Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Lichtenštejnsko - 11. listopadu 2021   20:45

Německo
Německo
11' Gündoğan  • 20' Kaufmann(vl.) (Günter) • 22' Sané (Goretzka) • 23' Reus  • 49' Sané (Reus) • 76' T. Müller (Neuhaus) • 80' Baku (Reus) • 86' T. Müller (Reus) • 89' Göppel(vl.) (Baku)
9:0
(4:0)
Lichtenštejnsko
Německo
Neuer (C) – J. Hofmann (46. L. Nmecha), Rüdiger, Kehrer (72. Ginter), Günter – Goretzka (46. Neuhaus), Gündoğan (64. Arnold) – Baku, Reus, Sané (64. Volland) – T. Müller.
Martinčićová – Pataki, Rodjak-Karšićová (vš. Chorvatsko)
Volkswagen Arena, Wolfsburg
B. Büchel – S. Wolfinger (83. Brändle), Malin, Kaufmann, Hofer, Göppel – Sele (83. Martin Büchel), Frommelt, Hasler (C) – Salanović (69. Grünenfelder), Y. Frick (29. F. Wolfinger, 69. Meier).

Ze zápasu to bude všechno, děkuji vám za pozornost a hezký zbytek večera!
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 21:0. Střely mimo: 12:3. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:1.
Utkání je u konce, Německo potvrdilo roli favorita a rozdrtilo Lichtenštejnsko 9:0!

Velice špatně to pro hostujícího outsidera začalo již v deváté minutě, kdy byl po zásahu protihráče kopačkou do hlavy vyloučen Jens Hofer. Nařízenou penaltu pak proměnil Ilkay Gündoğan. Ve 20. minutě si Daniel Kaufmann při pokusu o zblokování centru Christiana Güntera dal vlastní gól. Dvě minuty nato upravil Leroy Sané povedenou střelou na 3:0 a ihned po výkopu přidal čtvrtý gól Německa Marco Reus.

Druhý poločas začali Lichtenštejnci o něco odvážněji, občas se dostali i na útočnou polovinu, přesto brzy inkasovali pátou branku. Ve 49. minutě se po přihrávce Marca Reuse prosadil podruhé v utkání Leroy Sané. Další góly si „Die Mannschaft“ nechal na poslední čtvrthodinu zápasu. V 76. minutě se po nepřesné střele Neuhause dočkal gólu také Thomas Müller, čtyři minuty poté poprvé v reprezentaci skóroval Ridla Baku.

Osmý gól Němců vstřelil po neúspěšném pokusu Reuse Thomas Müller. Střelecký účet pak uzavřela druhá smolná vlastní branka Lichtenštejnska, kterou si po centru Bakua dal hlavičkující obránce Maximilian Göppel.
90+2'
90+2'
Němci by rádi přidali desátou branku, postup Nmechy ale nyní zastavil Rafael Grünenfelder a zdá se, že bude hotovo.
90+2'
Nalevo kombinovali Ginter a Günter, nakonec se chtěl k zakončení dostat Thomas Müller, ale k balonu už měl daleko.
90+1'
Nastavují se ještě dvě minuty. Dočkají se domácí hráči desáté trefy?
90'
Po rohovém kopu Arnolda se k zakončení dostal Lukas Nmecha, branku Lichtenštejnska ale trefit nedokázal.
90'
Desátý gól Německa měl na noze Lukas Nmecha, ale gólman Benjamin Büchel si proti jeho střele zpoza pokutového území připsal velmi povedený zákrok!
89'
Německo právě vstřelilo branku!
Je to 9:0! Ridle Baku centroval z pravé strany a bránící MAXIMILIAN GÖPPEL hlavičkoval míč do vzdálenějšího rohu mimo dosah svého spoluhráče v brance. Druhý vlastní gól hostí a opět pořádně smolný.
