Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Anglie - 9. října 2021   20:45

Andorra
Andorra
0:5
(0:2)
Anglie
Anglie
19' Chilwell  (Sancho) • 40' Saka  (Foden) • 59' T. Abraham  (Sancho) • 79' Ward-Prowse   • 86' Grealish  (Johnstone)
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio, Ch. García (31. Lima, 63. E. García), Llovera, Marc García – Jordi Rubio (82. Cervós), Rebés, Vales (C), M. Vieira – C. Martínez (64. Aláez), Aarón Sánchez (63. Fernandez).
Monzulová (UKR) – Strilecká (UKR), Grušková (UKR)
Estadi Nacional, Andorra la Vella
Anglie
Johnstone – Trippier (C), Stones (60. Tomori), Coady, Chilwell – Lingard (73. Mount), Ward-Prowse, Foden – Saka, T. Abraham (80. Watkins), Sancho (72. Grealish).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Anglie potvrdili roli favorita a na půdě Andorry zvítězili vysoko 5:0. Na zisk tří bodů založili už v prvním poločase, kdy vstřelili dva góly, další tři přidali ve druhém dějství. Zápas měl pět různých střelců, postupně se prosadili Ben Chilwell, Bukayo Saka, Tammy Abraham, James Ward-Prowse a Jack Grealish.

Svěřenci kouče Southgatea si vítězstvím pojistili první příčku ve skupině I, náskok na Albánii zůstává čtyřbodový. Andorra zůstává s třemi body předposlední, horší zůstává pouze San Marino s nulou.
Držení míče: 19 % : 81 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 20:9.
90+3'
90+2'
Angličané dohrávají utkání kolem poloviny hřiště. Za šestou brankou se neženou, pět branek jim podle všeho stačí.
90+1'
Ollie Watkins chtěl přidat šestý gól, ale zastavil jej zdvižený praporek pomezní rozhodčí signalizující ofsajd.
90'
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Jack Grealish naznačil nahrávku na stopera, ale nakonec překvapil pasem na střed k nohám Saky, toho pěkným obranným zákrokem obral o kulatý nesmysl Vales.
88'
Malou domů dostal Josep Gómes. S míčem si nedělal těžkou hlavu a pravačkou odpálil hrací předmět na útočnou polovinu.
86'
Anglie právě vstřelila branku!
Centrovaný balón z přímého kopu sebral Sam Johnstone. Gólman neotálel a dlouhým výhozem vyslal do brejku JACKA GREALISHE. Střídající hráč ukličkoval obránce v pokutovém území, střelou k pravé tyči proměnil Gómese do role diváka.
86'
Mezi hráče se žlutou kartou na kontě se přidal Conor Coady. Za hranicí šestnáctky si doslova vyšlápl na Jordiho Rubia.
85'
na druhou stranu vystartoval Max Llovera. Posunul si kulatý nesmysl před sebe, což potrestal v dlouhý odkop Kieran Trippier.
84'
Narážečka mezi Sakou a Fodenem neměla chybu. Z dvaceti metrů posléze pálil první jmenovaný, míč se mezi tři tyče nevešel.
83'
Mason Mount v rychlostním souboji hladce zdolal Emiliho Garcíu. Balón ještě stihl na hrací ploše, nastřelil Valese a vybojoval roh.
82'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Jordi Rubio, přichází Joan Cervós.
82'
Márcio Vieira se prodral do zajímavé zakončení, pokus k pravé tyči Sam Johnstone vytěsnil mimo tři tyče. Později vyšlo najevo, že zakončující hráč stál v ofsajdu.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Anglie směřuje za pohodlným vítězstvím, o němž je už jasno.
80'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Ollie Watkins.
79'
Pokutový kop si vzal na starosti JAMES WARD-PROWSE. Vybral si střelu po své levé ruce, s čímž Gómes počítal. Střelu vyrazil, jenže přímo k nohám exekutora penalty, ten napodruhé nezaváhal a rozvlnil síť.
79'
James Ward-Prowse neproměňuje pokutový kop.
