Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Ukrajina - 16. listopadu 2021   20:45

Bosna
Bosna
0:2
(0:0)
Ukrajina
Ukrajina
59' Zinčenko   • 79' Dovbyk  (Šaparenko)
Bosna
Vasilj – Ahmedhodžić, Hadžikadunić, A. Kovačević (C), M. Sušić – Prcić (64. Krunić), Hadžiahmetović (71. Nalić), Gojak (64. Cimirot) – Miroslav Stevanović, Demirović (80. Kodro), Menalo (71. Prevljak).
Lahoz – Devís, del Palomar (ESP)
Stadion Bilino polje, Zenica
Ukrajina
Buščan – Zabarnyj, Stěpaněnko, Matvijenko – Tymčyk, Malinovskyj (81. Sydorčuk), Zinčenko, Sobol (64. Šaparenko) – Jarmolenko (C) (81. O. Karavajev), Cygankov (75. Dovbyk) – Jaremčuk (75. Zubkov).

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 11:6.
V souběžně hraném utkání v Helsinkách prohrálo domácí Finsko s Francií, která už měla jistotu první příčky, 0:2. Na barážovou druhou příčku se tedy dostala o bod před Finsko dnešní výhrou na půdě Bosny a Hercegoviny Ukrajina, která sice v kvalifikaci neprohrála, současně ale až šest z osmi kvalifikačních zápasů jen remizovala. Bosna a Hercegovina končí na čtvrtém místě s jedinou výhrou a 7 body a poslední je Kazachstán se 3 body.
I ve druhém poločase měli územní převahu Ukrajinci, narozdíl od prvního dějství ale dokázali svou aktivitu využít na dvě branky. Skóre otevřel po zhruba hodině hry Zinčenko, jenž dorazil do sítě odražený míč po centru Cygankova z levé strany. Domácí se poté začali výrazněji tlačit do útoku a měli šance na vyrovnání, Ukrajince ale podržel jejich brankář Buščan a v 79. minutě definitivně potvrdil vítězství Ukrajiny střídající Artěm Dovbyk. Tento hráč měl šanci i na další gól, po jeho krásné individuální akci ale zastavil míč na brankové čáře domácí kapitán Kovačević. Ukrajina však i tak dovedla zápas s přehledem do vítězného konce.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu za podržení Karavajeva dostává Dennis Hadžikadunić (Bosna a Hercegovina).
90+2'
Hadžikadunićovi odskočil na útočné polovině míč a v souboji o něj fauloval Malinovského. Hosté s rozehrávkou po tomto faulu nijak nespěchají.
90+1'
Domácí se ještě přece jen tlačí alespoň za čestným gólem, hosté je ale bez větších problémů drží v uctivé vzdálenosti od svého pokutového území.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Krunić ztratil ve středu pole míč, hned ho ale získal zpět a vyžádal si faul od Sydorčuka.
88'
Centr z následného rohu Ukrajiny domácí obrana odhlavičkovala do zámezí. Po autovém vhazování domácí míč získali.
87'
Dovbyk, podobně jako u své branky, dostal výbornou kolmici za domácí obranu a opět se dostal do úniku do šestnáctky. V ní si zasekl Hadžikaduniće, obešel vybíhajícího brankáře Vasilje a až jeho střelu do odkryté branky zastavil na brankové čáře kapitán Bosny a Hercegoviny Kovačević.
86'
Domácí mají míč na kopačkách, začínají ale vypadat docela rezignovaně. Jejich kvalifikační šance zemřeli už v minulém kole a teď je už téměř na sto procent jisté, že ve skupině skončí na čtvrtém místě.
85'
Hosté rozehráli roh nakrátko a po několika přihrávkách na levém křídle se odhodlal ke střele Sydorčuk. Jeho pokus skončil na tribuně za Vasiljovou brankou.