88'
Obrovské šance Němců! Po chybě Göppela pádil do šance Neuhaus, brankář Büchel ho ale vychytal. Z dorážky pak zkoušel skórovat Arnold, na brankové čáře ovšem míč zblokoval Malin.
87'
Domácí fanoušci by jistě byli rádi, kdyby se Německu podařilo vstřelit dvouciferný počet branek.
86'
Osmá branka v síti Benjamina Büchela! Střelu Marca Reuse z pravé strany vyrazil hostující gólman jen do prostor, kde byl THOMAS MÜLLER. Ten se tvrdě opřel do míče, který se i díky teči Andrease Malina odrazil o břevno do brány!
85'
Z velké dálky zkusil své střelecké štěstí stoper anglické Chelsea Antonio Rüdiger. Rána to byla prudká, ale ne přesná.
83'
Dvojité střídání hostujícího týmu, tedy i poslední. Odchází Sandro Wolfinger a Aron Sele, do hry jdou Daniel Brändle a Martin Büchel, pro něhož je to poslední reprezentační sraz.
82'
Další pokus měl na svědomí Neuhaus, Grünenfelder s Malinem ale míč zblokovali a ušetřili svého spoluhráče v brance od další práce.
82'
Po pasu za obranu zakončoval v nebezpečné pozici Thomas Müller, na Büchela si ale tentokráte nepřišel!
80'
Tak tohle byla nádherná trefa, RIDLE BAKU se ve Wolfsburgu, kde je domácí i na klubové úrovni, dočkal své první trefy v reprezentaci. Po přihrávce Marca Reuse krásně vystřelil do vzdálenějšího rohu brány a brankář Benjamin Büchel se za míčem pouze ohlédl. 7:0 pro Německo!
79'
Kevin Volland hlavičkou trefil břevno, z dorážky pak minul branku Lukas Nmecha! Šlo ale o ofsajd, a to již v prvním případě zakončení.
78'
Nyní byl Müller nachytán v ofsajdu, poklidné rozehrávky z obrany se tedy ujme Maximilian Göppel.
76'
Domácí skórují z rohového kopu a je to 6:0! Maximilian Arnold odcentroval na Matthiase Gintera, jehož hlavičku vyrazil Benjamin Büchel. K dorážce se pak dostal Florian Neuhaus, který nezakončil úplně přesně, což ale nevadilo, protože k míči se dostal THOMAS MÜLLER, který jej bezpečně dopravil do sítě! Dává tak 41. gól v reprezentaci.
76'
Na druhé straně centroval Ridle Baku a jelikož obrana Lichtenštejnska míč tečovala, bude z toho další roh.
75'
Lichtenštejnsko se dostalo do nadějné akce! Nicolas Hasler se dobře uvolnil z obrany a přes Frommelta se balon dostal k Sandru Wolfingerovi, který jej poslal z dálky mimo branku.
75'
Němci vybojovali další roh, který opět rozehrál Arnold. Našel hlavu Rüdigera, ten chtěl přihrát na své spoluhráče, ale míč poslal mimo jejich dosah.
74'
Kevin Volland zkusil založit německou akci přihrávkou skrze střední obránce, to ale zastavil dobře bránící Daniel Kaufmann.
74'
Sám Arnold si vzal na starost jeho rozehrávku, na bližší tyči nepřesně hlavičkoval jeho klubový spoluhráč Lukas Nmecha.
73'
Maximiliana Arnolda dokázal ubránit Daniel Kaufmann, ale jen za cenu rohového kopu pro Němce.
72'
Poslední střídání Německa. Ze hřiště odchází Thilo Kehrer, přichází Matthias Ginter.
71'
Na centr si před bránu nabíhal Marco Reus, díky výpomoci Andrease Malina si ale pro míč došel Benjamin Büchel.
70'
Domácí tým bojoval o další střelecký pokus, jenomže obrana Lichtenštejnska mu to znemožnila. Konkrétně se neprosadil Nmecha.
