Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Lichtenštejnsko - 8. září 2021   18:00

Arménie
Arménie
45+5' Mchitarjan
1:1
(1:0)
Lichtenštejnsko
80' N. Frick
Arménie
D. Jurčenko – Terterjan, Harojan, Calisir (87. Gelojan), Hovhannisjan – Udo, Mchitarjan (C) – Barseghjan, Adamjan, Bajramjan (46. Šagojan) – Karapeťan (78. Vardanjan).
Strukan – Perica, Tomas (všichni Chorvatsko)
Republican Stadium, Jerevan
B. Büchel – S. Wolfinger (75. Spirig), Malin, Kaufmann, Hofer, Göppel – Sele (61. Yildiz), Frommelt, Hasler (C) – Kardesoglu (46. F. Wolfinger), Y. Frick (42. N. Frick).

To by bylo z mé stranky všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 11:0. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:9.
Kdo by tohle před začátkem zápasu očekával. Lichtenštejnsko zbořilo všechno fotbalové předsudky o trpaslíkovi a odveze si cenný bod za remízu 1:1. Arménie hrála celý zápas na jednu branku. Kdyby vyhrála o čtyři, o pět branek, tak by se nikdo nemohl divit. Jenže opak je pravdou, Lichtenštejnsko předvedlo parádně bránilo a odměnou byl vyrovnávací gól, který padl deset minut před koncem zápasu.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Daniel Kaufmann (Lichtenštejnsko).
90+3'
Zdá se, že tohle byla poslední akce tohoto zápasu. Rozhodčí za malý moment ukončí tento velmi zajímavý zápas.
90+2'
Poslední obléhání pokutového území soupeře. To ovšem končí vzápětí pohotovým zákrokem hostujícího brankáře.
90+1'
Tento zápas se protáhne o tři minuty.
90'
Rozhodčí za malou chvíli prozradí počet nastavených minut ve druhém poločasu.
89'
Konec dnešního utkání se pomalu, ale jiště blíží. Lichtenštejnsko je blízko k historickému výsledku.
88'
Nepřesnost střídá nepřesnost. Tohle nebude pro Arménii povedený reprezentační sraz.
87'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází André Calisir, přichází Išchan Gelojan.
86'
Sargis Adamjan se ocitnul v zajímavé střelecké příležitosti, ale bohužel pro jeho tým branku soupeře vůbec netrefil.
85'
Benjamin Büchel rozhodně nikde nebude spěchat, jelikož tento stav zápasu mu celkem vyhovuje.
84'
Hostující tým se zatáhnul před vlastní branku, kde bude statečně bránit tento skvělý výsledek.
82'
Závěrečné minuty budou tedy dost zajímavé. Arménie má před sebou velmi těžký úkol, aby se dostala opět do vedení.
80'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Hostující tým se vydal na ojedinělý výlet na útočnou polovinu a hned z toho bylo gólové pozdvižení. NOAH FRICK využil zaváhání domácího brankáře a deset minut před koncem utkání dokázal vyrovnat – 1:1.
78'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Alexandr Karapeťan, přichází Erik Vardanjan.
77'
Davit Terterjan byl až příliš dotěrný a rozhodčí musel odpískat jeho nedovolený zákrok. Míč se tedy na malý moment přestěhuje na hostující kopačky.
76'
Bohužel pro diváky nenavázal druhý poločas na svého předchůdce a zápas se už pomalu dohrává do svého zdárného konce.
75'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Roman Spirig.
74'
Hostující trenér chystá další střídání. Uvidíme, pro koho dnešní zápas skončil a pro koho zase začal.
73'
Hosté by mohli zaútočit, ale radši zvolí bezpečný odkop daleko od branky a zase se zformují do nezdolné formace před vlastní branku.
72'
Sargis Adamjan orazítkoval pravou tyč hostující branky. Hosté a hlavně brankář Lichtenštejnska si může oddechnout.
71'
Už jsem to psal jednou, ale napíšu to znovu. Defenzivní část Lichtenštejnska dnes zaslouží velkou pochvalu.
70'
Dvacet minut do konce základní hrací doby tohoto zápasu. Arménie i nadále vede nad svým soupeřem pouze o jediný gól.
67'
Až na incident ze závěru prvního poločasu, tak hostující celek si zaslouží obrovskou pochvalu. Jejich výkon je dneska perfektní.
66'
Jedna diagonála střídá druhou. Arménie nikde výrazně nespěchá a jenom si přihrává na šíři hrací plochy.
65'
Stadion v Jerevanu začal pískat na hostujícího brankáře, který i přes nepříznivý stav zdržuje.
64'
Sargis Adamjan si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl mu odpískán ofsajd. Akce Arménie tedy končí u něj.
62'
Světe div se, ale i David Jurčenko si připsal úspěšný zákrok v tomto zápase. Jeho pozornost vyzkoušel samotný Noah Frick.
61'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Seyhan Yildiz.
60'
Na obou stranách se začínají množit nepřesnosti v jejich kombinaci. Pro některé hráče to bude ještě dlouhých třicet minut zápasu.
59'
Domácí tým volí místo jednoduché kombinace tu obtížnou a hlavně nepřesnou. Tohle bude další autové vhazování pro hosty.
58'
Oba trenéři stojí na hranici svého vymezeného prostoru a hrubě gestikulují na své svěřence. Zdá se, že samotná hra se jim moc nelíbí.
57'
Jenže ze sedmého rohu v zápase nic zásadního pro branku soupeře nevzniklo. V arménské rozehrávce vázla komunikace.
56'
André Calisir rozkmital své rychlé nohy a vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Arménie bude kopat už svůj sedmý roh.
55'
Davit Terterjan nestihnul míč na hrací ploše, což znamená autové vhazování pro soupeře na jejich polovině.
54'
Druhý poločas zatím postrádá nějaké rychlejší tempo hry. Možná to bude tím, že Arménie už nemá, kde spěchat a vyčkává na chybu soupeře.
53'
Hosté opět brání v desíti hráčích, ve vzduchu je cítit jejich druhý obdržený gól v tomto zápase.
52'
Dnešní zápas provází velmi solidní atmosféra. Musím smeknout klobouk před fanouškama v Arménii.
51'
Tigran Barseghjan se může vztekat jak chce, ale byl to on, kterému míč utekl do zámezí. Lichtenštejnsko bude odkopávat od své branky.
50'
David Jurčenko si také pohrál s míčem, když poté přihrál na dva metry volnému spoluhráči. Tohle byla snad zatím jediná jeho práce v zápase.
49'
Benjamin Büchel si už ve čtvrté minutě druhého poločasu připsal další zákrok v tomto zápase. Zatím to je on, který svůj tým drží nad vodou.
48'
Žlutou kartu dostává Noah Frommelt (Lichtenštejnsko).
47'
Hostující tým se snažil svého soupeře zaskočit ihned v úvodu druhého poločasu, ale kvalita na domácí straně jde prostě poznat na první dobrou.
46'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Choren Bajramjan, přichází Žirajr Šagojan.
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Ridvan Kardesoglu, přichází Fabio Wolfinger.
46'

