Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Švýcarsko - 12. října 2021   20:45

Litva
Litva
0:4
(0:3)
Švýcarsko
Švýcarsko
31' Embolo  (Shaqiri) • 42' Steffen  (Schär) • 45' Embolo  (Shaqiri) • 90+4' Gavranović  (Itten)
Litva
Šetkus (C) – Baravykas, Šatkus, Girdvainis (89. Gašpuitis), Barauskas – Slivka (46. Verbickas), Megelaitis (89. Armanavičius) – Lasickas, Černych (83. Veliulis), Novikovas – Laukžemis (46. D. Kazlauskas).
T. Martins – L. Campos, P. Almeida (všichni POR)
Vilniaus LFF stadionas (Vilnius).
Švýcarsko
Sommer – Widmer, Schär, Elvedi, Ricardo Rodríguez (46. U. García) – Sow, Freuler – Steffen (68. Fassnacht), Shaqiri (C) (76. Gavranović), Zuber (68. Vargas) – Embolo (89. Itten).

Dnes je dohráno, já vám děkuji za vaši přízeň, přeji dobrou noc a mějte se hezky. Na shledanou.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:10.
Hosté se sice zpočátku hledali, ale jakmile po půl hodině hry vstřelili úvodní gól, už si byli jisti. Ve druhé půli to byli hlavně oni, kdo tvořil hru a měl více šancí a odměnou jim byl v úplném závěru čtvrtý vstřelený gól. Jejich zasloužené a předpokládané vítězství tak dramatizuje boj o vedoucí příčku, o kterou se Švýcarsko utká v přímém souboji s Itálií přesně za měsíc.
90+5'
90+4'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se diváci dočkali gólu i ve druhé půli a znovu to jsou hosté kteří skórují a kosmeticky upravují stav utkání. Ittenova přihrávka byla nejprve zblokována, ale hráč se k míči dostal zpět a vzduchem jej adresoval do před malé vápno, kam naběhl MARIO GAVRANOVIĆ, který hlavou poslal míč do země a od ní se balón odrazil za bezmocného vyběhnutého Šetkuse.
90+2'
Ernestas Šetkus schoval míč do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
90+1'
Christian Fassnacht se lapil do ofsajdové pasti.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
89'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Linas Megelaitis, přichází Vilius Armanavičius.
89'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Edvinas Girdvainis, přichází Vytas Gašpuitis.
89'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Cédric Itten.
87'
Domácím se nepovedlo projít do zakončení, o míč přišli a musí hodně rychle zpět ke své svatyni.
85'
Arvydas Novikovas střílel z velké dálky, Sommer s tímto pokusem neměl žádný problém.
83'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Fjodor Černych, přichází Ernestas Veliulis.
82'
Krátce na to přišla další velká šance Švýcarů, tentokrát střílel Vargas a domácí brankář se štěstí vytáhl míč na pravou tyč své svatyně.
82'
Fabian Schär poslal málem svůj tým do čtyřgólového trháku, ale jeho zakončení hlavou vyrazil Ernestas Šetkus z brankové čáry.
80'
Edvinas Girdvainis dostal zřejmě křeč do pravé nohy, po chvíli se ale zvedl a hraje dál.
80'
Mario Gavranović dostal přihrávku na střed, míč si zpracoval a střílel z dálky, ale jen d protihráče.
78'
Dominykas Barauskas se těžce zvedá z trávníku, ve hře však bude pokračovat.
76'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Mario Gavranović.
76'
Vzápětí se sice dostal do zakončení Ruben Vargas, mířil však jen do pravé boční sítě
75'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do velké příležitosti, ale neposlušný míč nakonec doputoval jen k protihráčům.
73'
Hodně nepřesná křižná přihrávka hostů končí u domácího gólmana, který sebral míč do rukou a rychle rozehrál.
72'
Rohový kop pro pobaltský stát.
71'
Hra pokračuje u středové lajny, daleko od obou branek. To pochopitelně vyhovuje hostům, kteří drží své slušné vedení.
68'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Christian Fassnacht.
68'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Ruben Vargas.
66'
Zuber je dalším švýcarským fotbalistou, který netrefil litevskou bránu a míč adresoval pouze do zámezí.
64'
Breel Embolo si vedl obdobně, jeho tvrdá rána zprava skončil jen v boční síti.
62'