84'
Zinčenko namířil z tohoto přímého kopu na branku, míč ale poslal přímo do rukou připraveného brankáře Bosny a Hercegoviny Vasilje.
83'
Zinčenko rozehrál standardku z levého křídla centrem do šestnáctky Bosny a Hercegoviny, který domácí obrana vyřešila. Hned v dalším souboji ale přišel faul Naliće, po kterém získávají hosté standardku z výborné střelecké pozice.
81'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Olexandr Karavajev.
81'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Serhij Sydorčuk.
80'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Kenan Kodro.
79'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Hosté vedou už o dvě branky! Šaparenko krásnou kolmicí vysunul za obranu Bosny a Hercegoviny do samostatného úniku ARTĚMA DOVBYKA, jenž ho zakončil rutinérsky střelou k levé tyči Vasiljovy branky. Gól ještě kontrolovat VAR, po zhruba minutě ale potvrdil, že vše bylo podle pravidel, a branka tedy platí. Asistence: Mykola Šaparenko.
77'
Prevljak si zpracoval zády k brance míč na hrudi a „nůžkami“ vystřelil. Míč zřejmě padal za břevno, brankář Ukrajiny Buščan ale střelu i tak raději vyrazil.
76'
Stevanović se dostal elegantní kličkou na pravém křídle přes Zinčenka, centr do šestnáctky se mu už ale natolik nepovedl a jeho nákop odkopl do zámezí vracející se Jarmolenko.
75'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Olexandr Zubkov.
75'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Artěm Dovbyk.
74'
Krunićův centr z rohu se ze souboje na přední tyči odrazil k zadní tyči, odkud akrobaticky patičkou ve vzduchu, zády k brance, zakončoval Ahmedhodžić. Jeho pokus chytil dalším výborným zákrokem ukrajinský gólman Buščan.
73'
Tečovaný centr Ahmedhodžiće zprava se zakroutil velmi nečekaně před branku a na poslední chvíli musel před Krunićem odkopnout míč na rohový kop Zabarnyj.
72'
Střídající Prevljak se hned zapojil do hry způsobem, který se domácímu trenérovi rozhodně nelíbí – faulem ve středu pole na Malinovského.
71'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Adi Nalić.
71'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Luka Menalo, přichází Smail Prevljak.
70'
Centr z pravé strany odhlavičkoval Stěpaněnko a následný nákop zpět do šestnáctky si Ahmedhodžić zpracoval v ofsajdu.
69'
Bosna a Hercegovina vystihla rozehrávku obránců hostujícího celku a okamžitě přenesla hru k šestnáctce Ukrajiny. Hosté zacouvali dozadu.
68'
Jaremčuk se rozběhl na levé křídlo za odkopem z vlastní poloviny, míč si ale zpracoval těsně mimo hrací plochu.
Francie se dostala do vedení v souběžně hraném zápasu ve Finsku. Ukrajina se tedy virtuálně dostává o bod na barážové druhé místo této skupiny.
66'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Ermedin Demirović (Bosna a Hercegovina).
66'
Žlutou kartu za držení Demiroviće dostává Illja Zabarnyj (Ukrajina).
65'
Zabarnyj držel při zpracovávání míče Demiroviće, jenž se po něm ohnal. Šarvátku těchto dvou hráčů musí ulidňovat hlavní rozhodčí.
Střelec gólu Olexandr Zinčenko se zatáhl na levý kraj obrany a na Zinčenkovo místo se posunul střídající Šaparenko.