Fauly: 3 – 6
Tohle byl velmi zajímavý první poločas. Celé první dějství jsme sledovali fotbal na jednu branku. Arménie se minutu co minutu tlačila do zakončení, ale neměla štěstí. O největší rozruch v prvním poločase se postaral hostující kapitán Nicolas Hasler, který daroval Arméncům pokutový kop. Domácí tým nepohrdnul nabídnutou šancí a ještě před odchodem do šatny se dostal zásluhou Henricha Mchitarjana do jednobrankového vedení.
45+6'
45+5'
Arménie právě vstřelila branku!
K exekuci pokutového kopu se nemohl postavit nikdo jiný než HENRICH MCHITARJAN, který se z penaltového puntíku nemýlil a překonal hostujícího brankáře – 1:0
45+4'
Žlutou kartu dostává Aron Sele (Lichtenštejnsko).
45+3'
Byla nařízena penalta pro domácí celek.
45+1'
VAR zkoumá nedovolený zákrok na domácího kapitána v pokutovém území Lichtenštejnska!
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil pouze minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Za malý moment nám právě rozhodčí ukáže počet nastavených minut v prvním dějství.
44'
Rozhodčí si všimnul hostujícího brankáře, který i nadále tahá čas a už mu ukazuje na hodinky. Jeho zdržování se promítne do nastaveného času.
43'
Tigran Barseghjan odstavil od exekuce přímého kopu svého kapitána a sám se jednoho z nich ujal. Stadionem to jenom zahučelo.
42'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Yannick Frick, přichází Noah Frick.
41'
Arménie zrychlila kombinaci a v jednu chvíli hrála na jeden dotek. Ani toto zrychlení nepřekvapilo pozornou obranu Lichtenštejnska.
40'
Noah Frommelt může být rád, že za svůj zákrok na domácího kapitána nedostal žlutou kartu. Rozhodčí v tuto chvíli volí pouze ústní domluvu.
39'
Rohový kop byl sice zakončen, ale pro hostujícího brankáře to nebyl problém. Stav se i nadále nemění, hrajeme bez branek.
38'
Jak je dneska zvykem, Henrich Mchitarjan vystřelil a Benjamin Büchel zasáhnul. Arménie ale zůstane na míči, protože má rohový kop.
37'
Hostující kapitán skvěle vykrokoval domácího útočníka a ještě k tomu získal výhodu autového vhazování. Tohle byla parádní obranná práce.
36'
Ojedinělý útok Lichtenštejnska skončil dřív než začal. Yannick Frick byl úplně sám na útočné polovině a jeho akce byla odsouzena k zániku.
35'
Sargis Adamjan nedoskočil na centr z levé strany, který vyslal Salomon Udo. Jak je zvykem, tak hostující brankář se moc k odkopu nemá a tahá čas.
34'
Pomalu ale jistě se blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se úvodní branky tohoto utkání nebo Lichtenštejnsko bude mít dobrý základ do druhého poločasu?
33'
Rohové kopy dnes nejsou s Arménci kamarádi. Domácí kapitán tyto standardní situace rozehrává velmi bídně.
32'
Salomon Udo se s tím nepáral a zhruba z třiceti metrů vypálil nebezpečnou střelu, která byla nakonec zblokována na roh.
31'
Hostující obrana se zatím skvěle pohybuje a nedává moc příležitostí vyniknout arménskému útoku.
30'
Henrich Mchitarjan rozehrál volný přímý kop, který ale namířil pouze do dobře postavené zdi soupeře. Ani z tohoto nebude ohrožení lichtenštejnské branky.
29'
Domácí brankář se ve své brance musí zřejmě nudit. Už pěknou řádku minut neměl žádnou práci k řešení.
28'
Solomon Udo se na konci této pasáže dostal ke střeleckému zakončení. Domácí hráč ale smutní, jelikož minul.
27'
