Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Česko - 11. října 2021   20:45

Bělorusko
Bělorusko
0:2
(0:1)
Česko
Česko
22' Schick  (M. Sadílek) • 65' Hložek  (Schick)
Bělorusko
Pavljučenko – Běgunov, Seljava (46. Sadovničij), Judenkov, Pjačenin – Bykov, V. Klimovič (78. Solovej), Sedko – Antilevskij (68. R. Lisakovič), Ebong, V. Lisakovič (C).
Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Rahmouni (FRA)
Centralnij Stadion, Kazaň
Česko
Vaclík – Wiesner, O. Čelůstka, Zima, Matějů – M. Sadílek (88. Zmrhal), Souček (C) – Pešek (81. J. Kopic), Hložek (88. Kuchta), Vydra (46. Pavelka) – Schick (90+2. Král).

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali také jedné branky. Opět se o ni postarali hráči hostujícího celku, konkrétně se prosadil Adam Hložek, který tím protrhl střeleckou smůlu posledních zápasů. Pro Česko jsou to povinné tři body do tabulky, nicméně se asi předpokládalo vítězství trochu vyšším rozdílem. Bělorusové směrem dopředu příliš nepředvedli, takže si Česko připisuje výhru naprosto zaslouženě. V souběžně hraném utkání zvítězil Wales na půdě Estonska hubeným rozdílem 1:0, nicméně povinnou výhru si ostrovní reprezentace připsala, takže se bude rozhodovat v dalších kláních. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+3'
90+2'
Taktické střídání v podání Česka, kdy odchází Schick a poslední vteřiny si zahraje Alex Král.
90+1'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Patrik Schick, jehož ostrá rána směrovala před branku, kde však Čelůstka odrazil míč mimo.
90'
Rozhodčí se rozhodl nastavit pouze 2 minuty nad rámec základní hrací doby druhé půle.
90'
Ruslan Judenkov nešetrně zajel do Jana Kuchty, za což dostává naprosto zaslouženou žlutou kartu.
89'
Centr od rohového praporku odvrátil Ivan Sadovničij, takže se Bělorusko opět ubránilo standardní situaci v podání Česka.
88'
Poslední minuty si zahrají Jan Kuchta s Jaromírem Zmrhalem, kteří nahrazují Adama Hložka a Michala Sadílka.
87'
Kopic předal Součkovi, jehož střelu zpoza vápna brankář Pavljučenko pouze vyrazil na roh.
86'
Napadání českého celku připravilo o míč brankáře Pavljučenka, ale pak si Češi dávali přednost, takže k ohrožení odkryté branky vůbec nedošlo.
86'
V posledních minutách sledujeme hodně neurovnanou pasáž v podání obou družstev.
85'
Jan Kopic v nadějné situaci poslal nepřesnou přihrávku na Davida Pavelku, čímž akce skončila.
84'
Kombinace českého výběru nebyla zrovna z nejrychlejších, takže se defenzivní řady Běloruska mohly zformovat.
83'
Centr v podání Michala Sadílka doletěl pouze do míst, kde Pavel Pavljučenko vyboxoval do bezpečí.
82'
David Pavelka předal doprava na nového muže na trávníku, jehož centr odvrátil Judenkov na roh.
81'
Ze hry odstupuje Jakub Pešek, jehož na hrací ploše zastoupí Jan Kopic.
81'
Z levé strany centroval Andrej Solovej, ovšem nikoho ze spoluhráčů najít nedokázal.
80'
Nedorozumění v české obraně končí zakončením Pjačenina, jež Wiesner tečoval na rohový kop. Centr od praporku snadno zachytil Tomáš Vaclík.
79'
Hložkova prudká přihrávka rozhodně nemířila do míst, kam si nabíhal Patrik Schick.
78'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vladislav Klimovič, přichází Andrej Solovej.
