Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Norsko - 16. listopadu 2021   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
84' Bergwijn (Danjuma) • 90+1' Depay (Bergwijn)
2:0
(0:0)
Norsko
Norsko
Nizozemsko
Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum, F. de Jong, Klaassen (74. de Roon) – Bergwijn, Depay, Danjuma (89. N. Aké).
Turpin – Danos, Gringore.
De Kuip (Rotterdam)
Norsko
Nyland – Holmgren Pedersen (87. Olsen), S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Ödegaard (C), Thorsby (46. Thorstvedt), Normann (74. Gregersen) – M. Elyounoussi, Sörloth, Solbakken (46. Hauge, 74. J. King).

Děkuji vám za pozornost, přeji dobrou noc a zítra klidný státní svátek!

Fauly: 5:17
Norové se v utkání dlouho drželi, čímž drželi i šance na postup do baráže o MS. Je pro ně tedy celkem kruté, že berou všechny tři body Nizozemci, kteří dnes nebyli o moc lepší. V 84. minutě nicméně Steven Bergwijn využil okénka v norské obraně, on sám na konci ještě donesl míč přes celé hřiště na podnosu Depayovi, který pohřbil naděje Norů.
90+3'
90+3'
Je rozhodnuto, domácí šťastně drží míč na kopačkách a už se nic zvláštního nestane.
90+1'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Norové šli při rohovém kopu doslova all-in, takže když domácí Bergwijn sebral odvrácený balón, nebránil mu nikdo v cestě přes celé hřiště až k Nylandovi. Tam nesobecky přihrál MEMPHISI DEPAYOVI, jenž uklidil do prázdné brány. Asistence: Steven Bergwijn.
90'
Norové ještě vybojovali alespoň rohový kop z pravé strany. Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.
89'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Nathan Aké.
88'
Norové trpělivě kombinovali, ke střele z dálky se odhodlal Stian Gregersen, poslal však míč úplně mimo branku.
87'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Marcus Holmgren Pedersen, přichází Thomas Olsen.
86'
Norové se logicky snaží rychle odpovědět, ale Nizozemci mají viditelně víc sil, takže nepříjemně přistupují k soupeři.
84'
Čekali jsme dlouho, ale máme tady první gól, když všichni norští hráči upřeli pozornost na pravou stranu ze svého pohledu. Na ose hřiště měl Danuma dost času na to, aby posunul míč volnému STEVENU BERGWIJNOVI, a ten bombou pod horní tyčku skóruje. Asistence: Arnaut Danjuma.
83'
Norové už cítí, že jim teče do bot, a tak teď několikrát zbytečně faulovali z frustrace.
82'
Memphis Depay posílal míč na vzdálenější tyč hodně blízko k brance, jeden z jeho spoluhráčů sice odhlavičkoval, ale jen velmi slabě do rukou Nylanda.
81'
Hra se značně přiostřila, Dumfries vybojoval volný přímý kop na pravé straně útočné poloviny.
80'
Další žlutou kartu dostává Mathijs de Ligt, který šel pozdě do hlavičkového souboje uprostřed hřiště.
79'
Dumfries příliš dlouho otálel s rozehráním volného kopu, takže dostává žlutou kartu za zdržování hry.
78'
Elyounoussi na polovině hřiště zbytečně bezohledně atakoval Dumfriese tvrdým faulem.
77'
Norové dostali zřejmě poslední velké varování, na které odpovídají rychlým postupem vpřed.
76'
Bergwijn z pravého křídla zakroutil míč před branku přesně na Depaye. Ten ale nezpracoval ideálně, takže první střelu stihli zblokovat obránci, druhý pokus levačkou zamířil mimo branku.
75'
Hauge za půlicí čárou nemohl pokračovat, protože rozhodčí po chvilce váhání odpískal faul na Wijnalduma.
74'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Marten de Roon.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mathias Normann, přichází Stian Gregersen.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jens Hauge, přichází Joshua King.
73'
Hra se dost zrychlila, navíc se přelévá na obě strany. Nizozemci budou rozehrávat volný přímý kop na útočné polovině.
72'
Norové chtěli rychle rozehrát vhazování blízko šestnáctky, jenže Normann zahrál rukou.