Domácí tým má po výprasku v Německu, co napravovat. Dnes se jim ta náprava ale zatím moc nedaří.
26'
Benjamin Büchel prokázal, že má velmi rychlé reakce a u míče byl dřív než dotírající domácí útočník.
25'
Skvělá inviduální akce Tigrana Barseghjana, který ale nakonec nepřesně přihrával. Bude to opět jenom pouze odkop od branky.
24'
Už pár desítek sekund jsme ve druhé polovině prvního poločasu. Obraz hry se ale i nadále nemění. Arménie tvoří, Lichtenštejnsko brání.
23'
Pokaždé když Benjamin Büchel odkopává od branky, tak trochu tahá čas. Rozhodčí to ještě nechává bez povšimnutí, ale domácím divákům se to nelíbí.
22'
Lichtenštejnsko brání doslova v deseti hráčích, Arménie se zase v deseti hráčich nastěhovala na jejich polovinu.
21'
Tigran Barseghjan napřáhnul k dalekonosné střele, která ještě před brankářem skočila. Benjamin Büchel musel krotit míč nadvakrát.
20'
Rohový kop už podle arménských představ nevyšel a hosté se dokázali ubránit. V Jerevenu stále hrajeme bez branek.
19'
Alexandr Karapeťan si skvěle našel volný prostor v pokutovým území a svou hlavičkou protáhnul hostujícího brankáře.
17'
Neuběhlo ani dvacet minut prvního poločasu a hostující trenér už střádá plány na další minuty tohoto utkání.
16'
Arménie je i nadále aktivnějším týmem, naopak Lichtenštejnci působí docela zakřiknutým dojmem.
15'
Benjamin Büchel má za sebou veledůležitý zákrok, i když domácí střela mířila do prostoru, kde byl připraven.
14'
Vracíme se do starých kolejí. Arménie kombinuje a čeká na chybu v obraně svého soupeře. Ta zatím ovšem nepřichá.
13'
Tentokrát jim už rohový kop vyšel podle představ. David Jurčenko se musel vyznamenat svým krásným zákrokem u své tyčky.
12'
Rohový kop si zkusila rozehrát i lichtenštejnská reprezentace. Bohužel pro tým, tak bez úspěchu. Arménie se dokázala ubránit.
11'
Varazdat Harojan se k míči dostal jako slepý k houslím. Dokonce měl před sebou odkrytou část hostující branky. Domácí hráč ale svou střelu zamířil vedle jejich branky.
10'
Zdá se, že Tigran Barseghjan bude dnes řádně okopáván. Tohle byl už snad třetí faul na jeho osobu.
9'
Začínají se nám na hřišti množit zbytečně hloupé fauly, které nic zásadního neřeší. Chorvatský rozhodčí však nechává karty v kapsičce.
8'
Exekuce tohoto přímého kopu se ujal hostující Benjamin Büchel , ale ten našel pouze kopačky domácích hráčů.
7'
Varazdat Harojan se tomu diví, ale podle opakovaných záběrů se na hranici pokutového území dopustil nedovoleného zákroku.
6'
Arménie skvěle vstoupila do dnešního utkání. Za pár chvil bude rozehrávat svůj první rohový kop v zápase.
5'
Další odkop hostující obrany skončil až u domácího brankáře, který ihned vrací míč na bitevní pole před sebou.
Tigran Barseghjan se dokázal prosadit přes přesilu hráčů, ale následně špatně přihrál. Hostující brankář se protáhne odkopem od své branky.
4'
Andreas Malin osvobodil svůj tým pouze za cenu odkopu míče do země nikoho. Domácí tlak tím ale nekončí.
3'
Domácí tým na nic nečeká a hned od prvních minut buší do hostující obrany. Hráči Lichtenštejnska se zatáhli až k vlastnímu vápnu.
2'
Kdo jiný, než Henrich Mchitarjan se dostal do první šance zápasu. Jeho hlavička ale neměla potřebné parametry a skončila vedle branky.
1'
Hostující tým měl k dispozici úvodní výkop tohoto utkání. Právě hosté dnes budou hrát v modré kombinaci, domácí Arménie hraje v kombinaci tmavé červené.
1'

