Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Rusko - 4. září 2021   18:00

0:2
(0:1)
Rusko
Rusko
6' Jerochin  (Smolov) • 55' Žemaletdinov  (Smolov)
Kypr
Michael – Panayiotou (61. Avraam), Katelaris, Karo – Psaltis (77. Zachariou), Kastanos, Artymatas (C) (72. Ch. Kyriakou), N. Ioannou – Pittas (61. Tzionis), Papoulis (72. Elia), Loizou.
A. Hernández – J. Naranjo, T. Sobrino (všichni ESP)
GSP, Nikósia
Rusko
Guilherme – Samošnikov, Džikija, Divejev, V. Karavajev – Golovin (67. Kuzjajev), Barinov (C), Jerochin – Čeryšev (46. Žemaletdinov), Smolov (75. Tjukavin), Al. Mirančuk (64. Z. Bakajev).

Ani nastavený čas už nepomohl Kypru čestný zásah. Na začátku druhého poločasu se Rusko dostalo ke své další brance a následně si kontrolovalo nabité vedení. Vzhledem k tomu, že se Rusko vzdalo útočení, měl Kypr o něco více prostoru, ale k brance se nakonec nedostali.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:19.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Rifat Žemaletdinov (Rusko).
90+1'
A blízko k ní nyní mohl mít nedávno střídající Andreas Avraam, ale obránce Ruska jej včas dostihl a sebral mu ve vápně míč! Navíc se Avraam ocitl v ofsajdu.
90'
Žlutou kartu dostává Fanos Katelaris (Kypr).
90'
Nad rámec základní část se odehraje ještě pět minut. Dokážou domácí trefit alespoň čestnou branku?
88'
Rusku se nyní daří držet svého soka na polovině hrací plochy a jejich vítězství je na dosah.
87'
Po několika centrech domácích, nyní přišla konečně i střela mezi tři tyče. Ránu doprostřed branky si bezpečně pohlídal Guilherme, který je blízko k čistému kontu.
86'
Kypr v závěru zápasu má velkou chuť útočit a Rusko už se jen brání. Další útok po pravé straně a další odražený míč na roh.
85'
Dva hráči Ruska chtěli nyní odhlavičkovat míč a ani jeden z nich nakonec nedokázal odhlavičkovat. Nakonec vše dobře dopadlo pro celou defenzívu Ruska.
85'
Centr od rohového praporku skončil ve vápně. Následně se jeden z hráčů chtěl dostat ke střele. Nakonec z celé situace vyplynul další roh...
82'
I když teď jeden z hráčů napřáhl ke střele, ale ta byla zablokovaná.
81'
I když Rusko zvolnilo, tak nedovoluje Kypru nebezpečná zakončení.
80'
Panyiotis Zachariou táhl míč do dalšího útoku Kypru, který nyní těží zejména z toho, že Rusko už tak trochu rezignovalo na své útočné akce.
79'
Celkem dva centry přišly do vápna hostů a pokaždé si obrana poradila a odrazila míč.
78'
Po ztrátě míče na polovině hřiště se Kypr dokázal po pravé straně dostat před branku Ruska a vybojoval si rohový kop.
77'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Paris Psaltis, přichází Panyiotis Zachariou.
77'
Nicholas Ioannou nyní neudržel na hrací ploše lehčí přihrávku a míč mu utekl do autu.
75'
Dnes dvoubodový Smolov střídá a na jeho místo nastupuje mladíček Tjukavin.
74'
Opět série střídání, které nám zbrzdilo hru. Navíc je tu další občerstvovací pauza.
74'
Žlutou kartu dostává Alexandr Jerochin (Rusko).
72'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Marios Elia.
72'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kostakis Artymatas, přichází Chambos Kyriakou.
72'
Přece se jen Grigoris Kastanos dostal ke střele a míč skončil asi metr od levé tyčky! Tohle nebyl rozhodně špatný pokus od kyperského hráče.
71'
Nicméně domácí mají nyní častěji míč, ale zatím je to jen u přihrávek a bez nějaké nebezpečné střely.
70'
Dokonce zápas zbývá něco přes dvacet minut hry a celek z ostrova Kypr ztrácí na favorita již dvě branky.
69'
Průniková přihrávka z pohledu domácích nepřinesla nic zajímavého.
68'
Zelimchan Bakajev si nyní zpracovával vysoký míč rukou a musí přerušit své útočné snažení.
67'
Ona standardní situace nepřinesla nic nebezpečného. Kypr se pokouší otočit hru na druhou stranu.