64'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Mykola Šaparenko.
64'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Rade Krunić.
64'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Gojko Cimirot.
62'
Malinovskyj se opět odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a svým pokusem opět jen velmi těsně minul Vasiljovu branku.
61'
Fotbalistům Bosny a Hercegoviny se povedlo vytlačit kombinující hosty na jejich polovinu, o míč je ale pořád nepřipravili.
60'
Ukrajinci pokračují v útočení i po vstřelené brance. Domácí jsou inkasovaným gólem zjevně zaskočeni.
59'
Hosté využívají svůj tlak a otevírají skóre! Cygankov potáhl míč zleva do domácí šestnáctky a nacentroval po zemi na přední tyč. Ze souboje Hadžikaduniće a Jaremčuka se míč odrazil přímo před odkrytou domácí branku, kde byl osamocen dobíhající OLEXANDR ZINČENKO a ten dorazil míč do sítě. Bez asistence.
57'
Jaremčuk se přes Ahmedhodžiće protlačil do šestnáctky, domácí obránce ale dokázal na poslední chvíli jeho střelu zblízka srazit ve skluzu na rohový kop.
56'
Malinovskyj zavezl míč k šestnáctce Bosny a Hercegoviny, před ní se ale zamotal v kličkách. Každopádně se mu povedlo založit další postupný útok Ukrajiny.
54'
Tymčyk si krásně přehodil dva protihráče, míč mu ale před šestnáctkou Bosny a Hercegoviny odskočil a domácí obránci mu ho vzali.
53'
Sobol pak nepřesným nákopem na levé křídlo na Cygankova poslal míč přímo do zámezí. Domácí hned otáčejí hru na polovinu Ukrajiny.
52'
Ukrajinci přišli o míč ve středu pole a domácí mohli hned vyrazit do rychlého protiútoku. Ten skončil nepřesným nákopem na Demiroviće.
51'
Až teď se domácí dostali poprvé ve druhém poločase na útočnou polovinu a hned zatlačili hosty k jejich šestnáctce. Domácí hledají mezeru v obranném valu Ukrajiny.
50'
Zinčenko hledal pasem na levou stranu pokutového území Bosny a Hercegoviny rozběhnutého Cygankova, ten si ale míč na hrací ploše zpracovat nedokázal.
49'
Jarmolenko si dlouho naváděl míč u šestnáctky na levačku, domácí mu ale nedali prostor na střelu a kulatý nesmysl tak musel posunout dozadu. Obránci Ukrajiny pokračují v postupném útoku.
48'
Ukrajinci začali druhý poločas velmi aktivně a zatlačili domácí hluboko do obrany. Domácí v této chvíli jen odkopávají centry ze své šestnáctky.
47'
Tymčykův centr odhlavičkoval Stevanović za vlastní šestnáctku k Malinovskému, jenž při nápřahu na střelu uklouzl a nepřesnou střelou poslal míč až k rohovému praporku.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas přinesl rychlý fotbal ze strany na stranu a hodně zajímavých momentů, to hlavní – branky – jsme ale neviděli. Územní převahu a i více nebezpečných střeleckých pokusů měli Ukrajinci, hostům ale pokaždé chybělo několik centimetrů na přesný zásah. Domácí se snažili hlavně o rychlé protiútoky, hosté ale dobrou hrou v obraně fotbalistům Bosny a Hercegoviny téměř nic nedovolili. Paradoxně v poslední minutě prvního poločasu měli domácí po rohovém kopu největší možnost na skórování, Hadžikadunićovu hlavičku ale vyrazil ukrajinský gólman do tyče vlastní branky a Zabarnyj poté i se štěstím dostal míč do bezpečí.