Arménie: D. Jurčenko – Terterjan, Harojan, Calisir, Hovhannisjan – Udo, Mchitarjan (C) – Barseghjan, Adamjan, Bajramjan – Karapeťan.
Náhradníci: Ajvazov, Bučněv – T. Voskanjan, S. Grigorjan, Avanesjan, Spercjan, Gelojan, Vardanjan, Korjan, Šagojan, A. Hovhannisjan, Bičachčjan.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – S. Wolfinger, Malin, Kaufmann, Hofer, Göppel – Sele, Frommelt, Hasler (C) – Kardesoglu, Y. Frick.
Náhradníci: Hobi, Lo Russo – A. Marxer, Spirig, N. Frick, M. Marxer, Kollmann, Yildiz, F. Wolfinger.

Rozhodčí: Strukan – Perica, Tomas (všichni Chorvatsko).
Vzájemné zápasy

25. března 2021 | Lichtenštejnsko – Arménie 0:1
12. října 2019 | Lichtenštejnsko – Arménie 1:1
8. června 2019 | Arménie – Lichtenštejnsko 3:0
19. listopadu 2018 | Lichtenštejnsko – Arménie 2:2
6. září 2018 | Arménie – Lichtenštejnsko 2:1

Hosté z Lichtenštejnska zatím naplňují to, co se od nich očekává. Tento tým je otloukánkem skupiny a je beznadějně poslední. Hosté zatím nezískali ani bod a mají skóre 1:14, což je opravdu bída. Naposledy se prohrálo o víkendu, kdy si z Rumunska odvezli porážku o dvě branky.

Arménie

Domácí tým má kvalifikační skupinu rozehranou na výbornou, jelikož za pět odehraných zápasů dokázal nasbírat deset bodů a je průběžně druhý za Německem. Zatím jako jedinou jejich kaňku v této skupině můžeme považovat víkendový výpadek v Německu, kde Arménie dostala šest branek.

5. září 2021 | Německo – Arménie 6:0
2. září 2021 | Severní Makedonie – Arménie 0:0
5. června 2021 | Švédsko – Arménie 3:1
1. června 2021 | Chorvatsko – Arménie 1:1
31. března 2021 | Arménie – Rumunsko 3:2
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům nejkrásnějšího sportu na světě. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na kvalifikační zápas na MS mezi domácí Arménií, která na svém hřišti v Jerevanu přivítá výběr Lichtenštejnska.