Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Kazachstán - 7. září 2021   20:45

Bosna
Bosna
74' Pjanić  • 86' Menalo (Pjanić)
2:2
(0:0)
Kazachstán
Kazachstán
52' Kuat  (Tagybergen) • 90+5' Zajnutdinov
Bosna
Šehić – Hadžikadunić (68. Menalo), Ahmedhodžić, Saničanin – Nalić (54. Gojak), Pjanić, Rahmanović, Cimirot, Kolašinac (46. Ćivić) – Demirović (80. Prevljak), Džeko (C).
Vasilj, Pirić – Cipetić, Ćivić, Stjepan Lončar, Menalo, Gojak, Hajradinovič, Prevljak, Nukič, Jovičić.
Frid
Bilino Polje (Zenica)
Kazachstán
Šackij – Bystrov, Maročkin, Malyj, Vorogovskij (83. Tajkenov) – Tagybergen (C), Logviněnko (88. Jerlanov), Kuat (88. Žarynbetov) – Vasiljev (83. Orazov) – Šušenačev (58. Zajnutdinov), Žukov.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí remízou 2:2. Kazachstán se v úvodu druhého poločasu dostal do překvapivého vedení, které držel poměrně dlouho. Bosně se přeci jenom povedlo vyrovnat, a sice díky pokutovému kopu, se kterým úspěšně naložil Pjanić. Oba celky poté měly ještě hodně času na případnou rozhodující branku. Bosna se v závěru sice dostala do vedení, soupeř ovšem v páté nastavené minutě srovnal.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 13:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:9.
90+6'
90+5'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Hostující celek v páté minutě nastaveného času srovnává krok! BAKTIYOR ZAJNUTDINOV si vzal na starost provedení standardní situace a tu se mu povedlo poslat přesně pod zdí ke vzdálenější konstrukci.
90+5'
Jsme za polovinou nastaveného času. Malij nyní obstaral vhazování a jeho celek táhne jednu z posledních útočných akcí.
90+3'
Bosně se navíc s míčem povedlo projít na druhou stranu, kde se jí povedlo vybojovat další autové vhazování.
90+2'
Jeden z hostujících hráčů se dostal do zakončení z velké dálky, Sehić ovšem nemusel zasahovat a domácí nebudou spěchat.
90'
Nastavuje se šest minut.
88'
Kazachstán se na krátký časový úsek dostal na polovinu soupeře, kde ovšem neměl kolem sebe potřebnou podporu Žukov.
88'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Islambek Kuat, přichází Samat Žarynbetov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jurij Logviněnko, přichází Temirlan Jerlanov.
86'
Bosna právě vstřelila branku!
Domácí celek se dostává do vedení! Rozehrávky rohového kopu se totiž ujal Pjanić, kterému se povedlo ve výskoku najít svého kolegu LUKU MENALA, který hlavičkou dokázal prostřelit hostujícího brankáře.
85'
Na ten si v pokutovém území dokázal naskočit Prevljak, který ale mířil mimo branku soupeře a bude se pouze odkopávat od branky.
84'
Domácí celek si vybojoval další rohový kop.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Domácí jsou stále častěji na míči, nyní se ale museli bránit rohovému kopu.
83'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Vladislav Vasiljev, přichází Ramazan Orazov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jan Vorogovskij, přichází Maksat Tajkenov.
82'
Žlutou kartu dostává Vladislav Vasiljev (Kazachstán).
81'
Sehić musel po delší době zasahovat, nejednalo se ale o nic nebezpečného a domácí brankář následně vyhodil míč až na Cimirota.
80'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Smail Prevljak.
79'
Bosně se povedlo proniknout na opačnou stranu, kde se do kombinace zapojil také Gojak, kterému se nepovedlo přejít přes Kuata.
78'
Šackij uvedl míč odkopem na druhou stranu, kde se Žukovovi povedlo nasbírat cenné vteřinky, jenomže k míči se dostal Stevanović.
77'
Po centru do pokutového území se do zakončení dostal domácí Džeko, jehož rána nakonec putovala vedle branky soupeře.
76'
Bosna a Hercegovina tak z velkého tlaku dokázala vykřesat vyrovnávací branku, navíc do konce zápasu zbývá ještě dost času.
74'
Nakonec to penalta skutečně byla! K její rozehrávce se nakonec postavil MIRALEM PJANIĆ, kterému se povedlo přesvědčivým způsobem překonat brankáře.
72'
Penalta pro domácí! Ještě do hry ale vstupuje VAR!
72'
Malij nyní fauloval kousek od hranice pokutového území a domácí celek tak bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
71'
Žlutou kartu dostává Alexandr Maročkin (Kazachstán).
71'
Po rychlém pasu za domácí obranu se k míči dostával Žukov, který se dle pomezního rozhodčího nakonec nacházel v ofsajdu.
69'
Žlutou kartu dostává Baktijor Zajnutdinov (Kazachstán).
68'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Dennis Hadžikadunić, přichází Luka Menalo.
