Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Faerské ostrovy - 15. listopadu 2021   20:45

Izrael
Izrael
31' Dabbur  • 59' Weissman  • 76' Dor Peretz
3:2
(1:0)
Faerské ostrovy
63' S. Vatnhamar  (K. Olsen) • 73' K. Olsen
Izrael
Marciano – Dasa, Elhamed, N. Bitton, Dgani (78. Tibi), Podgoreanu – Avraham Rikan (78. Haziza), Solomon, Dor Peretz – Weissman, Dabbur (82. Abada).
Nitzan, Peretz – Abu Abaid, Arad, Abada, Haziza, B. Natcho, Menachem, Tibi.
Nielsen – R. Joensen, Faerö, H. Askham, Nattestad (72. Mohr), V. Davidsen – Hansson (54. K. Olsen), Hendriksson, Jákup Andreasen (71. Jensen), S. Vatnhamar (81. Knudsen) – Edmundsson (81. Bjartalid).

Je konec! Izrael nakonec poráží Faerské ostrovy 3:2. V první půli poslal domácí do vedení z penalty Dabbur. Po změně stran navíc navýšil vedení Weissman. Hosté ale vyrovnali góly Vatnhamara a Olsena. Poslední slovo si vzal Peretz, který domácím pojistil konečné třetí místo ve skupině F.
90+3'
90+2'
Shon Zalman Weissman si naběhl na přihrávku z pravé strany, jenže placírkou usměrnil míč mimo zadní tyč.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Manor Solomon se pustil do menší potyčky se soupeřem na polovině hřiště. Sudí oba kohouty rychle odtrhl od sebe.
88'
Hosté se v závěru utkání usadili v blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v bílém na prudkou pobídku z pravé strany nedosáhl.
86'
Hostující brankář uspěchal odkop z pokutového území. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, ale nikdo v bílém se k balónu neprobil.
85'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míř propadl ke vzdálenější tyči, kde nakonec o kousek nedosáhl na zakončení Eytan Tibi.
84'
Po následném rohovém kopu se nikdo v modrém dresu Izraele nedostal do zakončení. Prudký centr přiletěl na malé vápno, kde v souboji uspěl Knudsen.
83'
Manor Solomon poslal přihrávku na pravou stranu, odkud centroval Eli Dasa, ale jeho střílený centr obrana hostů srazila na rohový kop.
82'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Liel Abada.
81'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Petur Knudsen.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Jóannes Bjartalid.
80'
Domácí mohli přidat další zásah! Zpoza velkého vápna zakončil Shon Zalman Weissman, ale jeho chytrý oblouček o kousek minul zadní tyč.
79'
Domácí se usadili na polovině Faerských ostrovů, kde kombinují s míčem na kopačkách a snaží se uklidnit hru.
78'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Avraham Rikan, přichází Dolev Haziza.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Orel Dgani, přichází Eytan Tibi.
76'
Izrael právě vstřelil branku!
Vyrovnaný stav nevydržel moc dlouho! Domácí Izrael si totiž bere zpět své ztracené vedení! DOR PERETZ si naběhl na sraženou přihrávku do vápna a pravačkou míč napálil do dolního rohu!
75'
Hostující celek po vstřelení vyrovnávací branky pokračuje v ofenzivním snažení. Další akce po pravé straně ale skončila centrem do rukavic brankáře.
73'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno! Faerské ostrovy nakonec dokázaly přidat i druhou branku! Střídající KLAEMINT OLSEN si naběhl na centr z pravé strany a prudkou hlavičkou nedal brankáři šanci!
72'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sonni Nattestad, přichází Heri Mohr.
71'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jákup Andreasen, přichází Tróndur Jensen.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí Izrael nadále drží těsné vedení. Faerské ostrovy se ale snaží hrát ofenzivně.
69'
Solomon dostal přihrávku na levou stranu, odkud poslal pobídku na malé vápno, ale hostující brankář míč udržel v rukavicích.
68'
Avraham Rikan poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde byl Munas Dabbur, ale druhý jmenovaný se nestačil otočit kolem obránce.
67'
Domácí celek už opět kombinuje kolem velkého vápna soupeře a hledá si prostor pro zakončení. Defenziva Faerských ostrovů stojí v pevném bloku
65'
Branku hostujícího celku dlouho zkoumal rozhodčí u VARu. Nakonec došel k závěru, že se o ofsajd nejednalo.
63'
Hostující celek ze své první šance v dnešním souboji dokázal snížit! SOLVI VATNHAMAR se po krásném zákroku domácího brankáře dostal k odraženému míči a z předbrankového prostoru jej dorazil do sítě!
62'
Dor Peretz dostal přihrávku na levou stranu, pravou nohou poslal dloubáček za obranu soupeře, ale tam neměl spoluhráče.
61'
Hosté se vydali do útoku po pravé straně, ale autor druhé branky Shon Weissman se stačil vrátit a zamezil soupeři v odcentrování.
59'
Domácí celek přidává druhou branku! Favorizovaný celek udeřil po přímém kopu. Domácí jej rozehráli do kombinace, která vyústila v přihrávku na malé vápno, odkud se nemýlil SHOW WEISSMAN!
59'
Dor Peretz si posunul míč kolem obránce, který jej faulem poslal k zemi. Sudí tentokrát žlutou kartu nechal v kapse.
58'
Munas Dabbur si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, otočil se a pelášil směrem do velkého vápna. V klíčovou chvíli však zapomněl míč za sebou.
56'
Hördur Askham vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže jeho pobídka směřující do šestnáctky skončila u obránců.
55'
Edmundsson si naskočil na centr z pravé strany, ale jeho pobídka skončila vedle pravé tyčky.
54'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hallur Hansson, přichází Klaemint Olsen.
53'
Solomon zahrával rohový kop domácího celku. Jeho centr se stáčel přímo do branky, ale brankář Nielsen byl pozorný.
52'
Manor Solomon se po levé straně dostal do pokutového území, ale Odmar Faerö mu včasným skluzem ukopl míč do zámezí.
51'
Hatem Abd Elhamed si na levé straně nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a míč mu utekl do zámezí.
50'
Domácí jsou usazení kolem velkého vápna soupeře, jenže kombinace Izraele je zatím hodně kostrbatá.
48'
Další ofenzivní výpad domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Dabbur.
47'
