Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Island : Makedonie - 5. září 2021   18:00

Island
Island
78' Brynjar Bjarnason (A. Gudmundsson) • 84' A. Gudjohnsen (A. Gudmundsson)
2:2
(0:1)
Makedonie
Makedonie
12' D. Velkovski  (Alioski) • 54' Alioski
Island
Rúnarsson – Sævarsson, Árnason (C), Brynjar Bjarnason, Thorarinsson (66. A. Skúlason) – Baldursson (60. Helgason), Birkir Bjarnason, Johannesson (82. A. Gudjohnsen) – Anderson (60. Thorsteinsson), Kjartansson (60. R. Sigurdsson), A. Gudmundsson.
Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)
Laugardalsvöllur (Reykjavík)
Makedonie
Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski (90+1. Ristevski), Musliu, Alioski – Spirovski, E. Bardhi (71. Trajkovski), Elmas – Kostadinov (80. Jahović), M. Ristovski (80. Avramovski), Čurlinov.

To je ode mě vše. Nezapomeňte přepnout na duel Belgie – Česko, který začne ve 20:45.
I když tomu po první půli nic nenasvědčovalo, souboj Islandu se Severní Makedonií nakonec nabídl parádní fotbalovou podívanou. Hosté, kteří po trefě z 12. minuty vyhráli první poločas, v tom druhém svůj náskok ještě navýšili. V tu chvíli se zdálo, že mají výhru v kapse, jelikož Island toho do té doby moc nepředvedl. Jenže chyba lávky. Arnar Vidarsson prostřídal po hodině hry sestavu a jeho mužstvo rázem ožilo. Kontaktní gól padl v 78. minutě a o několik chvil později bylo v Reykjavíku ještě veseleji. Na plac zamířil Adri Gudjohnsen a téměř okamžitě se proměnil v žolíka. Právě on svou trefou zařídil Islandu bod, ve který snad už nikdo nedoufal.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:7.
Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:15.
90+8'
90+8'
Žlutou kartu dostává Stefan Spirovski (Severní Makedonie).
90+6'
Hosté v posledních minutách zabrali, což mělo za následek další dva pokusy. Adis Jahović ani Visar Musliu však bránu netrefili a tak to vypadá, že se Island rozejde s Makedonií smírně.
90+5'
Teď měla pro změnu šanci Makedonie! Jmenovitě Darko Čurlinov, jenž nasměroval míč za Rúnarssonova záda. Svého brankáře zastoupil Birkir Bjarnason na poslední chvíli!
90+4'
Domácí vytvořili velkou skrumáž, ve které si našel balon Birkir Bjarnason. Změť před sebou postavených těl ale neprostřelil.
90+3'
Roh pro Island.
90+2'
Ještě vám dlužím informaci o nastavené době hry. Ta, světe div se, činí 7 minut!
90+1'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Darko Velkovski, přichází Kire Ristevski.
90'
Makedonie si chtěla vzít ztracené vedení zpátky. Využila k tomu rohový kop, po kterém si do zakončení vyšplhal Visar Musliu. Jeho nevýraznou hlavičku vytáhl kliďas Rúnarsson zpod břevna.
88'
Islanďané jsou na koni. Obrat v zápase chtěl dokonat Jón Dagur Thorsteinsson, jeho střela mezi dvěma stopery se do branky nevešla.
86'
O platnosti gólu ještě rozhodoval VAR.
84'
Island právě vstřelil branku!
Přišel, viděl, skóroval! Takový je příběh ADRIHO GUDJOHNSENA, jenž vyrovnal necelé dvě minuty po svém příchodu na hřiště. Vše začalo na levém křídle, odkud Thorsteinsson posunul míč na Gudmundssona a ten následně do předbrankového prostoru pro již zmíněného Gudjohnsona. Ten si zády k bráně a soupeřem za sebou levačkou míč zpracoval a pravačkou ho z otočky napálil do sítě. Takový scénář se domácím fandům zamlouvá a na tribunách je to znát.
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Isak Johannesson, přichází Adri Gudjohnsen.
81'
Aleksandar Trajkovski mohl spoluhráčům vrátit klid. Výborně si udělal prostor ve vápně, ale trefil pouze levou tyč! Aby to Makedonce nemrzelo...
80'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Tihomir Kostadinov, přichází Adis Jahović.
80'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Daniel Avramovski.
78'
BRYNJAR INGI BJARNASON vykřesal islandskou jiskru naděje! Po Gudmundssonově zakroucené střele ze standardky a zaváhání Dimitrievskiho doběhl vyražený míč, který placírkou zblízka doklepl do sítě – 1:2.
76'
Nebojácný Albert Gudmundsson si troufl na souboj s dvojnásobnou přesilou. Na pravé straně vápna přetlačil Musliu a přes dalšího obránce vypálil na zadní tyč. Škoda pro Island, že nepřesně.
75'
75'