66'
Pokus o přenesení hry se domácímu celku vůbec nepovedl, následovat tak bude další autové vhazování Vorogovskiho.
65'
Žukov si seběhl pro nahrávku, načež operoval s míčem zády k brance soupeře. Nakonec ho čistým způsobem dokázal dohrát protihráč.
63'
Je za námi zhruba hodina hry. Kazachstán zhruba deset minut drží překvapivé vedení, do konce zápasu však stále zbývá hodně času.
62'
Bosna a Hercegovina nyní zahrávala svůj další rohový kop, avšak ani v tomto případě jsme se nakonec nedočkali žádné příležitosti.
61'
Saničanin se postaral o provedení volného kopu z obranné poloviny, domácí celek raději zvolil rozehrávku nakrátko na Pjanice´.
60'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Bosna a Hercegovina).
59'
Do zajímavé šance se před malým momentem protlačil domácí Demirović, s jehož zakončením si ale Šackij dokázal poradit.
58'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Artur Šušenačev, přichází Baktijor Zajnutdinov.
57'
Po autovém vhazování se na pravém křídle dostával k centru domácí Stevanović, jehož nabídka přeletěla pokutové území.
55'
Bosna a Hercegovina to bude mít najednou hodně složité. Zhruba čtyřicet minut před koncem zápasu totiž prohrává o jednu branku.
54'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Adi Nalić, přichází Amer Gojak.
53'
Bosna a Hercegovina nepředvedla zrovna nejpovedenější přechod na opačnou stranu, jednoduchým způsobem se k míči dostal Kuat.
52'
Tak pozor, hosté jdou do vedení! Kazachstán totiž zahrával rohový kop z levé strany, který přinesl centrovanou nabídku do malého vápna, kde se ve vzduchu vynořil ISLAMBEK KUAT, který se štěstím procedil míč do sítě.
52'
Žukov si posléze nepohlídal svůj náběh za obranu a pomezní sudí velice správně signalizoval další ofsajd Kazachstánu.
51'
Žukov si sbíhal za domácí obranu, kde se k němu okamžitým způsobem dokázal dostat domácí Ahmedhodzić, který ho dokázal zastavit.
50'
Nedovoleným zákrokem si pomáhal napadající Demirović, který místo míče zasáhl soupeře a rozehrávat tak bude moci Vorogovskij.
49'
Malij při rozehrávce zkoušel na útočné polovině vysunout Šušenačeva, před kterým ve vzduchu dokázal zodpovědně zakročit protihráč.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali centrovanou nabídku z levé strany, se kterou si ovšem poradil hostující Maročkin.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Eldar Ćivić.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Bosna a Hercegovina sice byla směrem dopředu výrazně aktivnější, jenomže se jí nedařilo vyzrát na dobře fungující obranu v čele s brankářem Šackim. Kazachstán toho směrem dopředu moc nepředvedl, i bod by byl pro něj dárkem.
45+3'
45+2'
Džeko udržel míč na hrací ploše, jenomže k němu se jako první dostal hostující Maročkin, který nahrával na vedle postaveného Malije.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Nyní se Stevanović v souboji nedostal přes protihráče, přesto jeho celek bude pokračovat rozehrávkou autového vhazování.
42'
Pjanić tentokráte zahrával standardní situaci, kterou sice dokázal poslat na Demiroviće, avšak ten zakončoval vedle branky.
40'
Pjanić ani dalším rohovým kopem nedokázal nikoho najít, hostující obrana bez větších problémů dostala míč ven z pokutového území.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
38'
Po zablokované střele budou domácí hráči zahrávat další rohový kop.
37'
Šackij si znovu připsal poměrně snadnou práci, načež se mu výhozem povedlo na pravé straně najít osamoceného Bystrova.
35'
Bystrov to zkoušel podél autové lajny, kde ho čistým způsobem dokázal zastavit Kolašinac a na pořadu dne bude autové vhazování.
34'
Na pravém křídle to Pjanić zkoušel centrem do pokutového území, kde našel pouze pozorného brankáře Šackiho.
33'
Domácí Cimirot se s míčem dostal na polovinu soupeře, kde mu na pomoc přispěchal Pjanić. Bosna a Hercegovina znovu rozjela kombinaci.
32'
Nalić si naskočil na centrovanou nabídku, jenomže jeho zakončení bylo poměrně snadné sousto pro hostujícího brankáře.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Kazachstánu se zatím daří eliminovat útočné manévry soupeře.
30'
Žlutou kartu dostává Dennis Hadžikadunić (Bosna a Hercegovina).
29'
Před malým momentem to centrem do pokutového území zkoušel Kolašinac, jehož nabídka skončila na hlavě Maročkina.
27'
Bosna a Hercegovina si vybojovala rohový kop.
26'
Kazachstán tak mohl rozehrávat standardní situaci z poměrně přijatelné pozice, nic nebezpečného jsme z hostující strany neviděli.
25'
Posléze šel nedovoleným způsobem do souboje o míč domácí Hadzikadunic, který nakonec poslal na zem hostujícího Žukova.