Dor Peretz poslal přihrávku na pravou stranu hřiště, jenže tam neměl spoluhráče v modrém dresu. Balón tak propadl do autu.
46'
Faerské ostrovy obstaraly výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté budou muset výrazně zlepšít svůj výkon.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější favorizovaný domácí celek. Izrael byl po celou dobu první půle aktivnějším týmem a zaslouženě vede. O jedinou branku se po půlhodině hry z pokutového kopu postaral Munas Dabbur.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Domácí se v závěru poločasu dostali do pokutového území, jenže nikdo v modrém odražený míč nesklepl mezi tři tyče.
44'
Dabbur se hnal za další přihrávkou do pokutového území, jenže z ostrého úhlu už levačkou zakončit nedokázal.
43'
Eli Dasa se na levé straně zkoušel zbavit obránce, ale dobře postavený Joensen se nenechal oklamat a vypíchl míč do zámezí. Izrael bude vhazovat.
42'
Dor Peretz fauloval při návratu na vlastní polovinu a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Sudí nařídil jen přímý kop pro Faerské ostrovy.
41'
Žlutou kartu dostává Munas Dabbur (Izrael).
40'
Brandur Hendriksson se ujal rozehrávky přímého kopu hostujícího celku. Jeho pobídka levačkou se snesla na značku pokutového kopu, kde zasáhla obrana.
39'
Hansson na pravé straně získal volný míč a napadající soupeř jej faulem poslal k zemi. Rozehrávat budou hráči v bílém.
38'
Jóan Símun Edmundsson zůstává po souboji ležet na pravé straně a drží se za levé koleno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
37'
Eli Dasa se na pravé straně vrhl do souboje s obráncem a dopustil se útočného faulu. Rozehrávat budou hráči hostujícího celku.
36'
Hatem Abd Elhamed z levé strany poslal přihrávku na volného Dora Peretze, který se nestačil uvolnit před napadajícím Andreasenem.
35'
Jákup Andreasen se skvělým zpracováním ve středovém kruhu zbavil obránce a roztáhl hru na pravou stranu. Hosté se ale do blízkosti soupeřovy branky nedostali.
34'
Sonni Nattestad se s míčem z pravé strany dostal do blízkosti velkého vápna, kde si balón přehodil na levačku a zakončil. Jeho ránu ale zablokoval obránce.
33'
Domácí celek i po vstřelení úvodní branky pokračuje v ofenzivním snažení. Izrael se tlačí do útoku, zatímco hosté mají velké problémy s udržením míče na kopačkách.
31'
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil MUNAS DABBUR a s přehledem poslal míč mimo dosah brankáře!
30'
Penalta pro Izrael! Sudí dlouho u monitoru řešil faul na hranici vápna a ukázal na penaltu!
29'
Dabbur fauloval při průniku do pokutového území, což neuniklo zraku hlavního arbitra. Rozehrávat budou Faerské ostrovy.
28'
Peretz na levé straně dohnal odražený míč, přehodil si jej na pravačku a odcentroval. Ani k jeho pokusu se nikdo z domácích hlavičkářů nedostal.
27'
Zadáci Izraele opět kombinují s míčem na polovině hrací plochy. Nikdo v bílém dresu hostujícího celku rozehrávku neatakuje. Faerské ostrovy brání v bloku.
26'
Brandur Hendriksson vnějším nártem poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale dobře postavený obránce Nir Bitton jeho pobídku zastavil.
25'
René Joensen poslal přihrávku na pravou stranu, kam spěchal Sonni Nattestad, ale druhého jmenovaného uhlídal důrazný Orel Dgani.
24'
Hosté uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu domácí Izraele rozehrávku outsidera neatakuje.
23'
Domácí měli obrovskou šanci! Avraham Rikan se z pravé strany dostal do pokutového území, ale jeho dělovku hostující brankář vyrazil!
22'
Sudí měl přímo před očima nedovolený zákrok na Solomona, který si pokryl míč a byl faulován. Izrael bude rozehrávat.
21'
Elhamed nakopl míč na polovinu soupeře, ale ani k jeho pobídce se nikdo z domácích fotbalistů nedostal před brankářem.
20'
Dabbur si naskočil na centr z pravé strany, jenže musel hlavičkovat zády k brance a poslal míč kousek nad břevno.
19'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale defenziva Faerských ostrovů bez problémů zasáhla.
17'
Bitton se skvěle vrátil s rozběhnutým soupeřem. Edmundsson si míč nepokryl dobře a vracející se stoper mu skluzem ukopl míč.
16'
Dasa centroval z pravé strany, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích hostujícího brankáře. Nielsen je zatím pozorný.
15'
Dabbur se hnal za přihrávkou za obranu hostujícího celku, ale špatným zpracováním si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal.
14'
Dor Peretz uspěl v souboji na pravé straně hrací plochy, jenže nikdo z domácích se k míči nedostal. Hosté mohou uklidnit hru.
13'
Po krátkém ošetření se znovu pokračuje ve hře. Domácí Izrael kombinuje s míčem na polovině soupeře a číhá na skulinku v defenzivě.
11'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
10'
Faerské ostrovy v úvodních deseti minutách hrají velmi sympaticky a dokonce vládnou statistice držení míče.
9'
Dasa podpořil ofenzivu domácího celku sprintem po pravé straně, jenže jeho centr nabral opačnou rotaci a skončil v zámezí.
8'
Vatnhamar poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale s jeho vysokým nákopem si obrana Izraele s přehledem dokázala poradit.
7'
Marciano se zapojil do rozehrávky Izraele. Domácí brankář nakopl míč na levou stranu, ale jeho pobídka proskákala do zámezí.
6'
Solomon poslal průnikovou přihrávku mezi stopery hostujícího celku, ale rozběhnutý Dabbur se k míči nedostal před brankářem.
5'
Edmundsson se pustil do hlavičkového souboje na polovině hřiště, ale pomohl si loktem, kterým trefil Dasu.
4'
Bitton si dal ve vápně pozor na prudký centr z pravé strany a jednoduše míč vyhlavičkoval mimo pokutové území.
3'
Marciano si dal pozor na nákop za obranu, vyrazil na hranici velkého vápna a schoval míč do rukavic. Izrael může rozjet další útok.
2'
Poprvé v utkání se do útoku vydali také domácí. Aktivní Dabbur se středem hnal do pokutového území, ale čistě jej odzbrojil Hansson.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Faerské ostrovy budou chtít kvalifikaci zakončit se ctí.
1'