77'
Tomáš Souček poslal hodně nepřesnou přihrávku nalevo, kde míč nemohl zachytit Aleš Matějů, který už byl postaven o kus výš.
76'
Tomáš Vaclík skryl míč v rukavicích, načež skončil na trávníku kvůli souboji s Vitalijem Lisakovičem.
75'
Trochu nedůrazu v české defenzivě, nicméně Bělorusko nedokázalo využít situaci ke vstřelení kontaktní branky.
74'
Aleš Matějů se dobře navrátil do obranných pozic, načež ho Ebong fauloval.
73'
Opět byl faulován Max Ebong, nicméně tentokrát už je faul na něj trestán žlutou kartou, kterou vidí David Zima.
73'
Aleš Matějů dle verdiktu sudího poslal k zemi nedovoleně Maxe Ebonga.
72'
Adam Hložek stáhl rukou Ruslana Lisakoviče, za což vidí hráč Sparty žluté varování.
71'
K Pavljučenkovi dobíhal napadající český fotbalista, nicméně brankář dostal včas míč od kopaček.
70'
Nakonec však Bělorusko získalo míč a vydalo se do útoku, nicméně Vitalij Lisakovič proti přesile soupeřů neuspěl.
69'
Pešek dobře přenesl hru na levou stranu, kde Matějů udržel míč a rozehrál dozadu na volného spoluhráče. Obléhání soupeřova pokutového území může pokračovat.
68'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Antilevskij, přichází Ruslan Lisakovič.
68'
Adam Hložek se tentokrát dle sudího dopustil útočného faulu, takže se přerušuje a bude se střídat.
67'
Češi i nadále kombinují na polovině soupeře a hledají volný prostor, kudy se dostat k Pavljučenkově brance.
65'
Česko právě vstřelilo branku!
David Zima skvěle vyrazil kupředu, sebral míč soupeři a ještě podpořil ofenzivu. Patrik Schick nesóloval, našel dobře postaveného ADAMA HLOŽKA, který prudkou ranou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Rána sparťanského talentu byla tečována soupeřem, nicméně skončila v síti.
64'
Souček našel rozběhnutého Hložka, jehož pokus z těžšího úhlu nemířil mezi tři tyče.
63'
Čelůstka poslal míč na Pavelku do hodně ošemetné situace, kterou na poslední chvíli český hráč vyřešil.
62'
Wiesnerův dlouhý aut na Peška nedoletěl, protože před klubovým spoluhráčem dobře zahrál soupeř.
61'
Jakub Pešek si nepohlídal ofsajdovou linii, takže pomezní rozhodčí signalizuje tento prohřešek Letexierovi.
60'
Tomáš Wiesner zbytečně odkopával míč po svém faulu a francouzský sudí mu důrazně domlouvá, aby se podobných věcí vyvaroval, jinak přijde karetní trest.
59'
Roman Běgunov při hlavičkovém souboji zboural Aleše Matějů, načež se píská jeho faul.
58'
Sadílek však poslal centr pouze do míst, kde dokázal odvrátit Sadovničij do bezpečí.
57'
Po dalším zákroku obrany Běloruska uvidíme rohový kop v podání hráčů České republiky.
56'
Schick zakombinoval se spoluhráčem, který mu ale nedokázal poslat zpět dobrou přihrávku, takže zakročila obrana Běloruska.
55'
Češi jsou i nadále aktivnějším celkem, ale stále se jim nedaří přidat pojišťovací branku.
53'
Patrik Schick běžel po přihrávce Sadílka sám na branku, jenže oblouček poslal na těžkém terénu mimo branku.
52'
Bělorusům hodně dlouho trvala rozehrávka, načež se míč dostal k Pavljučenko, jehož nákop poslal Matějů hlavou do autu.
51'
Patrik Schick se pokusil přejít přes soupeře, který se tentokrát nachytat nenechal.
50'
Bělorusové si nepohlídali ofsajd, takže pokud by se dostali k míči, přerušila by se hra.
