Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Černá Hora - 24. března 2021   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
40' J. Ikaunieks (Kamešs)
1:2
(1:1)
Černá Hora
Černá Hora
41' Jovetić   • 83' Jovetić  (Jovović)
Lotyšsko
Šteinbors – Savalnieks, Černomordijs, M. Ošs, Jurkovskis – Tobers, Zjuzins (71. Kārkliņš) – Kamešs (71. Jaunzems), J. Ikaunieks, Ciganiks (81. D. Ikaunieks) – Uldriķis (81. Krollis).
Černá Hora
Mijatović – Marušić, Savić, Vujačić, R. Radunović – Šćekić, Kosović – Ivanović (75. Jovović), Jovetić (87. Bećiraj), Hakšabanović (90+1. Boljević) – Djurděvić.
Dragojević, Šarkić – Bakić, Bećiraj, Boljević, Islamović, Jovović, Lagator, Raspopović, Saveljić, Simić, M. Vukčević.

Stevan Jovetić (Černá Hora) se dokázal prosadit dvakrát, díky jeho gólům vyhrál tento zápas na půdě Lotyšska hostující celek těsně 2:1.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:13. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:13.
90+5'
90+3'
Vladimir Jovović (Černá Hora) se ještě propracoval k zakončení, ale jeho projektil postrádal přesnost.
90+3'
Už probíhá poslední nastavená minuta v tomto zápase.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kristers Tobers (Lotyšsko).
90+1'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází Aleksandar Boljević.
90+1'
Roberts Savalnieks (Lotyšsko) se dostal do zakončení, jeho rána ale končí vedle.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
90'
Dostáváme se do závěru zápasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
V samotném závěru zápasu na nějakou výraznější šanci čekáme.
87'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Fatos Bećiraj.
86'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže probojovat k zakončení.
85'
Pět minut a nějaké možné nastavení nás dělí od konce zápasu, ve kterém vede Černá Hora na půdě soupeře o jednu branku.
83'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Aktivněji hrající celek se dostává do vedení. Krásnou ránou poslal míč přesně do šibenice STEVAN JOVETIĆ. Gólman s tímhle nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Vladimir Jovović.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Raimonds Krollis.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andrejs Ciganiks, přichází Davis Ikaunieks.
80'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky v zápase, zatím platí vyrovnaný stav 1:1. Obě branky padly na konci první části.
79'
Žlutou kartu dostává Krišs Kārkliņš (Lotyšsko). Poněkud zbytečný zákrok domácího hráče.
78'
Uroš Djurděvić (Černá Hora) se dostal do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval Mārcis Ošs.
76'
Rohový kop mají k dispozici hostující fotbalisté. Risto Radunović od praporku rozehrál. Černá Hora si výraznější šanci nevypracovala.
75'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Igor Ivanović, přichází Vladimir Jovović.
74'
Rohový kop budou rozehrávat domácí fotbalisté. Autorem rohu byl Roberts Savalnieks, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal.
72'
Uroš Djurděvić (Černá Hora) to nevymyslel vůbec špatně, jeho projektil končí vedle branky, vykopávat tak bude brankář Lotyšska.
71'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladimirs Kamešs, přichází Alvis Jaunzems.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Krišs Kārkliņš.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, zdá se, že uvidíme první střídání.
69'
Roberts Uldriķis (Lotyšsko) rozehrával volný kop. Jeho přímou střelu na branku zblokovala obrana a odražený míč se odrazil do tyče, a pak zpět do hry.
68'
Risto Radunović (Černá Hora) se dopustil faulu v souboji se soupeřem, Roberts Uldriķis byl šikovnější, a tak si vynutil faul soupeře.
68'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, na nějakou výraznější šanci na jedné či druhé straně momentálně čekáme.
65'
Adam Marušić (Černá Hora) zakončoval po delší kombinace svého celku z dobré pozice, ale jeho rána končí mimo branku.
63'
Momentálně na nějakou výraznější šanci čekáme, ve druhém poločase sledujeme spíše takticky vedenou bitvu.
62'
Podobně nepřesný byl také Uroš Djurděvić, jehož rána bez přípravy končí vysoko nad.
61'
Stevan Jovetić (Černá Hora) to vzal na sebe, jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.
60'
Půlhodina hry nás dělí od konce zápasu, momentálně se Lotyšsko nastěhovalo na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet.
60'
Igor Vujačić (Černá Hora) to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, brankář zasahovat vůbec nemusel.
58'
Tentokrát se už hosté dostali ke střele na branku, ale Aleksandar Šćekić minul.