78'
Bude se kopat penalta! Do pokutového území naběhl Jack Grealish, jehož zezadu podrazil Jesús Rubio, správnost výroku následně potvrdil i VAR.
77'
Dlouhý odkop gólmana Gómese pohlídal Conor Coady. Ještě stihl zkontrolovat rozestavení protihráčů a zapojil do hry Saku.
76'
Střední záložník James Ward-Prowse vystál Fernandeze, načež zapojil do hry Bukaya Saku, tomu odvážná klička po levé lajně vyšla tak na půl, získal autové vhazování.
75'
Nahrávku po levé straně šestnáctky obdržel Marc Rebés. Stříleným centrem do malého vápna hledal Vieiru, před nímž odvrátil hrací předmět do bezpečí Chilwell.
74'
Tammy Abraham couval proti vyššímu míči, načež ztratil stabilitu a o balón tak ztratil šanci zabojovat. Emili García tak měl dost času na rozehrávku.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Mason Mount.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Jack Grealish.
71'
Jordi Rubio musel zabojovat, protože dostal dost těžkou nahrávku od Garcíi, sám pak balón napálil mimo dosah Valese.
70'
Jakožto poslední hráč si Max Llovera dovolil odvážnou kličku. Tammy Abraham s podobným řešením nepočítal, na dlouhou kličku soka nedosáhl.
69'
Odvážná kličkovaná Márciovi Vieirovi málem vyšla. Tři protihráče zvládl, ale na čtvrtého, Phila Fodena, již nestačil.
68'
Na centr od rohového praporku naskakoval, ale nedoskočil Marc Vales, mimo pokutové území odhlavičkoval kulatý nesmysl Fikayo Tomori.
67'
O obrovské anglické převaze napovídá i statistika držení míče, která je 83 % – 17 %, pochopitelně ve prospěch ostrovanů.
66'
Jordi Aláez naskočil do Conora Coadyho bez zjevné snahy hrát míč. Ukrajinská rozhodčí Monzulová moment dobře viděla a nařídila přímý volný kop ve prospěch Anglie.
65'
James Ward-Prowse dostal nebezpečný šlapák od Marca Rebése. Reprezentant Andorry může být rád, že za střet neinkasoval kartu žluté barvy.
64'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Jordi Aláez.
63'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Aarón Sánchez, přichází Ricard Fernandez.
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ildefons Lima, přichází Emili García.
62'
Marc Rebés zůstal ležet na trávníku poté, co jej zezadu bolestivě nakopl do lýtka Kieran Trippier. Stoper Andorry je v péči lékařů.
61'
Hodina z utkání je pryč, do konce zápasu zbývá posledních třicet minut. Anglie vede už o tři góly a směřuje za povinnými třemi body.
60'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází John Stones, přichází Fikayo Tomori.
59'
Southgateova družina odskakuje do tříbrankového náskoku. Sancho vyslal centr na malé vápno, kam naběhl TAMMY ABRAHAM, stoper Lima jeho pohyb vůbec nezachytil. Útočník římského AS z bezprostřední blízkosti píchl balón mimo dosah gólmana.
58'
Velmi dobrou práci odvedl Jadon Sancho. Naběhl za obranu a z jedničky hrál po zemi na střed, kam nabíhal Tammy Abraham, forvard stál v ofsajdu.
57'
Individuálně zkusil štěstí Jesús Rubio. Jenže Kieran Trippier s posunutím míče soka po lajně počítal a k míči přiběhl jako první.
56'
Fotbalisté Anglie nikam nespěchají. Trpělivě kombinují na útočné polovině, ale do zakončení se tolik netlačí, zřejmě nechtějí outsiderovi uštědřit tvrdý debakl.
55'
Žlutého trestu se nevyvaroval Marc Rebés. Do souboje s Chilwellem přiběhl příliš pozdě a sestřelil jej k zemi dávno poté, co levý bek Anglie odehrál balón.
54'
Pod tlakem si Ben Chilwell poradil s velkým přehledem. Nastřelil nastavenou ruku Valese a vybojoval volný přímý kop.