Xherdan Shaqiri se svým střeleckým pokusem neuspěl a míč poslal pouze do zámezí.
60'
Držení míče po hodině hry ukazuje převahu Švýcarů, 32 % – 68 %.
58'
Benas Šatkus zkusil štěstí, ale jeho střela mezi tři tyče nemířila.
57'
Ulisses García se provinil nedovoleným zákrokem a připravil svůj tým o míč.
55'
Roh rozehráli i domácí, Edvinas Girdvainis však hlavičkoval mimo vzdálenější tyč.
53'
Nico Elvedi si nedokázal dobře zpracovat přihrávku před bránu a míč mu uniká do zámezí.
52'
Steven Zuber měl dost prostoru na to, aby vystřelil z dálky, nakonec se rozhodl pro přihrávku a jeho tým tak kombinuje před pokutovým územím.
51'
Remo Freuler svojí střelou minul domácí bránu, ale míč byl tečován, neboť následuje roh.
49'
Domácí faulovali a o balón tak přichází.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Ulisses García.
46'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Karolis Laukžemis, přichází Donatas Kazlauskas.
46'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Vykintas Slivka, přichází Ovidijus Verbickas.
46'
Zatím jde vše dle předpokladů. Švýcarům sice chvíli trvalo, než se jim podařilo obranu soupeře prolomit, poprvé se tak stalo až po půl hodině hry, ale jakmile se tak stalo, dokázal se favorit zklidnit a přidal ještě další dva zásahy. Míří tak za povinnými třemi body.
45+2'
45+1'
Gól ještě kontroloval VAR, ale vše bylo v pořádku.
45'
A je to už 3:0. Po rohovém kopu si BREEL EMBOLO zpracoval balón na hranici malého vápna a tentokrát místo hlavičkového zakončení zamířil pravačkou na levou stranu. Gólman domácího mužstva si na míč zřejmě sáhl, ale ač se natahoval co to šlo, nedosáhl na něj.
45'
Rohový kop pro hostující tým.
42'
Hosté před odchodem do kabin zvyšují svůj náskok. RENATO STEFFEN doběhl balón v pokutovém území, kde zaváhal brankář Litvy, když proti míči nevyrazil dostatečně rychle, a obloučkem jej poslal na vzdálenější stranu. Ernestas Šetkus už neměl šanci nějak zasáhnout.
41'
Litva se snaží vyrovnat a kombinuje na straně soupeře. Ke střele se však dostat nemůže.
38'
Steven Zuber se dostal k odraženému balónu, ale jeho pokus nebyl příliš prudký a šel po zemi, Ernestas Šetkus tak celkem v klidu zasáhl.
36'
Ernestas Šetkus po malé domů odkopává balón co nejdál od své brány.
36'
Švýcaři se provinili útočným faulem ve středovém kruhu a míč musí odevzdat.
34'
Mohlo to být 0:2. Breel Embolo byl blízko druhému zásahu, když obešel obránce a střílel levačkou na vzdálenější tyč, ovšem Ernestas Šetkus bravurním zásahem míč vyrazil nohou na roh.
31'
Teď už se země helvétského kříže raduje. BREEL EMBOLO si naběhl na centrovaný balón a z hranice malého vápna jej hlavou poslal na pravou stranu domácí svatyně, kde bylo dost volného místa.
31'
Další roh pro hostující tým.
29'
Breel Embolo střílel z dálky hodně nepřesně, rozehrávat tak bude Ernestas Šetkus.
28'
Zblokovaný míč končí v zámezí a rohový kop bude rozehrávat švýcarský tým.
25'
Na druhé straně střílel Arvydas Novikovas, ovšem také bez úspěchu.
24'
Ricardo Rodríguez si zpracoval přihrávku a .střílel na bližší tyč, ale tu minul. Tohle byla dobrá příležitost.
23'
Švýcaři kombinují na útočné polovině, ale daleko od brány Litvy.
21'
Hraje se nyní nepříliš pohledný fotbal, k vidění je řada nepřesností na obou stranách.
18'
Podobně si počínal na druhé straně Sow a rozehrávat bude Litva.
17'
Černych fauloval v útoku a jeho tým o míč přichází.
14'
Embolo v šanci Šetkuse nepřekonal, ten si připisuje další úspěšný zásah.
13'
Domácí rozehráli svůj první roh, ale šance z něj nevzešla.
10'
Lasickas střelou z dálky netrefil bránu.
9'
Widmer fauloval Barauskase, rozehrávat tak bude Litva zase.
7'
Šatkus zblokoval Shaqiriho střelu a domácí brankář tak nemusel zasahovat.
5'
Švýcaři se však do šance nedostali a dopředu mohou domácí.
4'
Na druhé straně zahrozil Zuber, ale Šetkus zasahuje a vyráží míč na roh.
3'
Lasickas jako první zkoušel štěstí, ale mezi tři tyče nezamířil.
1'