57'
Hosté budou mít k dispozici další rohový kop, rozehrával jej Risto Radunović. Obrana si poradila jen za cenu dalšího rohu.
55'
Po nepřesné akci domácích, kterou nedokázal zakončit Raivis Jurkovskis, bude od své branky vykopávat brankář. Risto Radunović byl tím, kdo nepřesně poslal míč před branku.
54'
Aktivněji hrající Černá Hora nyní vybojovala rohový kop. Risto Radunović centroval před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
53'
Žlutou kartu dostává Antonijs Černomordijs (Lotyšsko). Po faulu na soupeře bude následovat žlutá karta.
51'
Nebojša Kosović (Černá Hora) si v souboji o míč počínal nedovoleně, a tak budou rozehrávat domácí. Andrejs Ciganiks uvedl míč do hry.
50'
Úvodních pět minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme zajímavou fotbalovou bitvu, ve které nyní ani jeden celek nechce chybovat.
48'
Hostující celek rozehrával rohový kop, nakrátko jej rozehrál. Následně to zkoušel Nebojša Kosović, jehož rána končí vysoko nad brankou.
46'
Milan Mijatović (Černá Hora) se rozhodl pro dlouhý výkop, kterým dostal hru na útočnou polovinu svého celku.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.
46'
45+1'
45+1'
Roberts Savalnieks (Lotyšsko) to vzal na sebe, jeho rána končí mimo branku.
45+1'
Jednu minutu uvidíme navíc.
45'
Žlutou kartu dostává Igor Vujačić (Černá Hora).
44'
Mārcis Ošs (Lotyšsko) bude po faulu soupeře rozehrávat volný kop. Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase.
43'
Dvě rychle branky v závěru poločasu, a tak utkání je vyrovnané 1:1.
41'
Domácí fotbalisté se příliš dlouho z vedení neradovali, po pěkné individuální akci se střelou na bližší tyč z předbrankové pozice prosazuje STEVAN JOVETIĆ.
40'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek se dostává do vedení, do výborné střelecké pozice dostal míč JĀNIS IKAUNIEKS. Se střelou ke vzdálenější tyči příliš nečekal. Asistence: Vladimirs Kamešs.
37'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí Lotyšsko se musí bránit aktivní hře soupeře, což zvládá.
36'
Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu. Nyní zakončoval hostující Uroš Djurděvić, jehož pokus zastavil brankář Pāvels Šteinbors. Obrovskou šanci hosté neproměnili.
34'
Z bezprostřední blízkosti nyní pálil Igor Ivanović (Černá Hora). Ke střele neměl dostatek prostoru, navíc jeho pokus zblokovala obrana.
33'
Zajímavý míč za obranu Lotyšska poslal jeden z hostujících hráčů, ale Vladimir Jovović na dlouhý míč nedosáhl. Hrát tak budou domácí od své branky.
32'
V posledních minutách hry hraje aktivněji v bílém hrající hostující celek. Černá Hora si snadněji vytváří střelecké pozice, ale zatím je domácí obrana pozorná.
31'
Vladimirs Kamešs (Lotyšsko) bude za malý moment rozehrávat rohový kop.
30'
Půlhodina hry je pryč, sledujeme dramatický fotbal, který nabízí útočné akce, dobrou práci obran a viděli jsme také několik zákroků brankářů.
29'
Míč by ovšem tečovaný, a tak je z toho rohový kop. Sead Hakšabanović (Černá Hora) centroval před branku, ale obrana si v pohodě podařila.
28'
Stefan Savić (Černá Hora) rozehrával volný kop, následně zakončoval Uroš Djurděvić. Jeho rána hlavou míří nad branku.
26'
Vladimirs Kamešs (Lotyšsko) měl dobrou příležitost, ale jeho rána končí těsně vedle branky.
24'
Raivis Jurkovskis (Lotyšsko) se nyní propracoval do zakončení a s jeho pokusem měl práci Milan Mijatović (Černá Hora). Hostující brankář si poradil s jeho střelou do horní části branky.
22'
Roberts Uldriķis (Lotyšsko) nemohl v akci pokračovat, byl nachytaný v postavení mimo hru. Domácí se nyní do střelecké pozice dostat nedokázali.
20'
Tentokrát díky aktivní hře vybojovali rohový kop fotbalisté Černé Hory. Adam Marušić poslal centr před branku, ale domácí obrana si v pohodě poradila.
19'
Roberts Savalnieks (Lotyšsko) rozehrával domácí rohový kop, následně se k zakončení dostal Mārcis Ošs. Jeho hlavička byla snadnou prací pro brankáře. Milan Mijatović v pohodě zasáhl.