Souběžně hraný zápas Finsko – Francie je po prvém poločase také bez branek, situace ve skupině by se tedy nezměnila a druhou příčku by obsadilo Finsko. Pro Ukrajinu nadále platí, že musí v Bosně a Hercegovině vyhrát.

Fauly: 5:2
45'
45'
Teď měli hosté pořádnou dávku štěstí! Na Hadžiahmetovićův centr od rohového praporku si v pokutovém území Ukrajiny ideálně vyskočil Hadžikadunić a prudkou hlavičkou usměrnil míč k zemi k levé tyči. Ukrajinský gólman Buščan skvělým zákrokem vyrazil hrací předmět do tyče, od které se míč odrazil před branku a ve skluzu ho pak odkopl do Ahmedhodžiće Zabarnyj. Naštěstí pro hosty se míč odrazil mimo odkrytou ukrajinskou branku.
44'
Domácí rychle rozehráli po zisku míče svůj protiútok, ten ale skončil tím, že si Stevanović nedokázal na pravém křídle zpracovat snadnou přihrávkou.
43'
Malinovskyj se v souboji o míč ohnal rukou za sebou a zasáhl do obličeje Hadžiahmetoviće. Hlavní rozhodčí Malinovskému jen domlouvá.
42'
Jarmolenko si navedl na pravém křídle míč na centr, jeho velmi nepřesný nákop ale skončil daleko za Vasiljovou brankou.
41'
Sobol se rozběhl do sólové akce na levé straně útočné poloviny, míč mu ale před šestnáctkou odskočil od nohy a Kovačević mu ho odkopl.
40'
Jarmolenko chtěl střelou ze středu pole zaskočit domácího brankáře Vasilje, jeho rána ale skončila výrazně mimo branku Bosny a Hercegoviny.
39'
Po delší době se hosté dostali s míčem na polovinu soupeře, narazili ale na připravenou obranu Bosny a Hercegoviny. Ta je po zhruba 30 sekundách vytlačila za středovou čáru.
38'
Menalův centr zleva odkopl z vlastního pokutového území Zinčenko. Míč se za šestnáctkou vrátil k hráčům v bílých dresech, kteří pokračují v postupném útoku.
37'
Domácí se v posledních minutách začali tlačit výrazněji do útoku. Ukrajinci jsou zataženi v obranném postavení u vlastní šestnáctky.
36'
Demirović si na přední tyči naběhl na centr od rohového praporku, hlavou zády k brance ale míč usměrnil mimo Buščanovu svatyni.
35'
Po autovém vhazování se pokusil o individuální průnik zleva do šestnáctky Demirović. Zinčenko mu odkopl míč na vůbec první rohový kop zápasu.
34'
Ukrajinci zazmatkovali při rozehrávce na vlastní polovině a Demirović donutil Zabarného pod tlakem odkopnout míč z vlastní šestnáctky do autu.
32'
Obránci Ukrajiny rozehráli další útok, kterým se hosté dostali na útočnou polovinu. Tato jejich kombinace skončila nepřesným centrem Cygankova, který skončil až v zámezí na opačné straně.
31'
Domácí pak míč odkopli co nejdále od své branky, takže se dostal až k ukrajinskému brankáři Buščanovi.
30'
Zinčenko přihrál z této standardky po zemi na hranici šestnáctky na dobíhajícího Malinovského, jeho střela z první ale byla zblokována.
29'
Hra se teď rychle přelévá ze strany na stranu. Cygankov si naváděl na levém křídle míč na centr a jelikož ho podrazil Ahmedhodžić, tak Ukrajina získala přímý kop.
28'
Jarmolenko vypálil levačkou z půlkruhu před šestnáctkou Bosny a Hercegoviny a technickou střelou těsně minul domácí branku.
27'
Demirović se rozběhl do šestnáctky Ukrajiny za obloučkem ze středu pole, míč ale nataženou nohou jen usměrnil při jeho letu mimo branku hostů.
26'
Ukrajinci zacouvali s míčem na vlastní polovinu a do své kombinace zapojili i brankáře Buščana. Od něj začíná další „vlna“ postupného útoku Ukrajiny.
25'
Jaremčuk si v šestnáctce Bosny a Hercegoviny zpracoval přihrávku určenou původně na Cygankova a z levé strany vypálil. Domácí brankář Vasilj jeho střelu výborným zákrokem nohou vyrazil.
24'
I domácí nakopli míč na hrot útoku, Demirović si ho ale zpracovat nedokázal a hrací předmět skončil u brankáře Ukrajiny Buščana.