53'
V hlavičkovém souboji kraloval John Stones. Vyskočil vysoko nad Sáncheze, hrací předmět sklepl pro Fodena.
52'
Obranný odkop Cristiana Martíneze neměl adresáta. Byl to James Ward-Prowse, kdo měl moře času na rozehrávku a vybral si Trippiera.
51'
Přihrávka Bukaya Saky přišla příliš pozdě, Tammy Abraham dostal nahrávku za paty. Volný hrací předmět sebral Vales.
50'
Stoper Conor Coady oslovil dlouhým pasem Phila Fodena, který si od levé lajny navedl balón na střed a tvrdou střelou trefil středu brány, kde stál připravený Gómes.
49'
Těžké zpracování Marc Vales zvládl a přenesl hru na Vieiru, jenž zkusil kličku po lajně proti Chilwellovi, bek Chelsea udržel tělo před protihráčem.
48'
Aarón Sánchez zůstal sedět na trávníku, ale píšťalka rozhodčí zůstala němá. Kieran Trippier si počínal povoleným způsobem.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného Christiana Garcíi, jehož nahradil Ildefons Lima.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Anglie nenechává nikoho na pochybách a po prvním poločase vede nad Andorrou 2:0. První gól vstřelil Ben Chilwell v 19. minutě. Jeho trefa nejprve byla odvolána z důvodu ofsajdového postavení asistujícího Sancha, ale VAR odhalil, že za anglickým hráčem ještě stál jeden z obránců, takže branka platila. Náskok navýšil těsně před odchodem do kabin Bukayo Saka, jenž uspěl střelou z pravé strany šestnáctky k bližší tyči.
45+4'
45+3'
Příliš prudkou přihrávkou Foden oslovil Jadona Sancha. Ten si s těžkým zpracováním neporadil ideálně, situace využil Marc Vales k odkopnutí na útočnou polovinu.
45+2'
Svěřenci kouče Southgatea by rádi vstřelili třetí gól ještě před odchodem do kabin. Ben Chilwell centroval od levé lajny, zakončení Abrahama zamezil Ildefons Lima.
45+1'
Dalším hráčem potrestaným žlutou kartou se stal Jadon Sancho. Po faulu na Rebése zbytečně strčil do Valese, nemůže se ničemu divit.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Defenzivní povinnosti si Marc Rebés splnil na jedničku. Zkřížil cestu Sakovi a prohození mezi nohama, o které se anglický křídelník pokoušel, si pohlídal.
43'
Malá domů nadělala Samu Johnstoneovi až nečekaně velké problémy. Naštěstí si míč hodil ven z brány, nakonec balón ještě udržel ve hře a nahrál Trippierovi.
42'
Po útočném faulu Martíneze se strhla menší výměna názorů mezi ním a faulovaným Stonesem. Ukrajinská sudí Monzulová udělila oběma hráčům žlutou kartu.
40'
Favorit navyšuje náskok. Foden se blýskl parádním pasem do pokutového území, jehož se chopil BUKAYO SAKA a z pravé strany šestnáctky napálil levačkou míč nad hlavu pozdě reagujícího Gómese.
39'
Příliš dlouho váhal s přihrávkou Marc García. Navíc si hodil míč daleko před sebe, čehož dokonale využil Trippier, který před soupeře natlačil tělo a získal kulatý nesmysl pro sebe.
38'
Více volného prostoru využil ke střele z velké dálky James Ward-Prowse. Zajímavý pokus prosvištěl o pár decimetrů nad břevnem.
37'
Od levé lajny vyprodukoval zajímavý balón Phil Foden. Naskakoval Tammy Abraham i Bukayo Saka, ještě výše se však vyšplhal Max Llovera.
36'
James Ward-Prowse ještě stihl hrací předmět na hrací ploše, ale ve skluzu si nevedl ideálně, výsledkem je aut pro Andorru.
35'
Narážečka mezi Rebésem a Sánchezem se povedla, totéž nelze tvrdit o přenesení hry, příliš krátký míč zpracoval Ben Chilwell.