17'
Sead Hakšabanović (Černá Hora) byl autorem zajímavé střely, ale jeho projektil končí výrazně vedle branky. Pāvels Šteinbors bude jen vykopávat.
15'
Centr se snesl před branku, gólman Milan Mijatović nechytil míč, a pak se ke střele dostal jeden z hráčů Lotyšska. Předtím byl ale pískán útočný faul.
14'
Možnost rohového kopu dostanou nyní také domácí fotbalisté.
13'
Stefan Savić (Černá Hora) bude po faulu soupeře rozehrávat, a tak hostující celek zůstane u míče. Černá Hora vstoupila do zápasu výrazně lépe než soupeř.
12'
Igor Vujačić (Černá Hora) byl nachytaný v postavení mimo hru, zajímavě vypadající akce hostů nemohla tedy pokračovat.
10'
Žlutou kartu dostává Vladimirs Kamešs (Lotyšsko). Po faulu na polovině hrací plochy přichází žlutá karta.
9'
Hostující celek díky své aktivní hře vybojoval rohový kop, první v tomto zápase. Vladimir Jovović (Černá Hora) centroval před branku, ale obrana Lotyšska v pohodě odvrátila.
7'
Sledujeme velmi opatrnou pasáž zápasu.
6'
Artūrs Zjuzins (Lotyšsko) byl v osobním souboji faulovalný, a tak je to právě on, kdo bude rozehrávat a uvede míč do hry.
5'
Pāvels Šteinbors (Lotyšsko) musel zasahovat v tomto zápase jako první, jeho pozornost vyzkoušel střelou ze střední vzdálenosti Sead Hakšabanović (Černá Hora).
4'
Obrázek hry je v prvních minutách stejný, Černá Hora hraje aktivněji, nyní Uroš Djurděvić (Černá Hora) zkoušel poslat míč před branku, ale jeho projektil postrádal přesnost.
3'
Vypadá to na zranění jednoho z hostujících hráčů, zůstal ležet na hrací ploše. Adam Marušić byl tím hráčem.
2'
Černohorci kontrolují míč, mají jej na svých kopačkách a pokouší se něco vymyslet a rychlou se dostat před braku soupeře.
1'
Kristers Tobers (Lotyšsko) se v osobním souboji dopustil faulu, hrát tak budou hosté.
1'
Utkání právě začalo, domácí hrají ve tmavém, hosté oblékli bílé dresy.
1'

Lotyšsko: Šteinbors – Savalnieks, Černomordijs, M. Ošs, Jurkovskis – Tobers, Zjuzins – Kamešs, J. Ikaunieks, Ciganiks – Uldriķis.
Náhradníci: Ozols, Zviedris – Emsis, Fjodorovs, D. Ikaunieks, Jaunzems, Kārkliņš, Krollis, Maksimenko, Saveljevs, Solovjovs, Tarasovs.

Černá Hora: Mijatović – Marušić, Savić, Vujačić, R. Radunović – Šćekić, Kosović – Ivanović, Jovović, Hakšabanović – Djurděvić.
Náhradníci: Dragojević, Šarkić – Bakić, Bećiraj, Boljević, Islamović, Jovetić, Lagator, Raspopović, Saveljić, Simić, M. Vukčević..
Pro oba kluby se jedná o úvodní duel ve skupině kvalifikace MS a favoritem je hostující celek.
Tento zápas se bude hrát v Rize na Skonto stadions a hlavním sudím bude Durieux.
Poslední vzájemný zápas tyto týmy odehrálo v říjnu 2020, Lotyšsko vedlo díky brance Tarasvse z 26. minuty, Za Černou Horu dokázal v 90+1 srovnat na konečných 1:1 Ivanovič.
Černá Hora z posledních pěti zápasů má stejnou bilanci jako Lotyšsko. Nestačila na Lucembursko 1:2, remizovalo s Kazachstánem a Ázerbájdžánem 0:0. Černohorci porazili Ázerbájdžán 2:0 a Kypr 4:0.
Lotyšsko z posledních pěti zápasů prohrálo jen jeden. Maltě podlehlo 0:1, jinak remizovalo s Faerskými Ostrovy 1:1 a 1:1. Tým porazil San Marino 3:0 a v zatím posledním mači 17. listopadu 2020 vyhrál v Andorrě 5:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního seniorského fotbalu. V tomto zápase kvalifikace MS proti sobě nastoupí Lotyšsko a Černá Hora.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.