Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Černá Hora - 8. října 2021   20:45

Gibraltar
Gibraltar
0:3
(0:2)
Černá Hora
Černá Hora
7' Marušić  (Tomašević) • 44' Bećiraj   • 68' Bećiraj  (Hakšabanović)
Gibraltar
Goldwin – R. Chipolina /C/, Olivero, Walker (82. Badr), Valarino – J. Chipolina (74. Britto), Wiseman (74. Bosio), Annesley – Ronan, Torrilla (82. Coombes), Styche (62. Casciaro).
Banda, Robba – Santos, Pons, Mouelhi, Morgan, Vinet.
Glova – Bednár, Poláček (SVK)
Victoria Stadium, Gibraltar
600 diváků
Černá Hora
Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović – Marušić (73. Janković), Šćekić (51. Božović), Kosović (73. N. Vukčević), Hakšabanović (73. Jovović) – Bećiraj (C), Mugoša (45+1. Osmajić).
Šarkić, Dragojević – Drešković, Jovetić, M. Vukčević, Ivanović.

Fotbalisté Černé Hory vezou povinné vítězství z Gibraltaru. Rozhodující gól vstřelil hned v sedmé minutě Marušić, před přestávkou pak potrestal brankářův dost bezohledný faul na Mugošu z penalty Bećiraj. 33letý kapitán balkánského výběru pak hlavičkou uklidil do sítě uprostřed druhého poločasu Hakšabanovićův centr a nijak zvlášť zajímavý zápas dovedli Černohorci před těžšími zkouškami k poklidné výhře. Radost jim hatí jen dvě zranění, kromě Mugoši nuceně střídal po faulu protihráče také Šćekić.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 1:7. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:12.
90+8'
90+6'
Fatos Bećiraj z dálky jen posílá pozdrav Kyleu Goldwinovi.
90+5'
K číhajícímu Bećirajovi nepustil míč Jamie Bosio a hlavičkou v záklonu odvrací na roh.
90+4'
Bećiraj si na prsou zpracoval odražený míč, ale napálil jen clonícího Olivera.
90+3'
Milutin Osmajić naskočil na křížný pas Fatose Bećiraje a hlavou ho prodloužil kolem zadní tyče.
90+1'
Po zákroku na rozběhnutého Milutina Osmajiće volali Černohorci marně po další penaltě.
90'
Nastavuje se osm minut.
89'
Dnešní utkání sleduje 600 diváků.
87'
Vešović rozehrává trestný kop po Casciarově faulu na Vukčeviće jen do šířky.
85'
Černohorci v poklidu kombinují s míčem proti zabetonovanému bloku domácích. Rozhodnutý zápas se dohrává jen z povinnosti, favorit dobře ví, že ho čekají v příštích dnech důležitější duely.
82'
Dvojí střídání v mužstvu Gibraltaru: ze hřiště odcházejí Liam Walker a Dean Torrilla, přicházejí Mohamed Badr a Jamie Coombes.
81'
Jeden z fotbalistů Gibraltaru sedí na trávníku s bolestivou grimasou a chystá se střídání.
78'
Souboj v šestnáctce konzultoval slovenský sudí s kolegou u videa, ale ze záznamu je zřejmé, že Žarko Tomašević nefauloval.
78'
Domácí se k radosti zhruba dvou tisícovek fanoušků vrhli do útoku a Bosiův centr srazil Osmajić na první roh Gibraltaru.
76'
Kyle Goldwin vybíhá a stahuje si ze vzduchu rohový kop Marka Jankoviće.
75'
Osmajićova střela z dálk míří směrem ke Středozemnímu moři, na jehož umělém ostrově je zdejší stadión postaven.
74'
Gibraltar teprve se změnami v sestavě začíná: hřiště opouštějí Scott Wiseman a Joseph Chipolina, přicházejí Jamie Bosio a Ethan Britto.
73'
Zbylé možnosti ke střídání využívá Černá Hora: ze hřiště odcházejí Adam Marušić, Sead Hakšabanović a Nebojša Kosović, přicházejí Nikola Vukčević, Marko Janković a exjablonecký Vladimir Jovović.
73'
Lee Casciaro měl na kopačce snížení, jenže střelu z otočky po skvělém sklepnutí dlouhého míče od Wisemana zvedl z malého vápna těsně nad šibenici.
71'
Nákop Seada Hakšabanoviće podjel pod nohama jednoho z gibraltarských obránců, ale na malém vápně nevyšel krok ke střele Bećirajovi.
68'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Pěkný centr Seada Hakšabanoviće uklidil prudkou hlavičkou do sítě zblízka FATOS BEĆIRAJ a o vítězi je po druhé brance zkušeného útočníka kazašské Astany rozhodnuto.
65'
Louie Annesley při odkopu trefil do ruky střídajícího Osmajiće, píská se proti hostům.
62'
Střídání v týmu Gibraltaru: ze hřiště odchází Reece Styche, přichází Lee Casciaro.
61'
Žlutou kartu dostává Žarko Tomašević (Černá Hora). Zezadu postrčil Styche.
59'
Bećiraj parádně sklepl z voleje Božovićův centr a pod tělem skákajícího Goldwina, jenž měl zakrytý výhled, proklouzl kotouč těsně vedle zadní tyče.
57'
Reece Styche se hnal za nakopávaným míčem. Fotbalista Stourbridge, celku hrajícího sedmou ligu v Anglii, však fauloval Tomaševiće.
54'
Rozhodčí dává pokyn ke hře, Černohorci budou znovu útočit do plných.
52'
V souboji o míč se ťukli hlavami Igor Vujačić a Kian Ronan, pro oba to byl bolestivý zážitek a rozhodčí zase přerušuje hru.
51'
I podruhé Černá Hora střídá z donucení: podpírán z obou stran kulhá ze hřiště Aleksandar Šćekić, kterého nahradí Draško Božović.
49'
Na trávníku se svíjí faulovaný záložník bělehradského Partizanu Aleksandar Šćekić a spoluhráči ukazují známým mlýnkem ke střídačce, že se bude muset střídat.
47'
Skákavý nákop Marka Vešoviće přesměroval Goldwin hrudí na roh. Z něj však hosté nic nevymysleli a vhazovat se chystá domácí Annesley.
46'
Žádná senzace se na jihu Pyrenejského poloostrova nekoná, Černá Hora na rychlou branku Marušiće navázala před přestávkou gólem z penalty, kterou proměnil Bećiraj. Zákrok, který k ní vedl, však odnesl zraněním jeho spoluhráč Mugoša.