Izrael: Marciano – Dasa, Elhamed, N. Bitton, Dgani, Podgoreanu – Avraham Rikan, Solomon, Dor Peretz – Weissman, Dabbur.
Náhradníci: Nitzan, Peretz – Abu Abaid, Arad, Abada, Haziza, B. Natcho, Menachem, Tibi.

Faerské ostrovy: Nielsen – R. Joensen, Faerö, H. Askham, Nattestad, V. Davidsen – Hansson, Hendriksson, Jákup Andreasen, S. Vatnhamar – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, Lamhauge – Agnarsson, Bjartalid, Jensen, Hansen, Knudsen, Johannesen, Mohr, K. Olsen, Petersen, Wardum..
Izrael

Domácí celek se na šampionát do Kataru také nepodívá. Favorit dnešního souboje vybojoval v devíti duelech třináct bodů a patří mu třetí pozice za Dánskem a Skotskem. Izrael trápí slabá defenziva. Domácí celek dosud inkasoval už devatenáct branek. Naposledy padl domácí celek výsledkem 2:4 v Rakousku.

Faerské ostrovy sehrály takovou průměrnou kvalifikaci. V devíti duelech dosud získaly jen čtyři body a před posledním soubojem je jasné, že ve skupině F obsadí předposlední pátou pozici. Hůře je na tom pouze Moldavsko, které získalo jediný bod. Na hřištích soupeřů navíc Faerské ostrovy získaly jen bod za remízu v Moldavsku. V posledním duelu padly 1:3 v Dánsku.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání kvalifikace o postup na světový šampionát mezi Izraelí a Faerskými ostrovy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.