Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Turecko - 7. září 2021   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
1' Klaassen (Depay) • 16' Depay (Klaassen) • 38' Depay  • 54' Depay (S. Berghuis) • 80' Til (Koopmeiners) • 90' Malen (Rensch)
6:1
(3:0)
Turecko
Turecko
90+2' Ünder
Nizozemsko
Bijlow – Dumfries (71. Rensch), de Vrij, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum (61. Til), F. de Jong (46. Koopmeiners), Klaassen (71. Gravenberch) – S. Berghuis, Depay, Bergwijn (61. Malen).
D. Orsato
Johan Cruijff Arena (Amsterdam)
Turecko
Çakır – Müldür, Söyüncü, Demiral, K. Ayhan – Yokuşlu (90+2. Yazıcı), Kökçü (46. Tufan) – Karaman (46. Kabak), Çalhanoğlu (86. Dervişoğlu), Ünder – B. Yılmaz (C) (65. Aktürkoğlu).

Nizozemsko dnes předvedlo bezchybný výkon. Od úvodních minut až dokonce. Postupně nemohoucímu Turecku nasázelo šest branek a velmi dobře se uvedli i střídající hráči! Neboť i díky dobrému střídání, se domácí nezatáhli a mohli jsme sledovat jejich útočné choutky až do úplného konce. Kaňkou celého zápasu je snad jen inkasovaná branka v nastaveném čase. Nicméně, Nizozemci dnes doslova rozebrali Turecko jako hadrového panáka a zaslouženě dnes slaví vysoké vítězství.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:7.
90+3'
90+2'
Turecko právě vstřelilo branku!
Nizozemsko si nyní trochu nerozumělo v defenzívě. Brankář dostal přihrávku a ten poslal krátký míč na Dijka, kterého o míč obral soupeř a Dijk následně skončil na trávníku. Do celé situace přiběhl z druhé vlny CENGIZ ÜNDER a ten už jen dorazil míč do prázdné branky.
90+2'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Yusuf Yazıcı.
90'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
A dílo zkázy je dokonáno symbolicky v poslední minutě zápas. Autorem branky je DONYELL MALEN, který dostal dobrou přihrávku od Rensche a tuto branku režírovali právě střídající hráči! Asistence: Devyne Rensch.
89'
Míč se nyní nachází na polovině hřiště a hrči Nizozemska už jen kontrolují soupeře a budou se už snažit, aby neinkasovali a dopřáli svému brankáři čisté konto.
87'
Turecku se už ani nedaří vytáhnout hru k polovině hřiště a čelí neustálé aktivitě soupeře.
86'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Halil Dervişoğlu.
86'
Ale to si musí hlídat hlavně Depaye, který se pokoušel zakroutit míč do pravého horního rohu branky. Tam si nakonec míč cestu nenašel.
85'
Vypadá to, že Turci už na dnešní zápas rezignovali a nyní se hlavně snaží nedostat další branku.
84'
Rohový kop byl nyní trochu přetažený a míče se ujal bránící hráč. Ten však nedokázal zcela odehrát míč do bezpečí a přišlo další zakončení. Nyní to bylo ale s ofsajdem a branka, by nejspíše neplatila.
82'
Domácím dnes vychází skoro vše a neustále se prezentují útočným stylem, i když se o výsledku rozhodlo v prvním poločase.
81'
A nyní zajímavý pohled na tribunu do sektoru hostí. Tam už to někteří diváci po páté brance nevydrželi a houfně odchází tento debakl vstřebat mimo stadion.
80'
Oranžové peklo na stadionu oslavuje pátou trefu! Teun Koopmeiners dlouhým míčem našel GUUSE TILA, který si před obráncem dobře zasekl míč a z otočky vystřelil. Míč se otřel od vybíhajícího brankáře a skončil u levé tyče. Asistence: Teun Koopmeiners.
79'
Pokus o přímou střelu a ta skončila ve zdi soupeře. Přesto se ke střele následně z levé strany dostal Ozan Tufan, avšak jeho rána šla hodně vysoko!
78'
Virgil van Dijk byl nyní v souboji pozdě a srazil soupeře. Za tohle si vykoledoval žluté napomenutí a Turci budou zahrávat standardní situaci.
77'
Guus Til dobře vypálil a Memphis Depay se ještě jemně hlavou dostal k teči a míč skončil jen těsně mimo pravou tyč! Depay nebyl daleko od dnešní čtvrté branky. Dokáže ji ještě dát ve zbývajícím čase? Vystřídán už určitě nebude, neboť Nizozemci už střídat nemohou.