34'
Jadon Sancho si hodil po pravé lajně míč příliš daleko. Ještě zabojoval, ale kulatý nesmysl doběhl až mimo hrací plochu.
33'
Odvážný průnik Márciovi Vieirovi nevyšel. John Stones soka výborně vystál a za svá záda jej nepustil, navíc přihrál Coadymu.
32'
Autové vhazování chtěl rychle rozehrát Cristian Martínez, ale neměl v blízkosti míč a pořadatelé zaváhali, takže soupeř stihl ideálně rozestavit obranné řady.
31'
Christian García ještě zkusil návrat do hry, ale bolest je příliš velká, znemožnila mu pokračovat v zápase. Na jeho místo nastoupil Lima.
31'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Christian García, přichází Ildefons Lima.
29'
Tammy Abraham zabojoval, takže Marc Rebés musel hrát. Obranný odkop sice udržel ve hře, ale našel pouze kopačky jednoho z protihráčů.
28'
Parádní individuální akci předvedl Ben Chilwell. Míč si prohodil mezi dvěma protihráči, načež nahrál na střed šestnáctky Sakovi, ten neprostřelil početný houf těl před sebou.
27'
Enormní anglický tlak pokračuje. V pořadí pátého rohového kopu se chopil Foden, Tammy Abraham na balón nedosáhl.
26'
Ben Chilwell přetáhl centr od rohového praporku na Conora Coadyho, jenž vracel míč do ohně, ale pouze k nohám Martíneze.
25'
Při skluzu proti Sanchovi si ublížil Christian García. Chytil se za pravý zadní stehenní sval a je otázkou, zda bude pokračovat ve hře.
24'
Výrazně těžší situaci měl na druhé straně Josep Gómes, jenž včas zareagoval na prudkou hlavičku Saky, kulatý nesmysl vytěsnil mimo tři tyče levou rukou.
23'
Nebezpečí zažehnal Sam Johnstone. Vyběhl z brankové čáry a bez větších p problémů jej zachytil do rukavic.
22'
Šance pro domácí přeci jen přichází. V brejku totiž došlo k nedovoleném zákroku, James Ward-Prowse fauloval sprintujícího Valese. Volný přímý kop.
21'
Favorit se ujal vedení a udělal tak ten nejdůležitější krok směrem k zisku povinných tří bodů. Lze jen těžko předpokládat, že by Andorra vstřelila branku, natož aby remízový výsledek udržela.
19'
Všechno je jinak, gól platí! VAR zjistil, že postavení Sancha bylo v pořádku a pomezní rozhodčí neměla pravdu. BEN CHILWELL se tak tvrdou střelou do odkryté brány zapsal do listiny střelců.
18'
Anglie vstřelila branku, ta ale neplatí! Sancho totiž dostal nahrávku do ofsajdu. Posléze sklepl pod sebe na Bena Chilwella, jenž rozvlnil síť, trefa ovšem nemohla být uznána.
17'
Odražený míč si za šestnáctkou našel Phil Foden. Netroufl si na střelu z voleje a nahrával doleva Sakovi, ten poslal míč k lajně Trippierovi.
16'
Fotbalisté v bílých dresech přitápí pod kotlem víc a víc. Bukayo Saka se kličkou zbavil Valese, načež odcentroval do rukou brankáře.
15'
Akce Anglie pokračovala rohovým kopem. Phil Foden zkusil zajímavě zakroutit balón do brány, Josep Gómes ho však levou rukou vyrazil mimo nebezpečí.
14'
Kieran Trippier naznačil centr, aby nakonec posunul balón po lajně na Sancha. Ten už odcentroval, ale trefil prvního blokujícího obránce.
13'
Pěkným centrem zprava se prezentoval Phil Foden. Nadýchaným centrem oslovil Chilwella, jehož hlavička proletěla vedle levé tyče.
12'
Vůbec Jadon Sancho nečekal, že by k němu propadl centr od levé lajny. Ale stalo se a hráč Manchesteru United nedokázal solidně zakončit.