67'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Daler Kuzjajev.
66'
Nyní na hrací ploše nevidíme nic zajímavého. Po vystřídání u ruského týmu, dojde k zahrávání jejich standardní situace ze střední vzdálenosti.
64'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Zelimchan Bakajev.
61'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Pittas, přichází Marinos Tzionis.
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nikolas Panayiotou, přichází Andreas Avraam.
60'
Žlutou kartu dostává Fjodor Smolov (Rusko).
60'
Kypru se daří držet míč na svých kopačkách, ale brankáře Guilhermeho se mu nedaří výrazně ohrozit.
57'
Táhlá střela z velké dálky, kterou vyslal domácí kapitán Kostakis Artymatas. Ta skončila asi tři metry od levé tyče.
55'
Rusko právě vstřelilo branku!
Stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém se hosté vcelku brzy prosazují. Smolov vyslal míč do vápna, kde si v tísni soupeře poradil RIFAT ŽEMALETDINOV a poslal míč přesně mezi tři tyče. Pro Smolova jde o druhou asistenci v dnešním zápase. Asistence: Fjodor Smolov.
53'
Tvrdá střela z hranice šestnáctky zasáhla blízko stojícího hráče Kypru.
52'
Nikolas Panayiotou si dokázal udržet soupeře u těla a taky byl první u míče a zamezil rychlému útoku.
51'
Začátek druhého poločasu je poněkud ospalejší.
50'
Fjodor Smolov se nyní dopustil lehčího faulu na polovině Kypru. I když podle grimasy hráče Kypru to vypadalo na těžký faul.
49'
Špatný odkop brankáře Kypru a ten si zpracoval soupeř. Rusko se následně dostávalo do nebezpečného útoku. Na poslední chvíli dobře zakročil jeden z domácích hráčů a přerušil útočnou akci.
47'
Kypr se postupnými auty snaží dostat do blízkosti branky Ruska. Nyní vhazuje aut Nicholas Ioannou.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Rifat Žemaletdinov.
46'
Rusko v prvním poločase splnilo roli favorita. Velmi brzy se dostalo do vedení. V průběhu poločasu si však vypracovalo další nebezpečné momenty, které klidně mohly skončit jejich další brankou. Kypr se před branku dostával sporadicky, ale dvakrát nebezpečně dokázal zakončit a trochu vystrašit defenzívu Ruska.
45+2'
45+2'
Jeden z hráčů Kypru se podařilo hlavičkou eliminovat centr ze standardní situace, kterou soupeř zahrával po faulu Artymatase.
45+1'
Žlutou kartu dostává Kostakis Artymatas (Kypr).
45'
První poločas je nastaven o dvě minuty. Nyní se hra odehrává na půlící čáře poblíž střídaček obou týmů.
43'
Denis Čeryšev střílel ze střední vzdálenosti, ovšem zamířil trochu výš, než si sám představoval.
42'
Samotný roh nepřinesl pro hosty nic. Následně byla snaha o další centr, ke kterému nedošlo.
41'
Fanos Katelaris se nyní skluzem ve vlastním vápně položil do centru z pravé strany a odehrál míč daleko za branku.
39'
Rychlý ruský protiútok, který byl zakončen dobrou střelou od Mirančuka, jehož vychytal Neofytos Michael!
38'
Dokonce domácí aktivněji a rychleji napadají ruské hráče, kteří musí rychleji nyní kombinovat.
37'
Kypr po občerstvovací pauze dostal asi nějaké dobré pokyny, neboť rázem zlepšil svou hru a v krátké době přišel jejich další dobrý centr. Po kterém hráč hlavičkoval nad branku Ruska.
36'
Aut zamířil až do vápna Kypru, odkud se defenzívě podařilo ihned odpravit míč do bezpečnější části hřiště.
35'
Antreas Karo si poradil u brankové čáry a nakonec dokázal přes dotírajícího Rusa odehrát míč do autu.
34'
Paris Psaltis vyslal dobrý centr z pravé strany a Nicholas Ioannou se ve vápně pokoušel z první usměrnit míč do branky. Obránce skluzem blokoval tento pokus, který by pravděpodobně jinak mířil mezi tři tyče!
31'
Na Kypru je pravděpodobně horké počasí a rozhodčí nyní nařídil občerstvovací pauzu.
30'