71'
Balón se snášel k bližší tyči, odkud ho odklidil domácí Daley Blind.
70'
Norové mezitím pokračovali do akce a vybojovali rohový kop z levé strany.
69'
Klaassen si při odkopnutí míče před Elyonoussim něco udělal s nohou a dožadoval se faulu.
67'
Meling doběhl ke střídačkám, protože si něco udělal s prstem, hra bude pokračovat.
66'
Norové mají najednou problém s rozehrávkou a teď pro ně vypadá velmi obtížně, že by z utkání vydolovali něco překvapivého.
65'
Bergwijn prolétl na pravé straně a skvěle centroval na vzdálenější tyč, kam si pro balón doběhl Danjuma, jenže z první nasměroval míč nad bránu.
63'
Po dobré pasáži od Norů se Nizozemci probrali a teď už zase drží míč na útočné polovině.
61'
De Jong si při útočení nevymodlil faul, a tak se musí rychle vracet, neboť Norové utíkají po pravé straně do protiútoku.
60'
Ani Norové nebyli úspěšnější, dostali se jen kousek za půlicí čáru, než odevzdali balón domácím.
59'
Depay byl na ose hřiště v dobré pozici, ale míč se mu zamotal pod nohy a utekl až k Nylandovi.
58'
Nizozemci konečně uklidňují hru a chtějí ji po delší době přesunout směrem k Nylandovi.
56'
Přímý kop z vlastní poloviny posílali Norové na rozběhnutého Sörlotha, který ovšem míč před koncovou čárou neudržel.
55'
Tento pokus domácí odvracejí na polovinu soupeře, ten si ale znovu bere míč pod kontrolu.
54'
Hosté zřejmě cítí šanci a přestávají se bát uspané obrany Nizozemska. Zleva budou vhazovat dlouhý balón do pokutového území.
53'
Poprvé v druhé půli se Norové pouštějí do útočení, jenže Sörloth v šestnáctce nezpracoval pěknou narážečku od Ödegaarda.
51'
Hra se pozdržela, když uprostřed trávníku špatně došlápnul Ödegaard. Obul si vyzutou kopačku a měl by být v pohodě.
50'
Druhý poločas začíná v podobném tempu jako poločas první. Vypadá to, jako kdyby oběma týmům stačil výsledek 0:0, což o Norech rozhodně neplatí.
49'
Vhazování však domácí nevyužili k žádnému útoku, naopak se vrátili až k Cillessenovi, jehož odkop sbírají uprostřed hřiště Norové.
48'
Wijnaldum si narazil podél pravé postranní čáry s Dumfriesem, balón sice nestihl doběhnout, ale vybojoval alespoň vhazování poměrně blízko u branky.
47'
Nizozemci zkusili zaskočit hosty rychlým protiútokem. Ani trochu s ním neuspěli, a tak se vracejí na vlastní polovinu.
46'
Normann posílal daleký out až do šestnáctky, kde si s ním poradil van Dijk bez problémů.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Kristian Thorstvedt.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Jens Hauge.
46'
Úvodní polovina byla překvapivě velmi poklidná bez výrazných šancí. V prvních deseti minutách se vyloženě nic nedělo, potom si sice Nizozemsko vytvořilo slušný tlak, ale nic, co by Nory nějak zvlášť ohrozilo. Konec poločasu se zase dohrál v pohodovém tempu.
45'
44'
Nizozemci teď jen odevzdali míč Norům, kteří ještě můžou něco vymyslet do konce poločasu.
43'
Alexander Sörloth zbytečně na útočné polovině fauloval de Jonga, za což si vysloužil žlutou kartu.
42'
Danjuma dnes poněkolikáté proběhl po levé straně a rychle přihrával po zemi před bránu, kam o kousíček nestihl doběhnout Depay.
40'
Vysoký nákop hostující obrana odvrátila jen na hranici šestnáctky přesně na nohu k Depayovi. Ten neváhal a zkusil stylově vypálit z voleje, Nyland se zákrokem neměl problém.
39'
Místo toho jim málem utekl Dumfries, kterého nedovoleně zastavil Morten Thorsby. Právě Thorsby dostává žlutou kartu.
38'
Norové na polovině vybojovali míč a hnali se do protiútoku, přičemž chtěli, aby rozhodčí odpískal faul na jednoho z nich, to se nestalo.
37'
Birger Meling vhazoval z levé strany, míč mu však vtipně vyklouzl z rukou, takže budou vhazovat naopak domácí.
36'
Hosté teď žádná okénka neotvírají, naopak dobrým presinkem zatlačují domácí tým zpět na jeho polovinu.
35'
