko mít možnost dopravit míč do šestnáctky ze standardní situace.
21'
Konstantinos Manolas si poradil s napadajícími Chorvaty zkušeně. Stačilo mu k tomu jen jednoduché zaseknutí míče.
20'
Manolas fauloval v blízkosti půlící čáry Kaliniče.
20'
Ivan Strinić odvedl dobrou práci při bránění Zecy a vybojoval autové vhazování pro své mužstvo.
19'
A znovu se Řekové při své rozehrávce uchýlili i k přihrávce na svého gólmana.
18'
Na míč si po delší době sáhne i brankář Řecka Orestis Karnezis. Bude mít na starosti rozehrávku svého týmu.
17'
Ke střele se ale nakonec dostal těsně před šestnáctkou Sokratis Papastathopoulos. Jen těsně minul branku Chorvatska.
17'
Centr Lazarose vyhlavičkoval z vlastní šestnáctky Vida.
17'
Lazaros Christodulopulos rozehraje standardní situaci Řecka z pravé strany. Dá se očekávat centr do vápna.
16'
Mitroglu nevyužil zaváhání chorvatské obrany a špatnou přihrávkou na Lazarose všechno Řekům pokazil.
15'
Šime Vrsaljko měl ve vápně jediného spoluhráče, kterým byl Nikola Kalinić. Vrsaljko se ho pokusil najít, ale jeho centr nebyl přesný.
14'
Zeca neměl ve předu dostatečnou podporu, takže na pravém křídle o míč nakonec přišel.
13'
Tasos Bakasetas vystřelil opravdu z hodně velké dálky. Branku Subašiče ale o velký kus netrefil.
12'
Mario Mandžukić byl u pravé postranní části sám, takže to měl složité a o míč přišel.
11'
Zeca reklamuje, že byl ve vápně faulován Striničem, ale rozhodčí penaltu nepíská. Podle názoru Kuiperse fauloval naopak Řek.
10'
Panagiotis Tachtsidis fauloval na polovině hřiště Modriče, k míči se tak dostanou znovu hosté.
9'
Chorvaté jsou pod tlakem napadajících Řeků, zatím si s tím dokáží poradit.
8'
Z rohového kopu nic nebylo, protože Vida ve vzdušném souboji fauloval Manolase.
7'
Chorvaté si vybojovali první rohový kop. Jejich centr z levé strany byl totiž sražen do zámezí.
6'
Standardku rozehrál centrem do pokutového území Lazaros Christodulopulos, ale v něm hlavu nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
5'
Tasos Bakasetas byl faulován a Řekové budou mít standardní situaci z levé strany. Je to pozice pro centr do vápna.
4'
Hra je přerušena. Pomezní rozhodčí nahlásil hlavnímu ruku Zecy.
3'
Řekové už dlouho drží míč, ale žádnou střeleckou pozici si prozatím nevypracovali.
2'
Teď už jsou u míče Řekové a snaží se hledat skuliny v obraně Chorvatů.
1'
Chorvaté to zkusili útokem levým křídlem přes Perišiče. Ten se ale nakonec k míči nedostal.
1'
Vše už je připraveno k úvodnímu výkopu zápasu.
Stadionem už zní hymna Chorvatska. Hned po ní bude následovat i ta řecká.

Řecko: Karnezis – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas, P. Retsos – Tziolis, Tachtsidis – Zeca, Bakasetas, Christodulopulos – Mitroglu.
Náhradníci: Kapino, Anestis – Samaris, Diamantakos, Gianniotas, Oikonomou, Stafylidis, Maniatis, Tzavellas, Fortunis, Papadopoulos.

Chorvatsko: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C), Brozović – Mandžukić, N. Kalinić, Perišić.
Náhradníci: Livaković, L. Kalinić – Pašalić, Kramarić, Leovac, Rog, Mitrović, Bradarić, Nižić, Vlašić, Pivarić, Rebić.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra.
První zápas

První zápas těchto dvou celků dopadl celkem přesvědčivou výhrou Chorvatů. Ti byli po celé utkání jednoznačně lepším celkem a svému soupeři nasázeli čtyři branky. Řecko se zmohlo pouze na jednu trefu, a tak v tomto zápase bude muset dohánět výrazné manko.
Chorvatsko

Reprezentace Chorvatska začala skupinovou fázi velmi dobře, nicméně poté přišlo hluché období, které mělo za výsledek pád na druhou pozici. Chorvati ztráceli na první Island pouze dva dny, nicméně právě prohra proti tomuto skromnému celku se dala označit jako rozhodující. Domácí celek dnešního utkání se mohl pochlubit nejlepší defenzívou skupiny, přičemž kapituoval pouze čtyřikrát. Naopak nejlepším střelcem Chorvatska byl Mario Mandžukič, který celkem skóroval pětkrát.
Řecko

Řekové se dosti překvapivým způsobem vyhoupli až na druhou příčku, přičemž za svými zády nechali dalšího kandidáta na baráž Bosnu a Hercegovinu. Velmi zajímavý je pohled na počet obdržených branek, který říká, že Řecko inkasovalo pouze šestkrát, čímž se vyrovnalo také první Belgii. Právě Belgičané ovládli tuto skupinu, neboť ztratili pouze v jediném případě a na svém kontě měli úctihodných třiačtyřicet vstřelených branek. Nejlepším střelcem tohoto slunného státu byl Konstantinos Mitroglou, jenž se trefil hned šestkrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V rámci baráže o mistrovství Evropy se v odvetném utkání proti sobě představí Řecko a Chorvatsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.