Také Makedonie měla k dispozici roh. Trajkovskiho centr na přední tyč někdo tečoval mimo branku. A podle asistenta rozhodčího to byl útočící hráč.
73'
Hosté ubránili roh, v nové akci ovšem pustili do zakončení Bjarnasona. Mrzet je to však nemusí, střední záložník se totiž stejně ukopl.
72'
A pozor, Blagoja Milevski vytřepal eso z rukávu! Tím je Aleksandar Trajkovski, se třemi góly nejlepší střelec Makedonie v probíhající kvalifikaci.
71'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Aleksandar Trajkovski.
70'
Dvacet minut před koncem Island stále prohrává se Severní Makedonií 0:2.
69'
Hosté roztáhli hru doprava, odkud přilétl centr na hranici šestnáctky. Tam si dělal místo Milan Ristovski, jenže míč mu při zpracování odskočil.
67'
Až moc agresivně šel do souboje Ari Skúlason. Ve vzduchu nedovoleně atakoval Ristovskiho a sudí Kružliak v tom správně rozpoznal útočný faul.
66'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Gudmundur Thorarinsson, přichází Ari Skúlason.
65'
Ještě stále není Arnar Vidarsson s islandskou hrou spokojen, a proto střídá v krátké chvíli počtvrté.
63'
Rozhodnutí ještě musel posvětit VAR, jelikož Árnason po přímém kopu skóroval. Videozáběry však daly rozhodčím ze Slovenska za pravdu, dobrý postřeh měl druhý asistent Jan Pozor.
62'
Ofsajd a v něm Kári Árnason (Island).
60'
Držení míče: 44% : 56%.
60'
Při pohledu na trojnásobné střídání musí být každému jasné, že Arnar Vidarsson je výkonem svých svěřenců velmi rozladěn.
60'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Andri Baldursson, přichází Thórir Jóhann Helgason.
60'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Mikael Anderson, přichází Jón Dagur Thorsteinsson.
60'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Ragnar Sigurdsson.
59'
Hosté jsou v laufu. Znovu se zkusil prosadit Ezgjan Alioski, tentokrát však neměl přesnou mušku.
57'
V přerušené hře se do křížku dostala dvojice Albert Gudmundsson (Island) a Stefan Ristovski (Severní Makedonie). Ivan Kružliak pak oba hráče potrestal za nesportovní chování.
54'
Makedonie právě vstřelila branku!
Makedonie vede v Reykjavíku už o dvě branky! EZGJAN ALIOSKI s míčem přilepeným na noze přesprintoval takřka půlku hřiště a před hranici vápna pak utaženou levačkou zamířil k zadní pravé tyči. Rúnar Rúnarsson byl na zemi pozdě a na balon nedosáhl.
53'
Územní převahou disponující Makedonie usilovně hledá další skuliny v soupeřově obraně.
51'
Nová akce vypadala o poznání lépe. Stefan Ristovski zpracoval dlouhý nákop a díky svým schopnostem se prodral až do zakončení. Pro pokus z nějakých dvaceti dvou metrů musel Rúnarsson až na zem.
50'
Stefan Spirovski rozehrál od lajny nakonec nakrátko.
49'
Změnit se to může po Bjarnasonově faulu na Ristovskiho, po kterém kopne standardku právě Spirovski.
47'
Hezky rýmovaná makedonská kombinace Alioski, Ristovski, Spirovski úspěch nepřinesla.
46'
Hlavně Arnar Vidarsson měl během poločasové pauzy důvod k zamyšlení. On ani jeho protějšek Blagoja Milevski se však pro střídání nerozhodli.
46'
Mnozí experti očekávali vyrovnaný zápas. Pravda je však taková, že Severní Makedonie byla o dost lepší. O tom nás ostatně už ve 12. minutě přesvědčil Darko Velkovski, když po centru z rohového kopu hlavou otevřel skóre. Hosté, povzbuzeni vedením, měli více ze hry. Další šance však ne a ne přijít. Až těsně před pauzou měl příležitost Bardhi. Zato Island nevymyslel zhola nic, a pokud dnes jeho hráči chtějí bodovat, musejí svůj přístup vážně přehodnotit.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:11.
45+1'
45+1'
Těsně před odchodem do šaten měl šanci Enis Bardhi! Makedonský hráč dostal přihrávku proti noze a okamžitě z první vystřelil. Do jeho rány se obětavě položil Birkir Bjarnason, jenž se stal hrdinou okamžiku.
45+1'
Už v nastaveném čase si našteloval balon Stefan Spirovski. Ne však dostatečně na to, aby trefil zařízení, takže balon jenom proskotačil kolem zadní tyče.
45'
Ten zrovna odpískal Bjarnasonův útočný faul. Jeden z posledních útoků před přestávkou tak může rozjet Makedonie.
43'
Bardhiho centr z nařízené standardky obránci spolehlivě odvrátili. Islanďané pak přesunuli hru ke středovému kruhu přímo před zraky Ivana Kružliaka.
42'
Žlutou kartu dostává Birkir Sævarsson (Island).