69'
Dvakrát střídá také hostující tým. Útočníka Dennise Salanoviće nahradí Rafael Grünenfelder, zraněného Fabia Wolfingera, který dnes byl v roli střídajícího v prvním poločase, vystřídá Livio Meier.
68'
Christian Günter si narazil míč s Thomasem Müllerem a po souboji s Danielem Kaufmannem ve vápně upadl, rozhodčí ale tentokráte pokutový kop nenařizuje.
67'
Do individuální akce se pustil Aron Sele, celkem nadějně postupoval až ke středové čáře, tam už byl ale zahnán až do zámezí.
66'
Na útočné polovině Lichtenštejnska se míč hlavou snažil zpracovat Nicolas Hasler, nedokázal ho ale zkrotit, navíc mu moc nepomohli ani spoluhráči.
66'
Nepřesnou přihrávku zprava posílal Ridle Baku, zastavil ji pozorný Noah Frommelt, který hraje kvůli zranění nosu s celoobličejovou maskou.
65'
Arnold se hned krátce po příchodu do hry provinil faulem, ve středu hřiště nedovoleným způsobem zastavil Seleho. Ten tak bude moci v poklidu rozehrát.
64'
Dvojité střídání domácího Německa. Autor úvodního gólu z penalty Ilkay Gündoğan a střelec dvou branek Leroy Sané odchází ze hry, místo nich jdou do hry Kevin Volland a Maximilian Arnold, další hráč Wolfsburgu, pro něhož to je druhý start za reprezentaci.
63'
Ridle Baku vystřelil pravačkou mimo bránu, navíc ani nedošlo k teči.
63'
Zpoza pokutového území se do míče opřel Ilkay Gündoğan, ale gólman Benjamin Büchel dobře zasáhl.
62'
Útočník Lichtenštejnců Dennis Salanović byl načapán v ofsajdovém postavení.
61'
V předbrankovém prostoru velmi nebezpečně operovali střídající Neuhaus a Nmecha, ani jednomu z nich se ale nepovedlo zakončit!
60'
Ridle Baku při presinku rozehrávky Lichtenštejnska fauloval Salanoviće, hosté mohou rozehrát.
60'
Dlouhý výkop gólmana Büchela měl zamířit na Salanoviće, ale díky dobré obranné práci Kehrera se dostal až k Neuerovi.
59'
Velké šance pro Leroye Saného! Obdržel přihrávku do pokutového území a nadvakrát se pokusil překonat z levé strany Benjamina Büchela, ten obě střely ale zneškodnil a hráči Bayernu Mnichov zatím hattrick nedopřál.
58'
Diváci ve Wolfsburgu se skvěle baví a užívají si demolici soupeře.
57'
Zatímco stadionem putuje mexická vlna, pokusil se hattrick završit Leroy Sané. Ke skákajícímu balonu se přes obránce Lichtenštejnska ale neprodral.
56'
Benjamin Büchel si dobře poradil se střeleckým pokusem Gündoğana. Krátce předtím se první branku za reprezentaci pokusil vstřelit Lukas Nmecha, ale jeho střela byla zblokována.
55'
Ilkay Gündoğan se v době zpracování míče nacházel v ofsajdu, což neuniklo pozornosti asistentky rozhodčí.
53'
Po neúspěšné snaze hostujícího týmu o útočnou kombinaci zamířili dopředu fotbalisté Německa. Z dálky se do balonu opřel Florian Neuhaus, brankář Benjamin Büchel byl ale připraven.
52'
Střela Floriana Neuhause byla zblokována prvním hráčem, míč pak daleko od brány odkopl Nicolas Hasler. Alespoň si však zahrál domácí gólman Manuel Neuer.
51'
Modročervení jsou nyní o něco odvážnější, po přihrávce zleva si za obranu zabíhal Nicolas Hasler, to ale včas odhadl Rüdiger.
