Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Ázerbajdžán - 4. září 2021   18:00

Irsko
Irsko
87' Duffy (Cullen)
1:1
(0:1)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
45+1' E. Mahmudov
Irsko
Bazunu – Coleman (C), Duffy, Egan – Doherty (80. Collins), Molumby (63. Hourihane), Cullen (88. A. Browne), McClean, Connolly (46. Horgan) – Parrott (63. Robinson) – Idah.
Brisard – Pages, Finjean (vš. Francie)
Aviva Stadium, Dublin
Ázerbajdžán
Mahammadalijev – Medveděv (C) (70. A. Husejnov), Haqqverdi, Badalov, Krivocjuk – E. Mahmudov, Garajev, Bajramov (70. Salahli) – Alaskarov (70. Ahmedzadeh), Emreli (79. Šejdajev), Ozobić (79. Nurijev).

Já Vám pro dnešek děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:13.
Oba týmy dnes získaly svůj první bod v kvalifikaci, zejména Irsko ale bude ze zápasu odcházet s rozporuplnými pocity. Jako favorit měl většinu utkání převahu nad sokem, nezmohl se ale na víc než pozdní vyrovnávací gól Duffyho. Ani fanoušci, kteří hnali ostrovní mužstvo dopředu až do závěrečného hvizdu, nevypadají zrovna spokojeně.
90+5'
90+5'
Zbytečné potíže v obraně nechtěl připustit Browne, a tak se obětoval faulem za žlutou kartu v dostatečně rané fázi útoku soupeře.
90+2'
Ze závaru v pokutovému území hostů se se střelou vynořil Callum Robinson, v obtížné pozici ale slaboučkou koncovkou příliš těžkou práci Mahammadalijevovi neudělal!
90'
Na závěr zápasu se nastavuje pět minut.
90'
Ačkoliv Irsko si v euforii jde za třemi body, ani Ázerbájdžán ještě nemusel říci poslední slovo. Bazunovi vypadnul rohový kop a až obránci mu museli pomoct jej vyčistit.
88'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Josh Cullen, přichází Alan Browne.
87'
Irsko právě vstřelilo branku!
Obecenstvo v Dublinu vybuchlo radostí! Na centr z levého křídla si famózně naběhnul špatně hlídaný SHANE DUFFY a tvrdou hlavičkou rozpoutal gólové oslavy!
85'
Robinson si na zadní tyči našel propadlý míč, napálil jej ale jen do postranní sítě!
82'
Rustam Ahmedzadeh se už už chystal udeřit z kontru, když vtom na poslední chvíli skluzem zablokoval jeho střelu stíhající bek.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází James Collins.
79'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Ramil Šejdajev.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Anatolij Nurijev.
75'
Snaha rozhodně nelze Irům upřít, ale zatím jim chybí realizace vytoužených gólových příležitostí.
72'
Egan tento přímák lehce prodloužil jen na pozorného brankáře.
72'
K centru se sice kombinací se spoluhráči Doherty neuvolnil, ale aspoň faul na svou osobu vybojoval.
70'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Maxim Medveděv, přichází Abbas Husejnov.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tural Bajramov, přichází Azer Salahli.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Namik Alaskarov, přichází Rustam Ahmedzadeh.
69'
Duffyho ostrá hlavička zamířila o pěkný kus nad bránu.
67'
Rozhodčí si požlutí v zápisníčku jméno Antona Krivocjuka, kolem něhož si chytře prohodil míč Callum Robinson. Jasný faul u lajny nedal arbitrovi na vybranou.
63'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Troy Parrott, přichází Callum Robinson.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jayson Molumby, přichází Conor Hourihane.
61'
Další nebezpečí přišlo v dohře přímého volného kopu, kdy Idah hlavou tečoval centr o kousek mimo svatyni hostí!
60'
Z úctyhodného dálky vypustil Troy Parrott ostrou jedovku, kterou musel brankář vyrážet!
58'
Šahruddin Mahammadalijev zcela proběhnul centr z levé strany, nikdo z hráčů v šestnáctce však nedokázal nasměrovat míč do sítě!
56'
Hodně zbytečně Molumby naběhnul do brankáře, který boxoval centr za vlastní bránu, a může být rád, že vyváznul jen se žlutou kartou.
54'
Tento přístup však vychází. Ázerbájdžán rozbíjí hru a nenechává protivníka ustálit tlak.
52'
Aktivní vstup Irska do zápasu nedává Ázerbájdžánu příliš šancí vydechnout. Asijská země také proto vcelku okatě zdržuje snad každou rozehrávku.
50'
Přímák z pravé strany McClean využil k centru, ve výsledku ale jen poslal malou domů Mahammadalijevovi.
47'
Horgan z pravé strany našel lehoučkým centrem Molumbyho, který ale přibližně z penaltového puntíku hlavou přestřelil!
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Daryl Horgan.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Po raketovém vstupu do utkání v podání domácích se Ázerbájdžán dokázal vymanit ze sevření a minimálně v mezihře soupeři zdatně vzdorovat. Přesto to bylo především Irsko, které mělo zajímavější útoky. Ještě větším zásahem do druhé poloviny utkání však bezpochyby je branka Emina Mahmudova do šatny.
45+1'
45+1'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Vyražený dech teď zřejmě mají domácí fanoušci! Před koncem poločasu našel EMIN MAHMUDOV mezírku v obraně soupeře a dělovou ránou ze střední vzdálenosti překonal i Gavina Bazunuho!
45'
Před koncem dějství se ještě nastavuje jedna minuta.
41'
Na trávníku je teď k vidění velké množství osobních soubojů uprostřed pole.
37'
Z rychlého brejku se podařilo Connollymu skrýt pohotovu střelu mezi nohama obránce a minimálně trošku potrápit brankáře! Mahammadalijev nicméně nadvakrát zkrotil kopačák.
34'
Alaskarov si kvůli menším zdravotním problémům raději přivolal lékařskou pomoc, o nic vážného se však nejednalo.
32'
Connolly centrem na přední tyči vyhledal Idaha, ten však pod tlakem nebyl schopen stlačit balón na bránu.
28'
Molumby se po několika odrazech chopil meruny a levačkou z hranice vápna zamířil jen o kousek vedle tyče!
27'
Ázerbájdžán stupňuje aktivitu, zatímco Irsku trošku vyprchal náboj z úvodu utkání.
25'
Duffy si vyšlápnul na Emreliho a přibližně čtyřicet metrů od své branky jej seslal k zemi nedovoleným zákrokem.
24'
S nařízeným rohem i dohrávkou celé situace se irská obrana bez problémů vypořádala.
23'
První vážnější práce pro Bazunuho! Alaskarov si navedl míč mírně na střed, následnou jedovkou na bližší tyč ale jen vyprášil gólmanovy rukavice!
20'
Cullen taktickým faulem přerušil postup soupeře ještě před půlící čárou.
17'
Trenérský štáb Ázerbájdžánu působí velmi frustrovaně. Jeho svěřenci dosud nevytvořili zhola nic kloudného.
15'
Příliš razantním centrem hodlal Doherty najít Parrotta. Šahruddin Mahammadalijev si už staví míč na odkop od brány.
12'
Alaskarov vypustil zpoza šestnáctky víceméně propagační pokus.
9'
Ve velmi zajímavé pozici Seamus Coleman skvělým čtením hry získal míč, následná koncovka levou nohou však minula zařízení!
8'
Irsko působí na začátku utkání velmi živě a protivníka nepouští k ničemu vážnějšímu.
6'
Dravý Idah procpal přihrávku až na malé vápno ke Connollymu, po teči ve velmi zhuštěném prostoru se ovšem bude kopat jen roh.
6'
Na konci precizního míče z kopačky Cullena se ocitl Doherty, z mírného záklonu však hlavičkoval mimo oblast tří tyčí!
4'
Idah při centru jednoho ze svých kolegů trochu zbytečně dorážel na gólmana, kterého posléze také fauloval.
2'
Tak nikoliv, k rohu nakonec nedošlo. Domácí útočník se totiž nechal nachytat v ofsajdu.
1'
Höccet Haqqverdi se musel včasně zatáhnout ke Connollymu, na kterého mířila průniková přihrávka. Nebezpečí zažehnal za cenu rohového kopu.
1'
Ázerbájdžán provedl úvodní výkop.
1'