Pravý stoper zajel z boku do Čurlinovova a naprosto po právu byl za bezohledný zákrok potrestán.
40'
Teď měli štěstí, že si hosté neporozuměli a jejich souhra skončila ještě v předfinální fázi.
38'
Jenže domácí pak nedokázali ani překročit půlící čáru a dál hrají druhé housle.
37'
Elmasův pokus o průnikovou přihrávku zastavil pozorný Brynjar Ingi Bjarnason.
36'
Tvrdé souboje pokračují. Ve vzduchu teď schytal nepříjemný úder Birkir Sævarsson, i tentokrát Ivan Kružliak ponechal žlutou kartu v kapse. Aby se mu ta benevolence nakonec nevymstila.
34'
Moc dobře to ví i Albert Gudmundsson. Rozběhl se proto s míčem středem hřiště, načež ho vracející se Tihomir Kostadinov přidržel. Jsem přesvědčen o tom, že vzduchu visela žlutá karta.
33'
Vzrůstající makedonská aktivita je pro Island výstrahou. Domácí tým by měl urychleně změnit přístup ke hře, jinak se už brzy může dostat do pořádné šlamastyky.
31'
Hráči Severní Makedonie jsou na míči velmi silní. Alespoň tak to nyní prezentoval Enis Bardhi, jenž individuálně pronikl až do vápna. V něm nastřelil Baldurssona, který mu obětavě lehl do cesty.
30'
29'
Hosté pokračují ve střelbě. Palebnou pozici měl uvnitř vápna Darko Čurlinov, jenže trefil jenom prvního bránícího hráče.
27'
S Islandem mohlo být ještě hůře, kdyby Ezgjan Alioski s Tihomirem Kostadinovem proměnili své střely. Pravda, ta první byla pro brankáře jednoduchá, ta druhá už ale vyprášila jeho rukavice.
26'
Jenže zformovaná makedonská obrana své soupeře velmi rychle vytlačila.
25'
Přetahovanou o míč mezi Mikaelem Andersonem a Ezgjanem Alioskim utnul Ivan Kružliak. Slovenský sudí přisoudil aut domácímu Islandu.
24'
Isak Johannesson pak všechno zpackal přetaženým centrem, který dopadl až za koncovou čáru. Stole Dimitrievski mu na dálku poděkoval a bude vykopávat.
23'
Mezitím se kupí fauly. Po jednom z nich získal Island nejen standardku, ale hlavně území.
22'
Ostrovní celek točí hru všemi směry, ale přes makedonskou záložní řadu se ne a ne dostat.
20'
Jenže to by Enis Bardhi nesměl znenadání upadnout rukou přímo na balon. Takhle je z toho nedovolené hraní a přímý kop pro do té doby bránící se Island.
19'
Vynikající obrannou činnost teď odvedl Kári Árnason, když u lajny čistým skluzem obral o míč Čurlinova. Makedonie u něj ale zůstane, bude totiž vhazovat.
18'
Rychlý brejk zastavil Island za pomoci faulu. K nařízené standardce se postavil Enis Bardhi a trochu překvapivě to z velké dálky zkusil. Z hlubokého záklonu však vysoko přestřelil.
16'
Kombinace mezi Gudmundssonem a Johannessonem se domácím nepovedla. Při snaze o opětovný zisk míče pak fauloval Árnason.
15'
14'
Island se snaží uklidnit hru, ta je po inkasované brance místy rozháraná.
12'
A první gól je na světě! Na Alioskiho centr z rohového kopu si na přední tyč parádně naběhl DARKO VELKOVSKI, jenž hlavou propasíroval míč pod tělem Rúnara Rúnarssona.
11'
Jednu takovou teď vymyslel Enis Bardhi, po jeho sražené střele budou Makedonci kopat roh.
10'
Prvních deset minut bylo poměrně živých. Ve hře přelévající se z jedné strany na druhou se oba týmy střídaly v ofenzivních akcích.
8'
Na hřišti se přitvrdilo. V osobním souboji to teď odskákal Brynjar Ingi Bjarnason, toho jako parní válec přejel Stefan Spirovski.
7'
Kvůli brzkému rozehrání se roh opakoval. Ale reparát Islanďané nesložili, za což mohl svým útočným faulem Vidar Kjartansson.
6'
Domácí se nevrhli do žádné bezhlavé akce a zařadili zpátečku. Až posléze se prokombinovali na útočnou půlku a hned mají k dispozici roh.
5'
Po přesunu hry do středu hřiště zahrál Tihomir Kostadinov nešikovně rukou.
4'
Jenže Makedonie na ostrov rozhodně nepřijela bránit. Před hranicí vápna měl prostor Stefan Ristovski, využil ho však jen k nepřesné střele.
3'
S odkazem na předešlou akci Islanďané hned od začátku ukazují, že dnešní zápas chtějí vyhrát.
2'
Pro dlouhý balon po lajně si došel Mikael Anderson. V pokračující akci přilétl na zadní tyč centr pro Alberta Gudmundssona, jenž v těžké pozici přestřelil.
1'
Slovenský sudí poprvé zadul do píšťalky. Výkop měl k dispozici Island, jenž nastoupil v modrých dresech. Severní Makedonie hraje v bílém kompletu.
1'
To je otázka pro následujících 90 minut, které z pozice hlavního arbitra odřídí Ivan Kružliak.
S nástupem hráčů mám pro vás radostnou zprávu! Arnar Vidarsson i Blagoja Milevski pro dnešek zvolili rozestavení 4-3-3, takže se můžeme těšit na útočný fotbal. Bude v něm úspěšnější Island, nebo Severní Makedonie?