49'
Po centru od rohového praporku se někdo v českém dresu dopustil nedovoleného zákroku, takže se píská útočný faul.
49'
Hložek našel ve vápně Schicka, nicméně Judenkov mu míč ukopl na rohový kop.
48'
Michal Sadílek dobrým napadáním získal míč, načež vypustil střelu, kterou zblokoval obránce.
47'
Jakub Pešek dostal dobrou přihrávku od Součka na pravou stranu, kde vypustil ránu na zadní tyč, avšak o kousek se střela vykroutila ven.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází David Pavelka.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Alexandr Seljava, přichází Ivan Sadovničij.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme viděli územní i herní převahu české reprezentace, nicméně dlouhou dobu se jednalo pouze o platonický tlak. Až ve 22. minutě se po Sadílkově obloučku prosadil Patrik Schick. Slušnou šanci si vypracoval ještě Matěj Vydra, nicméně branku vsítit nedokázal. Několik střel brankář Pavljučenko pouze vyrážel a dnes rozhodně není nejjistější. Uvidíme, co si pro nás oba celky připraví do druhého poločasu, nicméně Česko si zatím nevede vůbec špatně a pokud bude v současném výkonu pokračovat, mělo by utkání dovést do tříbodového konce. Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+1'
45'
Rozhodčí se rozhodl nastavit první poločas o jednu minutu.
44'
Hložek dostal od Wiesnera těžký míč, se kterým se mu nic moc udělat nepodařilo.
43'
Patrik Schick se pokusil o ekvilibristiku před pokutovým územím soupeře, ale záměr se mu vůbec nepodařilo realizovat.
42'
Nadějná akce Česka skončila nepřesnou přihrávkou Tomáše Wiesnera u soupeřova vápna.
42'
Sedkovu přihrávku do pokutového území skvělým zákrokem odvrátil Ondřej Čelůstka.
41'
Pešek po chybě brankáře Pavljučenka v rozehrávce dostal míč na Schicka, ten přešel přes jednoho soupeře, ale druhý už mu v akci zamezil.
41'
Matěj Vydra se skvěle vrátil a následně rychlým pohybem sebral přihrávku mířící na soupeře.
40'
Vitalij Lisakovič už je v pořádku a nyní na levé straně hledal spoluhráče, kde zvládl zakročit Tomáš Wiesner.
39'
Pavel Sedko si nepohlídal ofsajdové postavení, takže při jeho zapojení se do hry rozhodčí přerušuje hru.
38'
Na hrací ploše zůstal v nefotbalové pozici kapitán Vitalij Lisakovič po souboji se Sadílkem, takže míč byl zakopnut do autu.
37'
Obléhání pokutového území Běloruska pokračuje, nicméně chybí moment překvapení v podání Česka.
36'
Střelu Tomáše Součka Pavljučenko viděl, takže dokázal zakročit, nicméně ránu jen vyrazil před sebe, kde měl štěstí, že nikdo z Čechů nebyl poblíž na dorážku.
36'
Aleš Matějů nyní neposlal dobrý centr, takže obrana Běloruska odkopla pryč z pokutového území.
34'
Pjačenin z levé strany posílal zajímavou přihrávku, nicméně zkušený zadák Ondřej Čelůstka pas nepustil na adresáta.
33'
Po chybě v rozehrávce se Bělorusko dostalo do nebezpečného útoku, ovšem David Zima dobře zakročil a nepustil soupeře do zakončení.
31'
Česko má v posledních okamžicích trochu problémy s rozehrávkou hlavně na vlastní polovině.
29'
Schickova střela opět nadělala starosti Pavljučenkovi, nicméně Vydra se k dorážce nedostal.
28'
Aleš Matějů poslal další vcelku podařený centr, následně se do zakončení dostal Patrik Schick, s jehož pokusem měl Pavljučenko trochu problémy.