11'
Tammy Abraham se špatně pochopil s Coady, za obranu nezaběhl. Josep Gómes tak měl snadnou práci, pomalu letící míč sebral.
10'
Bukayo Saka přehlavičkoval Rebése a míč posunul na Jamese Warda-Prowse, jemuž rána z halfvoleje nesedla, středopolař ji poslal vysoko nad bránu.
9'
Svěřenci kouče Southgatea nikam přehnaně nespěchají, jsou di vědomi, že času mají dost. Andorra brání v početném bloku.
8'
Hosté rychle získali balón zpět do své moci a kombinují na útočné polovině. John Stones hledal uličku na Abrahama, tomu nevyšlo zpracování.
7'
Naštěstí to vypadá, že Josep Gómes bude v pořádku. Nasadil si rukavici a je připraven pokračovat ve hře, sám se ujal odkopu.
6'
Zdá se, že brankář si při zákroku ublížil. Drží se za pravou ruku a na trávník dokonce musel být přivolán klubový lékař.
5'
Ofenzivu podpořil levý obránce Ben Chilwell. Proti němu vyběhl gólman Gómes a pokus o lob zastavil rukama.
4'
Nejvýše vyskočil John Stones, ale hlavou vystřelil hodně nepřesně, výrazně vedle pravé tyče. Josep Gómes mohl zůstat klidným.
3'
Bukayo Saka pronikal do pokutového území soupeře, ale až jeho vnitra se neprobojoval, Marc Rebés jej zastavil nedovoleně.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Hostující Anglie pro dnešní střetnutí oblékla dresy bílé barvy.
1'

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, Ch. García, Llovera, Marc García – Jordi Rubio, Rebés, Vales (C), M. Vieira – C. Martínez, Aarón Sánchez.
Náhradníci: Iker Álvarez, Pires – Fernandez, Cervós, E. García, Aláez, Lima, S. Moreno, Pujol.

Anglie: Johnstone – Trippier (C), Stones, Coady, Chilwell – Lingard, Ward-Prowse, Foden – Saka, T. Abraham, Sancho.
Náhradníci: Pickford, Ramsdale – Grealish, J. Henderson, Kane, Mings, Mount, Rice, Sterling, Walker, Watkins, Tomori.

Rozhodčí: Monzulová (UKR) – Strilecká (UKR), Grušková (UKR).
Anglie

Je jasné, že Anglie bude v utkání obrovským favoritem a případná ztráta bodů snad ani nepřichází v úvahu. V prvním vzájemném utkání Angličané outsidera převálcovali, vzhledem k enormní převaze ale vstřelili pouze čtyři góly, mohlo jich být daleko víc. Southgateova družina má nakročeno k přímému postupu na mistrovství světa, neboť má na kontě šestnáct bodů a před druhou Albánií disponuje náskokem čtyř bodů, přičemž do konce skupin zbývají poslední čtyři zápasy. Ty Anglie odehraje postupně s Andorrou, doma s Maďarskem a Albánií a kvalifikaci uzavře na půdě San Marina. Zisk potřebných devíti bodů by vzhledem ke kvalitě mužstva a rozpisu neměl být větší problém.
Andorra

Andorra patří mezi fotbalové trpaslíky a její bodový zisk se ve většině případů rovná senzaci. Ve skupině I je jedním ze dvou velkých outsiderů a na kontě má tři body, když porazila ještě kvalitou o něco horší San Marino 2:0. Svěřenci kouče Alvareze neudělali žádnou velkou díru do světa ani v Lize národů – Lize D, ve skupině 1 s Faerskými ostrovy, Maltou a Lotyšskem obsadili poslední čtvrtou pozici se ziskem slabých dvou bodů. Poslední zápas odehrála Andorra právě v rámci kvalifikace na světový šampionát, v Maďarsku prohrála po solidním výkonu 1:2.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování kvalifikace na světový šampionát, u zápasu skupiny I mezi Andorrou a Anglií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.