Statistiky první půle:
Držení míče 34% – 66%, střely na bránu 0:3, střely mimo 1:5, rohy 0:2, ofsajdy 0:0, fauly 5:9.
45+6'
45+6'
Žlutou kartu za protesty dostává Fatos Bećiraj (Černá Hora). Po střele, kterou mu zblokoval Olivero, se marně domáhal odpískání penalty za nastřelenou ruku a sám vyfasoval napomenutí.
45+5'
Jihoslované se ještě hnali za třetím gólem. Igor Vujačić propustil zpětnou přihrávku mezi nohama na Seada Hakšabanoviće, který střílí křížně nad břevno.
45+3'
Nebojša Kosović prokličkoval až do gibraltarského vápna, ale nakonec prostor ke střele nenašel.
45+1'
Černá Hora ještě před přestávkou nuceně střídá: zraněný Stefan Mugoša se již na trávník nevrátí, na jeho místo přichází Milutin Osmajić.
45+1'
Slovenský rozhodčí Glova nastaví poločas o pět minut.
45'
V závěru poločasu se Gibraltar poprvé osmělil k zakončení, tvrdá střela Kiana Ronana zpoza velkého vápna však nabírala výšku a prosvištěla metr nad břevnem.
44'
Z pokutového kopu nezaváhal kapitán FATOS BEĆIRAJ a umístil tvrdou střelu k tyči.
43'
S rozehráním se čeká na ošetření otřeseného hostujícího útočníka.
41'
Žlutou kartu dostává Kyle Goldwin (Gibraltar).
41'
Domácí brankář ve vápně podrazil Mugošu a Černohorci budou kopat penaltu.
39'
Stefan Mugoša zakroutil míč na Marka Vešoviće, který přeskočil dvojici beků, ale hlavičkuje o zem nepřesně.
37'
Kyle Goldwin zalehává Vešovićův střílený nákop.
36'
Po rohu je však pískán znovu útočný faul, tentokrát se provinil Risto Radunović, i když to zprvu vypadalo na ruku jednoho z domácích fotbalistů.
35'
Druhý roh jihoslovanského celku po zásahu Deana Torrilly.
33'
V pokutovém území Gibraltaru fauluje Vujačić.
32'
Po dlouhém obléhání domácího území si nakonec našel prostor ke střele Stefan Mugoša, ale namířil ji příliš vysoko.
29'
Černá Hora má výraznou územní převahu, ale nemůže se prokombinovat na dostřel.
25'
Křídlo římského Lazia Marušić si dvakrát během minuty pomáhá útočným faulem.
22'
Adamu Marušićovi nesedla střela z velkého vápna a skáče vedle levé tyče.
20'
Mugošovu střelu zastavuje skluzem Torrilla, Marušić se dostává k dorážce, ale tentokrát vzájemný souboj vyhrává gibraltarský brankář.
18'
Z protiútoku střílí nepřesně Nebojša Kosović.
17'
Milan Mijatović svůj protějšek napodobil při trestném kopu Liama Walkera.
15'
Radunovićův centr z levého křídla si stahuje ze vzduchu Kyle Goldwin.
13'
Domácí ubránili kombinaci Černohorců na pravém křídle.
10'
Hráči Gibraltaru se dostali do pokutového území s míčem, ale hostům se podařilo situaci uklidnit.
7'
Skvělý pas Žarka Tomaševiće si zpracoval na prsou ADAM MARUŠIĆ, obhodil si obránce a padající míč druhým dotykem uklidil podél brankáře k tyči.
4'
Vešovićův centr srazil vysokou nohou na roh Joseph Chipolina.
3'
Rozhodčí přerušil hru, aby se přesvědčil o stavu ležícího Mugoši. Hosté poté sportovně vracejí míč.
1'
Domácí hráči propásli příležitost k brejku po nepřesné přihrávce Marušiće. Sami to neprovedli o nic lépe.
1'
Domácí fotbalisté nastupují v červených dresech, hosté oblékli bílou.