27'
I nadále jsou fotbalovější a aktivnější čeští fotbalisté, kteří by rádi brzy přidali druhou branku.
26'
Matěj Vydra dostal pěknou přihrávku, jenže dal si míč asi příliš daleko od nohy, takže pak v tísni nevyslal přesnou střelu.
24'
Kiryl Pjačenin se v pokutovém území pokusil vymodlit penaltu, ale místo toho dostává žlutou kartu za simulování.
22'
K Michalu Sadílkovi se odrazil míč, záložník českého družstva vyslal přesný oblouček na PATRIKA SCHICKA, který okamžitě vypustil střelu, kterou propálil brankáře Pavljučenka.
21'
Od rohového praporku opět nepřiletěl nejpovedenější centr, načež pokračuje kombinace českého družstva.
20'
Po chybě v rozehrávce Běloruska se k míči dostal Pešek, po jehož centru uvidíme rohový kop.
19'
Matěj Vydra sice v pokutovém území dobře zpracoval a udržel, leč následně dobře nepřihrál.
18'
Po delším ošetření zůstává Sadílek ve hře, ale zatím viditelně kulhá. Uvidíme, zda to rozběhá, nebo se bude muset přichystat náhradník.
17'
Tak nakonec přeci jen rozhodčí Letexier kartu uděluje. Artěm Bykov je prvním karetně potrestaným fotbalistou dnešního utkání.
16'
Hodně ošklivý zákrok předvedl Bykov, který nepříjemně sestřelil Sadílka, ale rozhodčí karetně netrestá.
16'
Další nedovolený zákrok českého družstva má na svědomí Michal Sadílek, který poslal k zemi Pavla Sedka.
15'
Volný přímý kop byl rozehrán přímo na branku, jenže Sedko neměl seřízená mířidla, takže Vaclík zůstal v relativním klidu.
14'
Dmitrij Antilevskij neustál osobní souboj s Hložkem a francouzský rozhodčí situaci vyhodnotil jako faul hráče Sparty.
14'
Matějů poslal do vápna přihrávku, jejímž adresátem měl být Schick, leč obrana Běloruska zakročila zavčasu.
13'
Matěj Vydra skončil po zákroku Seljavy na trávníku, takže byla k vidění standardní situace, ale další nepřesnost znamená jen výkop Pavljučenka.
12'
Čeští fotbalisté zahajují nové útočné snažení pozvolnou kombinací na vlastní polovině hřiště.
11'
Ani Tomáš Vaclík se nepotkal s přesností přihrávky, když místo na Matějů poslal míč do autu.
10'
Tomáš Souček poslal těžkou přihrávku na pravou stranu na Peška, který nezpracoval dobře a míč končí v autu.
9'
Ebong našel kapitána Vitalije Lisakoviče, ten se nad míčem otočil, našel Sedka, ovšem jeho pokus mířil značně mimo.
8'
Wiesner místo rychlého postupu vpřed zasekl míč a počkal si na spoluhráče, nicméně Bělorusové se stihli zformovat.
7'
David Zima hledal nabíhajícího Vydru, před kterým musel odvracet na poslední chvíli Roman Běgunov.
6'
Vaclík musel rozehrávat pod tlakem, ale nenašel spoluhráče, nicméně soupeř s míčem nic závratného také nevymyslel.
5'
Matěj Vydra v obležení soupeřů končí na trávníku po nedovoleném zákroku, takže u míče zůstane Česko.
4'
Patrik Schick se elegantně zbavil Běgunova, poslal míč na Matějů, jenže ten o míč v souboji se Sedkem přišel, načež při pokusu míč opět získat fauloval.
3'
Přízemní přihrávka z rohového kopu se neujala, takže se k míči jako první dostal jeden z bránících hráčů Běloruska.
2'
Vysoký centr z pravé strany se neujal, nicméně Matějů udržel míč pro české barvy. Následně se do zakončení ve vápně dostal Hložek, ale ránu zblokovala obrana na roh.