76'
Daley Blind si doběhl dlouhý centr a zpracoval míč do další kombinační souhry. Ta poté vedla k centru do vápna, kde míč našel hlavičku soupeře. Opět domácí ukázali, že se dnes fotbalem rozhodně baví.
75'
Justin Bijlow si dnes chce vychytat čisté konto a nyní se vrhl po delším míči a chytil jej před dobíhajícím soupeřem!
73'
Donyell Malen nyní neprocpal přihrávku před branku a obránce patou a s trochou štěstí zastavil míč!
72'
I když mají domácí pohodlný náskok, nestahují se na svou polovinu. Naopak se snaží stále podnikat útočné akce a snaží se zejména nedávno střídající hráči, které jde nyní často vidět u míče.
71'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Ryan Gravenberch.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Devyne Rensch.
69'
Nizozemsko zahrávalo svůj druhý roh. Nyní zvolili přihrávku na krátko a až po delší době přišel centr před branku, kde z levé strany křižně zakončoval Donyell Malen a ten nedokázal míč nalepit ke vzdálenější tyčce!
68'
Cengiz Ünder si seběhl za obranu a dostal se až k brance. Zde však dobře vyběhl Justin Bijlow a vyrazil míč. Následně si pro něj doskočil a pevně chytil.
67'
Ani domácím se nyní nepovedl pas do pokutového území, který skončil v náruči brankáře.
67'
Nepovedený dlouhý pas na pravou stranu hřiště, kde nebyl nikdo z hostujících hráčů.
65'
Burak Yılmaz, kanonýr Turecka, si dnes v útoku nedokázal poradit. Je to samozřejmě dáno i soupeřem, který dnes Turecku zatím moc šancí v útoku nepovolil. Na jeho místo nastupuje Karem Aktürkoğlu.
64'
Nizozemci s přibývajícími minutami už budou spíše kontrolovat své vedení a čas od času provedou útok. Alespoň tomu nasvědčuje jejich hra v posledních minutách.
62'
Guus Til vybojoval míč a následně jej doplnil v útoku Steven Berghuis a ten střílel k levé tyčce. Zde byl však včas turecký gólman.
61'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Donyell Malen.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Guus Til.
60'
Dlouhá příprava je za námi a Justin Bijlow byl donucen vyběhnout od brankové čáry a vyrazil letící míč!
59'
Nyní je tu šance pro hosty, kteří se chystají k zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.
58'
Dobře zahraný přímý kop v podání Stevena Berghuise, který poslal míč kousek nad břevno!
58'
Žlutou kartu dostává Ozan Kabak (Turecko).
56'
Jestli se Turci v úvodu druhého poločasu nadechovali k nějakému tlaku vzdoru. Nyní už jsou jejich ambice nejspíše definitivně pohřbeny.
55'
Ještě hlavní sudí konzultoval celou situaci s VARem, ale ten potvrdil, že hráči se nacházeli na ofsajdové hranici a v tomto případě nedošlo k žádnému pochybení.
54'
A máme tu hattrick! Steven Bergwijn vyslal dobrý centr před branku, kdy hlavičkou vracel míč do těsné blízkosti branky Berghuis a MEMPHIS DEPAY jako buldozer dotlačil míč do branky. Asistence: Steven Berghuis.
52'
Na druhé straně si seběhl na pravou stranu Cengiz Ünder a dostal se až k zakončení, které dokázal brankář vyrazit. Ovšem pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
51'
Denzel Dumfries na pravé stran pokutového území hledal lépe postaveného spoluhráče, ale jeho přihrávka nakonec nepronikla do před brankového prostoru.
50'
Daley Blind hezky vystřelil a míč se snesl kousek nad branku! I Nizozemci poprvé v tomto poločase dokázali zahrozit a připomenout se soupeři před jeho brankou.
49'
Turecko podniká další útok a nejspíše zkusí hrát tak trochu vabank, neboť už jim nic jiného nezbývá.
48'
A snad první velká šance pro Turky. Pěkný centr před brankou tečoval Merih Demiral, avšak míč se příhodně pro domácí ve vápně odrážel mimo tři tyče až jej nakonec jeden z obránců dostal mimo pokutové území!
47'
Burak Yılmaz se pokoušel zasprintovat s míčem směrem dopředu, ale de Vrij jej fauloval.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Teun Koopmeiners.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Ozan Kabak.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Ozan Tufan.