50'
Lichtenštejnsko se dostalo až do okolí pokutového území Německa, a to zcela poprvé v utkání. Nedokázalo zde ale nic vymyslet, a tak jde opět dopředu domácí tým.
49'
Je tu pátý gól v lichtenštejnské síti! Nejprve zkusil vystřelit Lukas Nmecha, to ale bylo zblokováno. Marco Reus se ovšem dostal k míči a v předbrankovém prostoru našel LEROYE SANÉHO, který se prosadil podruhé v utkání. Regulérnost gólu ještě potvrdil VAR, hosté reklamovali ofsajdové postavení Thomase Müllera, k tomu ale nedošlo.
48'
Po centru Güntera se míč po řadě odrazů dostal před Marca Reuse, který se jej pokusil dopravit do brány. Tomu ale zabránil Noah Frommelt!
47'
Zahrával jej Ilkay Gündoğan, pro míč si ale došel brankář Benjamin Büchel, kterého navíc fauloval Antonio Rüdiger.
47'
Domácí tým opět odstartoval útočnou aktivitou a hned vybojoval rohový kop.
46'
Trenér Německa Hans-Dieter Flick udělal o poločase dvě změny. Odešli Leon Goretzka a Jonas Hofmann, přišli Florian Neuhaus a hlavně Lukas Nmecha, pro kterého to je debut v národním týmu. Ten si jistě před fanoušky klubu, za který hraje, užije!
46'
Zápas má zatím očekávaný průběh, Německo zcela přehrává hostující Lichtenštejnsko! Vše bylo ještě více ovlivněno vyloučením Jense Hofera v deváté minutě, domácí celek pak proměnil penaltu, devět minut nato si hostující obránce Kaufmann vstřelil vlastní gól a krátce poté Němci přidali další dvě branky. Stav zápasu je tak zatím 4:0 pro domácí mančaft!
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
45+4'
45+3'
Zahrál si i Manuel Neuer, který vyběhl skoro až na polovinu hřiště. To diváci ocenili, jenže výkop domácího gólmana byl nepodařený a zamířil mimo hřiště.
45+3'
Opět centro Hofmann, k hlavičce se dostal Antonio Rüdiger, byl ale trochu v záklonu, a tak z toho nebylo žádné větší nebezpečí.
45+2'
Centr Jonase Hofmanna byl zblokovaný Aronem Selem na další roh.
45+2'
Noah Frommelt zabránil Bakuovi v průchodu do akce, bude z toho další roh pro Němce.
45+1'
Jenže tento roh se Němcům už vůbec nepovedl, po nepřesnostech v kombinační hře skončil balon v zámezí a vykopávat bude Benjamin Büchel. Ten se opravdu nenudí, kdežto jeho protějšek se s míčem ještě kromě jednoho výkopu nepotkal.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Exekuce rohu se ujal Jonas Hofmann a k zakončení za vápnem se odhodlal Sané, nicméně Andreas Malin jej zblokoval na další rohový kop!
45'
Domácí vybojovali rohový kop.
44'
Němci chtějí střílet i hezké góly z dálky, nyní se o to pokusil Leon Goretzka, nicméně zamířil příliš vysoko.
43'
Leroy Sané a Ridle Baku bojovali o míč v pokutovém území, Lichtenštejnsko tuto situaci ale i díky dobré obranné práci ustálo! Pro balon si nakonec došel gólman.
42'
Po centru Leona Goretzky se v ofsajdu nacházel Leroy Sané, akce Německa tak byla zastavena.
41'
Na druhé straně napálil tvrdě odražený míč Ilkay Gündoğan, břevno Büchelovy brány ale přestřelil!
40'
Lichtenštejnsko se nyní i díky zahrávání standardní situace drželo chvíli na útočné polovině! Po centru Seleho byl Salanović v ofsajdu, aktivním presinkem se ale dostal Aron Sele opět k míči a zkusil z dálky vystřelit, což potleskem ocenili i domácí fanoušci. Zakončil ale velmi nepřesně.