Irsko: Bazunu – Coleman (C), Duffy, Egan – Doherty, Molumby, Cullen, McClean, Connolly – Parrott – Idah.
Náhradníci: Kelleher, Talbot – Manning, Hourihane, Robinson, Hendrick, A. Browne, Horgan, McGrath, Collins, Curtis, Omobamidele.

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Medveděv (C), Haqqverdi, Badalov, Krivocjuk – E. Mahmudov, Garajev, Bajramov – Alaskarov, Emreli, Ozobić.
Náhradníci: Bajramov, Dženetov – Salahli, Mustafajev, Šejdajev, A. Husejnov, Mustafazade, Nurijev, Chalilzade, Ibrahimli, Sadychov, Ahmedzadeh.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Finjean (vš. Francie).
Vzájemné zápasy:

Dvě střetnutí v rámci probíhajícího kvalifikačního cyklu o mistrovství světa v Kataru budou prvními společnými duely těchto reprezentací v zaznamenané historii.
Ázerbájdžán:

I přes neoslnivou formu svého nadcházejícího soupeře je asijská země, jež však odjakživa hraje soutěže UEFA a rovněž se nezúčastnila uplynulého Eura, o mnoho menším papírovým kandidátem na vítězství. Své první tři duely v kvalifikaci prohrála se stejnými soupeři jako Irsko, nicméně na ázerbajdžánské straně chybí také individuální kvalita. Tržní hodnota aktuální nominace činí jen 13 milionů euro oproti 88 miliónům na straně Irska.

Poslední zápasy:

Lucembursko 2:1 Ázerbájdžán (kvalifikace MS)
Moldavsko 1:0 Ázerbájdžán (přípravné utkání)
Bělorusko 1:2 Ázerbájdžán (přípravné utkání)
Irsko:

Ostrovní výběr, který se nedokázal kvalifikovat na letní mistrovství Evropy, nevstoupil správnou nohou ani do bojů o blížící se světový šampionát. Postupně prohrál všechny tři zápasy, proti Srbsku (2:3), Lucembursku (0:1) i Portugalsku (1:2), přičemž především druhý jmenovaný mač, který navíc irští fotbalisté hráli jako zatím jediný doma, by opravdu nejraději svěřenci Stephena Kennyho vymazali z dějin.

Portugalsko 2:1 Irsko (kvalifikace MS)
Maďarsko 0:0 Irsko (přípravné utkání)
Andorra 1:4 Irsko (přípravné utkání)
Hezký den všem fotbalovým příznivcům! Tento přenos se bude zabývat kvalifikačním utkáním skupiny A mezi Irskem a Ázerbájdžánem.