46'
Nizozemsko v prvním poločase hrálo soustředěně od úvodní minuty až dokonce prvního poločasu. Turecko nepustilo vůbec k ničemu. Celkem vstřelilo tři branky a navíc jejich soupeř v závěru poločasu přišel o jednoho hráče, který nasbíral dvě žluté karty a musel jít předčasně do sprch.
Ústřední postavou poločasu je rozhodně Memphis Depay který dal dvě branky a faulem na jeho osobu dostal Okay Yokuşlu druhou žlutou kartu!
45+2'
45+1'
První poločas je nastaven o dvě minuty.
45'
Tak z tohoto se již hosté nejspíše nevyhrabou. Prohrávají o tři branky, nemají žádné útoky a navíc nyní přišli o jednoho hráče. Jak to ještě může dopadnout?
44'
A je tu další rána pro Turky! Çağlar Söyüncü fauloval pronikajícího Depaye a vidí dnešní druhou žlutou kartu!
43'
Po ubráněném útoku, zase odevzdávají míč soupeři a ten nyní kombinuje na polovině hrací plochy.
42'
Nizozemci stále jsou při chuti a opět útočí. Defenzíva Turecka měla opět nejvyšší pohotovost.
40'
I nyní po rohovém kopu zahrozil se svou střelou Davy Klaassen tentokrát byl Uğurcan Çakır připraven.
39'
Turecko rozhodně v prvním poločase zažívá muka a jejich útočníci se zatím doslova nedostali vůbec k ničemu a to se nám blíží koncovka prvního poločasu.
38'
Autorem branky z pokutového kopu je MEMPHIS DEPAY, jehož je to zatím tento zápas! Zkušeně poslal jednoduchou střelu doprostřed branky, kdy brankář skočil ke své levé tyčce.
37'
Okay Yokuşlu ještě diskutuje s rozhodčím a oddaluje pokutový kop.
36'
Žlutou kartu dostává Çağlar Söyüncü (Turecko).
36'
Steven Bergwijn se nebál jít dopředu a zpracoval si vysoký míč, vyšachoval obránce a přihrával na nabíhajícího spoluhráče, který byl ve vápně faulován. Penalta!
34'
Menší zaváhání Blinda, který nyní nedokázal zastavit míč u postranní čáry a nabízí aut pro soupeře.
33'
Depay nyní dělal starosti hned dvěma obráncům, kdy se snažil mezi nimi prosadit, nakonec se neprosadil. Ovšem tento hráč od úvodních minut brnká defenzívě na nervy.
32'
Turci zahrávali standardní situaci, ale nedostali se jejím prostřednictvím do blízkosti branky domácích.
31'
A máme tu i prvního potrestaného domácího hráče. Georginio Wijnaldum je tím hříšníkem.
30'
Cengiz Ünder běžel za dlouhým míčem, ovšem Virgil van Dijk měl vše pod kontrolou a zabránil soupeři k dalšímu pronikání.
29'
Denzel Dumfries utíkal s míčem a skluzem byl tvrdě faulován. Pod nohy mu neohroženě spadl Okay Yokuşlu a ten pochopitelně vidí žlutou kartu.
28'
Hráči nyní mohli trochu spočinout, avšak nyní už se hra opět rozběhla.
26'
Hlavní sudí má nyní nějaké problémy s vysílačkou a nyní mu asistent upravuje danou výstroj.
25'
Teď se jim však podařilo z dálky vystřelit a Justin Bijlow si zapisuje první zákrok, který byl jeden z těch lehčích.
24'
Když už se Turci dostanou na polovinu soupeře, jejich pobyt není dlouhý a jsou záhy vytlačeni k polovině hrací plochy.
23'
A Depay v krátké době ve vápně, nyní chtěl z první tečovat vysoký centr. Ale minul míč a to bylo štěstí nyní pro Turecko, neboť pokud by jej trefil, Uğurcan Çakır by měl těžkou práci.
22'
Memphis Depay byl nyní hráčem, který přebíral ve vápně přihrávku, pohlídal si těsnou hranici ofsajdu, ovšem nyní se přes bránícího hráče nedokázal prosadit.
20'
Úvodních dvacet minut nám přinesly dvě hezké branky Nizozemců, kteří od úvodních minut zcela přehrávají tureckou reprezentaci.
19'
Turci vytáhli nyní hru až k brance Bijlowa, ale bez míče na svých kopačkách. Dokonce se nyní i brankář domácích zapojil do kombinace.
17'
No, ještě to může být hodně zajímavé. Nizozemci si zatím v obraně soupeře dělají, co chtějí.