40'
Fabio Wolfinger zůstává ležet na hřišti, po krátkém ošetření ale bude v pořádku, ukazuje, že střídat nebude chtít.
39'
Antonio Rüdiger v hlavičkovém souboji ve středu hřiště nepříjemně srazil k zemi Fabia Wolfingera a dostává žlutou kartu. Bude tak muset vynechat příští kvalifikační utkání, které Němci odehrají s Arménií.
38'
Jak tohle Ilkay Gündoğan neproměnil? Po dobré přihrávce z levého křídla byl zcela osamocený před brankou, ale vůbec se netrefil!
37'
A další ohrožení branky Lichtenštejnska! Tvrdou střelu Leroye Saného vyrazil Benjamin Büchel, poté ještě zkusil střílet Leon Goretzka, to ale zblokoval Kaufmann.
36'
Další centrovaný míč posílal Hofmann po zemi, dobře jej ale skluzem odkopl Daniel Kaufmann.
35'
Z něj se domácí hráči nedostali k hlavičce, i tak ale zůstávají u míče.
35'
Vracející se Noah Frommelt odkopl míč z nohy Jonasi Hofmannovi, bude z toho rohový kop pro Německo.
34'
Krásný centr posadil Thomas Müller před branku na Leroye Saného, který hlavičkoval těsně mimo tři tyče Büchelovy brány.
33'
Německo kombinuje v okolí vápna, Lichtenštejnci už ale konečně působí vzadu trochu organizovaně, ačkoli mají na hřišti o jednoho hráče méně.
31'
Ridle Baku zrychlil na levém křídle a snažil se přihrát trochu pod sebe na Leroye Saného, to ale nedovolila hostující obrana.
30'
Centr Thomase Müllera byl zblokovaný, do protiútoku zkusilo vyrazit Lichtenštejnsko, které se po dlouhé době dostalo alespoň přes půlící čáru. Tam ale ihned o míč přišel Dennis Salanović.
29'
Hosté již nyní sahají ke střídání. Ze hry odchází Yanik Frick, místo něj jde na hřiště Fabio Wolfinger.

Nutno říci, že hostující útočník z toho vůbec nemá radost, ani si nechtěl podat s trenérem ruku.
28'
Nyní Leroy Sané pálil z dálky po zemi, brankář Benjamin Büchel byl ovšem připravený a zakročil.
27'
Další roh se Německu už nepodařil. Krátce poté zkusil Leroy Sané přihrát do vápna na Reuse, s pochopením se to ale nesetkalo.
26'
Saného centr na bližší tyč srazil Aron Sele na další roh. Pozorný obranný blok záložníka švýcarského Churu 97.
26'
Před Reusem nyní pro jistotu na rohový kop odehrál balon Sandro Wolfinger.
25'
Po přihrávce Leroye Saného zakončoval z první Ilkay Gündoğan, v těžké pozici ale neměl možnost tomu dodat potřebnou razanci, a tak Büchel v pohodě zakročil.
24'
Regulérnost branky ještě potvrdil VAR, spekulovalo se totiž o ofsajdu, ten ale brance nepředcházel.
23'
Střelecký koncert svěřenců trenéra Hansiho Flicka pokračuje! Po centru Thomase Müllera vyběhl z branky Benjamin Büchel se snahou vyboxovat míč do bezpečí, to se ale vůbec nepodařilo. Propadl totiž přímo před MARCA REUSE, který upravil už na 4:0! Patnáctý gól v reprezentaci pro hráče Dortmundu.
22'
A „Die Mannschaft“ se prosazuje potřetí v utkání! Po přihrávce Marca Reuse poslal Leon Goretzka míč do vápna na LEROYE SANÉHO, který nekompromisní střelou po zemi upravil stav utkání na 3:0. Dává tak svou desátou branku v národním dresu!