Gibraltar: Goldwin – R. Chipolina (C), Olivero, Walker, Valarino – J. Chipolina, Wiseman, Annesley – Ronan Torrilla, Styche.
Náhradníci: Banda, Robba – Bosio, Santos, Casciaro, Badr, Pons, Mouelhi, Morgan, Vinet, Brito, Coombes.

Černá Hora: Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović – Marušić, Šćekić, Kosović, Hakšabanović – Bećiraj (C), Mugoša.
Náhradníci: Šarkić, Dragojević – Drešković, N. Vukčević, Božović, Jovetić, Janković, M. Vukčević, Jovović, Osmajić, Ivanović.

Rozhodčí: Glova – Bednár, Poláček (SVK).
První vzájemné utkání v Podgorici vyhrála domácí Černá Hora 4:1 (26. Bećiraj, 43. Simić, 53. Tomašević, 80. Jovetić – 30. z pen. Styche).
Černá Hora vstoupila do kvalifikace dvěma vítězstvími, ale v dalších čtyřech přidala jen dva body a postup alespoň do baráže už je víceméně utopií. Černohorcům uškodila hlavně poslední domácí bezbranková remíza s outsiderem z Lotyšska. Předtím prohráli v Nizozemsku 0:4 a uhráli naopak cenný bod za plichtu 2:2 v Turecku. Na Gibraltaru musejí před závěrečnou těžkou sérií bezpodmínečně zvítězit.
Hvězdami současné reprezentace jsou obránce Marušić z Lazia Řím, záložník Vukčević z Levante, kapitán a střelec Jovetić z Herthy Berlín a nechybí ani Vladimir Jovović, který se letos vrátil domů z úspěšného angažmá v Jablonci a je jedním z pouhých tří hráčů z domácí ligy.
Gibraltar je po šesti zápasech kvalifikační skupiny podle očekávání bez bodu a se skóre 2:25 uzavírá tabulku. V zářijovém cyklu prohráli reprezentanti britské výspy na jihu Pyrenejského poloostrova v Lotyšsku 1:3, s Tureckem 0:3 a v Norsku 1:5.
Jádro gibraltarského výběru tvoří hráči mistrovského Lincoln Red Imps (na Gibraltaru se celá liga hraje na jediném zdejším hřišti s umělou trávou), který se senzačně dostal do evropské Konferenční ligy. Dva hráči působí v Anglii: obránce Annesley hraje za juniorku Blackburnu a útočník Styche válí sedmou ligu ve Stourbridge.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.