Domácí nikam spěchat nemusí, a tak trpělivě kombinují od vlastní poloviny a čekají na okénka v obraně soupeře.
34'
Cillessen nevykopnul úplně přesně, od levé pomezní čáry na polovině domácích budou vhazovat Norové.
33'
Nizozemci sice drží míč a opticky mají tlak, nutno však podotknout, že Norové se brání statečně a zatím nepovolili žádnou vyloženou šanci. Bohužel ani remíza jim dnes nakonec nemusí stačit.
32'
Velmi živě se zatím prezentuje levé křídlo Oranjes, Arnaut Danjuma. Tentokrát ovšem hostující obranu neutancoval.
31'
A už se hra přesunula zpět směrem k Nylandovi, domácí Nizozemci jsou na tahu.
30'
Další šance hostů končí faulem Ödegaarda na Frenkieho de Jonga.
29'
Marcus Pedersen nabral rychlost a chtěl pomocí ní proběhnout s balónem co nejdál, nedostal se ale ani do blízkosti pokutového území.
28'
Po dlouhé době drží balón Norové, kteří se snaží postupně probojovat do blízkosti Cillessenovy brány.
27'
Dumfries z první vracel míč do ohně, Depay se zase dostal k hlavičce, ale Nyland je zatím vždy na správném místě.
26'
Danjuma znovu ukazuje své rychlé nohy, na hranici šestnáctky si posunul míč na střed, odkud vypálil celkem těsně vedle vzdálenější tyče.
25'
Po poslední akci se neochotně zvedal z trávníku Mathias Normann, Wijnaldum mu spadnul na nohu, ovšem nejde o nic vážného.
24'
Nizozemsko zvyšuje tlak, balón od Depaye byl ztečovaný před branku, kde alespoň lehce hlavičkoval Wijnaldum.
23'
De Jong to zkoušel z pravé strany, centroval odtamtud na Blinda, jenže ten při náběhu fauloval.
22'
Nakrátko rozehraný rohový kop nedokázali domácí přeměnit v nebezpečí pro Nylanda.
21'
Danjuma dostal přihrávku do běhu mezi obranu, při kličce si předkopl míč příliš daleko, ale vybojoval alespoň roh.
20'
Dobré napadání Norů zatlačilo Nizozemce až k brankáři Cillessenovi, který se nemůže s rozehrávkou nijak rozpakovat.
19'
Norská obrana přímák nepropustila, domácí sice drží balón, ale budou muset začínat z obrany.
18'
Depay bude z míst kousek za polovinou nakopávat volný přímý kop, protože tam Normann fauloval Wijnalduma.
17'
Steven Bergwijn předběhl dva obránce hostů a nebezpečně hledal spoluhráče před bránou. Ti ovšem akci přeběhli, takže se pro míč museli vracet.
16'
Depay byl v ofsajdu, rozehrávat bude Nyland a dává si s tím hodně na čas.
15'
Hra se už zrychlila, domácí jsou okamžitě vepředu, kde Dumfries našel nízkým centrem Memphise Depaye. Ten zakončoval z první efektní patičkou, jež ovšem postrádala razanci, a tak si ji Nyland bez problémů pohlídal.
14'
Odvážnější akci předvádějí i Norové, Thorsby se šikovně uvolnil na levé hranici pokutového území, pro jeho centr vyskočil Jasper Cillessen.
12'
Konečně se dostali do opravdové šance, Bergwijn nakopl zprava doprostřed šestnáctky vysoký centr, Depay pro něj skočil, ale hlavičku namířil do náručí Nylanda.
11'
A zase u půlicí čáry pomalu kombinují domácí Nizozemci, úvod zápasu je velmi poklidný.
10'
Denzel Dumfries chtěl posunout hru dopředu po pravé straně, nepřesná přihrávka ovšem končí mimo hřiště.
9'
Sorloth nabíhal za obranu, k žádnému souboji s ní však nedošlo, protože mu byl odpískán ofsajd.
8'
Držení míče si zase užívají Norové, kteří mají na rozehrávku spoustu času. Nizozemsko možná překvapivě vůbec nenapadá.
7'
Poprvé se Oranjes dostali až k soupeřově brance, Depay nabíhal na centr, který s klidem stáhl brankář Nyland.
6'
Nizozemsko získalo balón pod kontrolu a pracuje na rozvinutí postupného útoku.
5'
Blind nevybojoval míč u půlicí čáry, Norové u ní budou vhazovat. Zápas je zatím velmi klidný.
4'
Norský pokus o útok byl ještě nepřesnější, protože zamířil daleko za branku.
3'
Další nákop měl přenést hru na kraj ke Klaasenovi. Míč ho ale přeletěl do zámezí.
1'
Nizozemci se ihned po výkopu stěhují na útočnou polovinu, kam míří vysoký nákop, po něm se ale musí vrátit zpět.
1'