Litva: Šetkus (C) – Baravykas, Šatkus, Girdvainis, Barauskas – Slivka, Megelaitis – Lasickas, Černych, Novikovas – Laukžemis.
Náhradníci: Krapikas, Gertmonas – L. Klimavičius, Gašpuitis, Dapkus, Veliulis, Januševskij, Armanavičius, Verbickas, D. Kazlauskas, Šimkus, Dubickas.

Švýcarsko: Sommer – Widmer, Schär, Elvedi, Ricardo Rodríguez – Sow, Freuler – Steffen, Shaqiri (C), Zuber – Embolo.
Náhradníci: Omlin, von Ballmoos – Frei, U. García, Albian Ajeti, Aebischer, Fassnacht, Cömert, Vargas, Gavranović, Itten.

Rozhodčí: T. Martins – L. Campos, P. Almeida (všichni POR).

Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se v novodobých dějinách utkali třikrát a vždy se z výhry radovala země helvétského kříže. V kvalifikaci o EURO 2016 v rámci skupiny E Švýcaři vyhráli nejprve doma 4:0 a poté v pobaltské zemi 1:2. První vzájemný duel této skupiny vyzněl rovněž lépe pro stát s krásnou alpskou přírodou, ačkoliv se proti outsiderovi hodně trápil. Do vedení sice šel už ve 2. minuty po gólu Shaqiriho, ale další zásah už nepřidal a nakonec byl rád za těsné vítězství 1:0.
Švýcarsko

To hosté jsou v úplně jiné pozici, pobývají na druhé – barážové pozici s jedenácti body, na vedoucí Itálii navíc ztrácí jen tři body a dnešní utkání mají k dobru. Pokud by dnes splnili roli favorita, bodově by se na ni dotáhli a v příštím mači, kdy se tyto celky utkají, by tak šlo o hodně. Švýcaři mají na kontě jedenáct bodů díky třem výhrám a dvěma remízám, prohru nezaznamenali žádnou, vstřelili šest branek a pouze jednu inkasovali.
Litva

Domácí jsou beznadějně poslední, když si první vítězství ve skupině připsali až v tom zatím posledním odehraným duelu, ve kterém porazili na svém hřišti Bulharsko 3:1. V předchozích pěti kláních zaznamenávali pouze porážky, vstřelili jediný gól, zatímco třináct jich inkasovali. Jejich nynější skóre tak činí 4:14 a tři body v tabulce, na barážovou příčku už nemají šanci dosáhnout.
Dobrý den, zhruba na měsíc se kvalifikační zápasy o MS uzavřou, zbývá odehrát ještě jedno kolo. V tomto on-line přenosu budeme sledovat souboj týmů skupiny C Litvy a Švýcarska. Velkým favoritem je druhý jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.