23'
Domácí brankář Vasilj rozehrál po malé domů přímo na Cygankova ve středu pole. Ten chtěl hned vyslat do úniku Jaremčuka, jeho přihrávku ale domácí obránci zastavili.
21'
Držení míče: 34 % : 66 %
20'
Až po téměř třech minutách se Ukrajinci dostali k míči a hned z toho byla zajímavá možnost. Sobolovi se otevřel prostor na levém křídle a odtamtud poslal do šestnáctky po zemi velmi nebezpečný centr na Jaremčuka, na který ukrajinský útočník jen o několik centimetrů nedosáhl.
19'
Ukrajincům se nepovedlo získat míč, alespoň však vytlačili domácí do středu pole. Tam si hrací předmět přihrávají obránci Bosny a Hercegoviny.
18'
Domácí převzali v posledních minutách iniciativu a teď jsou to hosté, kdo je pod tlakem v obraně. Domácí hledají svou kombinací mezeru v obranném postavení ukrajinské reprezentace.
17'
Domácí dostali rozehrávající hosty vysokým presinkem pod velký tlak a Ukrajinci museli nakonec odkopnout míč z vlastní šestnáctky do zámezí.
16'
Domácí se s dlouhou rozehrávkou nezdržovali a po několika přihrávkách mezi obránci nakopl Ahmedhodžić míč na pravé křídlo na rozběhnutého Stevanoviće. Ten míč na hrací ploše nezpracoval.
15'
Cygankov si zpracoval Zinčenkův pas do šestnáctky Bosny a Hercegoviny, tam mu ale míč odhlavičkoval Ahmedhodžić. Cygankov pak spadl na trávník, o faul se však rozhodně nejednalo.
14'
Domácím se rozehrávka postupné útočné akce nepovedla a míč se opět vrátil na kopačky Ukrajinců. Ti se snaží dostat k šestnáctce domácího týmu.
13'
Zinčenko z podobné pozice, z jaké pálil před několika minutami Malinovskyj, vyslal tvrdou přízemní střelu. Jeho pokus velmi těsně minul levou tyč Vasiljovy branky.
12'
Sušić dostal výbornou přihrávku na levé křídlo za obránce Ukrajiny, při zpracovávání míče ale uklouzl a hosté se mezitím stihli vrátit k vlastní šestnáctce. Sušićův centr pak chytil ukrajinský gólman Buščan.
11'
Dlouhé obléhání pokutového území Bosny a Hercegoviny skončilo neúspěchem. Domácí otáčejí hru na opačnou stranu.
9'
Hosté, kteří potřebují vyhrát, postupně přebírají iniciativu a kombinací na krátké přihrávky drží míč u šestnáctky Bosny a Hercegoviny.
8'
Cygankov si na pravém křídle narazil míč se Sobolem a nacentroval do šestnáctky. Jeho nákop odhlavičkoval kapitán Bosny a Hercegoviny Kovačević zpět na kopačky Ukrajinců.
7'
Stevanović si naběhl na pravé křídlo na výbornou kolmici od spoluhráče, centr se mu ale vůbec nepovedl a míč tak bez boje vrátil hostům.
6'
Malinovskyj vystihl rozehrávku domácích, potáhl si míč blíže k šestnáctce a jeho tvrdá střela ze zhruba 25 metrů se otřela zvenku o pravou tyč Vasiljovy branky.
5'
Stěpaněnko odhlavičkoval centr Menala z levého křídla a v následném souboji o míč fauloval Gojak Cygankova.
4'
Ukrajinci vytlačili domácí výborným presinkem na jejich polovinu, o míč je ale připravit nedokázali. Domácí se postupně dostali k šestnáctce Ukrajiny.
3'
Sobolovu kolmici z levé strany útočné poloviny na Jaremčuka zastavila domácí obrana. Možný rychlý protiútok Bosny a Hercegoviny ukončil taktickým faulem na Demiroviće ve středu pole Malinovskyj.
2'
Ukrajinci se postupně dostali k domácímu pokutovému území, obránci Bosny a Hercegoviny ale jejich kombinaci na pravém křídle ukončili a sami mohou rozehrát svůj postupný útok.
1'
Výkop zápasu měli hosté. Jejich první rozehrávka postupného útoku se prozatím zasekla ve středu pole.
1'
Bosna a Hercegovina bude hrát v bílých dresech, Ukrajina v modrých.
Oba výběry jsou už na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli po hymnách obou zemí začne.