16'
Tak i tato branka vypadala velmi hezky. Klaassen bravurně přihrál, když zády k brance obloukem vyslal míč za překvapenou tureckou obranu a toho se v náběhu zmocnil MEMPHIS DEPAY a ten zkušeně poslal míč k pravé tyči. Asistence: Davy Klaassen.
15'
Orkun Kökçü musel zatáhnou za záchrannou brzdu a faulem přerušil protiútok soupeře. Tato žlutá karta navíc znamená stopku do dalšího zápasu.
14'
Krátká doba, kdy se hosté dostali ke kombinaci na polovině hřiště. Ovšem po ztrátě míče se jejich soupeř velmi rychle dostal do protiútoku.
12'
Do vápna nyní pronikal Denzel Dumfries, který byl čistým způsobem odstaven na hranici pokutového území. Předtím následoval střelecký pokus, který zasáhl dobře stojícího obránce.
11'
Míč je na nizozemských kopačkách a Turci se zatím skoro nedostali do hry. To již uběhla úvodní desetiminutovka.
10'
Steven Berghuis nyní udělal menší vítr ve vápně, kde si nabíhal na přihrávku. Obrana Turků nyní zareagovala včas a hlavně rychle vyvezla míč od své branky.
9'
Steven Bergwijn si poradil s blízko napadajícím tureckým hráčem a zkušeně si udělal prostor a rozehrál na svého spoluhráče.
8'
Lehčí faul ze strany domácího celku a jejich soupeř rozehrává poblíž poloviny hrací plochy.
7'
Mert Müldür odhlavičkoval prvotní centr, následovala střela zpoza šestnáctky, která byla sražena.
6'
Orkun Kökçü má nějaký krvavý šrám v obličeji a rozhodčí jej vykazuje ke střídačkám, aby si zranění nechal ošetřit.
5'
Ovšem útočná akce po pravé straně se nezdařila a Turecko si poprvé od úvodního hvizdu může zakombinovat s míčem na vlastní polovině.
4'
Až teď sledujeme určité napadání a Nizozemci musí rychle z vlastní poloviny, což se jim záhy podařilo.
3'
Turecko je evidentně opařeno a vůbec se nemůže dostat k míči a ani aktivně nenapadají svého soka.
1'
Tak to je snový úvod pro domácí celek! Ihned z prvního útoku se Nizozemci prosazují, když zcela rozhodili defenzívu Turků, kteří nedokázali dostat míč z pokutového území. Autorem branky je DAVY KLAASSEN, který si hezky narazil ve vápně míč s Depayem a o levou tyčku vsítil první branku zápasu. Asistence: Memphis Depay.
1'

Nizozemsko: Bijlow – Dumfries, de Vrij, V. van Dijk (C), Blind – Wijnaldum, F. de Jong, Klaassen – S. Berghuis, Depay, Bergwijn.
Náhradníci: Drommel, Krul – de Ligt, de Roon, Gravenberch, Koopmeiners, Malacia, Malen, Til, J. Timber, Weghorst, Rensch.

Turecko: Çakır – Müldür, Söyüncü, Demiral, K. Ayhan – Yokuşlu, Kökçü – Karaman, Çalhanoğlu, Ünder – B. Yılmaz (C).
Náhradníci: Bayındır, Günok – Aktürkoğlu, Antalyalı, Bardakci, Dervişoğlu, Kabak, Tufan, Uçan, Yazıcı, R. Yilmaz.

Rozhodčí: D. Orsato.

Nizozemsko
Nizozemci mají tři výhry, jednu remízu a jednu prohru. Daná prohra právě přišla v prvním duelu proti Nizozemsku. Tehdy Turci slavili trochu překvapivé vítězství 4:2! Na úspěchu se podílel hlavně Yilmaz, který vsítil hned tři branky. Turci rychle vedli 3:0, ovšem v 75. a 77. minutě se Nizozemcům podařilo snížit na rozdíl jediné branky a rázem se Turecko muselo strachovat o své vítězství. Ovšem poté třetí brankou zaúřadoval Yilmaz a ten potvrdil vítězství pro svůj tým. Nizozemci dnes mohou na svém hřišti oplatit tuto porážku a vystřídat je na první pozici v tabulce.

Turecko
Turci dnes odehrají již šesté utkání v rámci kvalifikace na MS. Zatím proplouvají bez porážky a na svém kontě mají tři výhry a dvě remízy. V současném reprezentačním okně již odehráli dvě utkání – prvního září se utkali s Černou Horou (2:2) a čtvrtého září pak "povinně" zvítězili 3:0 nad Gibraltarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.