1'
Patrik Schick se pokusil elegantně zpracovat, jenže míč mu uskočil daleko od kopaček, takže v poklidu si míč sebral Pavljučenko.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Česka, kteří se několika přihrávkami dostali až k Vaclíkovi. Následně poslal Zima míč na Matějů nepřesně, takže uvidíme aut Běloruska.
1'
Poloprázdným stadionem zní nejprve hymna České republiky, po které následuje hymna Běloruska.
Oba celky už jsou nastoupeny v tunelu kazaňského stadionu a za malý okamžik vstoupí na hrací plochu.

Bělorusko: Pavljučenko – Běgunov, Seljava, Judenkov, Pjačenin – Bykov, V. Klimovič, Sedko – Antilevskij, Ebong, V. Lisakovič (C).
Náhradníci: Chatkevič, Stepanov – Nečajev, Sadovničij, Pobudey, R. Lisakovič, Solovej, Krasnov, Jablonskij, Podstrelov, Bardačov.

Česko: Vaclík – Wiesner, O. Čelůstka, Zima, Matějů – M. Sadílek, Souček (C) – Pešek, Hložek, Vydra – Schick.
Náhradníci: Nguyen, Staněk – Brabec, Kalas, Bucha, Pavelka, Novák, Zmrhal, J. Kopic, Kuchta, M. Havel, Král.

Rozhodčí: Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Rahmouni (FRA).
Česko

Čeští reprezentanti mají na svém kontě osm bodů díky vyrovnané bilanci 2 výher, 2 remíz a 2 porážek s pozitivním skóre 10:9. Cestu kvalifikační skupinou zahájili Češi přesvědčivou výhrou 6:2 na půdě Estonska, aby následně ohromili rozjetou Belgii domácí remízou 1:1 po velmi dobrém výkonu. Poté však na konci března následovala těsná porážka 0:1 ve Walesu. Po půl roce se v dalším kvalifikačním zápase Češi představili na stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde svého dnešního soupeře porazili 1:0. V kombinovanější sestavě se pak nepovedlo utkání na půdě favorita skupiny z Belgie, kde se prohrálo jasně 0:3. V pátečním utkání pak reprezentace ČR pouze remizovala s Walesem 2:2, takže osud ve skupině nemá pevně v rukou. Nejlepším kvalifikačním střelcem je dosud Tomáš Souček, k čemuž mu stačil hattrick na estonské půdě.
Bělorusko

Běloruský fotbalový tým v posledních letech nepatří k zaznamenáníhodným evropským reprezentacím. To se ostatně potvrzuje i v právě probíhající kvalifikaci, kde si Bělorusko zapsalo jedinou výhru a hned pětici porážek při velice negativním skóre 6:17. Bělorusové dokázali zvítězit hned na úvod proti Estonsku, jenže tím jejich úspěchy v kvalifikaci prozatím skončily. Následoval totiž debakl 0:8 na půdě Belgie, těsné prohry 0:1 v České republice, 2:3 s Walesem a 0:1 s Belgií. V posledním utkání se v pátek Bělorusové museli sklonit před Estonci, na jejichž půdě prohráli 0:2. Situaci Bělorusům určitě znepříjemňuje fakt, že nemohou své domácí zápasy hrát na vlastní půdě, takže se utkání proti Česku odehraje v ruské Kazani. Nejlepším běloruským střelcem v kvalifikaci je útočník Lokomotivu Moskva Vitalij Lisakovič, který nasázel polovinu gólů svého národního celku.
V rámci skupiny E kvalifikačních bojů o účast na mistrovství světa pořádaném v roce 2022 v Kataru se utkají Bělorusko a Česko. Jasným papírovým favoritem je reprezentace České republiky, která pomýšlí na postup do baráže z druhého místa, zatímco Bělorusové již mají šanci pouze v oblasti hodně divoké teorie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.