Bosna a Hercegovina: Vasilj – Ahmedhodžić, Hadžikadunić, A. Kovačević (C), M. Sušić – Prcić, Hadžiahmetović, Gojak – Miroslav Stevanović, Demirović, Menalo.

Náhradníci: Šehić, Pirić – Ćivić, Jovičić, Saničanin, Krunić, Prevljak, Kodro, Cimirot, Ziljkić, Cipetić, Nalić.

Ukrajina: Buščan – Zabarnyj, Stěpaněnko, Matvijenko – Tymčyk, Malinovskyj, Zinčenko, Sobol – Jarmolenko (C), Cygankov – Jaremčuk.

Náhradníci: Pjatov, Riznyk – Kačaraba, Kryvcov, Sydorčuk, Šaparenko, Zubkov, Bujalskij, Dovbyk, Garmaš, Kovalenko, O. Karavajev.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (ESP).
Situace ve skupině D

Francie, která vede tuto vyrovnanou skupinu s 15 body, už má před posledním kolem zajištěný postup na MS z první příčky. Druhou přičku zatím drží Finsko, které má 11 bodů, dnes ho ale čeká domácí zápas právě s Francií. Třetí Ukrajina (9 bodů) musí na to, aby měla ještě alespoň šanci na baráž, dnes bezpodmínečně vyhrát. Čtvrtá Bosna a Hercegovina má 7 bodů a už je bez šance na postup. Poslední Kazachstán (3 body) už odehrál všechny své zápasy v této kvalifikaci.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas v této kvalifikaci, který se před zhruba měsícem skončil na Ukrajině 1:1, byl zatím jediným vzájemným soubojem těchto dvou reprezentací.

Ukrajina

Ukrajinci jsou remízovými králi evropské části kvalifikace. I když neprohráli ani jednou (a to dokonce ani s mistry světa Francouzi), tak ze sedmi kvalifikačních zápasu až šest jen remizovali. Jedinou výhru si Ukrajina připsala ve Finsku (2:1), naopak body zbytečně ztratila v obou zápasech s outsiderem skupiny Kazachstánem (doma 1:1 a venku 2:2). Před posledním kolem je tak Ukrajina na třetím místě této kvalifikační skupiny. Na druhé Finsko ztrácí dva body, dnes tak musí čtvrtfinalisté letního Mistrovství Evropy vyhrát a doufat, že v souběžné hraném zápase Finsko – Francie se zrodí takový výsledek, který je posune na barážové druhé místo.

Bosna a Hercegovina

Bosně a Hercegovině se tato kvalifikace vůbec nepovedla. Balkánský tým vyhrál jen jeden ze sedmi kvalifikačních zápasů – v Kazachstánu 2:0 – a v minulém kole přišel domácí prohrou 1:3 s Finskem už i o teoretickou šanci na baráž. Před posledním kvalifikačním soubojem je tedy se 7 body na čtvrtém místě této skupiny. Domácí tak dnes hrají už jen o čest a o vylepšení své konečné pozice ve skupině, protože na třetí Ukrajinu ztrácí jen dva body. Případnou dnešní výhrou by se Bosna a Hercegovina dostala na třetí místo tabulky skupiny D.

Bosna a Hercegovina – Finsko 1:3
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Bosna a Hercegovina – Ukrajina. Utkání skupiny D evropské části kvalifikace MS začíná ve 20:45.