21'
Domácí tým za podpory fanoušků vyráží do další útočné akce.
20'
Hosté měli ted v obraně velké problémy a vše vyvrcholilo nešťastným vlastním gólem DANIELA KAUFMANNA. Ten se snažil skluzem zblokovat centr Christiana Güntera, místo toho si ale míč srazil do vlastní brány.
18'
Němci byli blízko druhé trefě! Nejprve střílel Jonas Hofmann zpoza pokutového území, míč ale vyrazil Benjamin Büchel. Krátce nato ještě hlavičkou zakončoval Ilkay Gündoğan, trefil ale břevno!

Šlo ovšem o ofsajd, takže vzrušení bylo víceméně zbytečné. Nicméně Hofmannova střela byla ještě v rámci pravidel, zde si brankář hostí připsal dobrý zákrok.
17'
Skákající míč v pokutovém území se snažil zkrotit Ilkay Gündoğan, naštěstí pro Lichtenštejnce se mu to ale nepodařilo.
17'
Střela Thomase Müllera v pokutovém území byla zblokována Danielem Kaufmannem mimo nebezpečné prostory.
16'
Na hranici pokutového území se do balonu opřel Ridle Baku, ale Benjamin Büchel ho vychytal! Jak by to pro něj bylo parádní vstřelit první gól za národní tým právě ve Wolfsburgu, kde jinak hraje.
15'
Christian Günter si nabíhal na levé straně na přihrávku po narážečce s Gündoğanem, ale k míči měl přeci jen daleko. Další výkop pro Büchela.
14'
Ilkay Gündoğan se ještě pokusil vystřelit zpoza vápna, neměl ale dobře seřízená mířidla. Vykopávat bude hostující gólman.
14'
Saného centr z rohu nebyl vůbec špatný, mířil na vzdálenější tyč, ale tam jej i proti přesile dokázal odhlavičkovat Malin.
13'
Německo pokračuje v útočném tlaku. Nyní se ke střeleckému pokusu ze strany dostal Marco Reus, ale brankář Benjamin Büchel vyrazil balon na rohový kop!
12'
Dobrou zprávou je, že Leon Goretzka je v pořádku a vrací se po krátkém ošetření na hřiště!
11'
ILKAY GÜNDOĞAN si vzal na starosti nařízenou penaltu a suverénně ji proměnil! Tvrdou dělovkou po zemi poslal německý tým do vedení, Benjamin Büchel skákal na druhou stranu. Záložník Manchesteru City dává svůj 12. gól za reprezentaci.
10'
Jens Hofer je z toho všeho sám smutný. Goretzkovi pomáhá ze hřiště a omlouvá se mu. Určitě to nebyl úmysl.
9'
A tohle je pro Lichtenštejnsko velice nepříjemné. Outsider zápasu bude dohrávat o deseti, Jens Hofer za úder kopačkou do obličeje Leona Goretzky vidí zcela poprávu červenou kartu. Ani neprotestuje, spíše se svému protihráči omlouvá.
8'
Byla nařízena penalta pro německý tým! Jens Hofer velmi nepříjemně v pokutovém území fauloval Leona Goretzku, kopl ho do obličeje. Rozhodčí okamžitě nařídila pokutový kop, zde nebylo o čem přemýšlet.
8'
Za obranu si nabíhal Marco Reus, jenomže to včas přečetl Andreas Malin.
7'
Leon Goretzka se snažil projít přes dvojici protihráčů, což nedokázal. Do protiútoku tak chtěl zamířit Dennis Salanović, jenže forvard finského Oulu neprošel přes obranu Německa.
6'
Nadějný centr Antonia Rüdigera mířil do předbrankového prostoru, míč ale dokázal vyboxovat brankář Benjamin Büchel. Ihned nato jej raději odkopl Aron Sele.