Nizozemsko: Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum, F. de Jong, Klaassen – Bergwijn, Depay, Danjuma.
Náhradníci: Flekken, Krul – Malacia, Rensch, N. Aké, Koopmeiners, Til, de Roon, Gravenberch, Malen, Lang, Weghorst.

Norsko: Nyland – Holmgren Pedersen, S. Strandberg, Hanche-Olsen, Meling – Ödegaard (C), Thorsby, Normann – M. Elyounoussi, Sörloth, Solbakken.
Náhradníci: André Hansen, Grytebust – Gabrielsen, Gregersen, Ryerson, Thorstvedt, Daehli, Hauge, Midtsjö, Aursnes, J. King, Olsen.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore.
Norsko

Norům s osmnácti body patří třetí příčka ve skupině, s druhým Tureckem však mají shodně bodů a pouze o skóre se řadí níže. Na první Nizozemsko ztrácí pouhé dva body. Z první trojice Seveřané nastříleli o poznání nejméně branek (15), naopak jich ale doposud inkasovali nejméně z celé skupiny (6) a mohou se tak pyšnit nejlepší defenzivou. I Norsko na tom mohlo být lépe nebýt nečekané remízy proti Lotyšssku z posledního zápasu. S výhrou by měli shodný počet bodů s Nizozemskem. V dresu Norska je hráčem s nejvíce přesnými zásahy kanonýr Dortmundu Erling Haaland s pěti góly.

Poslední odehraná utkání kvalifikace:
Norsko – Lotyšsko 0:0
Norsko – Černá Hora 2:0
Turecko – Norsko 1:1
Nizozemsko

Nizozemsko po devíti odehraných zápasech vévodí tabulce skupiny G, která v závěru nabídne hodně zajímavou podívanou. Oranjes totiž na prvním místě mají náskok pouhých dvou bodů na druhé Turecko a rovněž třetí Norsko. Dnes to tedy bude velice důležitá bitva o všechno. Nizozemci mohli mít náskok vyšší, ale v posledním souboji kvalifikace zaváhali, když remizovali s Černou Horou. Po devíti utkáních mají na kontě 31 vstřelených branek, inkasovali jich pouze osm. O nejvíce přesných zásahů se postaral lídr tabulky střelců Memphis Depay, který se trefil jedenáctkrát. Ke gólům pak navíc přidal šest asistencí.

Černá Hora – Nizozemsko 2:2
Nizozemsko – Gibraltar 6:0
Lotyšsko – Nizozemsko 0:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání kvalifikace na MS, ve kterém se střetne domácí Nizozemsko proti hostujícímu Norsku!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.