24'
Kolašinac se na hranici pokutového území dostal do střelecké pozice, jenomže své zakončení nakonec poslal vedle branky.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku, i když více na míči je Bosna a Hercegovina.
21'
Nyní se pro změnu v ofsajdu nacházel domácí Demirović a Šackij tak nebude s rozehrávkou nikam moc pospíchat.
20'
Maročkin nejprve zablokoval zakončení v podání Džeka, posléze se mu odkopem povedlo odehrát míč ven z pokutového území.
19'
Míč se nyní dostal ven z hrací plochy, což znamenalo další odkop od branky, o který se postaral hostující brankář Šackij.
18'
Do pokutového území nyní přiletěl další centr, který si dokázal najít domácí útočník Džeko, jehož zakončení ale nebylo vůbec povedené.
17'
V ofsajdovém postavení se nyní nacházel domácí obránce Kolašinac, což si velice pozorně všiml také pomezní rozhodčí.
16'
O další autové vhazování se v tomto případě postaral obránce Bystrov, jehož vzdušná nabídka nakonec doputovala na kopačku Tagybergena.
15'
Vorogovskij zasahoval ve svém pokutovém území a před napadajícím protihráčem se mu povedlo rozehrát na Bystrova.
14'
Sehić se znovu zapojil do rozehrávky svého celku. Rutinní rozehrávkou se mu na levém křídle povedlo oslovit volného Cimirota.
13'
Bosna a Hercegovina se po kombinaci znovu vydala na polovinu soupeře, kde se o centrovanou nabídku do pokutového území pokoušel Kolašinac.
12'
Po dalekonosném nákopu na Džeka se nejvýše do vzduchu dostal hostující Maročkin, kterému se povedlo odehrát míč do bezpečí.
11'
Před malým momentem se daleko s míčem nedostal domácí Stevanović, kterého na útočné polovině čistým způsobem zastavil soupeř.
9'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, tentokráte se o provedení autového vhazování postaral Hadzikadunić.
8'
Pro nahrávku si až ke středovému kruhu seběhl hostující Kuat, kterému se následně povedlo přeposlat nahrávku na Vassiljeva.
7'
Jenomže musel být hostující brankář ošetřován a chvíli se tak nehrálo. Nyní je vše připraveno a bude se moci pokračovat ve hře.
6'
S míčem si pro změnu zahrál také hostující brankář Šackij, který bude moci rozehrávat od své branky a zřejmě se bude jednat o odkop.
5'
Demirović si seběhl do pokutového území, kde se nakonec k zakončení nedostal a jako první tak k míči zavítal obránce Vorogovskij.
4'
Míč se nakonec po dalekonosném pasu dostával až k opačnému pokutovému území, kde se povedlo včas zakročit Logviněnkovi.
3'
Hned v úvodu se k míči dostal domácí brankář Sehić, který nakonec rozehrával po zemi nakrátko na obránce Sanicanina.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzala na starost Bosna a Hercegovina.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Saničanin – Miroslav Stevanović, Pjanić, Rahmanović, Cimirot, Kolašinac – Demirović, Džeko.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Cipetić, Ćivić, Stjepan Lončar, Menalo, Gojak, Hajradinovič, Prevljak.

Kazachstán: Šackij – Bystrov, Maročkin, Malyj, Vorogovskij – Tagybergen, Logviněnko, Kuat – Vasiljev – Šušenačev, Žukov.
Náhradníci: Nepohodov, Sejsen – Ajmbetov, Astanov, Jerlanov, Kasym, Tapalov, Orazov, Tattybajev, Tajkenov, Zajnutdinov, Žarynbetov..
Bosna a Hercegovina

Na opačné straně stojí Bosna a Hercegovina, které se také moc nedaří. Zatím z toho je předposlední pozice, avšak Bosna a Hercegovina má na svém kontě pouhé tři duely a v případě výhry se může přiblížit na druhé Finsko. Bosna a Hercegovina v úvodním skupinovém duelu remizovala s Finskem výsledkem 2:2, posléze pro změnu přišla první porážka, a sice doma proti Francii poměrem 0:1. Bosna a Hercegovina ovšem v odvetném duelu poměrně překvapivě vybojovala proti Francii cenný bod a stále se tak může rvát o postup na MS.
Kazachstán

Fotbalisté Kazachstánu se po čtyřech odehraných zápasech nacházejí na poslední pozici tabulky, avšak situace není zas tak kritická. Kazachstán totiž na svém kontě má dva body, nicméně na druhé Finsko má pouze tříbodové manko. Kazachstán v úvodním duelu nedokázal bodovat proti Francii, která si ze hřiště soupeře odvezla výhru poměrem 2:0. Ve druhém a třetím duelu se Kazachstánu povedlo vykřesat první body do tabulky, v minulém souboji pro změnu přišla druhá porážka proti Finsku.
67'
Šackij si připsal další snadnou práci, načež při snaze o odkop nasbíral cenné vteřinky. Kazachstán se přesto daleko s míčem nedostal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.