Po půl hodině stále Rusko vede o jednu branku, kterou vstřelilo ihned ze své první povedené útočné akce.
28'
Kypr se dostal do svého ojedinělého útoku, ze kterého se však nyní nedostáli k ničemu zajímavému.
27'
Alexej Mirančuk hezky prostrčil míč na střed vápna, odkud pálil Fjodor Smolov a ten poslal míč kousek nad břevno domácí branky! To vše po vybojovaném míči na pravé straně hřiště.
25'
Antreas Karo raději přihrál na svého brankáře a ten dlouhým odkopem nachází spoluhráče na levé straně hřiště.
24'
Loizos Loizou se hezky pokryl míč a táhl míč na polovinu soupeře, zde však byl faulován.
23'
A další kombinační souhra hostí, kteří zatím mají tento zápas pod svou taktovkou.
22'
A jak jejich zvykem, po pár přihrávkách přišel dlouhý míč dopředu a ten skončil daleko v zázemí.
21'
Hra se opět vrátila na střed hřiště, kde nyní kombinují hosté.
20'
Kypřané se dostali následně do rychlého protiútoku a podařilo se jim vystřelit z levé strany a míč šel jen kousek vedle tyčky. Tohle byla první solidní šance z pohledu outsidera!
20'
Po delší době se Rusko dostává na levou stranu a hledá kudy poslat centr do vápna. To se jim následně podařilo a na centr si našel cestu brankář Kypru, který vyboxoval míč.
19'
Rusové se po své první brance jakoby báli branky Kypru, neboť se zatáhli a spíše čekají na nějakou případnou chybu Kypru.
17'
Ioannis Pittas se pokoušel něco změnit, ale dopustil se útočného faulu kousek za půlící čarou.
16'
Kypr nyní téměř dvě minuty již kombinuje poblíž půlící čáry. Rusové vyčkávají, s čím hráči v modrých dresech přijdou.
14'
Rusku se nyní nepovedl útok a jejich soupeř vhazoval aut. Po něm přišlo rychle napadání Ruska, hráči Kypru si nakonec dokázali sjednat pořádek před svou šestnáctkou.
13'
Grigoris Kastanos poslal centr na branku, ale míč zaplachtil mimo tři tyče.
12'
Až teď se budou moci domácí dostat k případnému ohrožení branky soupeře, neboť po faulu budou zahrávat standardní situaci.
11'
Kypru se zatím nedaří vůbec dostat k brance Ruska a hosté zatím plní roli favorita bez problémů.
10'
Ten přinesl zakončení, ale mimo branku a Neofytos Michael bude odkopávat od své branky.
9'
Rusové však pokračovali v útoku a nyní přišla přihrávka těsně před branku, kde však nebyl nikdo v ruských barvách a míč končí na rohovém kopu.
8'
Denis Čeryšev si narazil se spoluhráčem a dostal hned míč zpět, ovšem ve vápně byl o míč připraven.
6'
Tak tohle byla dobře zahraná útočná akce. Přízemní pas, který obdržel Smolov a ten ještě posunul více na pravou stranu vápna, kde přesně zakončil ke vzdálenější tyčce ALEXANDR JEROCHIN. Asistence: Fjodor Smolov.
5'
Kypr se od úvodních minut prezentuje bráněním v celé své jedenáctky a pro Rusko bude dnes důležité, jak často se jim bude dařit najít cestu k brance Kypru.
3'
Nakonec zrychlili přechod do útoku rychlým míčem dopředu, ovšem pro nabíhajícího hráče to byl vysoký míč a ten skončil v zázemí.
2'
Rusové trpělivě kombinují a hledají cestu proti bránícímu soupeři.
1'
Hosté začínají zápas s míčem na svých kopačkách. Rusko je dnes považováno za papírového favorita a uvidíme, zda potvrdí tuto roli.
1'

Kypr: Michael – Panayiotou, Katelaris, Karo – Psaltis, Kastanos, Artymatas (C), N. Ioannou – Pittas, Papoulis, Loizou.
Náhradníci: Panagi, Demetriou – Antoniades, Gogic, Zachariou, Ch. Kyriakou, Christofi, Roushias, Avraam, T. Ioannou, Elia, Tzionis.

Rusko: Guilherme – Samošnikov, Džikija, Divejev, V. Karavajev – Golovin, Barinov (C), Jerochin – Čeryšev, Smolov, Al. Mirančuk.
Náhradníci: Ďupin, Luňov – Muchin, Osipenko, A. Zabolotnyj, Z. Bakajev, Zobnin, Suťormin, Žemaletdinov, Zacharjan, Kuzjajev, Tjukavin.

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, T. Sobrino (všichni ESP).