Island: Rúnarsson – Sævarsson, Árnason (C), Brynjar Bjarnason, Thorarinsson – Baldursson, Birkir Bjarnason, Johannesson – Anderson, Kjartansson, A. Gudmundsson.
Náhradníci: Halldórsson, P. Gunnarsson – Fjóluson, Pálsson, Hermannsson, Eyjólfsson, R. Sigurdsson, Sampsted, Thorsteinsson, Helgason, A. Gudjohnsen, A. Skúlason.

Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski (C), D. Velkovski, Musliu, Alioski – Spirovski, E. Bardhi, Elmas – Kostadinov, M. Ristovski, Čurlinov.
Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Todoroski, Aškovski, Ristevski, Serafimov, Trajkovski, Zajkov, Atanasov, Avramovski, Jahović, Miovski.

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK).
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování on-line přenosu z kvalifikačního utkání o mistrovství světa mezi Islandem a Severní Makedonií. Zápas začne za hodinu, zkrátit čekání si můžete třeba prohlédnutím sestav.

6. Lichtenštejnsko – 0 bodů (1:12)
Island se pokusí utéct z bryndy, do které se dostal po třech prohrách. Prozatím jediný, koho ostrovní tým porazil, bylo slabé Lichtenštejnsko. Jen výhra ho může vrátit zpět do bojů o mistrovství světa, na němž se Island v celé svojí historii představil jen jedinkrát (v roce 2018, kdy nepostoupil ze skupiny).

Odehrané zápasy:
Německo – Island 3:0
Arménie – Island 2:0
Lichtenštejnsko – Island 1:4
Island – Rumunsko 0:2
Severní Makedonie přiletí na Island nejen zakončit první polovinu kvalifikace, ale zároveň zaútočit na druhé (barážové) místo ve skupině. Po čtyřech odehraných zápasech ztrácí na Německo dva body, na vedoucí Arménii pak tři. Právě jejich vzájemného souboje bude chtít makedonský tým využít ve svůj prospěch.

Rumunsko – Severní Makedonie 3:2
Severní Makedonie – Lichtenštejnsko 5:0
Německo – Severní Makedonie 1:2
Severní Makedonie – Arménie 0:0
Kvalifikace o mistrovství světa pokračuje zápasem Island – Severní Makedonie, ten je na programu v neděli od 18 hodin a k jeho sledování jste prostřednictvím naší on-line reportáže srdečně zváni!