6'
Po auto Göppela ale ztratil míč Frommelt, a tak s ním opět operují svěřenci trenéra Flicka. Zatím se hraje jen na jejich útočné polovině, jak se dalo očekávat.
5'
Christian Günter přetáhl svůj centr z levé strany, Lichtenštejnci budou z levé strany své obranné poloviny vhazovat.
5'
Daniel Kaufmann zablokoval přihrávku, ale trošku při tom zaváhal. Naštěstí pro něj včas přispěchal spoluhráč Malin, který už soupeři míč nepůjčil.
4'
Nyní už se Die Mannschaft nesnaží za každou cenu cpát míč do vápna, ale rozvážně kombinuje v okolí pokutového území.
3'
Opět zkoušel do vápna procpat balon Hofmann, to ale včas vystihl Aron Sele, jenž míč odrazil dál od vápna.
3'
Centr Jonase Hofmanna ale zblokoval Maximilian Göppel. Ten se navíc nyní bude moci postarat o autové vhazování.
2'
Po dlouhém výkopu Büchela se o balon snažil bojovat Dennis Salanović, ale neuspěl. Dopředu tak jde opět Německo.
1'
Domácí hráči se okamžitě pustili do útočné akce. Zpoza vápna vyslal střílený centr Leon Goretzka, šel ale mimo tři tyče.
1'
Výkopu se ujalo domácí Německo, které dnes bude chtít zcela jednoznačně zápasu po celou dobu dominovat.
1'
Hostující záložník Noah Frommelt dnes nastoupí s celoobličejovou maskou. Kvůli zranění nosu zmeškal poslední dva zápasy svého týmu Eschen/Mauren, který hraje nižší švýcarskou ligu.
Zápasu ještě předchází ceremonie, při které fanoušci chtějí poděkovat za služby německému národnímu týmu Joachimu Löwovi, který trénoval reprezentaci 17 let! Příznivci ve Wolfsburgu připravili krásné celosektorové choreo s nápisem DANKE JOGI (Díky Jogi).
Týmy trenérů Hansiho Flicka a Martina Stocklasy již pomalu nastupují na hřiště! Následovat budou hymny obou týmů a pak se pustíme do zápasové akce.
Zápas za necelou čtvrthodinu začne. Domácímu týmu, který už má ale postup na MS zajištěný, bude chybět Kai Havertz z Chelsea. V brance svůj 108. zápas v reprezentaci odchytá Manuel Neuer, na druhé straně bude mít, zřejmě hodně práce, Benjamin Büchel z Vaduzu, pro něhož to bude 41. zápas v národním týmu.

Německo: Neuer (C) – J. Hofmann, Rüdiger, Kehrer, Günter – Goretzka, Gündoğan – Baku, Reus, Sané – T. Müller.
Náhradníci: Leno, Trapp – Ginter, Draxler, Volland, Arnold, Tah, L. Nmecha, Neuhaus, Raum, Brandt.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – S. Wolfinger, Malin, Kaufmann, Hofer, Göppel – Sele, Frommelt, Hasler (C) – Salanović, Y. Frick.
Náhradníci: C. Majer, Lo Russo – Brändle, Grünenfelder, Kardesoglu, N. Frick, Martin Büchel, Meier, Yildiz, F. Wolfinger, Spirig, Kollmann.

Rozhodčí: Martinčićová – Pataki, Rodjak-Karšićová (vš. Chorvatsko).

Hlavní rozhodčí dnes bude Ivana Martinčićová, která se stane první chorvatskou ženskou rozhodčí, jež bude rozhodovat mužský mezinárodní zápas. Asistenty jí budou dělat Goran Pataki a Sanja Rodjak-Karšićová.

V září se Martinčićová stala první ženskou rozhodčí v nejvyšší chorvatské soutěži, řídila zápas mezi Goricou a Dragovoljacem.